Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не мога да разбера за какви проблеми говориш. Не прекъсва и за секунда тука. Вероятно нещо с тока имаш проблем или нещо друго подобно. Пробвай с UPS първо ако продължи погледни всички кабели при теб и ако всичко е 6+ се обади в пощата те да погледнат кабелите от тяхна страна. Но определено нет-а си е стабилен

Link to comment
Share on other sites

аз нямам проблеми с нета. а някой знае ли как мога да влезна в дц++?

Ми да ще ти кажа, но по-добре си качи ApexDC. При обикновенният ДС всели път трябва да си пишеш АйПи то в програмата,а при Апекс-а тя си го прави автоматично. И виж във firewall да не ти е забранена.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

На един от адсл-ите ми като му изтече лийз тайма, и модема не ми връща наново ип. В момента от съпорта са го настроили на 1 (една) минута лийз тайм, "за да не си губи ип-то". Понеже явно съм ламер и никога и на акъл не ми е идвала тази безумна идея, някой да ми каже какво следва от това и защо не успявам да си вляза в сървъра след като ми се заклеха, че ИП-то му е в дмз. :)

 

Успях :) Уцелих минутата и аха аха да махна дхцп-то и рдц-то спря. Никога вече аДСЛ от бТК!!!

Edited by AlBundy
Link to comment
Share on other sites

от утре нови скорости и цени на адсл-а

 

6144 mbit за 20 лв. на месец при 1 година договор

12288 mbit за 25 лв. на месец при 1 година договор

 

 

6144/3072-първото е скорост между адсл потребителите в рамките на града,а втората скорост е интернетската

 

12288/9216

 

Честито :punk

Link to comment
Share on other sites

от утре нови скорости и цени на адсл-а

 

6144 mbit за 20 лв. на месец при 1 година договор

12288 mbit за 25 лв. на месец при 1 година договор

6144/3072-първото е скорост между адсл потребителите в рамките на града,а втората скорост е интернетската

 

12288/9216

 

Честито :punk

Откъде имаш информацията???....и знае ли се как,ще се процедира с тези които имаме 2 годишни договори?

Link to comment
Share on other sites

Лекичко се досещам какво се случва с нас, които сме на двугодишни договори- ще духнем супата. Както някои я духнахме, защото се оказа,че преподписваме договор за по-висока скорост, а се оказва в последствие,че трасето не можело да поддържа новата скорост. Демек- пак ще има разправии

Link to comment
Share on other sites

от утре нови скорости и цени на адсл-а

 

6144 mbit за 20 лв. на месец при 1 година договор

12288 mbit за 25 лв. на месец при 1 година договор

6144/3072-първото е скорост между адсл потребителите в рамките на града,а втората скорост е интернетската

 

12288/9216

 

Честито :punk

 

 

Чудно, най-прекрасно... само ако може ми обясни при положение че преди не е имало техническа възможност за повече и съм на 2mbit-овата тарифа и отказаха да ми пуснат 4mbita, КАК е възможно сега да имам 6144 mbit-a след като преди няколко месеца и 4 не можеше а определено не са подменяли нищо в нашата кооперация... има нещо гнило тука :)

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос- сега погледнах страницата на бтк и явно наистина ще има нови скорости. Сега идва въпросът- трябва ли да подам заявка за новия пакет, защото според страницата им би трябвало да пусна online заявка, и какво се случва с настоящия договор?

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос- сега погледнах страницата на бтк и явно наистина ще има нови скорости. Сега идва въпросът- трябва ли да подам заявка за новия пакет, защото според страницата им би трябвало да пусна online заявка, и какво се случва с настоящия договор?

ако си сключил договора преди септември 2007 трябва да се обадиш на 0800100 за да заявиш новите,а ако си подписвал след септември 2007 просто трябва да изчакаш -в рамките на един месец автоматично ще ти я вдигнат

Link to comment
Share on other sites

Немога се сдържа, е*ати договорите, е*ати и щуротиите, тва като в една реклама наскоро по ТВ дето какво е нужно да направите да си прекарате нет, подавате една ммолбичка, пробиваме няколко дупчици, и т.н. И пишем едно 'договорЧе'.

