Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

поредния пост който аз пак не искам да коментирам като дори и хората са недочели .. случайно охлаждането ми е залман и ми го пише в подписа... и по малко разбиращите хора като мен включително принципно в тази тема задават въпроси а не пишат отговори...

 

аз продължавам да си чакам някой компетентен отговор от човек който разбира..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Достигнал си върха така да се каже на възможното.И дори да работи ще го съсипеш много по-бързо което не си заслужава като се взима предвид достигнатата производителност.Колкото за теста добре ,но смисъл никакъв да работи така 24/7 което няма как и да стане де :D

 

Ето ти един линк виж спецификациите на процесорите.По-точно намери си твоя измежду всичките и сам си прави сметката. ЛИНК

 

Ще ти го кажа и по-просто.Това е ПРЕКАЛЕНО МНОГО.До 65 градуса ти е работната температура на дефолт волтаж 1.35/4 за 3200+ и 70 за 1.5 !Вземи си избарай малко настройките по лан партито да не светнеш ;)

Отгоре съм го написал малко неправилно като си прочетох поста сега.Имах в предвид ,че максималната температура е 49-65 градуса на процесорите които са на дефолт волтаж 1.35/1.4 волта ;) и 70 на тези с 1.5 ,но не съмнява да ти е CG степинг процесора.

Link to comment
Share on other sites

въпреки всичко с малки подобрения на охлаждането постигнах засега супер статилните 2800MHz на 1,62в и на пълно натоварване след 2 часа на Прайм95 - 67-68*C

 

 

едит: хората които са го казали са били прави .. има 2 вида дъна - DFI и всички останали

Link to comment
Share on other sites

За 2 часа прайм чак и супер стабилно :) .Остави го за през ноща да си джурка ..поне 12 часа да направи ,ако ти стиска с тези температури.Днес минах през Ресет да търся едни 12см вент. (които естесвено ги нямаха де) и ми се привидя ,че имат Hyper 6 на CM.Ако си решил наистина да клокваш време ти е за смяна на охладителя.Грехота е на Lan Party да го спъваш така животинчето B)

Link to comment
Share on other sites

Ето какво можеш да погледнеш за да разбереш, че си бил на ръба да си изпаткаш процесора:-))) За жалост аз съм склонен да не вярвам, че си отчел температури над 70 градуса. Или не мери вярно програмката, с която ги гледаш. Пробва ли с пръстомера да видиш? Ако е над 55-60 не би трябвало да си задържиш пръста на радиатора дори за 1-2 секунди:-))) И ето защо не ти вярвам, че с този процесор си бил над 70 градуса: http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/de...n=ADA3200DIK4BI

Това е със стария степинг D0. Ето и с новите степинги Е6 и Е4 забележи максималната температура каква е: http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/de...n=ADA3200DAA4BW

http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/de...n=ADA3200DKA4CG

Аз съм със двуядрен процесор на Амд и температурата ми гледам на проца да не минава 45-48 градуса при full load. Направи си сметка така изпържен проца няма да издържи дълго... Ново охлаждане или намаляне на волтажа...

Link to comment
Share on other sites

Добре разбрах каква простотия съм направил значи ще сменям охлаждане :)

кажете ми само кое е по добро Hyper6 или Big Typhoon или може би нещо друго което може да се намери и да е наистина хубаво за зверски клок

Link to comment
Share on other sites

ами той и като го гледам тоя залман е и по ефтин от хайпър6 и от Биг Тайфуна

пък и аз съм фен на залман сигурно на него ще се спра

а като го гледам колко е огромен и т.н. дали няма да има проблеми да го сложа в обикновена кутийка?

Link to comment
Share on other sites

Zalmаn 9500 :bgrin: - ставняват го с водно :bgrin:

 

само със сравнението на теория ще си остане..........

 

Няма толкова отзиви за Залмана колкото за Кулите.Виж в кутията ,ако имаш 15см ширина би трябвало да се съберат.

 

хайпъра е по-добър избор от кулите

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Хора,имам Athlon64 4200+ X2 и искам да ви питам добър ли е процесора за клок?Да го пръжна ли малко? :) И до каква температура е нормално?В смисъл не коя е максималната ами каква температура е добре да подържа?

Не чаткам от оверклок и се извинявам за "тъпите" въпроси. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Пробвах видео картата си 6600 128 мб 128 бит нонаме от 300 на ядрото и 550 мхз на паметта се вдигнаха на 449 на ядрото и 671 на памета с оригинално охлаждане в момента показва че температурата е 51 градуса с 2 градуса повече от бая време е на тези честоти и ги държи . Дали това е много или е малко за нонаме карта ?

