Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

Ами не съм на бтк и не знам за сървърите, но предполагам, че нямат. Това разбира се не може да те спре да си влизаш в интернет такива.

А ако ще правиш настройки на рутера... споко има си книжка, която кретен да си ще се справиш. Даже не ти трябва английски да знаеш...всичко е с картинки :) Ако имаш проблем махаш рутера влизаш тук и питаш. Ще ти се помогне.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ами не съм на бтк и не знам за сървърите, но предполагам, че нямат. Това разбира се не може да те спре да си влизаш в интернет такива.

А ако ще правиш настройки на рутера... споко има си книжка, която кретен да си ще се справиш. Даже не ти трябва английски да знаеш...всичко е с картинки :) Ако имаш проблем махаш рутера влизаш тук и питаш. Ще ти се помогне.

 

IP-то, dns-a... от къде да ги видя.. ? пише ти ги на някой листче ли?или са ауто?

Link to comment
Share on other sites

модема има и изход за лан ли?

 

и вярно ли е,че неможеш да отваряш data.bg?

модема има изход само и единствено за лан. data.bg в момента наистина не ми се отваря, но не знам защо така. досега не съм имал проблеми :wacko:

Link to comment
Share on other sites

модема има изход само и единствено за лан. data.bg в момента наистина не ми се отваря, но не знам защо така. досега не съм имал проблеми :wacko:

 

 

мерси много :)

Link to comment
Share on other sites

nav_m.gif БТК обяви старта на новата си ADSL Wi-Fi услуга

 

Месечната такса за безжичен достъп в комплект с ADSL 1024 е 33,39 лв. при 2 г. договор и 43,79 лв. при срок на споразумението 1 година.

 

От 5 юни клиентите на ADSL услугите на БТК могат да използват безжична Wi-Fi мрежа, съобщиха от националния телеком. Вариантът на високоскоростната слуга се предлага в комплект с Wi-Fi модем. “БТК ADSL Wi-Fi е удобно решение за домашни потребители, които имат преносим компютър или искат да създадат собствена локална мрежа вкъщи или в офиса”, обясняват от оператора.

От БТК твърдят Wi-Fi мрежата е достатъчно сигурна, като защитата на връзката се гарантира от надеждни механизми за кодиране. “Това означава, че само оторизирани потребителите ще имат достъп до безжичната Интернет услуга”, добавят от БТК.

Устройството е интегрирано с ADSL мрежата на БТК, като Wi-Fi модемът поддържа скорост на достъп до 54 Mbps в рамките на безжичната локалната мрежа и до 100 Mbps при кабелен достъп.

Операторът предоставя на клиента Wi-Fi устройството за целия период на договора, като месечната такса е 2,40 лв. при 2-годишен договор и 4,80 лв. при 12-месечен срок. По този начин Wi-Fi в комплект с БТК ADSL 1024 Безкрай ще струва на потребитеетели по 33,39 лв. на месец при двугодишен и 43,79 лв. при едногодишен договор.

cwdlogo.gif

http://www.btc.bg/bg/residential_details.p...l=3&cat=282

Link to comment
Share on other sites

nav_m.gif БТК обяви старта на новата си ADSL Wi-Fi услуга

 

Месечната такса за безжичен достъп в комплект с ADSL 1024 е 33,39 лв. при 2 г. договор и 43,79 лв. при срок на споразумението 1 година.

 

От 5 юни клиентите на ADSL услугите на БТК могат да използват безжична Wi-Fi мрежа, съобщиха от националния телеком. Вариантът на високоскоростната слуга се предлага в комплект с Wi-Fi модем. “БТК ADSL Wi-Fi е удобно решение за домашни потребители, които имат преносим компютър или искат да създадат собствена локална мрежа вкъщи или в офиса”, обясняват от оператора.

От БТК твърдят Wi-Fi мрежата е достатъчно сигурна, като защитата на връзката се гарантира от надеждни механизми за кодиране. “Това означава, че само оторизирани потребителите ще имат достъп до безжичната Интернет услуга”, добавят от БТК.

Устройството е интегрирано с ADSL мрежата на БТК, като Wi-Fi модемът поддържа скорост на достъп до 54 Mbps в рамките на безжичната локалната мрежа и до 100 Mbps при кабелен достъп.