С ЕК беше почти същата работа, само дето поне нямаше тия смахнати глупости с 2-годишни договори и заробване. И то закво? За 25-30 лв да ти дадат един супер смешен нет дето не е и 100% непрекъсваем.

Пък и да беше 100% available, кви са тия все още смешни 2-4 мбита?! И 8 да е. Макар че както каза дядомраз, повечето ще духат супата понеже трасетата са скапани и някои не поддържат даже и 4 мбита.

Божеее, добре че се махнах от подобни разправии и главоболия с договори, кога какво трябва да направя за да ми качат евентуално скоростта, да не се окаже, че аз карам на мизерия за същите пари докато някои други са се усетили че нещо трябвало да се направи за да ги огрее увеличение или там квото. Както с ЕК беше миналата година с новите тарифи и заварилите Достъпна+ и т.н.

Трябва БТК да е последния доставчик на света за да хукна на тях с техните мизерии и глупости.

От 3 месеца, вече 4-ти се родих, ЕК поне беше и по-добре, БТК с тия техните скапани модеми и глупости около вътрешните IP адреси, затворени портове и .. .абе..

Сори за офтопика, ама прекалено сложно е направено всичко около тия големите 'доставчици' и човек трябва постоянно да внимава с тях. А 2 годишен договор - тия наред ли са :blink: . След 1 година аз може да имам гигабитова свързаност дет се вика, а тия ще ми качват скоростта на 6 мбита сигурно щото канала 'не позволявал повече' и аз дето не съм на тях само мога искрено да изказвам съболезнованията си на тия дето са на тях!

Link to comment
Share on other sites

Немога се сдържа, е*ати договорите, е*ати и щуротиите, тва като в една реклама наскоро по ТВ дето какво е нужно да направите да си прекарате нет, подавате една ммолбичка, пробиваме няколко дупчици, и т.н. И пишем едно 'договорЧе'.

С ЕК беше почти същата работа, само дето поне нямаше тия смахнати глупости с 2-годишни договори и заробване. И то закво? За 25-30 лв да ти дадат един супер смешен нет дето не е и 100% непрекъсваем.

Пък и да беше 100% available, кви са тия все още смешни 2-4 мбита?! И 8 да е. Макар че както каза дядомраз, повечето ще духат супата понеже трасетата са скапани и някои не поддържат даже и 4 мбита.

Божеее, добре че се махнах от подобни разправии и главоболия с договори, кога какво трябва да направя за да ми качат евентуално скоростта, да не се окаже, че аз карам на мизерия за същите пари докато някои други са се усетили че нещо трябвало да се направи за да ги огрее увеличение или там квото. Както с ЕК беше миналата година с новите тарифи и заварилите Достъпна+ и т.н.

Трябва БТК да е последния доставчик на света за да хукна на тях с техните мизерии и глупости.

От 3 месеца, вече 4-ти се родих, ЕК поне беше и по-добре, БТК с тия техните скапани модеми и глупости около вътрешните IP адреси, затворени портове и .. .абе..

Сори за офтопика, ама прекалено сложно е направено всичко около тия големите 'доставчици' и човек трябва постоянно да внимава с тях. А 2 годишен договор - тия наред ли са :blink: . След 1 година аз може да имам гигабитова свързаност дет се вика, а тия ще ми качват скоростта на 6 мбита сигурно щото канала 'не позволявал повече' и аз дето не съм на тях само мога искрено да изказвам съболезнованията си на тия дето са на тях!

