Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

другият път недей пращай майка си, ами иди ти и си пусни къвто нет искаш. кво е виновна жената, длъжна ли е да разбира от и-нет или пък че сина й иска да сваля торентчета?

 

az vaobshte neznaeh che iska da pravi takova neshto :angry1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dogovora moje li da se prekrati pri polojenie che sa izlagali za skorostite koito preglagat ?

 

Би ли пояснил какво имаш предвид? Обявили са 2мбита а ти дават има-няма 1 или? И как го замерваш това?

Link to comment
Share on other sites

dogovora moje li da se prekrati pri polojenie che sa izlagali za skorostite koito preglagat ?

стига си мислел глупости. ползвай 1 година ИНТЕРНЕТ и да те видя кво ша мислиш след тва кат седнеш на комп с голям ИНТРАНЕТ

Link to comment
Share on other sites

стига си мислел глупости. ползвай 1 година ИНТЕРНЕТ и да те видя кво ша мислиш след тва кат седнеш на комп с голям ИНТРАНЕТ

 

Не говори глупости - в момента съм с Langame и определено е по-добре международния отколкото на БТК. Друг проблем който рядко но съм го имал - сървъри които съм виждал през EK са ми се отваряли ужасно бавно през АДСЛ-а. Това е поради някой кретен който е ограничил връзката точно между тях защото през proxy са се отваряли едва ли не по-бързо. Но това за ИНТРАНЕТ-а не беше особено вярно. Част от работата ми е да се занимавам с едни сървъри в щатите и ползваме Remote Desktop за целта - не виждам разлика между АДСЛ-а, Лангейм и ЕК в това отношение. Единствено че АДСЛ-а по мои наблюдения е по-стабилен като цяло и по-малко се влияе от метеорологичните условия въпреки че и той ми е прекъсвал на няколко пъти...

Link to comment
Share on other sites

момци,някой може ли да ме информира по един въпрос,че не ми се рови из 18 страници писано.

 

може ли да си пусна бтк адсл и да прекарам нета през рутер?от бтк има ли как да ме засекат и да пискат в последствие?

ако може - има ли нещо специфично при минаването на нета през рутер,или си е стандартното - от модема в рутера,от рутера към съответните машини?

мерси.

Link to comment
Share on other sites

момци,някой може ли да ме информира по един въпрос,че не ми се рови из 18 страници писано.

 

може ли да си пусна бтк адсл и да прекарам нета през рутер?от бтк има ли как да ме засекат и да пискат в последствие?

ако може - има ли нещо специфично при минаването на нета през рутер,или си е стандартното - от модема в рутера,от рутера към съответните машини?

мерси.

 

Няма проблем. Аз съм така :)

Link to comment
Share on other sites

Може и няма нищо специфично. От модема влиза в рутера и тва е. Аз бях така 2 седмици като си бях на тестов период. И се отказах, защото не ми се отваряха определени страници от време на време ;)

Link to comment
Share on other sites

Може и няма нищо специфично. От модема влиза в рутера и тва е. Аз бях така 2 седмици като си бях на тестов период. И се отказах, защото не ми се отваряха определени страници от време на време ;)

 

Е айде сега няма да ти се отварят страници. Аз VPN връзка успявам да изградя ти страници няма да отваряш. Може нещо рутера ти да не си го настроил тъй като аз съм работил по този начин без проблем. Добре е обаче да посочиш фиксирани IPта на рутера за да работи добре VPN-a а и така стават 2 пъти NAT - модема на БТК го прави след това и твоя рутер вероятно и той. Другия тънък момент е че рутера на БТК ти дава IP адрес 192.168.1.2 добре е твоя рутер да е с под-мрежа с по-висок номер - примерно 192.168.2.ххх или 192.168.10.ххх но не и 192.168.0.ххх. Правил съм конфигурация с 2 такира рутера след АДСЛ-а и също е работело добре. Не знам защо при теб не е отваряло страниците - освен или въпросните сървъри са били претоварени или нещо "локалната свързаност" с БТК е била кофти (имах проблеми при работа с VNC към компютър закачен на ЕК - от БТК твърдяха че не са правили нищо за да ограничават достъпа до мрежата на ЕК, от ЕК също но факта беше че работеше по-бавно от Dialup 28.8kbps) но при всички положения не е била от рутера.

Link to comment
Share on other sites

мерси пичове,значи най-вероятно ще се минава на бтк,щото циганията на евроком не се трае вече.

