Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

ми ето ми го най доброто постижения до ся ама рамта ми е мн утрепана и неска ще взема от ралта един кинкстън кит и ще понапъна машинката да видим кфо ще се получи ....

maliiiigk8.th.jpg

Одавна не се бях зарибявал да си играя ама пак нещо ме зариби :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

С дъно ASRock K7Upg880 съм + процесор Athlon 1800+. Дъното има някаква опция Hybrid booster, която според наръчника му (на дъното) осигурява безопасен и плавен овърклок. Някой запознат ли е с тази опция, какво представлява и как мога да си клокна процесора максимално безопастно?

Благодаря предварително.

 

П.п. Забелязах, че се пита и за работната честота на Рам паметта, та да си кажа че моята в момента май е 1 Gb на 266 Mhz.

Link to comment
Share on other sites

Ако си с памет която да е DDR 400 ще можеш да го клокнеш значително стига процесора да не е с ядро Palomino защо те здравата си греят. С един еверест е добре да провериш просесора ти какъв точно е като ядро и степинг маркировката също би била полезна. Тези старите дъна нямат опция да вървят на много по-висока шина а паметта да стои на ниска честота. Можеш да клокнеш процесора малко с тази измищльотина която имаш но разлика едва ли ще имаш пък и не можеш много да пипаш защото това дъно доколкото помня нямаше PCI/AGP lock следователно като повищаващ FSB повдивгаш Memory Clock-a , PCI и AGP clock-a. Мисълта за клок трябва да тиспре още сега ако няма да сменяш паметта защото с тази няма да я бъде ;) ако мислиш да смениш паметта преди това кажи точно къф ти е процесора за да се види има ли смисъл от цялата тази работа :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте....ако някой може нека да предложи какво мога да направя с моята машина?:

Дъно: 8IG1000MK 865G chipset FSB 800Mhz

CPU: Pentium 4 3.0HGz HT 1Mb cache Prescott (май така беше)

RAM: 2x512 Kingston Dual Channel 400Mhz

Видео: GB Radeon 9550 128/128 ViVo ( давам я с доплащане за 9600ХT)

Захранване: 400W някакво, не го знам какво...китайско сигурно.... ( чакам да ми дойде 450W на EuroCases с 12 см. FAN )

 

 

Какво мога да исмукам от тази машина, така конфигурирана???

Мерси предварително!

Link to comment
Share on other sites

С дъното не съм запознат, но може би над четири, при условие хубаво захранване и охлаждане на проц-а. Примерно Arctic Freezer.

Link to comment
Share on other sites

Първо си изчакай новото захранване.

Второ не се надявай на много с това дъно все пак е с вградено видео.

Трето този процесор не е от най-клокващите и повече от 3.5-3.6 без сериозни познания много трудно би докарал.

Клоквай по шина като пускаш паметта асинхронно.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте....ако някой може нека да предложи какво мога да направя с моята машина?:

Дъно: 8IG1000MK 865G chipset FSB 800Mhz

CPU: Pentium 4 3.0HGz HT 1Mb cache Prescott (май така беше)

RAM: 2x512 Kingston Dual Channel 400Mhz

Видео: GB Radeon 9550 128/128 ViVo ( давам я с доплащане за 9600ХT)

Захранване: 400W някакво, не го знам какво...китайско сигурно.... ( чакам да ми дойде 450W на EuroCases с 12 см. FAN )

Какво мога да исмукам от тази машина, така конфигурирана???

Мерси предварително!

Изчетох доста материал преди да започна да си "играя" в тази област ... и мога да ти кажа че никой не може да ти отговори на този въпрос :)

Това общо взето е наръчника , който ти трябва ... написан е на достъпен език ... и да както казва батко @Backbone първо си изчакай новото захранване преди да започнеш да експериментираш :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

В RivaTuner можеш да слагаш различни честоти на ядрото (на паметта не знам защо не може) в режим standart 2D и в performance 3D. Има ли смисъл да държа висока честотата в standart 2D. Щото предполагам, че няма да ми е от полза, а и ще грее повече. Мисля си, че игрите ще са performance 3D.

Прав ли съм?

