Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

kakto i fakta 4e nemoje6 da govori6 normalno po skype ili da tegli6 torenti za6toto sa ograni4eni konnekciite

готов ли си да се обзаложим :bgrin:

 

но забрави да споменеш най-важното - двугодишен договор

никъде не е казано, че трябва да се сключи двугодшен договор. има и други възможности:)

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dobre de kaji na koq tarifa si i s kolko svalq6 naprimer ot data.bg

ми незнам как ми е от датата, но по принцип кат захапе и не пуска. на 38лв съм един много доволен потребител :) (кат ми требе само пинг и даунлоад кво да кажа ;) )

 

kakto i fakta 4e nemoje6 da govori6 normalno po skype ili da tegli6 torenti za6toto sa ograni4eni konnekciite

пълни глупости. модема наистина забива от много конекции, но това се случва единствено ако сте няколко човека. на 1 компютър всичко си е тип-топ.

Edited by Heller12a
Link to comment
Share on other sites

сега кат гледам великденската оферта виждам че бтк свалят цените лека полека..

1024 вече станало за 27 лв (от 31лв)

2048 вече 34 от 39

значи към нова година

128 КБс ще е към 20на лева

за тея скорости ми струват още доста скъпички цените им

Май ще трябва да минат години докат се очовечат...

Link to comment
Share on other sites

пълни глупости. модема наистина забива от много конекции, но това се случва единствено ако сте няколко човека. на 1 компютър всичко си е тип-топ.

обясни ми каква е разликата между 10 конекции на 1 компютър и по 5 конекции на 2 компютъра

Link to comment
Share on other sites

На мен още не са ми пуснали нета. Всеки ден им звъня по 1-2 пъти на съпорта да питам кво става и всеки път различно обяснение. Трябваше още събота да са ми го пуснали, ама имало някакъв проблем и щели да съобщят на техниците. Искам номера на техниците за да говоря директно с тях и не ми го дават :blink:

Дано ми го пуснат до края на месеца, че не ми се стои без нет :sick

Link to comment
Share on other sites

на един познат не успяха да му го пуснат към 1 месец. Все някви проблеми имаха. Накрая като го пуснаха му прецакаха телефона. И като ползваше нет му даваше заето. Като му спрат нета телефона се оправяше. Докато му оправят и тоя проблем минаха още 2 месеца

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

на всички, които минавате на БТК или вече сте минали обадете се на съпорта и си направете заявка за DMZ към устройство .1.2. Задължително, ако зад модема е само едно писи.

Link to comment
Share on other sites

Каква е идеята на тази заявка и наложително ли е всички потребители на БТК да я направят? Питам, защото нищо не ми говори,а нета ми е пушка, та поне да знам една вероятна причина, ако се скапе нещо

Link to comment
Share on other sites

Вчера ми пуснаха нета най-после :D

Ето резултатите за 2 мегабита:

116037741.png

 

116038319.png

 

116038585.png дано не ми се налага да свалям нещо от Пакистан ;)

 

116038860.png

 

116039035.png

 

116039249.png

 

116039455.png

 

Ако някой иска мога да направя същите тестове и вечерта за да се види дали има някаква разлика ;)

Edited by Vartkes
Link to comment
Share on other sites

http://www.gatchev.info/blog/?p=440

BTK май май не са много коректни уважеми потребители!

chernobyl Says:

 

April 24th, 2007 at 11:46 am

За мен е немислимо БТК да подслушват трафик, без да се прикрият (което е достатъчно лесно).

 

Не съм запознат, но предполагам, че ADSL модемът, предоставян от БТК всъщност е рутър, пригоден да работи като модем. И нещо в настройките му го кара да отговаря на този порт. (Стрелям напосоки, но това ми се вижда най-вероятно като вариант…)

някой с моето мнение :)

Link to comment
Share on other sites

На всичко отгоре - на бизнес тарифите го няма този ефект... там просто получаваш:

 

marko@host:~$ telnet 213.91.ххx.xx 5190

Trying 213.91.ххx.xx…

 

telnet: Unable to connect to remote host: Connection refused

 

което се и очаква да получиш....

 

Според мен това е свързано с факта, че на нормалните тарифи модема запазва бТк IP-то за себе си, а на компа зад себе си дава локален адрес - заради NAT-а с две думи... На модема са пуснали някакво транспарент прокси през което да върви през NAT AOL/ICQ трафика.

Edited by abortivus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
на всички, които минавате на БТК или вече сте минали обадете се на съпорта и си направете заявка за DMZ към устройство .1.2. Задължително, ако зад модема е само едно писи.

Дай някаква по-подробна информация, какво значи "DMZ към устройство .1.2" и защо да се обадим да ни го пуснат?

Нета е префектен и без да се обаждам, но поста ти, така неясно поднесен буди подозрение, че може и по-добре да бъде...

А от друга страна може и да стане по-зле - казва ли ти някой?

