Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

А не е ли така и с договорите към мобилните оператори ? Пък и ако това толкова те притеснява може да се пробваш с договор за 6 м вместо за 2 години.

Сметката ти идва към тази за телефона.

Ползвам ADSL от момента в който услугата се предлага в Пловдив и не мога да се оплача.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Пък и ако това толкова те притеснява може да се пробваш с договор за 6 м вместо за 2 години.

 

лошото е че разликата в цената на договора за 6 и за 24 месеца е ОГРОМНА :)

Edited by Slain
Link to comment
Share on other sites

току що научих най-отвратителното нещо за бтк до момента. за да си сменя скоростта с по-висока трябва да сключа нов договор за 2 години. изобщо каквато и промяна да се направи със скоростта се сключва нов договор :angry1 тва беше просто най-великата простотия, която можеха да измислят :angry: язък им за хубавия нет!

Link to comment
Share on other sites

току що научих най-отвратителното нещо за бтк до момента. за да си сменя скоростта с по-висока трябва да сключа нов договор за 2 години. изобщо каквато и промяна да се направи със скоростта се сключва нов договор :angry1 тва беше просто най-великата простотия, която можеха да измислят :angry: язък им за хубавия нет!

а аз какво съм написал няколко поста по-нагоре? И като гледам даже си отговорил след това. Ти ли си писал там, щото не става ясно. Уж си бил наясно, а сега си доста учуден

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

а аз какво съм написал няколко поста по-нагоре? И като гледам даже си отговорил след това. Ти ли си писал там, щото не става ясно. Уж си бил наясно, а сега си доста учуден

ами мислех, че става въпрос само за промоциите. т.е. ако искам ся да взема телефона или паметта, които са в промоцията, преподписвам договора и ми дават едно от 2-те. а за смяната на скоростта си мислех, че е като на ек подаваш молба и от другия месец си на новата скорост :)

Link to comment
Share on other sites

Ех, ама ако имаше как някой да ни плаща за да му ползваме интернета... ама няма...

 

бТк в момента е най-стабилната опция. Като ви е страх от договори стойте на LAN... там договори няма, а като ги има какво като ги има - никой не ги спазва. само че и на LAN му идва времето да си умира...

Edited by abortivus
Link to comment
Share on other sites

не знам, ама ако наистина е така ... това ми се вижда малко като създаване на някаква крепостническа зависимост ... и в същото време много добре примислено от страна на компанията. все пак всеки гледа да извлече максималното в днешно време, като се опитва все повече да "ограничи" поведението на потребителя :) .... конкуренция му е майката :(

 

ох много хубаво че не съм се вързал на бтк-то ,,бях се навил за коледната оферта, ама се успах последния ден и тя минала....хах

защото кво се получава

бях решил да взема за 30 лв 128 КБ за 2 години-

обаче примерно април ще има великденска промоция там вече за 30 лв скороста може да 192 или 256КБс , после в края на годината новата промоция за 30 лв(ама може и да е повече от 30) е примерно 512 кб и т.н.

тоест ти увисваш винаги ако си останеш 2 те години на 128 КБс...а ако искаш да се прехврълиш на друга оферта с по висока скорост хоп па к 2 години...тва не го знаех...ама е изклучително умно измислено...

и в двата случая набутвация : или 2 години една и съща ниска скорост, сравнена с потенциалното повишаване на скоростите от други провайдъри (при не много евтина цена) или

високи скорости , но на много високи цени , които се плащат мин 2 години...

:angry:

Link to comment
Share on other sites

Глупости... Като се обвържеш на тарифа 30лв за скорост 128 за две години и след шест месеца бТк свали цената за 128 на 15 лева - ти преподписваш договор за новата цена за нови две години. Къде го видя това "или високи скорости, но на много високи цени, които се плащат мин 2 години..." Няма такъв филм.

 

Вие просто не знаете какво искате... Всъщност искате някой да ви плаща да сте му клиент.

Link to comment
Share on other sites

доколкото знам, ако бтк увеличи да кажем 1024 безкрай го направи 2048 след да кажем 1 година автоматично минаваш на 2048 и не преподписваш нищо. същото важи и ако свалят цените - просто започваш да плащаш по-малко :)

Link to comment
Share on other sites

не е точно така. преподсписва се договора - което е нормално след като се променят условията по него.

 

Пример - аз ти давам под наем една стая от апартамента си за 250 лева. След половин година, понеже си готин, се разбираме да ти дам още една стая на същата цена - две за 250 лева. Естествено, че ще сключим нов договор - променил се е предмета на договора - вместо една стая, сега ще използващ две и това трябва да се отрази в договора... иначе след месец, тъкмо си се нанесъл във втората стая, идвам аз и те изхвърлям - какво ще направиш ако нямаш договор, в който се казва, че имаш право да ползваш две стаи?!

