Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

Ясно, надявам се заявката онлайн да представлява същото нещо, което и ти си направил, че да не ми губят пак времето.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ясно, надявам се заявката онлайн да представлява същото нещо, което и ти си направил, че да не ми губят пак времето.

 

Всъщност може да ти загубят повече време докато диктуваш по телефона нещата, после ти пращат по някакъв техен куриер да подпишеш новия договор до няколко дена. Преди време правих нещо подобно и така стана - бърборихме си 30тина минути след няколко дена дойде човека, подписах се на договора и така... Ако имаш време по-добре мини през пощата :)

Link to comment
Share on other sites

Те са си вързали гащите с минималните допустими скорости. Но си мисля, че дори и минималните скорости няма да могат да ги осигурят на по-голяма част от потребителите. Освен ако тайно не са пускали нови жици :D Аз лично очаквам да настане голямо недоволство, защото масово няма да се достигат "новите скорости". До месец ще разберем

Link to comment
Share on other sites

Те са си вързали гащите с минималните допустими скорости.

къде ги пише тези минимални, какви точно са условията :unsure:

 

и аз не виждам как ще ми пуснат по някви смотани 2 жички от нас до пощата 12мбит

но си мисля че примерно свързват след около 10-20м на оптика и така, както знаете бтк има супер много оптики

 

точно и за това другото странно тоя "метро" трафик защо не си го пуснат направо бг , а тези спиид тестове .... на какво са 25лв ?

 

щото пише

Максимална скорост на Метро download (локален трафик) 12 Мbps

Максимална скорост на Интернет download 9 Мbps

а то излиза че Интернет е 12 Мbps - може да е промоция зарибявка само

 

ще се разбере след 1-2м дали да се местя :woot

Link to comment
Share on other sites

Ще поживеем, пък ще видим. Никога не си правя прибързани заключения, а пък и колкото и да е странно, бтк са удържали до сега на обещаните скорости. Във форумите на калдата се дискутира много живо и възможността на модемите, понеже някой твърдят, че са до 8мбит, а други до 12. Сега чакаме и някой от нашия форум да покаже новите скорости, за да имаме по-реална представа :punk

Link to comment
Share on other sites

Цък - на четвърта страница е таблицата с допустимите минимални скорости.

 

Медните жици.... нямам думи. С новите скорости трябва да съкратят и разстоянията някак :D Тайничко се надявам да са пуснали някаква оптика около нас, за да хвана някаква по-висока скорост,но ме съмнява тази работа. Поне ще ми дадат причина да се карам с тях

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали са слагали оптики, но последния месец са работили над някакви подобрения в мрежата за това увеличение. Всичко е било top-secret :ph34r:

Дано новите скорости бъдат достъпни за повечето абонати, иначе смисъл от тях няма ;)

Link to comment
Share on other sites

ADSL2 - 12 mbits/s

ADSL2+ - 24 mbits/s

 

Според мен работят по ADSL2.

Но всичко зависи от разстоянието до DSLAM-а. Тоест със увеличаване на разстоянието скороста пада. Предполагам истината ще е някъде посредата... лошото е, че мегабитите занапред няма да могат да се увеличат, освен без сериозна инвестиция от БТК, а и ъпстрийм-а е ограничен по стандарта на 1 мбит.

Link to comment
Share on other sites

ADSL2 - 12 mbits/s

ADSL2+ - 24 mbits/s

 

Според мен работят по ADSL2.

Но всичко зависи от разстоянието до DSLAM-а. Тоест със увеличаване на разстоянието скороста пада. Предполагам истината ще е някъде посредата... лошото е, че мегабитите занапред няма да могат да се увеличат, освен без сериозна инвестиция от БТК, а и ъпстрийм-а е ограничен по стандарта на 1 мбит.

човека го каза - ADSL 2

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали са слагали оптики, но последния месец са работили над някакви подобрения в мрежата за това увеличение. Всичко е било top-secret :ph34r:

Дано новите скорости бъдат достъпни за повечето абонати, иначе смисъл от тях няма ;)

оптики - трънки

явно си ползват хубавите стари медни жички - колкото и странно да звучи :lol:

аз сам близичко до пощата - 1км и се надявам да може да се достигне 12мбпс

след като предлагат 2-4 пъти по високи скорости от сегашния ми доставчик екк лан

предполагам мога да свикна с 1-2 недостатъка ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой технически по-грамотен би ли ми разяснил защо Attainable Line Rate променя стойността си- забелязах, че има покачване от около 400 Кбпс спрямо вчера. Също така ми е чудно къде се прави замерване на линията от техниците? У нас, в пощата до нас? Имам известни подозрения, че е възможно високото затихване/43dB за downstream/ да се дължи и на едно кретенско свързване на телефонния кабел у нас с тиксо- явно е бил прекъснат и някой майстор го е залепил криво-ляво. Въпросът е- има ли смисъл да викам техник вкъщи, за да провери дали не е проблемът при мен?

