Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

Пробвай със www.speedtest.net и виж до софийския сървър как е. Ако е над 1мбит не е в твоя "телевизор" проблема.

В момента е 1977кб/с и upload 272 кб/с и немога да гледам стига до60% и се връща до8% и няма картина.Намерих програма ALL-radio има радио и тв в и има една добра руска тв-ДТВ която е супер ,но немога да я гледам.Помагам си чрез там на запис чрез видиомагнитофон и запис по поръчка се опитвам да я гледам ,но с постянната промяна на скороста на нета немога да гледан нищо.Незнам какво да направя за да гледам спокойно.Междудругото сложих и нови кодеци ,промяна няма.Благодаря ти за вниманието към моя проблем.

 

В момента е 1977кб/с и upload 272 кб/с и немога да гледам стига до60% и се връща до8% и няма картина.Намерих програма ALL-radio има радио и тв в и има една добра руска тв-ДТВ която е супер ,но немога да я гледам.Помагам си чрез там на запис чрез видиомагнитофон и запис по поръчка се опитвам да я гледам ,но с постянната промяна на скороста на нета немога да гледан нищо.Незнам какво да направя за да гледам спокойно.Междудругото сложих и нови кодеци ,промяна няма.Благодаря ти за вниманието към моя проблем.

Ползвам Windows Media Player v.11. Необходими ли са някой настройки на плеера?Или на мозилата за да гледам добре.Прощавай че толкова дълго те занимавах с моя проблем

 

В момента е 1977кб/с и upload 272 кб/с и немога да гледам стига до60% и се връща до8% и няма картина.Намерих програма ALL-radio има радио и тв в и има една добра руска тв-ДТВ която е супер ,но немога да я гледам.Помагам си чрез там на запис чрез видиомагнитофон и запис по поръчка се опитвам да я гледам ,но с постянната промяна на скороста на нета немога да гледан нищо.Незнам какво да направя за да гледам спокойно.Междудругото сложих и нови кодеци ,промяна няма.Благодаря ти за вниманието към моя проблем.

Ползвам Windows Media Player v.11. Необходими ли са някой настройки на плеера?Или на мозилата за да гледам добре.Прощавай че толкова дълго те занимавах с моя проблем

Дано ви помогне в работата- това е супер преводачка и безотказна -http://www.2baksa.net/news/19784/.

Edited by d09876
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Домашен, въпреки че като гледам дереджето не би трябвало да има значение. Хора на най-"добрия" корпоративен ми обясняваха как gmail имали проблеми в момент в който се логвам бе никакъв проблем и забавяне...

Link to comment
Share on other sites

Има значение. Никога не съм имал проблемите ти с корпоративен договор на 1024. Никога не съм имал по-сатбилен и отговарящ на договора си доставчик. Съпорта на корпоративните клиенти е на европейско ниво. До минути от обаждането отстраняват проблем, когато е в техния периметър.

 

Домашния си е домашен. Не можеш да очакваш от него да покрие стандартните нужди на корпоративен - ако беше иначе, нямаше да има различни видове договори. Домашния си е перфектен за домашни нужди.

Link to comment
Share on other sites

Не знам ама след като от поддръжката първо са изненадани че има проблем след това ми говорят че се работи по въпроса (а не е в тяхната мрежа) и да не е наясно изобщо какво става и кога ще се оправи не ми говори добре, но не мога да им отреча - поне имат helpdesk и вдигат и са любезни, докато маса други доставчици в най-добрия случай ти дават телефон на някой нелюбезен техник който ти се сопка че има само 2 ръце и не може да е навсякъде веднага...

Link to comment
Share on other sites

....Съпорта на корпоративните клиенти е на европейско ниво. До минути от обаждането отстраняват проблем, когато е в техния периметър.

...Тука хич, ама хич НЕ съм съгласен с тебе.По необразован съпорт не съм срещал никъде.Как не може да сложат някои по технически грамотни хора... Аз им говоря за МХ и А записи за ДНС-а им , те ми говорят колко ми била голяма пощенската кутия и как ми била препълнена, а реално аз дори нямам поща при тях.Мъка голяма, а на всичкото отгоре не дават и телефон да се свържеш с някой разбиращ и знаещ...

За протокола да кажа, че аз им ползвам доста здраво ADSL услугата, имам 4бр. 8М акаунта и като свyрзаност ме удовлетворява за сега.....

Link to comment
Share on other sites

Просто вземи подходящите телефони от акаунт мениджъра си... ако звъниш на телефониските - разбирам те... те не са съпорт, те са екран м/у клиента и съпорта, имат въпросници и карат по тях - за всеки въпрос има изброени отговори и какво да отговорят ако ти отговориш едикакси... едва ако не намерят отговор във въпросника - ескалират проблема ти нагоре по веригата... та поискай си телефон, който е зад тях.

