Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

А иначе на какво разстояние закарва един обикновен рутер и колко стени може да "пробие" :)

зависи от стените

на 50-60м през кнауф губи едва 15-20%, ~40% нa 100-120м. през желозебетон а.к.а. панелка/пълзящ кофраж може и в съседната стая може нищо да не фанеш (туй е де му викат физиците "решетка на фарадей" ;) ). тестовете съм ги правил лично с линксис, като във втория случай (бетона) проби 3 стени (на приблизително 30м).

Edited by Heller12a
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Скоростите на БТК са доста примамливи, но едно нещо не ми е ясно-след като съм се вързал към БТК с 24 месечен договор на тарифа 2048 Безкрай, докато не минат 2 год. не мога да се откажа и съм задължен да плащам по 37.99 лв. на месец?

Link to comment
Share on other sites

да, ако искаш да се откажажеш плащаш неустойка в размер на оставащите ти такси. разбира се има вратички, чрез които да прекратиш договора си. закриване на телефона, преместване на място, където няма възможност да се пусне adsl и други.

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Амм на работата съм с BTK .. ами да най-стабилно е там .. но е малко по-скъпичко .. уплоуда и ме 1/3 от данлоуда ... но ако да има потоп - няма спиране :)

 

Нещо което забелязвам че почти всеки ден в точен час около 08:25-08:30 интернета спира точно за 20 с ;-) хахах който е на БТК нека да го провери.

Link to comment
Share on other sites

Днес подписах договор с БТК за 2 мбит тарифата и ми дадоха направо там целия пакет с модема и всичките други части.След подмяна на розетката вкъщие установявам, че сплитера не работи.Дали според вас ако им занеса само сплитера ще ми го подменят или трябва да им нося целия пакет?

 

ЕДИТ:Оправих се.

Edited by Fr0Zen
Link to comment
Share on other sites

Аз си поръчак 2048kbit безкрай с договор за 2 години, правят 10% отстъпка, което е 34лв/месец. Пакета инсталирай сам идва някакъв да ми го свърже, срещу 0лв. Започва добре :) Само дето зад рутера имам към 12 компютъра и се чудя дали няма да има проблем. Не ми се дават повече пари за biz тарифа. Да има някой в подобна ситуация?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! От няколко месеца съм на нова работа с компютър вързан към БТК зад 2 рутера.

Проблем ме мъчи със свалянето на архивирани файлове. В 90% от случаите след сваляне при опит за разархивиране ми казва: ПОВРЕДЕН АРХИВ!

След елиминиране на няколко възможни причини стигнах до мисълта, че проблема ми можеби не е в моя компютър...

Възможно ли е конекцията към нета да прави такива парчета? (някои от тези файлове съм ги дърпал и чрез евроком на друг компюър и съм сигурен, че са наред)

Link to comment
Share on other sites

с download menager ли ги сваляш или направо от браузъра? на мен ми се получава подобно нещо като свалям с firefox-а и след това наистина някои архиви не бачкат, но като ги дръпна с flashget няма никакви проблеми :)

Link to comment
Share on other sites

Абе тоя ADSL много в гъзъ.. Добре че съм на тестов период. От speedtest.net ми изкарва по 1000-1200kbps, а съм на 2048. И не ми отваря mobile.de, yahoo.co.uk, wrzru.com .. При вас така ли е?

Link to comment
Share on other sites

И на мен не ми отваря wrzru.com и още няколко сайта от няколко дни , куп други сайтове ги зарежда учудващо бавно..

Link to comment
Share on other sites

Абе тоя ADSL много в гъзъ.. Добре че съм на тестов период. От speedtest.net ми изкарва по 1000-1200kbps, а съм на 2048. И не ми отваря mobile.de, yahoo.co.uk, wrzru.com .. При вас така ли е?