 

В момента нямам необходимите материали, за да го направя ;)... иначе знам,че е за минута работа.

Edited by velvet_underground
Link to comment
Share on other sites

Имам известни подозрения, че е възможно високото затихване/43dB за downstream/ да се дължи и на едно кретенско свързване на телефонния кабел у нас с тиксо- явно е бил прекъснат и някой майстор го е залепил криво-ляво.

 

И ако докато изпишеш всичко това беше си седнал на Д-то и беше оправил въпросното "кретенско свързване" и го беше направил като хората и си беше проверил какво е дереджето нямаше ли да е по-лесно? Сега какво очакваш? Един ще ти каже - от него е, друг ще ти каже - абе карай и така работи... ами оправи си го, погледни какво е затихването и ако трябва викай техниците... извинявай но определено е по-лесно да оправиш нещо такова отколкото да се чудиш и тюхкаш сума време... освен ако не си с 2 леви ръце, тогава ти съчувствам...

Link to comment
Share on other sites

253333919.png

явно към DCC свързаността не е много в час

253334345.png

както и към Megalan :bgrin:

253335615.png

 

иначе торента захапва 1,2 Мб, ма играе яко 0,5-1. то всъщност и тва дет го тегля момента са повече личърите отколкото сийдърите ама карай :D

Edited by Heller12a
Link to comment
Share on other sites

иначе торента захапва 1,2 Мб, ма играе яко 0,5-1. то всъщност и тва дет го тегля момента са повече личърите отколкото сийдърите ама карай :D

 

Е как??? Какво направи че вече си с по-високите скорости???

 

На мен днес ми обясниха че автоматично щели да ме прехвърлят на големия пакет ако имало техническа възможност, но като гледам каката се опитваше да ме разкара възможно най-бързо че тъкмо беше минало 5pm и явно искаше да се изнася нищо че работното им време е до 7pm ... Каза - нищо няма нужда да подписваме, то автоматично ще стане, те ще ви се обадят ала бала, ами периода? Последно бях на договор за 2 години - ми за 1 ще стане... такова невчасие я гонеше и в 1 момент ми писна и си тръгнах пък ако до 10 дена нямам 12мбитов интернет ще си говорим на по-друг тон (отново)... Ама има ли техническа възможност, какво става и защо преди 4 месеца не можаха да ми пуснат 4мбита сега 12 се напъват - ей това никой не може да ти обясни особено въпросната кака (по-скоро леля но както и да е) от "бизнес центра" им... ще поживеем ще видим...

 

Не ми е болка - като за резервен нет е супер, но жената ще се радва че главно тя го ползва та ми се искаше да придвижа днес работата по-бързо но отново се натъкнах на невчасието на служител на БТК... а мислех че всички такива са "хванали гората" вече... подозирам че това което ми каза въпросната служителка няма нищо общо с истината и АКО изобщо се смени нещо то далече няма да е 12мбита...

Link to comment
Share on other sites

За съжаление всичко в БТК става адски мудно. Когато приятелката ми имаше проблеми с нета, като се обадихме на хелпдеска, той констатира, че има направени много сесии и каза, че ще се обади на колегите си. Е, чакахме 2 дена, след което се принудих да помоля майка ми да се обади на някой от клиентите си в пощата, та от по-високо ниво да се задейства машината. На другия ден техниците бяха в приятелката ми, като казаха, че шефът им наредил с това да започнат, ама защо трябва да се получава подобно нещо? Дано не ми се налага да ползвам хелпдеска, но ако ми се наложи най-вероятно ще ги прескоча, защото с нищо не могат да ми помогнат :(