Новите договори са по 6 и по 12 месеца...къде ги видя тия 2 години незнам.Плюс това преминаването към новите тарифи е направено максимално улеснено и не е нужно да се ходи някъде за да се подписват нови и нови бумаги,както е в ЕК при всяка смяна на скороста! :)

Link to comment
Share on other sites

Новите договори са по 6 и по 12 месеца...къде ги видя тия 2 години незнам.Плюс това преминаването към новите тарифи е направено максимално улеснено и не е нужно да се ходи някъде за да се подписват нови и нови бумаги,както е в ЕК при всяка смяна на скороста! :)

Добре, ти се хвана само за 2-те години, поне допреди година имаше 2-годишни, вкл. в тая тема има писали, че са на 2 годишен и задаваха въпроси какво трябва да се направи..

И 6, и 12 месеца са адски дълъг период, независимо дали е ЕК или бтк, поне в ЕК има доста хора, които съжаляваха до крайна степен че са предплатили за 1 година например (въпреки че нормално няма договор там).

Има и доста други негативи. А някой спомена 12 мбита за 25 лв, то хубаво, ама ако преносната среда го поддържа, а доста хора и приятели споделиха, че са им казали че повече от 4 или 8 мбита за тях било невъзможно и т.н.

Освен ако няма друг наоколо, не разбирам кое би накарало разумен човек да ползва БТК АДСЛ. 100%-овата достъпност ли?! :bgrin:

 

EDIT: Ок, явно боравя със стара информация, но всичко това, което казвате просто ги нарежда ако не на равно последно място, поне на някакво равно място по някои показатели с всички останали.

Остават другите негативи: ползва се модем, който е и рутер и ПЦ-то (ако е едно), има вътрешен адрес а не реален такъв (за статичен мисля че не може да става дума, ама не знам, може поне статични външни да имат вече..), проблеми с портовете, модема чат пат квото и да е, се разкача, ама айде, те все пак се водят най-стабилни. Като оставим скоростите настрана, пинга ви какъв е? Към Бг. И дали всички ще могат да се насладят на тия скорости, и имат преносната среда с качество, позволяващо го. Това са нещата, които към момента измислих :)

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм съгласен с колегата Breez, веднъж БТК ще направят нещо заслужаващо похвала, а Теди така да им скочи, сорка ама не си прав този път колега, пак имат минуси БТК-то, но отговарят на конкуренцията подобаващо, трета година подред удвояват скоростите, а за такива като мен подписали точно август месец договори, е перфектно, защото по този начин ще намаля продължителността на договора си, или поне така си мисля, от оставащи 1,5г, на 0,5 или 1г.

Link to comment
Share on other sites

Добре, ти се хвана само за 2-те години, поне допреди година имаше 2-годишни, вкл. в тая тема има писали, че са на 2 годишен и задаваха въпроси какво трябва да се направи..

И 6, и 12 месеца са адски дълъг период, независимо дали е ЕК или бтк, поне в ЕК има доста хора, които съжаляваха до крайна степен че са предплатили за 1 година например (въпреки че нормално няма договор там).

Има и доста други негативи. А някой спомена 12 мбита за 25 лв, то хубаво, ама ако преносната среда го поддържа, а доста хора и приятели споделиха, че са им казали че повече от 4 или 8 мбита за тях било невъзможно и т.н.

Освен ако няма друг наоколо, не разбирам кое би накарало разумен човек да ползва БТК АДСЛ. 100%-овата достъпност ли?! :bgrin:

Еми това си е твое мнение!Аз лично ползвам АДСЛ от 7-8 месеца и съм предоволен от услугата!Сега хората ми предлагат в пъти по бърз нет за по-малко пари....да зема да се оплаквам ли???Това как ще си оправят с преносната среда си е техен дерт,но щом са преценили предполагам ще се справят....за разлика от колегите им от ЕК,които издигат всеки месец нови лозунги,но всичко си остава само на хартия!