Link to comment
Share on other sites

...Просто вземи подходящите телефони от акаунт мениджъра си... ако звъниш на телефониските - разбирам те

Поисках, недават, трябва да се обадя на телефона на съпорта или да пиша mail.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да им се отчете поне че се поправят относително бързо. Лошото е че винаги както с повечето български фирми трябва да се ядосаш качествено и да овикаш някой за да се задействат. Ето резултатите от speedtest-a в момента:

 

187434837.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Кажете как е при вас нет-а от БТК.При мен от вчера има загуба на пакети към двата им DNS-a и нет-а прекъсва non-stop.

Съпотра както обикновенно не казва нищо съществено.

Link to comment
Share on other sites

При мен беше същото. 3-4 дни с много неприятни прекъсвания, а вчера дори си спря, а ми трябваше нет и се обадих- момчето ми продиктува нови DNS-и. Сега е ок.

Link to comment
Share on other sites

При мен беше същото. 3-4 дни с много неприятни прекъсвания, а вчера дори си спря, а ми трябваше нет и се обадих- момчето ми продиктува нови DNS-и. Сега е ок.

 

 

Какви нови DNS?

 

----

Мани ги, нови DNS смях и позор.Това са open DNS-и.Ама имаха такъв лаг (което си е нормално де:))все пак ги диктуват на всички АДСЛ абонати.

И това ако е ТОП ISP здраве му кажи.

Link to comment
Share on other sites

Е добре де - аз си карам със старите... няма проблеми... само вчера усетих две премигвания от по 40 секунди. иначе всичко си е ОК... Някой ще ги пусне ли тия опън диенеси все пак?

Link to comment
Share on other sites

Е добре де - аз си карам със старите... няма проблеми... само вчера усетих две премигвания от по 40 секунди. иначе всичко си е ОК... Някой ще ги пусне ли тия опън диенеси все пак?

----Не ти трябват вече.Всичко е наред най-после поне при мен.

Иначе ако много ти трябват утре ще ти ги пратя че са ми записани в офиса.Но те и от "съпорта" ги раздават.

 

--------------

Намерих ги:

208.67.222.222

208.67.220.220

Edited by nassko
Link to comment
Share on other sites

И на мен ми е от няколко дена мн зле ADSL-a

Интересното е че ми гаснат често лампите и като отворя телефона да даде за малко "свободно" и модема - хоп, и се закача...

Много странно...

А тия DNS-и ще взема да ги напиша, па белким спре да ми се разкача.

Link to comment
Share on other sites

По последни данни вече би трявбало да е наред всичко.Но въпреки това са прерутирали трафика.

При мен от 16.00 насам няма лаг, нито загуба на пакети до ДНС-ите на БТК.

---

--- 212.39.90.42 ping statistics ---

61 packets transmitted, 61 received, 0% packet loss, time 59992ms

rtt min/avg/max/mdev = 30.129/41.245/63.949/6.757 ms, pipe 2

[nassko@gw ~]

Edited by nassko
Link to comment
Share on other sites

И на мен ми е от няколко дена мн зле ADSL-a

Интересното е че ми гаснат често лампите и като отворя телефона да даде за малко "свободно" и модема - хоп, и се закача...

Много странно...

А тия DNS-и ще взема да ги напиша, па белким спре да ми се разкача.

 

Да нямаш проблем със сплитера? На мен ми се случи подобно нещо- лампичките по модема мигат като за световно, вдигам телефона- нета веднага тръгва :D

Edited by velvet_underground
Link to comment
Share on other sites

Да нямаш проблем със сплитера? На мен ми се случи подобно нещо- лампичките по модема мигат като за световно, вдигам телефона- нета веднага тръгва :D

Мда, може...

Ще концентрирам вниманието си върху него ;)

Link to comment
Share on other sites

А ве що са такива педераси от БТК ве?

 

Пуснах се в края на август и оттогава не съм получавал сметка.

 

Сега я получих: 55лв. Бах мааму ве! Цената на месец е 17лв + 2лв. за модем = МАКС 20лв. И 12лв. имаме телефон става 32-33. Откъде изпляскаха още 20 отгоре? И защо всичко е написано по 2 пъти?

2 такси ADSL BTC 4096 Безкрай и 2 ADSL WiFi модем. А на всичкото отгоре таксите са по 28 и 31лв съответно, а не по 17, както трябваше!

Link to comment
Share on other sites

А ве що са такива педераси от БТК ве?

 

Пуснах се в края на август и оттогава не съм получавал сметка.

 

Сега я получих: 55лв. Бах мааму ве! Цената на месец е 17лв + 2лв. за модем = МАКС 20лв. И 12лв. имаме телефон става 32-33. Откъде изпляскаха още 20 отгоре? И защо всичко е написано по 2 пъти?

2 такси ADSL BTC 4096 Безкрай и 2 ADSL WiFi модем. А на всичкото отгоре таксите са по 28 и 31лв съответно, а не по 17, както трябваше!

Айде сега отвори отново сметката и хубаво да провериш какво пише вътре (верно че малко объркано са го направили), но плащаш за август и септември го предплащащ (въпреки че не е точно предплащане след като го плащащ чак към края на месеца)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...