Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

Понеже нямам домашен телефон а искам да си пусна АДСЛ има ли някъв начин да стане тая врътка,а ако няма и тря да си пусна тел. колко са мес. такси без да говоря и кои изобщо е наи-тънкия план на които да се пусна за да плащам възможно наи-малка месечна такса за телефон понеже няма да го ползвам реално...

ако не се лъжа има и 3лв месчна такса, ма самото прекарване на пост ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

И мене ме огря :lol:

253635042.png

Още сутринта ъплода ми беше дигнат след това нета спря и след рестарт на модема имаше покачване и на dwonloada

Вчера ходих до централна поща да подпиша договор за новите скорости в Смирненски съм :)

Link to comment
Share on other sites

Мда , 1 мб/с от Арена , wifi модем на обща стойност 27.40лв/ месец , интернет който не спира , ето заради това няма да се върна отново нито на Евроком , нито ще мина на Гигабит.

Link to comment
Share on other sites

А колко ви е Бг и Инт ъплоуда?

Гледам на горния спеедтест под мегабит с Париж.

ми торент клиента ми постоянно играе между 104-114 ъп ;)

Link to comment
Share on other sites

ако не се лъжа има и 3лв месчна такса, ма самото прекарване на пост ...

когато ходих, преди около половин година, за да си сменя плана, нямаше 3-левова. най-евтината беше 7,80 лв.

Link to comment
Share on other sites

На втори отидох да си подновя договора в централата, защото не ми се чакаше да ми разпределят интернет заявката и вчера ми пуснаха нета :)

Въпреки уверението на техниците, които бяха дошли у нас да ми сменят кабелите, че няма да мога да поддържам 12 мегабита ето резултатите от няколко теста, които направих:

 

254930763.png

 

Понеже не повярвах на този тест врътнах още един с Грьонинген.

 

254931772.png

 

254931345.png

 

254932412.png

 

254932569.png

 

254932729.png

 

 

Технологията, която използват е ADSL 2+, което означава, че догодина пак би трябвало да има увеличение на скоростите :)

 

 

Тарифата ми е за 25 лева :)

Edited by Vartkes
Link to comment
Share on other sites

Браво и честито :punk

Страхотни скорости, то ще изплющат модемите :lol:

 

пп На каква тарифа са тези 25 мбита :woot

Я пак?

Ти видя ли ъплоуда?

Закакво са ми 10000 мбита даунлоад при този ... липсващ ъп :bgrin:

И тук ми се струва, че нещо БТК правят с спеедтеста за да замажат нещата, защото какво излиза, с външен постигаш 2х по-висока скорост от Пловдивския?!

И не е от ДЦЦ, защото аз с него постигам и 17 мбит, и повече се постига.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Я пак?

Ти видя ли ъплоуда?

Закакво са ми 10000 мбита даунлоад при този ... липсващ ъп :bgrin:

И тук ми се струва, че нещо БТК правят с спеедтеста за да замажат нещата, защото какво излиза, с външен постигаш 2х по-висока скорост от Пловдивския?!

И не е от ДЦЦ, защото аз с него постигам и 17 мбит, и повече се постига.

не мога да разбера ти нещо лично ли имаш към БТК?

всеки си връзва нещо според нуждите, ти само плюеш без дори да си заинтересован от офертата.

виж в колко часа е правил тестовете, може и да отпушват канала по някое време или да имат автоматична система която следи пакетите закъде отиват и да връща лъжливи такива за да си дигат реномето.

мен ма интересува да имам добър пинг и да не ми прекъсва, че да мога да си гейма с кеф па кат дават повече капацитет халал да е.

в понеделник си свалих един гейм от щатски сървър за 10 мин (~700mb) :P

Link to comment
Share on other sites

На втори отидох да си подновя договора в централата, защото не ми се чакаше да ми разпределят интернет заявката и вчера ми пуснаха нета :)

Въпреки уверението на техниците, които бяха дошли у нас да ми сменят кабелите, че няма да мога да поддържам 12 мегабита ето резултатите от няколко теста, които направих:

 

254930763.png

 

Понеже не повярвах на този тест врътнах още един с Грьонинген.