Link to comment
Share on other sites

tedy, лятото ако си спомняш беше станал някакъв срив на нета и почти всички доставчици в плд бяха увиснали. Като влезнах във форума имаше 1-2ма човека. Е тогава АДСЛ-а ми не беше мръднал както не е мърдал с месеци ето това ме кара да ползвам близо 2 години БТК ;) Мога да кажа, че с това постоянно удвояване на скоростите явно някой работи и единствено мога да се оплаквам от малоумния им съпорт от ботове, на които аз лично за собствения си нет съм звънял 1 път. Приятелката ми имаше сериозни проблеми по едно време та оттам съм си контактувал повечко с тях.

 

 

Сега по въпроса с новите скорости, ако договора е сключен лятото и е за 2год. може ли да се преподпише сега за по-малък срок и съответно за по-ниска такса :blink:

Link to comment
Share on other sites

tedy, лятото ако си спомняш беше станал някакъв срив на нета и почти всички доставчици в плд бяха увиснали. Като влезнах във форума имаше 1-2ма човека. Е тогава АДСЛ-а ми не беше мръднал както не е мърдал с месеци ето това ме кара да ползвам близо 2 години БТК ;) Мога да кажа, че с това постоянно удвояване на скоростите явно някой работи и единствено мога да се оплаквам от малоумния им съпорт от ботове, на които аз лично за собствения си нет съм звънял 1 път. Приятелката ми имаше сериозни проблеми по едно време та оттам съм си контактувал повечко с тях.

Сега по въпроса с новите скорости, ако договора е сключен лятото и е за 2год. може ли да се преподпише сега за по-малък срок и съответно за по-ниска такса :blink:

Да може да се подпише за по малък срок и с новите цени.......аз току що го направих онлайн!

Link to comment
Share on other sites

Да може да се подпише за по малък срок и с новите цени.......аз току що го направих онлайн!

И аз пуснах заявка малко по-рано. При теб влезнали ли са в сила новите скорости, защото аз още чакам. Дано до няколко дена ги оправят нещата и не ме принуждават да им се обаждам на съпорта :)

Edited by Vartkes
Link to comment
Share on other sites

И аз пуснах заявка малко по-рано. При теб влезнали ли са в сила новите скорости, защото аз още чакам. Дано до няколко дена ги оправят нещата и не ме принуждават да им се обаждам на съпорта :)

 

Ами на мен ми казаха че от следващия месец АКО ИМА техническа възможност ще влезнат автоматично в сила новите скорости, сега ги тормозя на 070017111 да замерят линията или каквото там могат да направят за да ми кажат има ли или евентуално утре някой да го прави. 16мбита звучи прекалено добре за да е истина.. то ъплоад канала пак си е слабичък но като за backup става :)

 

Теди сравнявайки с другия интернет верно е по-мизерно а и цялата организация е по-тромава както ида го гледаш, но всичко зависи от това за какво ти трябва. За момента са добра алтернатива според мен, особено както при мен го държа за да си имам 2 нет-а и главно жената го ползва адсл-а и не ми натоварва моята връзка

Link to comment
Share on other sites

Супер бързи ADSL скорости и нови vivatel планове с до 7 часа разговори за българските потребители 27.03.2008

 

Четири нови ADSL пакета със скорости до 12 мегабита и vivatel планове с включено безплатно време за разговори и мобилен интернет започва да предлага БТК ГРУП от днес. Новите предложения на телекома включват повече стойност за клиентите и предлагат уникални за българския пазар услуги.

Компанията отбелязва 4 години от старта на ADSL услугата с 24 пъти по-високи скорости, по-ниски цени и краткосрочни договори за сигурната и надеждна ADSL връзка. Така ADSL потребителите могат по – лесно да избират подходящата за тях ADSL услуга и получават по - голяма свобода в достъпа си до световната мрежа.

