Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

Някой случайно да е клоквал 7600GS DDR2 256MB AGP ?

Какви са възможностите за клок на тази карта ?

Работните честоти по дефаулт са 400/800.

 

Не си писал каква марка е, но при всички положения това е СИЛНО клокваща се карта.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply
Не си писал каква марка е, но при всички положения това е СИЛНО клокваща се карта.

 

Марката е МР. Ама май точно тези не са силно клокващи се. На 450мхз ядро компа ми заби при 30сек на 3ДМарк03. Оттогава не съм пробвал на колко ще държи, но явно няма да е много над дефаулта. Четох някъде, че май на 430 държат. Просто ми беше любопитно дали някой е постигнал нещо по различно.

 

С волт мод може и да се докара до 7600GT, ама ме е шубе малко да се занимавам с такива неща :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Накратко Интел с Нфорсе4 чипсет и оверклок са взаимно изклучващи се понятия :) 650 чипсета за интел по го бива :) и са сравнително евтини

Link to comment
Share on other sites

ами аз искам да питам старият комп ми е котлон4е 1600 + и е на 1,4 ако го клокна 6те има ли са6тествена разлика (питам за6тото не разбирам много и като ни6то може да го прецакам)

edit: сажалявам ама ако някои може да ми даде линк кадето е обеснено много порсто как става тва клокване понеже стигнах до 10 стр и не разбрах ни6то

това сигурно е на шина 133 ( 266 )

ако дъното позволява опитай на 166 ( 333 )

има разлика определено

не толкова от клока, а от трансфера на рама

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми даде съвети за оверклок на тоз процесор? И ако може да ми кажете как да проверя за стабилност? И ако може не прекалено сложно щото съм новобранец.

 

ASRock AM2NF6G-VSTA с вградено видео GeForce 6100

AMD Sempron 3000+ 1.6GHz AM2 BOX

512MB DDRII800

Link to comment
Share on other sites

На всички смели и малоумни клокъри мога да им препоръчам нещо преди да правите клок помислете имате ли пари за нова машина и тогава го правете! АЗ КАЗАХ :punk

Link to comment
Share on other sites

те смелите клокъри сигурно няма да те послушат, а пък малоумните хич няма и да четат какво пишеш. аз пък, бидейки стархлив и многоумен клокър, не разбрах смилъла на това, което КАЗА.

Link to comment
Share on other sites

На всички смели и малоумни клокъри мога да им препоръчам нещо преди да правите клок помислете имате ли пари за нова машина и тогава го правете! АЗ КАЗАХ :punk

за нас недей да мислиш :)

гледай тебе си

 

стара народна поговорка:

"Акъл нещем, пари ни дай"

Link to comment
Share on other sites

В по новите дъна главната причина по която можеш да умъртвиш някой чарк е главно от много волтаж иначе си има PCI lock и друг шитни които са за предпазване

Link to comment
Share on other sites

В по новите дъна главната причина по която можеш да умъртвиш някой чарк е главно от много волтаж иначе си има PCI lock и друг шитни които са за предпазване

 

ти недей да разчиташ много на това :)

Link to comment
Share on other sites

На всички смели и малоумни клокъри мога да им препоръчам нещо преди да правите клок помислете имате ли пари за нова машина и тогава го правете! АЗ КАЗАХ :punk

Ние клокваме максимално,колкото ни позволява машината без да се нанасят поражения.Иначе без волд моуд трудно можеш да скапеш един комп.Просто компа ще забие и след рес връщаш малко настройките.Тестваш и по този начин напипваш верните мегахерци.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Aj pomognete ve hora.To e qsno,4e si4ki znaete:ne e za taq tema ne e za tuka ima takiva temi ama nikoj ne pomaga...

http://www.overclockers.com.au/files/CoolBits.reg

Пробвай с това и после ще можеш и през Ривата и през драйвер-а.

Link to comment
Share on other sites

човек,пак не става.Отварям го тва,пише че се е регнало и пак същото.Не иска да се клоква деа:(

Пробвай Ati Tool ако и с него не стане пробвай с по-стар драйвър.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...