Link to comment
Share on other sites

Прав ли съм?

Прав си...аз на 2D, дори ги държа под номинала (downclock) и съм задал автоматичен овърклок само като се пусне 3D приложение.

Link to comment
Share on other sites

Само дето се оказа, че RivaTuner изравнява честотите на 2D с 3D при рестарт.

Цял ден се занимавам с тоя оверклок. И не мога да си харесам програма. Преди използвах ForceWare Coolbits 2.0, ама с новите драйвъри не бачка.

Ти коя ползваш?

Link to comment
Share on other sites

Само дето се оказа, че RivaTuner изравнява честотите на 2D с 3D при рестарт.

Цял ден се занимавам с тоя оверклок. И не мога да си харесам програма. Преди използвах ForceWare Coolbits 2.0, ама с новите драйвъри не бачка.

Ти коя ползваш?

ползвал ли си PowerStrip ?

Link to comment
Share on other sites

ползвал ли си PowerStrip ?

И тази опитах, но не ми хареса. А на ATITool не разбрах как се запазват опциите след рестарт, а nTune нещо не иска да ми зарежда профилите. Засега оставам с RivaTuner.

Link to comment
Share on other sites

AtiTrayTool

И това няма да ми помогне, тая май е само за Radeon.

 

Имам още един въпрос. Мойта карта е Asus 7600GT 256MB DDR3 (560/1400). Достигнах 600/1650, като свалих по 5 MHz (на паметта от реалната) уж за стабилност. Иначе и на 605/1660 работи стабилно, а сигурно ще докарам и още по 1-2-3 MHz, щото аз ги сменях през 5. Да си ги оставя ли 600/1650 или да я напъна до дупка? Какво предлагате? Щото в една статия към която беше даден линк по-нагоре пишеше даже да се свалят по 15-20 MHz от стабилните.

 

А за моята карта в сравнение с това, което съм гледал из нета, пак Asus при оверклок вади по-големи честоти от моите на ядрото и по-малки на паметта.

 

 

Само дето се оказа, че RivaTuner изравнява честотите на 2D с 3D при рестарт.

Цял ден се занимавам с тоя оверклок. И не мога да си харесам програма. Преди използвах ForceWare Coolbits 2.0, ама с новите драйвъри не бачка.

Ти коя ползваш?

Объркал съм се, с RivaTuner може да се прави различна честота на ядрото на 2D и 3D. Ама на паметта не може. А това Low-Power 3D за какво е?

Link to comment
Share on other sites

Ati Tool става и за Nvidia.

@Corp не мога да ти разбера точно въпроса. Защо да намаляш с 15-20мхз? Не си ли я тествал за стабилност картата с 3д Марк може и Ати Туул-а?!? Ако си е стабилна и няма артефакти няма смисъл да намаляш честотата. Можеш да пробваш да намалиш честотата на рам-а и да пробваш дали ще можеш да вдигнеш още малко на GPU-то. Ако ще искаш по-висок клок не е лоша идея да си смениш охлаждането с един залман.И също така не си инсталирай ASUS Enchanced Driver - доста често създава много проблеми..

 

А това, че някой е постигнал някакви честоти със същата карта като твоята не означава, че и ти ще ги постигнеш.

 

Поздрави! :)

Link to comment
Share on other sites

Абе ползвайте Ati tool. Работи и за Енвидия. Тоя риватунер е пишман работа. И като си стабилизирате честота без артефакти, направо флашвайте биоса с нея за да не се занимавате повече. Мойто животно вече горе долу две години от първия ден така си работи.

Link to comment
Share on other sites

Ati Tool става и за Nvidia.

@Corp не мога да ти разбера точно въпроса. Защо да намаляш с 15-20мхз? Не си ли я тествал за стабилност картата с 3д Марк може и Ати Туул-а?!? Ако си е стабилна и няма артефакти няма смисъл да намаляш честотата. Можеш да пробваш да намалиш честотата на рам-а и да пробваш дали ще можеш да вдигнеш още малко на GPU-то. Ако ще искаш по-висок клок не е лоша идея да си смениш охлаждането с един залман.И също така не си инсталирай ASUS Enchanced Driver - доста често създава много проблеми..