в моментра дърпам с 6 кб/с торент,дето има 170 сиидъра и още 2700 лиича към него.....ебал съм ви и трите мегабита,чесно

Link to comment
Share on other sites

мерси пичове,значи най-вероятно ще се минава на бтк,щото циганията на евроком не се трае вече.

в моментра дърпам с 6 кб/с торент,дето има 170 сиидъра и още 2700 лиича към него.....ебал съм ви и трите мегабита,чесно

извинявам се за оффа.

Ми с колко искаш да дърпаш, как смяташ че тези 170 сийда могат да смогнат на 2ххх лийчъра. И аз си свялах UT 3 с 150к, тъйкато имаше 300/3000 пийра. ;)

Link to comment
Share on other sites

извинявам се за оффа.

Ми с колко искаш да дърпаш, как смяташ че тези 170 сийда могат да смогнат на 2ххх лийчъра. И аз си свялах UT 3 с 150к, тъйкато имаше 300/3000 пийра. ;)

глупости. нали торента колкото повече пиъри има, толкова по-голяма скорост можеш да постигнеш. Ти не теглиш само от сийдърите, ами и от лийчърите

Link to comment
Share on other sites

мерси пичове,значи най-вероятно ще се минава на бтк,щото циганията на евроком не се трае вече.

в моментра дърпам с 6 кб/с торент,дето има 170 сиидъра и още 2700 лиича към него.....ебал съм ви и трите мегабита,чесно

 

Само не стана ясно чии 3мбита си решил да е**ш тъй като това е темата за БТК ADSL :)

 

Иначе за торенти не очаквайте от ADSL-a чудеса - 250кб/сек максимум при 2мбитовата тарифа а ъп-а е до 25-30кб не повече...

Link to comment
Share on other sites

Само не стана ясно чии 3мбита си решил да е**ш тъй като това е темата за БТК ADSL :)

 

Иначе за торенти не очаквайте от ADSL-a чудеса - 250кб/сек максимум при 2мбитовата тарифа а ъп-а е до 25-30кб не повече...

еврокомските,разбира се.

иначе на мен не ми трябват чудеса - 2 - 2.5 мегабита СТАБИЛЕН и ГАРАНТИРАН интернет с добър пинг са ми напъно достатъчни :)

Link to comment
Share on other sites

еврокомските,разбира се.

иначе на мен не ми трябват чудеса - 2 - 2.5 мегабита СТАБИЛЕН и ГАРАНТИРАН интернет с добър пинг са ми напъно достатъчни :)

 

За ГАРАНТИРАН интернет ти трябва наета линия (към 180лв/месец беше само тя) + отделно за нет-а горе-долу към 500 евро беше за 256К сега вероятно е за около мегабит. Говорим за толкова гарантиран че ако в един момент нямаш необходимия канал ще ти се плащат дебели неустойки... Та я пак - ГАРАНТИРАН или просто стабилен? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
момци,някой може ли да ме информира по един въпрос,че не ми се рови из 18 страници писано.

 

ако може - има ли нещо специфично при минаването на нета през рутер,или си е стандартното - от модема в рутера,от рутера към съответните машини?

мерси.

Гледай вътрешните IP-та. Модема ти дава вътрешно IP на компютъра - 192.168.2.1

Някой рутери ползват същото IP и се получава проблем. Променяш IP-to на рутера и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Как да настроя рутера ако са ми сложили прозрачен модем???

 

Как как? Какво му е прозрачното че нещо не се разбира? Прозрачен в смисък като iMac кутийката е прозрачна и се виждат вътрешностите или нещо друго имаше предвид?

 

 

ако може - има ли нещо специфично при минаването на нета през рутер,или си е стандартното - от модема в рутера,от рутера към съответните машини?

мерси.

 

Значи модема си е един вид рутер и ако си на тарифа разрешаваща повече от 1 компютър да ползват нет-а на теб не ти трябва нищо друго освен един switch а модема през DHCP раздава IP-тата.

 

Ако все пак искаш рутер настрой го WAN-a да е на статично IP 192.168.1.2 , gateway 192.168.1.1 a рутера от своя страна да раздава IP-та от 192.168.2.2 нататак (или 192.168.10.ххх... въпроса е вътрешната подмрежа да е с по-висок номер от външната тъй като със 192.168.0.ххх съм виждал проблеми).