Link to comment
Share on other sites

Аз и преди съм споменавал за разговора ми с човека от хелпдеска който се опитваше да ме убеди че имам проблем с DNS-a след като не можех да го пинг-на и докато не се обадих 5 пъти и накрая заплаших че ще прекратя договора след като не получавам услугата за която плащам и то цяла седмица няма кой да ми обърне внимание (не бях особено приритал защото имах и друг нет и все пак не мисля че трябва да не обръщам внимание пък когато дойде защото спре ли и 2рия увисвам) и чак след като смених тона ми обърнаха внимание.. и какво - оказа се че модема нещо се е прецакал, само че момака ми обясняваше че проблема е софтуерен :)

 

А първия ми свестен телефон беше ISDN и какви перипетии с него докато накрая се намери техническата възможност... и пак до някъде с връзки стана работата - да е жив и здрав Ангел Гаров че на времето спомена на който трябва каквото трябва и накара техника от клон 2 да си размърда задника не само да се пени че няма техническа възможност без изобщо да си помръдне задника (и хубаво че имах секретар че успях и да го запиша въпросния серсем какви ми ги плещи по телефона и как се възмущава как може да не отидем първо при него и да го "почерпим" едва ли не за да свърши работата) :)

Link to comment
Share on other sites

вече преподписах за намаляване на цената, срока на договора и увеличаване на капацитета. от 3-ти тербе да е и де-юре :lol:

 

 

Е как??? Какво направи че вече си с по-високите скорости???

...

и така :) днеска видех че са подмята "златния компас" по торентите и са закачих, и след секунди казах "я" :)

 

 

иначе омотани служителки обслужващи крайните клиенти има на кило. върха беше (в кичука преподписах) че бехме тогава с едно приятелче и той пита кво требе да стори си прехвърли нета в друг апартамент където пак всичко е на негово име (ток, вода, телефон) отговора на твърде млада, тежко гримирана и не на последно място със съдрани по ластика дантелени черни прашки служителка беше че за целта е нужно да представи нотариален акт на жилището :D та тогава другата свърши и двете преподписвания :)

а в централна поща съм останал с впечатлението че има 1-а дет знае кво прави и всички останали нея питат - минаването ми на 2->4мбита беше невъзмижна болка щото офсъта са притеснявала да не сгази лука ако ми задвижи договора който всъщност е надписване на готова бланка :blink: и цялата процедура отне 3 седмици и бая главоболия :sick тоя път май ми го пускат набързо и заради предния път :woot

 

 

едит:

На мен още не са ми пуснали 9 мегабитовата тарифа...

що 9 бе, може да не са 12, ма определено не са 9 :lol:

253444034.png 253444766.png

253445382.png 253449708.png

Edited by Heller12a
Link to comment
Share on other sites

На мен още не са ми пуснали 9 мегабитовата тарифа, но при тестове правя 5 мегабита, като би трябвало да са 4 - 253439386.png

 

253439795.png

 

Ся ще звънна на хелпдеска да видя какво става, въпреки че от опит знам, че това няма да ми помогне много ;)

Хората, които написаха, че са им се дигнали скоросттите да кажат дали са пускали заявки онлайн или са подписали в офисите на БТК, защото е нормално да почнат с тези, които са се разкарали :)

Edited by Vartkes
Link to comment
Share on other sites

Ето какво ми се случи на мен!В петък си пуснах онлайн заявка за новите скорости и днес си викам я да звънна да питам к'о става аджеба!На първото телефонче ми казаха обади се на 2-рото....там казаха "сега ще проверим" да ама не неможело...."звънни" викат на 3-то номерче......там викат "оооо кой ви даде този номер,обадете се на..."....на 4-то номерче за една бройка да ми дадат 5-ти телефон,но след като ги попитах защо само си прехвърлят топката решиха да ми обърнат внимание.Жената с която говорих проверяваше нещо ала-бала и накрая рече "ами то няма постъпила онлайн заявка"...много хубаво казвам аз!Тогава я моля да ми вземе заявката по телефона,а тя казва "еми неможе или вика онлайн или в център на БТК".....ядосах се запалих колата и отидох.Там съответно всичко стана за 3 минути и ми казаха до 48 часа щели ми "сипат" новите мегабити......сега следва чакане.Дано не ми се налага да се обаждам отново!

Link to comment
Share on other sites

Понеже нямам домашен телефон а искам да си пусна АДСЛ има ли някъв начин да стане тая врътка,а ако няма и тря да си пусна тел. колко са мес. такси без да говоря и кои изобщо е наи-тънкия план на които да се пусна за да плащам възможно наи-малка месечна такса за телефон понеже няма да го ползвам реално...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...