 

254931772.png

 

254931345.png

 

254932412.png

 

254932569.png

 

254932729.png

Технологията, която използват е ADSL 2+, което означава, че догодина пак би трябвало да има увеличение на скоростите :)

Тарифата ми е за 25 лева :)

хахах

това е невъзможно

има лъжа и измама тука 25мб хахаха

защо тествате само в европа?

я пусни един тест към щатите нали там са повечето ползвани сървари да видим там как е а ;)

Link to comment
Share on other sites

ето ви тестове от щатите, за съжаление още съм на 4мбит :(

254982772.png

254983079.png

бтв, някой да пусне едно шотче на download speed, че явно speedtest-a е компроментиран от БТК :lol:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

не мога да разбера ти нещо лично ли имаш към БТК?

всеки си връзва нещо според нуждите, ти само плюеш без дори да си заинтересован от офертата.

виж в колко часа е правил тестовете, може и да отпушват канала по някое време или да имат автоматична система която следи пакетите закъде отиват и да връща лъжливи такива за да си дигат реномето.

мен ма интересува да имам добър пинг и да не ми прекъсва, че да мога да си гейма с кеф па кат дават повече капацитет халал да е.

в понеделник си свалих един гейм от щатски сървър за 10 мин (~700mb) :P

Мислех да не отговарям, но някой може да остане с грешно впечатление като теб.

Верно че някой по-гузен може да го сметне за плюене, но не, къде в поста съм оплюл? Или фактът че на дадените тестове виждаме 800кбит ъплоуд е зрителна измама?

Това че си свалил 700 мегабита (така си написал mb , ~80 мбайта)! за 10 минути, е нормално предвид даунлоуд скоростта от тестовете. Аз говорех за ъпа.

Та за добрия пинг дето търсиш... 47ms до Пловдив?! :lol: Че ЕК имат по-добър. Толкова за добрия пинг!

Или и това е плюене?!

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

...Това че си свалил 700 мегабита (така си написал mb , ~80 мбайта)!...

що си го превеждаш като мегабити при условие че целия ми пост е с малки букви (че и около 1000 преди него ;) )с изключение на "БТК" :)

 

за плюенето просто земи да си четеш постовете от преди 2-3 страници - не говорех точно за този пост, а за натрупания негативизъм от мнениятата ти откакто темата съществува.

 

колкото до пинга ето малко от комп вързан директно към основна апаратура на екк

254995790.png 254996143.png

254996472.png 254996793.png

разликата с краен клиент на бтк е 20+ мс

 

едит: а, да тея тестове ги направих ся, т.е. ненатоварено време ;)

 

 

 

пак едит:

бла-бла

...

Колкото до от какъв комп си правил тия тестове, няма да коментирам (скоростите още по-малко), още повече не си споменал нито тарифа нито нищо, но един съвет: погледни темата за ЕК, там достатъчно много тестове има с Плд пинг от 19 ms, софийски към 30 и т.н. При това от крайни клиенти.

...

тарифата е "нема-такава-тарифа" (за повече инфо виж над тестовете) и "нещото" е направено за ползване само на територията на РБ (правопис е да пишеш абревиатурите с големи букви, от утре обещавам да напредна с поставянето на запетаи), а и къде виде да давам тест от бг? всъщност би ли бил така добър да кажеш апликейшън който има проблем с под 50-60 мс? (което според мен (лично) автоматично прави темата за "бг пинга" абсолютно безсмислена)

... Факт е, че пинга на един модем винаги ще е по-висок от на един лан доставчик. При това в доста пъти, а не с проценти. Понеже стана дума, че гледаш основно да имаш добър пинг та...

...

:wacko: верно :huh: да си разплета ли ф(л)анелата или да си намеря някой по остър ръб да са хакна :confused

ся ако земеш и да разясниш на какво се дължат закъсненията в глобалните мрежи и направо отивам си режа вените

Edited by Heller12a
Link to comment
Share on other sites

....

Защото mb = мегабит според повечето стандартно възприети номенклатури. А това дали си писал целия пост с малки букви не ме интересува, а гледам че и със запетайките не си много напреднал, най-много да показваш 'правопис' :bgrin:

Да, съгласявам се че имах лек негативизъм към БТК, защото първо доскоро скоростите им бяха ужасяващо ниски, модемите им имат недостатъци, като нереален IP адрес, доскоро имаха кофти запушвания на портове и т.н.

