Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

При мен беше спрял за около 20 минути, но по лампата в стаята наистина се виждаше, че има проблеми с тока по време на снега. От тогава съм нямал проблеми като изключим 1-2 рестарта на модема, което е нормално ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Сега, приятелката ми е на АДСЛ и като тръгне да тегли от замундата, скоростта на download не се качва над 60 - 65 кб/с. Сваляме с Биткомет. Да не би нещо в настройките да трябва да се пипне или просто АДСЛ не дърпат добре от замундата??????????????

HELP!!!

Link to comment
Share on other sites

Не си споменал на каква тарифа е въпросната "кака". Ако е на АДСЛ Старт (т.е. тази: http://www.btc.bg/bg/adsl_order.php?reside...mp;view_pack=1) май май повече от това няма как да стане. При 512кбита download 60-65КБ/сек е максимума. Да мине на 8мбитовата тарива и ще сваля с по 1мб :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Кво стана с това бтк?

 

774683_orig.jpg

774692_orig.jpg

 

тарифа 2Мбита Пловдив

Има ли начин да си прекратя договора?

А някой успявал ли е?

 

Добре де - колко по-трудно беше да натиснеш бутона Copy за direct link-a и да го сложиш тука като картинка вместо да правиш screenshot, да го записваш като jpg (!?) после да го upload-ваш в data.bg и от там да ни даваш линк към скоростта? Да оставим настрана факта че този jpeg може да няма нищо общо с реалните скорости...

 

Ето сега и моите резултати:

 

225987470.png

225986690.png

 

Не знам какъв е бил проблема при теб - или е било нещо временно или е при теб нещо с кабелите. Обади се на съпорта и ги питай защо са ти такива скоростите.

Link to comment
Share on other sites

Проблема е при теб, защото за момент БТК са доста прилични:

226016241.png

Аз не разбирам какво им е приличното, като за по-ниска цена други доставчици дават 20 пъти по-висок ъп (визирам Лондон) и 3 пъти по-висок даунлоуд (пак Лондон). И 50 пъти по-висок бг ъплоуд!

Да не говорим за пинга (до Лондон 5 пъти по-нисък).

При това стабилността не е проблем вече след като мрежата беше подобрена поне в моя квартал. Колкото и да е непрекъсваем БТК, 1-2 кратки прекъсвания в месеца не мгоат да се сравняват с десетки пъти по-високата скорост при това на по-ниска цена, реален статичен IP.

Споделете поне 2 причини да сте на БТК (едната може да е липса на други алтернативи).

Link to comment
Share on other sites

Аз не разбирам какво им е приличното, като за по-ниска цена други доставчици дават 20 пъти по-висок ъп (визирам Лондон) и 3 пъти по-висок даунлоуд (пак Лондон). И 50 пъти по-висок бг ъплоуд!

Да не говорим за пинга (до Лондон 5 пъти по-нисък).

При това стабилността не е проблем вече след като мрежата беше подобрена поне в моя квартал. Колкото и да е непрекъсваем БТК, 1-2 кратки прекъсвания в месеца не мгоат да се сравняват с десетки пъти по-високата скорост при това на по-ниска цена, реален статичен IP.

Споделете поне 2 причини да сте на БТК (едната може да е липса на други алтернативи).

Еми една от причините е че когато се разочаровах от евроком и търсих други алтернативи, останалите не бяха толкова стабилни, колкото БТК. После цените паднаха, стабилността им се увеличи, ама договора си е договор - тогава беше добре и сега е добре ама вече има и по-добре, няма начин. Още малко и договора ми ще изтече. Тогава пак ще се търси доставчик, защото конкуренцията е голяма.

Но засега съм предоволен - интернета ми не мърда от договореното и честно да ти кажа останалото е лакомия ;)

Link to comment
Share on other sites

а бе, имам чувството, че като мине някой на лангейм, все едно е минал през някакъв курс по PR :lol:

 

хората имат и други съображения (да не говорим за обстоятелствата), не само предоставянето на високи скорости :P

 

казвам ти една - не се доверяват на доставчици на интернет по лан мрежа (майка ми)

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

1-2 кратки прекъсвания в месеца не мгоат да се сравняват с десетки пъти по-високата скорост при това на по-ниска цена, реален статичен IP.

1-2 кратки прекъсвания са в състояние да те изнервят до крайност, ако са в подходящото време и на подходящия зор, и да ти държат влага за цял месец. ;)

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм, че е лакомия до голяма степен, но нека пак да го кажем: 100 кбит ъплоуд? Момци, стегнете се, я пак прочетете числото -> 100 кбит! 0.1 mbit.

Пинг 5-600 мс до Лондон??! Аз имам 120. До бг ми е 5-6, до Плд 4.

Не е PR, а фактите говорят сами за себе си, и аз мислех, че 1-2 прекъсвания може да ми съсипят деня, но съвземете се, има един праг, под който скоростите вече се броят за праистория.

А и с такъв пинг как се влачи, не ми се мисли. Не съм адвокат на Лангейм, но бих казал че се родих отново, дори само пинга стига и да ти се отваря всичко мигновено. Ся, може да прекъсне чат пат, но едва ли живота ще ви зависи чак толкова от нета че за няколко минути да ви обесят :) .