Операторът предоставя на клиента Wi-Fi устройството за целия период на договора, като месечната такса е 2,40 лв. при 2-годишен договор и 4,80 лв. при 12-месечен срок. По този начин Wi-Fi в комплект с БТК ADSL 1024 Безкрай ще струва на потребитеетели по 33,39 лв. на месец при двугодишен и 43,79 лв. при едногодишен договор.

cwdlogo.gif

http://www.btc.bg/bg/residential_details.p...l=3&cat=282

 

Сигурно са искали да кажат: надеждни механизми за криптиране на връзката... ама в БТК кой ли ти прави разлика :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

toku 6to mi pusnaha BTC-2048,zarejdaneto na stranizi e v pati po barzo :punk ot dosega pozvanata ot men tarifa na evrokom za skromnite 66 lv.swvalqm ot data.bg sas okolo 250kb. ,arena.bg sas okolo 220kb.po 10-to balnata sistema davam 10 na BTC

Link to comment
Share on other sites

toku 6to mi pusnaha BTC-2048,zarejdaneto na stranizi e v pati po barzo :punk ot dosega pozvanata ot men tarifa na evrokom za skromnite 66 lv.swvalqm ot data.bg sas okolo 250kb. ,arena.bg sas okolo 220kb.po 10-to balnata sistema davam 10 na BTC

а от тук :huh: .... ако стигнеш заявените скорости, ела се обади :P

Link to comment
Share on other sites

az sam ot selo i kitaiski neznam ,ako mi obqsni6 malko po podrobno kakva ti e ideqta sas sigurnost 6te te razbera:)))

ами т'ва са линкове към филми (предимно waf рилийзи), които се намират в ed2k мрежата. трябва ти emule или edonkey (не знам дали вече съществува), за да можеш да ги сваляш.

идеята ми е, че свързаността с тоя протокол и най-вече с пиърите, които са да кажем през няколко континента, не е същата, както при торентите. не ми е много понятно защо е така, но е факт. аз заявената скорост на download, която ми предоставят от isp-то никога не съм я достигал (понякога е било 2/3 от нея, но почти винаги е имало български пиъринг).

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

а бе скоростта си е супер и вече 3 месеца съм много доволен от БТК

 

и новата оферта на БТК за 14 дни да се пробва безплатно е супер за тези ,които са на някой друг доставчик...

Link to comment
Share on other sites

а бе скоростта си е супер и вече 3 месеца съм много доволен от БТК

 

и новата оферта на БТК за 14 дни да се пробва безплатно е супер за тези ,които са на някой друг доставчик...

бе миналия месец забравих да си го платя и като гледам май ша си разчиста сметките с тях на края на тоя месец и да чукна на дърво още не са ми го спрели (тва са си 2 месеца неплащане по стандартите на всички останали доставчици ;) )

Edited by Heller12a
Link to comment
Share on other sites

На мен и на още един приятел дойдоха сметките наведнъж за 2 месеца - прекарах си го Май и оня ден дойдоха 2 мес. такси. От офиса казаха че е нормално...

Link to comment
Share on other sites

На мен и на още един приятел дойдоха сметките наведнъж за 2 месеца - прекарах си го Май и оня ден дойдоха 2 мес. такси. От офиса казаха че е нормално...

да, и нас неприятно ни изненадаха при първото плащане :bgrin:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

да, и нас неприятно ни изненадаха при първото плащане :bgrin:

и къде е неприятната изненада :confused ако беше опитал да си платиш по-рано щяха да ти кажат че не им дължиш нищо, те ти го казват ако питаш как се плаща. пък и 2 месечни такси (съмнява ме да са точно 2 ;) ) са приблизително като да платиш 36 лв за включване + първа такса без все още да си консумирал нищо и да си чакал на някой да му дойде кефа при някой други доставчици :love :wub:

 

П.С.: май зех да звуча като ПР на БТК :) ма може да се дължи на това че преди дори не съм предполагал че в БГ може да се предлага услуга с такова качество насочена към обикновенния е-потребител :lol:

Edited by Heller12a
Link to comment
Share on other sites

Някой поръчал ли си е Wireless Router-а на БТК? И има ли смисъл да го правя въобще или е по-добре просто да си купя някакъв обикновен и да си го свържа сам :)

Link to comment
Share on other sites

П.С.: май зех да звуча като ПР на БТК :) ма може да се дължи на това че преди дори не съм предполагал че в БГ може да се предлага услуга с такова качество насочена към обикновенния е-потребител :lol:

 

Ей не знам ама и аз така... :)

Някой поръчал ли си е Wireless Router-а на БТК? И има ли смисъл да го правя въобще или е по-добре просто да си купя някакъв обикновен и да си го свържа сам :)

НЕ съм го поръчал и съм с Wireless PCI за Desktop-а, че да го връзвам с лаптопа, че да имам нет и на него и да трябва да държа включен големия за да има на малкия, абе... става ама ако не си спираш като мен големия.

От друга страна тия 2 и кусур на месец, не са много приятни, щото като ги сметнеш за 2 години се трупат и май купуването на обикновен става по-рентабилно. А ако не ти се дават пари за рутер, прилагаш мойта схема, иначе даваш малко отгоре и зимаш един ефтинджос рутер и пей сърце.

Link to comment
Share on other sites

А иначе на какво разстояние закарва един обикновен рутер и колко стени може да "пробие" :)

Link to comment
Share on other sites

Linksys може и да докарат обявените 100м обхват. През стени и на 50 да падне пак върши работа. Виж ако е за комшията - трябва да се пробва на място...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...