 

А това, че някой е постигнал някакви честоти със същата карта като твоята не означава, че и ти ще ги постигнеш.

 

Поздрави! :)

Малко съм се объркал. Всъщност там пише когато стигнем до честота при която се появи проблем да намалим с 15-20. Това осначава аз да намаля на 595-590 ядрото. Се тая. Въпроса ми е например ако на 610 забива, а на 609 върви добре да го оставя ли на 609 или да намаля за по-голяма сигурност?

Иначе драйвърите ги свалям от сайта на nVidia

Абе ползвайте Ati tool. Работи и за Енвидия. Тоя риватунер е пишман работа. И като си стабилизирате честота без артефакти, направо флашвайте биоса с нея за да не се занимавате повече. Мойто животно вече горе долу две години от първия ден така си работи.

Имаш предвид, че като направя някви честоти и преинсталирам биоса се запазват и след преинсталиране на Win. С ATITool не знам как да запазя честотите след рестарт.

 

Иначе ATITool и AtiTrayTool са различни програми. Втората май не става за nVidia.

Link to comment
Share on other sites

Ами всъшност аз го правя по друг начин. Беше преди доста време, но просто си сейвах биоса от картата някъде, едитвам го с биос едитор примерно NiBitor и го флашвам с някоя флаш програмка. Има достатъчно гайдове в гуглето.

Link to comment
Share on other sites

Та имам следния проблем.

Клокнал съм Core Due E2140 с дъно GA-p35-ds3 на 3ГХз, но като пусна ЦПУ-З и херзите се променят. Ту е 2250мхз, ту 3гхз. Множителя се променя на 8х и 6х. това не е нормално нали? :)

Link to comment
Share on other sites

До сега се съм успявал да клоквам процесорите на предишните ми компютри,ама тоя неще...със АМД Атлон съм Х2 64 бита 4400+ със дъно гигадръв,винаги съм бил на гигабайт и си сичко си е перфект теператти....та и аз си ги клоквам под биос ама тоя новият БИОС да има повече функции ама 2 ги няма,тази която променяш херците на шините..дайте някъв акъл как да си го глокна предпочитам да под биос пък даже и под Windows неще с Еази туне оверклокин е заключено мн страна работа ...,някой успял ли е да клокне такъв процесор ? :rolleyes: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Та имам следния проблем.

Клокнал съм Core Due E2140 с дъно GA-p35-ds3 на 3ГХз, но като пусна ЦПУ-З и херзите се променят. Ту е 2250мхз, ту 3гхз. Множителя се променя на 8х и 6х. това не е нормално нали?

 

Провери в БИОС-а дали SpeedStep опцията е изключена ако не е изключи я.

Link to comment
Share on other sites

Провери в БИОС-а дали SpeedStep опцията е изключена ако не е изключи я.

Не е това. Трябваше да изключа C1 опцията... Тя сменя множитела на х6 когато не се натоварва...

Link to comment
Share on other sites

Сега не ми трябва клок на процесора ама аз да питам .

АМД атлон 3600+ 10по190 ще издържи ли до 12по200 .

На мен са ми казвали , че може да издържи до 5гхз ... ся незнам дали 10по240 или 12по200 .

п.с. Дуал е цпу-то . :laughing:

Link to comment
Share on other sites

До сега се съм успявал да клоквам процесорите на предишните ми компютри,ама тоя неще...със АМД Атлон съм Х2 64 бита 4400+ със дъно гигадръв,винаги съм бил на гигабайт и си сичко си е перфект теператти....та и аз си ги клоквам под биос ама тоя новият БИОС да има повече функции ама 2 ги няма,тази която променяш херците на шините..дайте някъв акъл как да си го глокна предпочитам да под биос пък даже и под Windows неще с Еази туне оверклокин е заключено мн страна работа ...,някой успял ли е да клокне такъв процесор ? :rolleyes: :wacko:

 

След като винаги си имал Gigabyte може и да го знаеш но все пак да те открехна- в биоса на Гигабайт като натиснеш ctrl+f1 се отключват доста подменюта...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...