Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

сменят ми кабелите и ми сменят модема.При полежение че си имам.Че и пари искат.Е как да стане...

 

Какъв модем ползваш в момента ( марка,модел ) и сигурен ли си, че трасето ти е изградено добре?Ако е така следователно неби трябвало да викаш техниците при възникнала повреда :) Също да не се оплакваш, че ти е бавна скороста и т.н. при положение, че ползваш предполагам др модел моторола с друг фирм уеар.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Какъв модем ползваш в момента ( марка,модел ) и сигурен ли си, че трасето ти е изградено добре?Ако е така следователно неби трябвало да викаш техниците при възникнала повреда :) Също да не се оплакваш, че ти е бавна скороста и т.н. при положение, че ползваш предполагам др модел моторола с друг фирм уеар.

 

модел- motorola sb5100i

за 4 години на ЕК,техници са идвали в нас 2 пъти...

Link to comment
Share on other sites

@pcworm, защо DCC не искат да ползват еврокомски модеми? Ето какво инфо дава модема ми:

Software Version: SB5100-2.3.2.5-SCM01-NOSH

Hardware Version: 3

MIB Version: II

GUI Version: 1.0

VxWorks Version: 5.4

Само да допълня, че откакто имам интернет (3,5 години) изобщо не се е налагало да идват техници.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Ами... ние ползваме в момента - SB5101E-CN

 

Ок де.Значи с моят модем и и-нет от ЕК няма проблем.Но моят модем и и-нет от DCC ИМА проблем

...както и да е...Стига вече по тая тема.Ако махнат инсталацията ще се преместя.

Edited by ToHuTo
Link to comment
Share on other sites

@pcworm, защо DCC не искат да ползват еврокомски модеми? Ето какво инфо дава модема ми:

Software Version: SB5100-2.3.2.5-SCM01-NOSH

Hardware Version: 3

MIB Version: II

GUI Version: 1.0

VxWorks Version: 5.4

Само да допълня, че откакто имам интернет (3,5 години) изобщо не се е налагало да идват техници.

 

Никъде несъм казал че неискаме да ползваме ЕК модеми :) Въпроса е в това, че ти какво би предпочел - кола от 2003г която се държи нестабилно на пътя и е бавна или такава от 2006 в която са изчистени недостатъците от предните версий

 

P.S. Не че сравнението беше много точно, но само затова се сетих в момента :)

P.S.2 Спирам да пиша, че то стана като в чат канал.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Че какво лошо има да пишеш?

Аз продължавам да търся съпоставки между двата доставчика. Затова и задавам въпроси "на глас". Сега добре - "бонуси", това-онова. Обаче се питам какво ще стане като се накачурят още потребители на клона и се уплътни трафика. И ако станат потребителите (хипотетично) колкото на ЕК няма ли мрежата на DCC да страда от същите болести?

Понеже отдавна минаха тинейджърските ми години, може да се каже че имам наблюдение върху утвърждаването на услуги и/или доставчици и не се хвърлям безкритично на всяко ново предложение. Нормално е да има ентусиазъм и да се изцеждат максимум усилия по време на експанзията (каквато осъществява в момента DCC).

Та се чудя какво ще стане виното, след като мине бурната ферментация, казано метафорично.

Не го приемай в никакъв случай като заяждане - пак казвам: преценям всички плюсове и минуси на двата доставчика, защото избора ми е на една ръка разстояние, буквално.

Link to comment
Share on other sites

Че какво лошо има да пишеш?

Аз продължавам да търся съпоставки между двата доставчика. Затова и задавам въпроси "на глас". Сега добре - "бонуси", това-онова. Обаче се питам какво ще стане като се накачурят още потребители на клона и се уплътни трафика. И ако станат потребителите (хипотетично) колкото на ЕК няма ли мрежата на DCC да страда от същите болести?

Понеже отдавна минаха тинейджърските ми години, може да се каже че имам наблюдение върху утвърждаването на услуги и/или доставчици и не се хвърлям безкритично на всяко ново предложение. Нормално е да има ентусиазъм и да се изцеждат максимум усилия по време на експанзията (каквато осъществява в момента DCC).

Та се чудя какво ще стане виното, след като мине бурната ферментация, казано метафорично.

Не го приемай в никакъв случай като заяждане - пак казвам: преценям всички плюсове и минуси на двата доставчика, защото избора ми е на една ръка разстояние, буквално.

 

Аз също немога да ти отговоря на въпроса,защото каквото и да кажа може би ще те излъжа :) Все пак времето ще покаже.Надявам се ефекта да е като при виното - колкото по отлежало,толкова по добро :)

 

П.С. Все пак да не забравяме, че проблемите на ЕК недойдоха от многото потребите, а от преместване на всичката нова техника в София и изгонването на къдърния персонал. ( Знаете колко време нямаха съпорт,в момета имат, но виждате на какво ниво е.За касите да не говорим.Няма никакво съгласуване между админи-оператори/ки-касиери/ки.Точно от там идва целия проблем според мен ) Вярно, че повечето в офиса им бяха кибици ( отзи който е под Лъкито ), но явно админите си бяха къдърни хора щом се справяха с толкова много клиенти и нямаше проблеми.Сега клиентите са им на половина и проблемите все още продължават да се увеличават.

Малко се отплеснах :)

Link to comment
Share on other sites

Сега видях на ЕК инфоканала.Включват те безплатно и ползваш 1 месец и-нет пак безплатно.Модема е безплатен.Политика на фирмата ясно.На мен въпроса ми е дали ДСС ще пусне такава оферта или не????И другия въпрос.Ако си остана с моят модем трябва ли да ги плащам тези 15лв?