След разговор с някои хора, си попромених леко мнението (но не с хора от тази тема или форум). Но основните неща си остават. Както и да е.

Колкото до от какъв комп си правил тия тестове, няма да коментирам (скоростите още по-малко), още повече не си споменал нито тарифа нито нищо, но един съвет: погледни темата за ЕК, там достатъчно много тестове има с Плд пинг от 19 ms, софийски към 30 и т.н. При това от крайни клиенти.

Факт е, че пинга на един модем винаги ще е по-висок от на един лан доставчик. При това в доста пъти, а не с проценти. Понеже стана дума, че гледаш основно да имаш добър пинг та...

Иначе просто се заиграх с дадения пинг от 40 и няколко ms към Плд на последния тест, в повечето случаи сигурно е съизмерим с този на ЕК, нямам наблюдения за това.

 

...

тарифата е "нема-такава-тарифа" (за повече инфо виж над тестовете) и "нещото" е направено за ползване само на територията на РБ ,.... а и къде виде да давам тест от бг?

Ми добре, да беше дал тогава тестове от България след като "нещото" е направено да се ползва само тука.

всъщност би ли бил така добър да кажеш апликейшън който има проблем с под 50-60 мс? (което според мен (лично) автоматично прави темата за "бг пинга" абсолютно безсмислена)

Не виждам връзката някой апликейшън да има проблем с пинг под 50-60 мс. Даже напротив, повечето имат проблеми с високия пинг ;) . Аз мога да ти дам примери за апликейшъни (не програми) при които не проблем, а по-скоро забавяне се усеща и то не малко, при висок пинг. За такива и ти ще се сетиш сам.

 

:wacko: верно :huh: да си разплета ли ф(л)анелата или да си намеря някой по остър ръб да са хакна :confused

ся ако земеш и да разясниш на какво се дължат закъсненията в глобалните мрежи и направо отивам си режа вените

Не е задължително да се хакваш. Аз нямам лоши чувства, че да ти желая злото :) .

За закъсненията в глобалните мрежи пише достатъчно в нета. Аз говорех за закъсненията при модемните технологии като ЕК и БТК.

 

е знам, ама хората, които минат на ЛГ сякаш им промиват мозъците или минават някакъв курс по PR. И това се наблюдава само при хора от ЛГ,..

Хахахаха, няма майтап, и аз съм се замислял дали не ги омагьосва Гаров абонатите си някакси :bgrin:

 

абе кво става с тия цитати, май като са повече и се губят деа.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не знам, ама хората, които минат на ЛГ сякаш им промиват мозъците или минават някакъв курс по PR. И това се наблюдава само при хора от ЛГ, аз поне избягвам да пиша в други теми как нета не ми е прекъсвал с месеци и да казвам коолко тъпи са хората на други доставчици, че да ги търпят с постоянни прекъсвания :bgrin: Единственото, което ме дразни в БТК е, че всичко става много бавно. Ето трети ден чакам някой да се сети да ми увеличи скоростите. Също така и това, че не мога да разчитам на съпорта по никакъв начин :angry:

Link to comment
Share on other sites

Айде да ги похваля БТК малко и аз, няма и 7дни след онлайн заявката ми и резултата вече е налице - вече съм на новия план АДСЛ старт, само едно не можах да разбера, както си пишеше и при онлайн молбата, иазпратили са ми уведомление, че ще ми променят скоростите, в срок забележете 7.04-15.05, а увеличението е факт само ден след въпросното уведомление, само не мога да разбера, защо на него пише, че таривата ми е темпо, а аз съм заявил старт и получавам старт, но да се надяваме че е техническа грешка.

Link to comment
Share on other sites

Факт е, че пинга на един модем винаги ще е по-висок от на един лан доставчик. При това в доста пъти, а не с проценти.

Ти определено си delusional. Моят пинг към бг-то е 10мс. Я кажи колко е твоят, че да изчислим не процентите, а забележете колко пъти е по-нисък ЛАНския пинг. :lol:

 

Stenli-то e прав. Май ЛГ сте минали курс по ПР. Навсякъде из форума трябва да се знае как при гаров един торент се сваля с 5МБ. Друго не е важно, други провайдери няма и който не е на гаров е куха лейка. Да ама не. Аз съм доволен от моя провайдер, но не съм тръгнал да убеждавам или разубеждавам някой за него. Доволен съм и си седя на Д-то.