Link to comment
Share on other sites

Дай някаква по-подробна информация, какво значи "DMZ към устройство .1.2" и защо да се обадим да ни го пуснат?

Нета е префектен и без да се обаждам, но поста ти, така неясно поднесен буди подозрение, че може и по-добре да бъде...

А от друга страна може и да стане по-зле - казва ли ти някой?

Demilitarized zone

 

т.е. да ти насочат входящите заявки директно към теб, а не да минава през "разпределителя", тъй като в случая adsl модемите на бтк се явяват един вид рутер :)

Link to comment
Share on other sites

Ako нета върви добре и без DMZ, по-добре е да си останеш без него от гледна точка на защита на компютъра ти. В смисъл ако въпросният АДСЛ модем има някаква защитна стена (не съм си играл с такива рутери) и ти не разбираш много от компютри... да си зад въпросният модем може да ти спести главоболия. DMZ дава директен достъп на мрежата до твоя компютър...това е наратко..иначе въпросният достъп се обработва от модема на бтк-то преди да стигне до теб.

Link to comment
Share on other sites

За разлика от ЛАНовете и модемите на ЕК, БТК не раздават реално IP на pcto, което от своя страна *може* да донесе проблеми в конкретни ситуации.

 

Аз лично трябваше да ползвам спецефичен VoIP софтуер, който не работеше, защото входящите пакети не достигаха до IP адреса зад рутера, модема не знаеше къде да ги изпрати и това осакатяваше работата на въпросния софтуер.

 

Единият варянт беше да активирам Port Forwarding за конкретния порт. После, обаче реших, че вероятно ще има и други приложения, които или няма да работят добре или няма да работят изобщо.

 

DMZ ви доблжижава максимално до реален IP.

 

Що се отнася до firewall-a - не разчитайте на рутера. Активирайте си DMZ и си поддържайте софтурените firewall-и и ще сте доволни.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

вчера за пръв път ми се случи в бясна буря нета ми да не се промени грам. вече съм един още по-доволен потребиен на БТК :)

Link to comment
Share on other sites

вчера за пръв път ми се случи в бясна буря нета ми да не се промени грам. вече съм един още по-доволен потребиен на БТК :)

Same here :)

Нета ми общо за един месец е спирал точно 2 пъти за по 30 секунди максимум. Явно за някаква профилактика или нещо подобно.

Малко му трябва на човек за да е щастлив :P

Link to comment
Share on other sites

Това, че и моят еврокомски нет не спря за момент по време на бясните бури, означава ли, че ЕК рулз? :unsure:

Edited by Ando Lomen
Link to comment
Share on other sites

Това, че и моят еврокомски нет не спря за момент по време на бясните бури, означава ли, че ЕК рулз? :unsure:

да. ползвай си го със здраве :D

Link to comment
Share on other sites

да ви питам.. тоя рутър ще свърши ли работа при разделянето на интернет от БТК: Router Canyon, CN-BR1, Router +4Port Switch

http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/jar/sh...UTERCANYONCNBR1

 

ще трябват ли някви настройки? или само вкарвам кабелите?

и кви кабели от рутера към пц-то ще трябват? кроснати?

 

а да ви питам например са 3ма и нета 250 кб/с (БГ) нищо особено.. и през рутъра делили се на три? т.е. ако другите несвалят ти ще използваш ли целия трафик?

 

и друг въпрос.

ако няма сигнал за интернет.. между тия пц-та ще има ли мрежа?

Link to comment
Share on other sites

да ви питам.. тоя рутър ще свърши ли работа при разделянето на интернет от БТК: Router Canyon, CN-BR1, Router +4Port Switch

http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/jar/sh...UTERCANYONCNBR1

Veroqtno Da

 

ще трябват ли някви настройки? или само вкарвам кабелите? Zavisi, ako trqbva da se vkarat ru4no IP-ta, maska, gateway i DNS - DA... ina4e mojesh na DHCP

и кви кабели от рутера към пц-то ще трябват? кроснати?

 

а да ви питам например са 3ма и нета 250 кб/с (БГ) нищо особено.. и през рутъра делили се на три? т.е. ако другите несвалят ти ще използваш ли целия трафик?

Ako ne go shapevate shte e taka...250 se polzva ot vsi4ki ednovremeno. Toq ruter edva li ima opciq za shape.

 

и друг въпрос.

ако няма сигнал за интернет.. между тия пц-та ще има ли мрежа? AKo rutera raboti - DA :)

Link to comment
Share on other sites

basten,

 

Zavisi, ako trqbva da se vkarat ru4no IP-ta, maska, gateway i DNS - DA... ina4e mojesh na DHCP

 

IP-то, dns-a... от къде да ги видя.. ? пише ти ги на някой листче ли?

 

и има ли сървари на Counter Strike и други мултиплеър игри?

Edited by operator
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...