Link to comment
Share on other sites

Ако все пак искаш рутер настрой го WAN-a да е на статично IP 192.168.1.2 , gateway 192.168.1.1 a рутера от своя страна да раздава IP-та от 192.168.2.2 нататак (или 192.168.10.ххх... въпроса е вътрешната подмрежа да е с по-висок номер от външната тъй като със 192.168.0.ххх съм виждал проблеми).

Хич да не се занимава с глупости, а да си взима хардуерен рутер ( нови вече по 33 лева ).

Наскоро в една фирма, след модема бяха сложили суич. Ползваха два телефона и решиха да спрат единия, и то този на който е закачен нета. Минават подписват договор и т.н. сменят им модема :blink: :blink: и идея си нямам защо, и почнаха проблемите. Първо нет имаше само на единия компютър. Обаждам се .... така и така обяснявам им ... отключете модема да го ползваме като рутер - два часа разправии, три набрани телефона, накрая с някакъв "техник" който ми обяснява, че тарифата била за домашен абонат( а се води на фирма), че не можело и т.н. Същия този техник ми казва, че и той на домашния си ползва друг рутер, а не модема. Пълни простаци. В крайна сметка след много разправии дойдоха с нов модем и договор в ръка според който таксата се вдигала с 2 лева :blink: :blink: заради това удоволстие. Изпратихме ги по живо по здраво - взех хардуерен рутер и проблема се реши.

Но така и не ми стана ясно:

1. Защо беше необходима смяната на модема ?

2. Как може фирма като БТК да се излага за 2 лева на месец ?

Link to comment
Share on other sites

Че именно за хардуерен рутер му говорех настройките как да ги направи. Иначе за техниците и съпорта на БТК е на късмет. Имало е моменти от яд ми е идвало да си изям обувките и добре че въпросния серсем не е срещу мен защото не знам какво съм щял да го направя. Но е имало моменти и на много компетентни и дори отзивчиви хора съм попадал.

 

Това за смяната на модема не мога да си го обясня а за 2та лева сигурно в разликата между домашната и фирмена. Освен единия телефон да се е водил на фирма другия като домашен и затова. Но това пак не обяснява защо е трябвало да го сменят.

Link to comment
Share on other sites

Това за смяната на модема не мога да си го обясня а за 2та лева сигурно в разликата между домашната и фирмена. Освен единия телефон да се е водил на фирма другия като домашен и затова. Но това пак не обяснява защо е трябвало да го сменят.

И двата са фирмени телефона, офис и производствен цех извън Пловдив. Когато се отказват от единия и отиват да пускат заявка за нет на другия, някаква госпожа им промотира пакетите които предлагат и им обяснява как щели да имат два пъти по бърз нет. 2-та лева ги искаха заради разликата в това, че без тях интернета може да го ползваш на една работна станция, а с 2-та лева повече на неограничен брой такива. Пълна излагация за 2 лева не знам как да го нарека по друг начин.

Edited by azsum
Link to comment
Share on other sites

Ха... това за 2та лева за първи път го чувам. Аз знам че при бизнес пакетите има неограничен брой машини които могат да ползват нет-а докато при домашния е само 1. Както и да е аз на техния рутер не бих се доверил затова си имам хардуерен firewall след него хем така имам пълен контрол над настройките а от тях исках само да рутират всички портове навътре за да мога да си филтрирам тези които искам и да не се занимавам да се обяснявам с тях кои точно и накъде искам да се отворят...

Link to comment
Share on other sites

Първо голямо разочарование от БТК... 3 дена без нет.

Имало много токови удари в Пловдивско и всички модеми се лог-вали накуп и системата им била умряла... И като заваля... та цяла неделя...

Link to comment
Share on other sites

Това с токовите удари още не мога да го повярвам. Вкъщи нямах нет около 36 часа, а от 25.12 до 02.01 имаше много неприятни прекъсвания на нета, чат-пат модемът се рестартираше. А на другия адрес,на който съм пуснал пак АДСЛ нямаше проблеми. Та все ми се чини,че БТК са оплескали нещо друго и не са проблем токови удари.

Да не говорим за съпорта- правих отчаяни опити да се свържа с тях, ама не. Всички били заети и аз си лсушам тъпата им музика. Най-накрая ми писна и започнах да чакам/след 24 часа без нет/- 15 минути и тогава...ЧУДО- вдигна една девойка, която ми каза, че съжалявала,ама напрежението било нестабилно и да съм рестартирал модема.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...