отваря се всичко ;)

Link to comment
Share on other sites

И при мен всичко си е ок. Вчера наистина имаше някакъв проблем и пинга беше много голям, но никога не съм имал проблеми с отварянето на wrzru или с който и да е било друг сайт :)

Link to comment
Share on other sites

ZTE модемите... производство на малките жълти хора се оказват изключително бъгави :)

 

По подразбиране модема по dhcp-то си дава DNS: 192.168.1.1 - тоест.. има някакъв DNS forward.. само че съм установил че понякога се бъгва.. което се оправя чрез рестартриране на модема.

 

За да сте си сигурни: минете на статични адреси:

 

ip: 192.168.1.2

mask: 255.255.255.252

bcast: 192.168.1.3

gway: 192.168.1.1

 

dns1: 212.39.90.42

dns2: 212.39.90.43

 

чиста работа :)

Link to comment
Share on other sites

ZTE модемите... производство на малките жълти хора се оказват изключително бъгави :)

 

да, 'изключително бъгави' се оказват - за 3 месеца не съм го рестартирал нито веднъж...

Link to comment
Share on other sites

Абе тоя ADSL много в гъзъ.. Добре че съм на тестов период. От speedtest.net ми изкарва по 1000-1200kbps, а съм на 2048. И не ми отваря mobile.de, yahoo.co.uk, wrzru.com .. При вас така ли е?

 

 

zvankai na suporta ,6tom si na 2048 trqbva da ti pokazva tolkova.a otnostno neta,super e.

Link to comment
Share on other sites

да, 'изключително бъгави' се оказват - за 3 месеца не съм го рестартирал нито веднъж...

Е ... айде сега. Не казвам че при всеки един това задължително се получава. Въпроса е че се е случвало на едно-две места. Защо си мислиш че щом твоя работи перфектно.. то и останалите със сигурност нямат проблеми :)

 

Само че.. пробвай да убедиш някой от БТК че наистина има такъв проблем с точно твоя. Преди моята намеса... хората от офиса просто са звъняли на съпорта и.. те са им казвали: ми.. рестартирайте модема :lol:

Edited by d.sck
Link to comment
Share on other sites

имат проблеми, когато теглиш от торенти без спиране с много конекции. Просто бъгват много често

А да.. и това е вярно (съжелявам за спама :P ) но се сетих на едно друго място когато ни казаха: модема се разкача често защото правите прекалено много голям ъплоуд за последната седмица. Което както можете да се сетите не беше вярно спрямо MRTG-то което работи на gateway-а. Все едно имат едно кубче с листечта на което са написани random извинения:

 

"правите голям ъплоуд"

"намалете броя на торентите си"

"има метеоритен дъжд и силно влияние от Юпитер"

 

(може би сте чели Bastard Operator from Hell :P )

 

Но.. с торентите наистина се получават проблеми обаче... @Botev1912 - наясно ли си какъв е лимита на конекциите в случая? 40?

Link to comment
Share on other sites

Да са ни честити двойно по-големите скорости...

къде, кога?! :bgrin: :wacko:

 

edit: ето какво видях в калдата форумите, но данеби да е като предната промоция само за НОВИ абонати на adsl :)

 

днес в новия каталог на Германос видях една оферта за нови клиенти

 

2Мб Безкрай - 15.49 лв/мес. за първите 6 месеца, Цена за останалия период 30.99 лв/мес.

4Мб Безкрай - 19.00 лв/мес. за първите 6 месеца, Цена за останалия период 37.99 лв/мес.

2Мб BIZ - 26.40 лв/мес. за първите 6 месеца, Цена за останалия период 52.80 лв/мес.

4Мб BIZ - 38.40 лв/мес. за първите 6 месеца, Цена за останалия период 76.80 лв/мес.

8Мб BIZ - 47.40 лв/мес. за първите 6 месеца, Цена за останалия период 94.80 лв/мес.

 

това е при сключване на 2 годишен договор като в Германос получавате подарък sound система

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Какво търсиш в Калдата .. :D БТК си имат сайт,раздел промоции..