Link to comment
Share on other sites

Тъй като не съм се занимавал с оверклок на видео карти искам да питам как точно трябва да се процедира. Аз днес направих един оверклок като първо надух честотата на паметта колкото може, а после на ядрото. И доколкото забелязах увеличаването на честотата, на паметта и на ядрото не си влияят. Например дали ядрото е на нормална или макс. честота се достигат едни и същи стойности на рама. Прав ли съм?

 

А ето какво се получи с моята GeForce4 MX 440-SE, 64MB, 128bit, AGP 4X, TV-Out:

стандартно: 250/286

до дупка: 285/357

 

На мен това ми се стори малко, но има подобрение на производителността с около 20%, което направо ме изненада.

 

Само незнам как да разбера каква е температурата на картата. Има някъв датчик на AUX. Да не би да е това?

Link to comment
Share on other sites

Имах същата, клоквах я на малко повече ама няма значение... Ми тъй като няма вграден пускаш тежка игра или видео тест, и просто пипаш радиатора на видеокартата. Не трябва да е прекалено горещ на пипане...

Link to comment
Share on other sites

Имах същата, клоквах я на малко повече ама няма значение... Ми тъй като няма вграден пускаш тежка игра или видео тест, и просто пипаш радиатора на видеокартата. Не трябва да е прекалено горещ на пипане...

Ами тя всъщност мойта е с вентилатор. Иначе до колко градуса е нормално да загравя, че да мога да сравнявам горе долу с процесора като я пипам?

Link to comment
Share on other sites

в какви рамки мога да клокна картата си 7900гс? охлаждането й е залман

 

Рамки за оверклока няма - с достатъчно напрежение, повече Watts, ледено студено охлаждане.. се стига до космоса.

 

Ами, рамки наистина няма - можеш да провериш в Гоогле за хора които са клоквали, но по-добре сам провери. Въоръжи се с 3Д Марк 06, пускаш клок настройките на драйвера и почваш - дигаш - дигаш докато почне да спича в самия винбоз. Като стигне до спек (вдигаш по отделно първо ГПУ след това правиш операцията за паметта), сваляш малко и - 3Д Марк, ако спече там - сваляш още - и така докато намериш момент в които не спича в 3Д Марк - след това ако искаш да си железен върти 3Д Марк няколко часа или повече и си готов. СЛед това се похвали с новия резултат.

 

ПП:

Тук има описан волтмод за 7900ГТ, ако твоята е със същата или подобна платка - или по-важно - ако е със същия волтаж регулатор може да го направиш и литнеш още по-нависоко. Ако не - може да си намериш от интернет инфо за волтмод и пак да я изпечеш.

 

ПП2:

Волтмодовете не са страхотия - правят се лесно с необходимата техника и вършат хубава работа. Теоритически - навсякъде където има волт регулатор можеш да направиш волтмод с цел вдигане/понижаване на напрежението. Само ти трябва инфо (спецификации на чипа). Но по готино и мързеливо е да си намериш готов гайд.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

да разведрим малко темата

 

с конфигурацията от подписа стигнах 2840Мхз на 1,62в на процесора и 237Мхз@5-2-3-1,5 на 2,8в на рам-а СТАБИЛНИ тествани 4 часа и 22 мин на Прайм95

 

доказателствата:

 

2840mhzworkclockmw0.th.jpg

 

CPU-Z

Link to comment
Share on other sites

Такаа, едно въпросче, имам семприн 2800+с.754, на 260*8. Волтажа на ядрото минимален е 1.34 и макслимален на дефалт е 1.41. Това голямо колебание ли е за тези процесори? Захранването е нонейм, просто искам да разбера дали ще имам голяааама полза ако го смена с едно фортронче. Максималния клок е 274*8 с две плочки по 2*512ддр400, асинхронно, и с една 512 пак асинхронно е 284 на макс волтаж(1.51~.52. Напрежението пак играе, но не много...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой случайно да е клоквал 7600GS DDR2 256MB AGP ?

Какви са възможностите за клок на тази карта ?

Работните честоти по дефаулт са 400/800.

Link to comment
Share on other sites

А защо ти не пробваш сам колко можеш да стигнеш?Давай на малки стъпки...няма значение кой колко е стигнал.И 500/1000 да направиш си е в твой плюс.

Link to comment
Share on other sites

ами аз искам да питам старият комп ми е котлон4е 1600 + и е на 1,4 ако го клокна 6те има ли са6тествена разлика (питам за6тото не разбирам много и като ни6то може да го прецакам)

edit: сажалявам ама ако някои може да ми даде линк кадето е обеснено много порсто как става тва клокване понеже стигнах до 10 стр и не разбрах ни6то

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...