 

Истината, е че оферта на БТК за 12мбита/25лв ще изтрепе рибата в почти всички градове в България включително и Пловдив и някой май просто ги хваща яд.

Link to comment
Share on other sites

Ти определено си delusional. Моят пинг към бг-то е 10мс. Я кажи колко е твоят, че да изчислим не процентите, а забележете колко пъти е по-нисък ЛАНския пинг. :lol:

 

Stenli-то e прав. Май ЛГ сте минали курс по ПР. Навсякъде из форума трябва да се знае как при гаров един торент се сваля с 5МБ. Друго не е важно, други провайдери няма и който не е на гаров е куха лейка. Да ама не. Аз съм доволен от моя провайдер, но не съм тръгнал да убеждавам или разубеждавам някой за него. Доволен съм и си седя на Д-то.

 

Истината, е че оферта на БТК за 12мбита/25лв ще изтрепе рибата в почти всички градове в България включително и Пловдив и някой май просто ги хваща яд.

Моят в Бг-то повечето време е 4 мс. Ти на кой си? Че не се сещам. Единственото което знам, е че не си на ЛГ.

Всичките ми познати на модеми бг пинга им е над 15. Ти може да си изключение, не знам.

Никога не съм казал, че който не е на Гаров, е куха лейка. Ти го каза. Аз принципно не се изразявам така. Но други го правят.

Навсякъде просто се чудех за причините човек да стои на доставчици, които очевидно по всеки показател са по-зле, като смазваща причина може да се каже липсата на покритие. Самият аз бях в такова положение допреди няколко месеца и се чудя как съм бил "от другата страна" толкова време.

И аз не убеждавам никого, кой съм аз да налагам някой да минава или не на еди кой си доставчик. Тук хората само четат, а не изпълняват заповеди :) .

Яд не може да ме хване, защото на мен моите мбити ми са предостатъчни, освен това БТК може да задобрява, но чак да изтрепе рибата, не се надявай много.

12 мбита за 25 лв? Не искам да си меря нищо, но аз за 20 лв получавам 17 мбита и 7 мбита ъплоуд. БТК за 25 лв колко ъплоуд ще ти даде? 1? 2?

Пак казвам, не искам да ги плюя, и не го правя, но това са фактите, да говориш за изтребване на риба, някой може и да заблудиш.

Още повече ти не знаеш Гаров какви изненади може да готви в скоро време, нали? Е, може и да готви, при всички случаи е добре да внимаваме със силните приказки, защото утре може да се окажем с пръст в уста :P

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Моят в Бг-то повечето време е 4 мс. Ти на кой си? Че не се сещам. Единственото което знам, е че не си на ЛГ.

Всичките ми познати на модеми бг пинга им е над 15. Ти може да си изключение, не знам.

Никога не съм казал, че който не е на Гаров, е куха лейка. Ти го каза. Аз принципно не се изразявам така. Но други го правят.

Навсякъде просто се чудех за причините човек да стои на доставчици, които очевидно по всеки показател са по-зле, като смазваща причина може да се каже липсата на покритие. Самият аз бях в такова положение допреди няколко месеца и се чудя как съм бил "от другата страна" толкова време.

И аз не убеждавам никого, кой съм аз да налагам някой да минава или не на еди кой си доставчик. Тук хората само четат, а не изпълняват заповеди :) .

Яд не може да ме хване, защото на мен моите мбити ми са предостатъчни, освен това БТК може да задобрява, но чак да изтрепе рибата, не се надявай много.

12 мбита за 25 лв? Не искам да си меря нищо, но аз за 20 лв получавам 17 мбита и 7 мбита ъплоуд. БТК за 25 лв колко ъплоуд ще ти даде? 1? 2?

Пак казвам, не искам да ги плюя, и не го правя, но това са фактите, да говориш за изтребване на риба, някой може и да заблудиш.