Това по горе е за нови абонати,за старите стандартната процедура с преподписване на договора..

Edited by Horna
Link to comment
Share on other sites

Какво търсиш в Калдата .. :D БТК си имат сайт,раздел промоции..

а, мерси :punk май няма да ни огрее евтинийката, но поне ще имаме 2ни скорости на същите цени. да ни е честито!

До 8 мегабита скорост с БТК ADSL. Новите ADSL клиенти получават 2 мегабита само за 15,49 лв. до края на август 15.07.2007

 

Два пъти по-бързи са новите БТК ADSL пакети, които Българската телекомуникационна компания (БТК) пуска на пазара от 16 юли. За трета поредна година телекомът удвоява скоростите на предлаганите от него БТК ADSL услуги. Така за първи път потребителите на високоскоростен Интернет у нас ще могат да сърфират в световната мрежа със скорост до 8 мегабита през широколентовата технология на БТК ADSL. За домашните клиенти ще се предлагат два нови пакета, които достигат скорости до 4 мегабита.

Скоростта на най-предпочитания сред домашните потребители ADSL пакет става 2048 kbit/s като цената за двугодишен договор остава непроменена – 30,99 лв.. За още седем лева абонатите ще могат да сърфират в Интернет със скорост от 4 мегабита. При трите пакети за бизнеса увеличението е съответно от 1 на 2 мегабита, от 2 на 4 мегабита и от 4 на 8 мегабита.

 

Заедно с повишаването на скоростите БТК прави специално лятно предложение към новите ADSL потребители. Само до края на август клиентите ще могат да заявят БТК ADSL със скорост от 2 мегабита на цена от 15,49 лв. на месец за първата половин година, при подписване на двугодишен договор. След изтичане на шестте месеца цената става 30,99 лв., която е стандартна за пакета. Ако подпишат едногодишен договор клиентите ще плащат цена от 19,49 лв. през първите три месеца.

 

Българският бизнес също може да намали разходите си за Интернет чрез новото предложение на БТК. При сключване на двугодишен договор, за първите шест месеца цената на основния пакет за бизнес потребители БТК ADSL 2048 BIZ пада от 52,80 лв. на 26,40 лв. с ДДС. Само за 47,40 лв. на месец бизнес потребителите могат да се възползват от предимствата и на осем-мегабитния пакет БТК ADSL 8192 BIZ. Предложението също важи до края на август.

 

"Нашите проучвания показват, че качеството на връзката и скоростта са изключително важни за клиентите ни и затова се стремим да предлагаме най-доброто съотношение между цена и качество на Интернет пазара в страната", обяви Димитър Цонев, Говорител на БТК. "Настоящите ни клиенти вече познават добре услугата ни и ценят сигурната и надеждна връзка, която не се влияе от броя на потребителите, сърфиращи в мрежата, или от метеорологичните условия", добави Цонев.

 

Клиентите, които до момента използват високоскоростната Интернет услуга на БТК, също ще могат да се прехвърлят на пакет с по-голяма скорост, като преподпишат нов договор. При някои от тях е възможно увеличението на скоростта да достигне 4 пъти, без това да промени цената на месечния им абонамент. Досега например БТК ADSL 1024 Безкрай с 12-месечен договор струваше 38.99 лева. Ако клиентът увеличи скоростта на ползвания от него пакет на 4 мегабита при двугодишен договор, месечната му такса ще падне на 37.99 лв.

 

Всички нови БТК ADSL пакети са с неограничени по трафик и време параметри. И при двойно увеличените скорости ще се запази типичната за ADSL надеждност и еднаквата скорост на достъп, както към международни, така и към български Интернет страници.

 

БТК ADSL може да бъде заявен на телефон или да бъде закупен директно от бизнес центровете на БТК и партньорската мрежа в страната. Поддръжката на услугата на телефон е 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата, което е изключително важно за хората, чиято работа зависи от Интернет.

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...