Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

Breez, спокойно. На мен Attainable Rate-а ми беше 6 мегабита преди да ми го пуснат на 12, а след това изведнъж се увеличи на 14, както си стои и в момента. Тъй че надежда има :)

Еми скоро ще се разбере....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аааааа не,тия от БТК са лудо ей...преди малко ми се обади една жена да ме офертира за техния нет...имах чуството,че тия неща който ми ги гооври ги четеше от един лист пред нея...обяснява ми все едно не знам какво е Интернет "Ама прекъсва ли Ви много ?" "Сега имаме невероятни оферти за Вас" "Ще дойде техника да Ви сложи оборудвеането :punk -т'ва катоп го каза направо ме разби...все едно трябва да се слага някакъв сървър :lol:

Link to comment
Share on other sites

Има хора дето не разбират и е нормално да се обяснява всичко. Друг, който не разбира няма да е на твоето мнение, ще каже "нищо не ми обясниха" ако се пропускат разни неща...

 

Аз съм супер доволен от БТК вече година и 2 месеца !

Edited by Slain
Link to comment
Share on other sites

Аз да попитам има ли хора, на които не е увеличена скоростта и имат ли някакво инфо дали ще ги увеличат, щото 15ти наближава, а нета на приятелката ми още си е на 2мбит :angry1

Link to comment
Share on other sites

Не си само ти. Аз загубих надежда че ще получа преди 15ти, но ако и СЛЕД 15ти не стане ще се разправям с тях.

Еми нормално, и ние сигурно ще се разправяме, понеже айде да кажеш "еби й майката на скоростта", ама таксата също се намалява макар и с 5лв само :bgrin: Между другото имам една непотвърдена информация, че са пробвали някакви тестове преди около 2-3 седмици и мрежата не е издържала. Дано да не е вярна тая информация :angry:

Link to comment
Share on other sites

Еми нормално, и ние сигурно ще се разправяме, понеже айде да кажеш "еби й майката на скоростта", ама таксата също се намалява макар и с 5лв само :bgrin: Между другото имам една непотвърдена информация, че са пробвали някакви тестове преди около 2-3 седмици и мрежата не е издържала. Дано да не е вярна тая информация :angry:

Таксата при мен е коригирана макар и да не ми е пусната новата скорост!

Link to comment
Share on other sites

Еми нормално, и ние сигурно ще се разправяме, понеже айде да кажеш "еби й майката на скоростта", ама таксата също се намалява макар и с 5лв само :bgrin: Между другото имам една непотвърдена информация, че са пробвали някакви тестове преди около 2-3 седмици и мрежата не е издържала. Дано да не е вярна тая информация :angry:

 

То и до мен стигна подобна вътрешна информация че по-добре на по-ниската скорост защото на по-високата имало повече проблеми и не било толкова стабилно... и аз помня че преди 6 месеца исках 4мбита а ми казаха че нямало техническа възможност, сега ще има ли или не ми е страшно любопитно. Ако не баре таксата да ми намалят тяхната м**а :)

Link to comment
Share on other sites

Ще има. И аз преди бях на 2мбита, а ми казаха,че 4мбита не може. Сега вече нищо не е ясно. Трябваше да съм на Темпо, но при високите скорости постоянно се отъкачаше модема и сега карам на 5-6 мбита даун и 1мбит ъплоуд, което никой не знае коя тарифа е. Ще видим кво ще кажат в понеделник в БТК и дали е възможно да се прекрати договора

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае горе-долу колко време отнема да се прехвърли интернета от един адрес на друг след подаване на молба в офиса?

Link to comment
Share on other sites

Таксата при мен е коригирана макар и да не ми е пусната новата скорост!

Мамка им и боклуците мръсни, на мен сега ми пристигна 01.05 - 31.05.2008 = 43.09 лв. Кога смятат да ми пуснат новата скорост, уж беше автоматично и съм им много "скъп и ценен" клиент :lol:, сега вместо 25, пак давам 43 лева :angry1

Link to comment
Share on other sites

Ядосах се и в неделя направих поръчка по интернет.

 

Сега проверявам и

 

Проверка на статуса

Вашата поръчка с номер 19023 е със статус: Приети.