Друг въпрос е ако вече сте на договор и чакате да изтече или няма други доставчици до вас. Това е.

Link to comment
Share on other sites

аз също все още се страхувам да мина на лан. откакто се помня и имам нет никога не съм бил на лан доставчик :wacko: колкото до прекъсвания на нета наистина, ако са в подходящия момент направо мога да си хвърля компа през терасата :laughing: до такава степен съм свикнал с надеждността, че всяко спиране ме подлудява. да чукна на дърво скоро не ми се е случвало при бтк :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Сега БГ-то падна...

226066514.png

226068042.png

226067421.png

 

 

Аз си мисля, че или сваляш нещо докато правиш теста или има някакъв проблем конкретно при теб. Ето скоростите при мен в ужким най-натовареното време - 8 - 8:30pm:

 

226084839.png

226085205.png

 

Теста до Пловдив е със сървъра на DCC така че ако скоростта до Мегалан в София е ок, проблема вероятно ще е в DCC или някой по средата между тях.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм, че е лакомия до голяма степен, но нека пак да го кажем: 100 кбит ъплоуд? Момци, стегнете се, я пак прочетете числото -> 100 кбит! 0.1 mbit.

Пинг 5-600 мс до Лондон??! Аз имам 120. До бг ми е 5-6, до Плд 4.

Не е PR, а фактите говорят сами за себе си, и аз мислех, че 1-2 прекъсвания може да ми съсипят деня, но съвземете се, има един праг, под който скоростите вече се броят за праистория.

А и с такъв пинг как се влачи, не ми се мисли. Не съм адвокат на Лангейм, но бих казал че се родих отново, дори само пинга стига и да ти се отваря всичко мигновено. Ся, може да прекъсне чат пат, но едва ли живота ще ви зависи чак толкова от нета че за няколко минути да ви обесят :) .

Друг въпрос е ако вече сте на договор и чакате да изтече или няма други доставчици до вас. Това е.

До средата на поста ти че и малко до преди края му си мислех че всеки един момент ще кажеш "Абе я късайте договорите, плащайте останалите до края месеци и минавайте на лангейм" ама накрая позамаза... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Лошото е, че си викаме, че БТК са стабилни/което е почти вярно/, но и при тях се случва да има прекъсвания- може и за половин минута да е, но на мен точно в такива ситуации ми се късат нервите. Това и слабият ъплоуд ме човъркат много здраво, но още година до изтичане на договора :cry Най-добрият вариант е БТК и още един нет от ЛАН-доставчик ;)

Link to comment
Share on other sites

още в началото с тея 2-годишни договори беше ясно какво ще стане, ама мноо хора се юрнаха на маслините .... лично аз вече бягам и от 1-годишен контракт :D

Link to comment
Share on other sites

още в началото с тея 2-годишни договори беше ясно какво ще стане, ама мноо хора се юрнаха на маслините .... лично аз вече бягам и от 1-годишен контракт :D

и кво стана? вече 2 години съм на бтк и изобщо нямам намерение да се махам :lol:

Link to comment
Share on other sites

sMARTBomber и Scooby Doo наистина пинга ви не е нещо в час - адекватния е на djadomraz.

 

@tedy: броадбанда си е броадбанд - от години не ползвам антивирусна и файъруоу на домашния си компютър и никакви скорости не могат да ме накарат да се вържа в една абсолютно нон-секюр мрежа в която ако си инсталираш компа с включен кабел можеш да фанеш "три-перца" още с тръгването.

Link to comment
Share on other sites

sMARTBomber и Scooby Doo наистина пинга ви не е нещо в час - адекватния е на djadomraz.

Оня тест беше между другото колкото да се тестне. Операта ми товареше защото чеква pop3 много често и мюторента май не беше спрян и сийдваше...

Ето един по-човешки резултат:

 

227524032.png

Link to comment
Share on other sites

Оня тест беше между другото колкото да се тестне. Операта ми товареше защото чеква pop3 много често и мюторента май не беше спрян и сийдваше... Ето един по-човешки резултат:

..........

 

Не знам да се смея ли или да плача ... :smile1: :cry

 

Що изобщо пускаш тестове след като в тоя момент сийдваш? :laughing: И какво изобщо показва като резултат теста в този случай според теб? Че изобщо имаш връзка до някъде ами не ти е тотално спрял нет-а ли? Със същия успех можеше да изкараш резултати то сорта 500/25 кбита/сек... Спри го за минута и после като направиш теста го пусни пак... Рор3-то не може да ти натовари толкова връзката, освен ако не вземе че дойде някой мулти-мегабайтов мейл точно в тази секунда а вероятността за това е много малка...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

последните 1-2 седмици нещо взе да ми прекъсва нет-а за по около минута... и у нас и в офиса така се получава ... сигурно и при други го има този 'феномен' :D

Link to comment
Share on other sites

последните 1-2 седмици нещо взе да ми прекъсва нет-а за по около минута... и у нас и в офиса така се получава ... сигурно и при други го има този 'феномен' :D

вечер пинга ми към http://et.splatterladder.com/?mod=serverinfo&idx=361955 почти не мърда, па камо ли да прекъсва :)

ресетни антивирусната на дефолтни настройки :lol: :woot

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...