 

Четирите нови пакета – два за домашни и два за бизнес клиeнти – със скорости от 6 и 12 мегабита, заменят изцяло досегашните пакети БТК ADSL. Скоростта на стартовия пакет за домашни потребители БТК ADSL Start се увеличава драстично до 6 мегабита, като цената е само 20.00 лв. на месец. Срещу 25.00 лв. клиентите могат да ползват новата 12-мегабитова услуга БТК ADSL Tempo. Така само за пет лева повече скоростта на пакета скача двойно.

 

Със същите скорости са и новите бизнес пакети, които предлагат възможност за ползване на собствено уеб пространство и електронна поща и покриват нуждата от връзка със световната мрежа на целия офис. Всички бизнес пакети включват статичен IP-адрес, до 40 електронни пощенски кутии, безплатен домейн и много други екстри, които са необходими за гладкото функциониране на всеки офис.

 

За да улесни клиентите, които искат бърз и сигурен достъп до световната мрежа БТК премахва двугодишните договори за ADSL. Клиентите имат възможност да избират между 6 месечен и едногодишен срок на договор, а пакетите могат да включват допълнителни услуги, като уеб пространство, електронна поща, модем за безжична връзка и др. Всички настоящи ADSL клиенти ще бъдат информирани лично как да преминат към новите по-високи скорости.

 

Също от днес са в сила новите предложения на vivatel - Сребърна, Златна и Платинена тарифа. Трите нови абонаментни плана включват време за разговори към всички национални мрежи и мобилен интернет.

 

Месечният абонамент за Сребърната тарифае 20 лв. и включва 1 час време за разговори към всички национални мрежи и 25 мегабайта мобилен интернет. 3 безплатни часа за разговори и 50 мегабайта мобилен интернет могат да ползват клиентите на мобилния оператор срещу 40 лв. на месец с новата Златна тарифа. С цели 7 часа за разговори и 100 мегабайта мобилен интернет ще разполагат абонатите, които предпочетат Платинената тарифа на vivatel срещу месечната такса от 80 лв.

 

С новите тарифи на vivatel клиентите имат възможността да закупят модерния Symbian телефон Нокия 6120 само за 59 лева. Това е възможно ако изберат Платинената тарифа на vivatel и подпишат договор за две години. Ако предпочитат Златната тарифа, абонатите могат да получат телефона срещу 159 лева при двугодишен и 259 лева при едногодишен договор.

 

И с трите плана цената за минута разговор в мрежата на vivatel и към фиксирани оператори е 0.15 лв, а тази към останалите мобилни мрежи в страната е 0.32 лв. Текстовите съобщения се таксуват по 0.12 лв. Неизразходваните минути и мегабайти от трите абонаментни плана се прехвърлят в следващия месец. С новите тарифи се запазва и минималното първоначално таксуване от 30 сек. и така vivatel остава единственият мобилен оператор, при който таксуването не е 60 секунди.

 

„Предложенията на БТК ГРУП са изцяло нови за телекомуникационния пазар в България", заяви Любов Кирилова, директор „Продажби на домашни клиенти" в телекома. „Както новите ADSL пакети, така и новите Платинена, Златна и Сребърна тарифи на vivatelса изключително добри за потребителите, които активно ползват телекомуникационни услуги и са склонни да търсят повече стойност във всяко едно предложение", добави още тя.

 

Презентация на новите ADSL пакети, както и на сребърната, златна и платинена тарифа на vivatel, може да откриете в рубрика "Презентации"

 

За допълнителна информация:

Връзки с обществеността и корпоративни комуникации

Българска телекомуникационна компания АД

тел.: +359 2 949 46 24

e-mail: pr@btc.bg

www.btc.bg

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

вече преподписах за намаляване на цената, срока на договора и увеличаване на капацитета. от 3-ти тербе да е и де-юре :lol:

Edited by Heller12a
Link to comment
Share on other sites

Преподписа...???? Ако си направил това онлайн ясно, но ако трябва и нещо друго сподели с нас ...!

че де да знам дали требе нещо специално. имах път през пощата и реших да мина го свърша тва - цялата процедура мина за има-няма 5 мин

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...