 

Добре, приели са я, сега цял месец ще чакам ;(

 

EDIT:

Ах, тъпаците от гмайл, са пратили писмото от бтк в "спам". Добре че прочетох, иначе си отиваше. Ето най-якото нещо, което са добавили :lol:

 

5. Вие имате право, след сключване на настоящия Договор, без да дължите обезщетение или неустойка и без да посочвате причина, да се откажете от сключения Договор за услугата ADSL в срок от 7 работни дни, считано от датата на заявяването на услугата БТК ADSL на www.btc.bg/adsl.

 

Отказът от заявената на интернет страница на БТК Услуга в рамките на 7 дневния срок можете да направите като се обадите на телефон 0800 100.

 

Най-тъпото е че са написали 14 дни, т.е. до 26 Май ще ми я активират, и то защото аз поръчах. А автоматично уж ставаше до 15 Май. Простаци.

Edited by MPABKATA_Z
Link to comment
Share on other sites

само един бърз въпрос - майка ми ползва 1mbps за 31 лв. на месец .... договора й е за 2 год. и изтича някъде октомври. има ли врътка сега да си смения плана и да мине на 20 лв. и обвързващия период да е само 1 год?

не съм много сигурн, но в нейния случай май става въпрос за бизнес план (тъй като се води на фирма)

 

п.п. на нея не й е толкова до скоростта, колкото до това да плаща по-малка сума на месец

Link to comment
Share on other sites

само един бърз въпрос - майка ми ползва 1mbps за 31 лв. на месец .... договора й е за 2 год. и изтича някъде октомври. има ли врътка сега да си смения плана и да мине на 20 лв. и обвързващия период да е само 1 год?

не съм много сигурн, но в нейния случай май става въпрос за бизнес план (тъй като се води на фирма)

 

п.п. на нея не й е толкова до скоростта, колкото до това да плаща по-малка сума на месец

Мисля, че няма да има проблем да си преподпише договора с новите скорости и съответно да плаща по-ниска такса. НО бизнес тарифата 6mbit е 45лв на месец, така че майка ти най-вероятно си е на обикновен ADSL пакет, а не на бизнес, което в нейния случай не е от значение :)

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че няма да има проблем да си преподпише договора с новите скорости и съответно да плаща по-ниска такса. НО бизнес тарифата 6mbit е 45лв на месец, така че майка ти най-вероятно си е на обикновен ADSL пакет, а не на бизнес, което в нейния случай не е от значение :)

 

ясно. мерси.

а как става смяната на плана? трябва да се обадя по телефона или да отида до пощата, за да попдпиша някакъв анекс ...

Link to comment
Share on other sites

ясно. мерси.

а как става смяната на плана? трябва да се обадя по телефона или да отида до пощата, за да попдпиша някакъв анекс ...

Отиваш до някой клон ба БТК не е задължително пощата и преподписваш договора. Това ми се вижда най-бързия вариант, щото с тея заявки по нета нещо куца работата :)

Link to comment
Share on other sites

бе явно и те не могат се оправят навсякъде, а техниците им били ...

ето я ситуацията с един колега

 

пускат го и 2 дена играе на "тука има, тука нема" на 12мб скороста. обажда се и идва техник. думите на техника още при влизането били "то лаик човек не може си го инсталира. ние за тва предлагаме инжинерно инсталиране" ( :blink: ). и са почнало - смяна на модема, замерване на локалния поп и чак след ходене до пощата нета тръгнал на 6мб.

 

района е около баня русалка в кичука

 

ето и малко инфо от познати къде как е услугата 12мб.

кършака - навсякъде ок

кичука - баня русалка виж по-горе

кичука - комплекс нептун ок

кичука - кръстовището на затвора/хаджията груев ок

кичука - механото 10,5 мб таван

тракия - скобелева майка 9,5 мб таван

 

би било хубаво всички да датат ориентировъчно местоположение с качество на услугата

 

стенли разрешавам тва да го пляснеш в първия пост :)

Edited by Heller12a
Link to comment
Share on other sites

Аз съм до централна гара и скоростта ми варира от 10 до 12 мегабита. Сериозни прекъсвания е нямало, а временните се броят на пръстите на едната ми ръка ;) . Общо взето съм доволен от интернета :)

Link to comment
Share on other sites

Като са казали 15 Май краен срок, ще ви пуснат нета на 14 Май в 23:30 - 00:00. Бахти долните са тея от БТК.

 

Ето доказателство: :lol:

 

btk12mb.jpg

 

Дръпнах едно филмче от Дата.бг ...

 

А нета ее... още не съм кликнал, и сайта вече е заредил :punk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...