Edited by abortivus
Link to comment
Share on other sites

Глупости... Като се обвържеш на тарифа 30лв за скорост 128 за две години и след шест месеца бТк свали цената за 128 на 15 лева - ти преподписваш договор за новата цена за нови две години. Къде го видя това "или високи скорости, но на много високи цени, които се плащат мин 2 години..." Няма такъв филм.

 

Вие просто не знаете какво искате... Всъщност искате някой да ви плаща да сте му клиент.

професоре, кажете къде преподавата, та да се запиша във вашите курсове по методология на .... форумните умозаключения :lol:

 

ти изобщо четеш ли целия пост на хората или само к'вото си харесаш от него? да, понякога, в някои от тях не всичко е толкова ясно, колкото на теб ти се иска да бъде ... ама, все пак може вашето интелектуално съзнание да слезе малко и на долните етажи ;)

 

п.п. да знаеш, че си ми челната 5-ца - "нови" любимци :D

 

// извинявам се за оффтопика, ама вече не можах да се сдържа :P

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Само да допълня, че днес на баща ми, който е служител на БТК са му предложили down speed-1Мб и up speed-256kb на цена 13 лева. Важи от 1ви Април и е с 2 годишен договор само за хора работещи в БТК, вивател, или БТК груп!

Според мен си е чиста далавера защото сега плащам 7лв повече и нета ми е 10 пъти по бавен(на хартия, да не говорим реално) и не смятам, че до 2 години ще излезне по-добра оферта за мен.

Edited by zidbotev
Link to comment
Share on other sites

абе вие сте ми много смешни...

къде сте чули и видели в България някой да сваля цени...?

свалят се само заплатите.

а ти да не мислиш, че на запад на такъв тип услуга цената им пада?! просто подобряват параметрите, но не я намаляват. както и рядко я увеличават.

 

п.п. т'ва става въпрос за даден тарифен план, който е бил предлаган с години.

Link to comment
Share on other sites

абе вие сте ми много смешни...

къде сте чули и видели в България някой да сваля цени...?

свалят се само заплатите.

прочети това http://www.btc.bg/bg/news_details.php?id=312

и наистина е така ...

 

на мен до колкото ми обясниха...ако си на 2 годишен договор можеш да се възползваш от всички нови промоции,инъче не може...както и да е аз избрах 2 MBPS за 2 години :) мисля че ще съм доста доволен...

 

еврокома като го пусках мислех че после ако не ми харесваше щях да го сменям но вече 4-5 години карам без да съм усетил :) НО вече не се търпи и е време да се сменя :P

Edited by Slain
Link to comment
Share on other sites

доколкото знам, ако бтк увеличи да кажем 1024 безкрай го направи 2048 след да кажем 1 година автоматично минаваш на 2048 и не преподписваш нищо. същото важи и ако свалят цените - просто започваш да плащаш по-малко :)

само че не е така, щото имам познат, който плаща 38 лв за 128К и увеличението на 256К не го засяга, защото не ще да подписва отново за 2 години. И вече колко време си стои на 128К, а други които са подписали скоро си имат 256К за същата цена. С две думи ако БТК свалят цена или пък вдигнат някви скорости няма да те засяга, докато сам не подпишеш нов договор

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

Само да допълня, че днес на баща ми, който е служител на БТК са му предложили down speed-1Мб и up speed-256kb на цена 13 лева. Важи от 1ви Април и е с 2 годишен договор само за хора работещи в БТК, вивател, или БТК груп!

Според мен си е чиста далавера защото сега плащам 7лв повече и нета ми е 10 пъти по бавен(на хартия, да не говорим реално) и не смятам, че до 2 години ще излезне по-добра оферта за мен.

опа правиш ли разлика между МБ/с и Мбит/с. Ще ти е точно 128 кб/с точно с 30 кб/с повече от това което имаш на гигабит и това изобщо не са 10 пъти повече, даже няма и 2 пъти

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

опа правиш ли разлика между МБ/с и Мбит/с. Ще ти е точно 128 кб/с точно с 30 кб/с повече от това което имаш на гигабит и това изобщо не са 10 пъти повече, даже няма и 2 пъти

извинявам се грешката е моя, ще разпитам и за други тарифи ако има за служители.

Link to comment
Share on other sites

на офертите за интернета си пише колко е .... на мен нека ми е 250к download пък ми дреме за ъп-а :D :D :D

БТК ADSL 2048 Безкрай

Максимална скорост на download (Интернет и локален трафик общо) 2048 Kbps

Максимална скорост на upload (Интернет и локален трафик общо) 256 Kbps

Edited by Slain
Link to comment
Share on other sites

kakva e maximalnata skorost na samoto ustroistvo ? da ne stane taka che v edin moment tiq parvite deto sa ot 2 godini da ne mogat da polzvat visokite tarifi zaradi "star" modem ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...