Link to comment
Share on other sites

На мен въпроса ми е дали ДСС ще пусне такава оферта или не????

 

от къв зор пък DCC трябва да пуска като офертата на евроком. и без да я пуска евроком са светлинни години по назад от DCC. чудят се евроком сега кво да измислят, ама докато не си вдигнат глупавите скорости няма да им се получи.

 

само DCC :punk (поне докато и те не се оплескат :D )

Link to comment
Share on other sites

Сега видях на ЕК инфоканала.Включват те безплатно и ползваш 1 месец и-нет пак безплатно.Модема е безплатен.Политика на фирмата ясно.На мен въпроса ми е дали ДСС ще пусне такава оферта или не????И другия въпрос.Ако си остана с моят модем трябва ли да ги плащам тези 15лв?

 

Най-вероятно няма да има такава оферта.Да се надяваме, че няма да стигнем и ние до там, че да пускаме такава оферта :)

Link to comment
Share on other sites

от къв зор пък DCC трябва да пуска като офертата на евроком. и без да я пуска евроком са светлинни години по назад от DCC. чудят се евроком сега кво да измислят, ама докато не си вдигнат глупавите скорости няма да им се получи.

 

само DCC :punk (поне докато и те не се оплескат :D )

Ако не си забелязал, ЕК си вдигна 'глупавите' скорости от 1-ви тоя месец.

За 28 лв - 3 мбита/512кбита.

Докато в сайта на ДЦЦ стоят данни (те едни данни... една картинка като банер) за 25 лв = 1 мбит. За 50 лв = 1536 кбит!

За евентуални клиенти на тази фирма, НЕвисящи денонощно по форуми, сайтът е меродавният източник, не е ли така.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ако не си забелязал, ЕК си вдигна 'глупавите' скорости от 1-ви тоя месец.

За 28 лв - 3 мбита/512кбита.

Докато в сайта на ДЦЦ стоят данни (те едни данни... една картинка като банер) за 25 лв = 1 мбит. За 50 лв = 1536 кбит!

За евентуални клиенти на тази фирма, НЕвисящи денонощно по форуми, сайтът е меродавният източник, не е ли така.

ами съвсем ясно ми е че евроком се опитаха да вдигнат нещо но не е ясно какво :) .

не знам кви данни стоят в сайта на DCC ама истината е следната:

за 27 лв. на месец с кабелната свалям си с по 600 -700 кб от торентите и пет пари не давам за "увеличението" на евроком

 

P.S. за 3072 kbps малко се съмнявам да сваляш с 512 кб

Edited by paspartu
Link to comment
Share on other sites

аз просто нямам желание да дупчат панелката отново, иначе бих пробвал интернета (кабелната отдавна мислим да я махаме, ама тя върви на едно с нета)

Link to comment
Share on other sites

аз просто нямам желание да дупчат панелката отново, иначе бих пробвал интернета (кабелната отдавна мислим да я махаме, ама тя върви на едно с нета)

нали използват кабелите на евроком, у нас само модема смениха попълнихме договорите и чао

няма дупчене няма къртене

Edited by paspartu
Link to comment
Share on other sites

нали използват кабелите на евроком, у нас само модема смениха попълнихме договорите и чао

няма дупчене няма къртене

така ли? хм ... значи аз се отписвам от евроком, те не си прибират кабелите, а само ми спират нета и кабелната, и въпросните кабели се ползват от другия доставчик? ако наистина е така, май ще пробвам някоя тарифа на DCC. един в блока е на тях, ама не съм го питал как е станало "прехвърлянето", щото май доколкто си спомням преди ползваше кабелна и интернет на евроком. като го видя, ще го поразпитам.

 

::edit::

 

ся разбрах, че на евроком сме плащали за въпросните кабели т.е. те са наши :)

 

btw тея от DCC имат много гаден сайт. някой може ли да даде инфо за каналите, които са на цифровия пакет?

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Ако не си забелязал, ЕК си вдигна 'глупавите' скорости от 1-ви тоя месец.

За 28 лв - 3 мбита/512кбита.

Докато в сайта на ДЦЦ стоят данни (те едни данни... една картинка като банер) за 25 лв = 1 мбит. За 50 лв = 1536 кбит!

За евентуални клиенти на тази фирма, НЕвисящи денонощно по форуми, сайтът е меродавният източник, не е ли така.

 

Сайта не е подновяван скоро, но и това ще стане.Просто за момента приоритет са по важни неща.

 

П.С. Като гледам сайта на ЕК е доста добър ( него казвам иронично ), но защо ли от как го пуснаха няма информация за клиентите им в Пловдив?Може би и те самите незнаят все още какви тарифи предлагат :) ( като повечето им персонал )

 

@samkijot

утре ако неме домързи ще препиша списъка ( 120 канала ), но ще се пускат още 10, така че може би най-добре е да отидеш в най-близката каса която е за твоя район и да попиташ.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

така ли? хм ... значи аз се отписвам от евроком, те не си прибират кабелите, а само ми спират нета и кабелната, и въпросните кабели се ползват от другия доставчик? ако наистина е така, май ще пробвам някоя тарифа на DCC. един в блока е на тях, ама не съм го питал как е станало "прехвърлянето", щото май доколкто си спомням преди ползваше кабелна и интернет на евроком. като го видя, ще го поразпитам.

 

::edit::

 

ся разбрах, че на евроком сме плащали за въпросните кабели т.е. те са наши :)

btw тея от DCC имат много гаден сайт. някой може ли да даде инфо за каналите, които са на цифровия пакет?

 

откажи се временно от евроком, и се връзвай на DCC, никой от еврокома не може да ти пипне кабелите, само модема ако не е твой ще трябва да им го върнеш. тва е цялата философия.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...