Още повече ти не знаеш Гаров какви изненади може да готви в скоро време, нали? Е, може и да готви, при всички случаи е добре да внимаваме със силните приказки, защото утре може да се окажем с пръст в уста :P

 

Ако не те затруднява много, направи един скрийншот на пинг до бг.

 

Това, което казваш са факти, но не са фактите. Фактите, са други. Защо реши "доставчици, които очевидно по всеки показател са по-зле"? За чий показатели става въпрос, твоите? Какво 5МБ торенти и 1МБ ъплоуд и всичко се свежда до там? Къде слагаш сигурност и стабилност?

 

При пролетните и летни бури. Гръмнат два суича и не знаят къде са изгърмяли и от къде да почнат да ги сменят. Дано сега са по-добре, но мизерията си е мизерия. При кабелните и АДСЛ модеми подобни 'филми' ги няма.

 

Аз работя със sensitive data, internet banking, exchange на важни документи и други неща. Имаш ли представа колко exposed си на тази ЛАН мрежа, която използваш? Даваш ли си сметка за колко отрицателно време могат да ти интерсепнат заявките и да ти вземат всички важни данни, с които работиш? Реторичен въпрос, ако знаеше нямаше да си абонат на гаров.

 

Един добронамерен съвет, обади се на твоя приятел гаров и му кажи, че искаш да ти пусни VPN, ако искаш гаровата услуга да е наречеш "Интернет", както и да не се "окажеш с пръст в уста" някой ден.

 

Когато казвам 12мбита/25 лева не казвам WOW вижте кво правят БТК няма други такива скорости, а казвам БТК пускат 12мбита на прилична такса за прилична скорост, по нова, сигурна, стабилна и надежна мрежа. За мен лично, както и за фирмите, офисите и голяма част от интернет потреблението в България да мина на БТК си е no brainer!

 

За това казвам, че БТК ще изтрепят рибата. В София има фирми, които биха могли да се опънат на офертата, но в останалата част от България както и в Пловдив офертата е повече от добра. Бизнес за гаров винаги ще има, но той никога не е бил и никога няма да бъде от чергата на големите играчи в Пловдив като ЕК и БТК.

Edited by blame
Link to comment
Share on other sites

Смятам да минавам на бтк, но ме уплашиха две теми които срещнах по форуми

става въпрос за ADSL модем zxdsl831II май изглежда така, но не съм сигурен

този на снимката може да е предишния модел без "II" на края.

 

adslma6.th.jpg

 

3,4 човека срещнах да твърдят че точно този модел zxdsl831II не работел с VOIP услуги -

sip account чрез хадруерно устройство: ATA устройство... Voip телефон....

 

или по точно работело, но винаги като по часовник прекъсвало на 25 тата секунда от разговора...

проблема не можел да се отстрано от БТК поради факта че не знаели от какво е

някой се изказа така: "Тествал съм този бъг. Той се появява при старите версий на DSLAMите и switch Ericsson. Тъй като неможеш да накараш БТК да ги фиксне - смени ADSLa."

 

и наистина всички съветват да се смени модема с по стар модел... така и направил човека

въртяли го един месец по офиси и хелп дескове докато му го сменят и накрая след смяната

всичко било 6 и Voipa си работел съвсем идеално...

 

Та въпроса ми е какви модеми раздават в момента, вие с какви модели сте и моля ако някой

ползва voip или разбира от войп и ползва този модел модем да тества дали горепосочения проблем

съществува...

 

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

---

 

Това не е проблем на модемите, или по-скоро не е проблем в модема, който не може да се оправи. Имал съм проблем точно с тези модеми при VOIP и SIP. Има две решение, едното е да се обадиш на БТК да ти активират DMZ, другият варянт е да използваш правилно конфигуриран SIP account, който утилизира STUN и или SIP Proxy сървър, така, че не се притеснявай.

Link to comment
Share on other sites

Точно това са двете неща които първо е пробвал човека естествено не помагат въобще

 

отворили са му портовете на модема още при най първото му обаждане да се оплаче

и след това е пробвал с над 20 вида sip servari i няколко stun servari за заобикаляне

на firewall, дори му помагал при конфигурацията на модема един пич който работи

в воип доставчик netfinity

 

така че според всичко което съм чел проблема не е бил отстраним софтуерно...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...