Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Е вие пък от тоя гигадръв много искате просто тази 865-ца повече не може.Аз едвам закрепих един Асус P4C800-Deluxe на 310(на 300 беше бетон) а и волтаж не помага много.Просто толкова си може дъното :)

Link to comment
Share on other sites

няма такива правила като "би трябвало" в света на комютрите и по-специално оверклока - няма невъзможни неща :bgrin: При мен на 4005МХц не иска да пали системата всеки път, а при 4050МХц няма никакви проблеми :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Машината е следната:

Mb Asus K8N AGP/NF3 250 s.754

AMD Sempron 2500+ /400Mhz/256K/64bit s.754 BOX

Процесорът на default e на 7х200 1400Мhz,пуснах го на 7х226,работи,няма проблем,на 100% натоварване държи 44 градуса/нормално си е 36/,пробвах на 7х227,но не се появи картина на монитора.Всичко това без да пипам волтажа,седи си на default- 1.4.Та мисълта ми е-колко горе-долу мога да изцедя от процесора без смяна на охлаждане и без риск да го пратя във вечните ловни полета?Тоест да си работи стабилно.И как да стане това;)

Link to comment
Share on other sites

Машината е следната:

Mb Asus K8N AGP/NF3 250 s.754

AMD Sempron 2500+ /400Mhz/256K/64bit s.754 BOX

Процесорът на default e на 7х200 1400Мhz,пуснах го на 7х226,работи,няма проблем,на 100% натоварване държи 44 градуса/нормално си е 36/,пробвах на 7х227,но не се появи картина на монитора.Всичко това без да пипам волтажа,седи си на default- 1.4.Та мисълта ми е-колко горе-долу мога да изцедя от процесора без смяна на охлаждане и без риск да го пратя във вечните ловни полета?Тоест да си работи стабилно.И как да стане това;)

Значи мисля ,че това дъно не може да бара волтаж-а на този Семпрон(ако може кажи).Пробвай да пуснеш рама на 166 делител и пробвай отново на 7х230 и нагоре :) При шини над 270 смъкни на 133 рама с затегнати латенций.Това дъно прави 300-310 шина без проблем(пробвал съм го на Атлон 64 Венис ядро).Също така свали HTT на 3х.

Link to comment
Share on other sites

Мойта машинка е следната:

 

Asus A8N-E 400mhz шина чипсет nforce 4, процесор AMD Athlon 64 3000+ с ядро Venice, рамта ми е 2x256 A-Data PC3200. Интересувам се някой клоквал ли е нещо такова и до ква степен е възможно да изцедя процесора без да увредя рамта. Интересно ми е да знам Иначе в момента имам малък клок на процесора, работи ми на 240 шина х 9 мултиплитер. Т.е. сега ми работи на 2160 mhz като по default работи на 1800. Та отговорете ми кво мога да извлека от тва или така си е добре. Между другото съм със меден Zalman така че за температурата нямам проблем, а искам да знам мога ли да си отключа мултиплитера???? И ако клоквам по него само повече рамта ли натоварвам?

Link to comment
Share on other sites

значи с това дъно и този процесор(само,че с бокс)съм го пуснал на 2500 мхз(в момента работи на толкова)..При това на дефолт волтаж. :D пускал съм го и на 2600 мхз,мисля си че може дори и на 2700 мхз,но волтажа вече е 1.55 от биоса=>повече започва да грее и боксовия охладител не може да смогне...При мен паметта обаче е друга 2x512 Super T/DDR 400/PC3200.Няма да е лошо да ни кажеш какво ти е захранването. :)

Link to comment
Share on other sites

Мойта машинка е следната:

 

Asus A8N-E 400mhz шина чипсет nforce 4, процесор AMD Athlon 64 3000+ с ядро Venice, рамта ми е 2x256 A-Data PC3200. Интересувам се някой клоквал ли е нещо такова и до ква степен е възможно да изцедя процесора без да увредя рамта. Интересно ми е да знам Иначе в момента имам малък клок на процесора, работи ми на 240 шина х 9 мултиплитер. Т.е. сега ми работи на 2160 mhz като по default работи на 1800. Та отговорете ми кво мога да извлека от тва или така си е добре. Между другото съм със меден Zalman така че за температурата нямам проблем, а искам да знам мога ли да си отключа мултиплитера???? И ако клоквам по него само повече рамта ли натоварвам?

2500mhz трябва да ги направи без проблем. ако те спъва памет задай друг делител. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ми та е проблема че захранването ми е от кутията, некво тъпо! Искам да си купя Фортрон 400 W ама все не ми стигат парички......искам ся да си взема още 512 рам. Мерси все пак за отговорите! Ще пробвам!

Link to comment
Share on other sites

Искам и да питам.....има ли някаво значение на къв коефицент ми е hiper transport шината. И влия е ли в/у производителността?

Трябва да не надминава 1000. ;)

Link to comment
Share on other sites

Искам и да питам.....има ли някаво значение на къв коефицент ми е hiper transport шината. И влия е ли в/у производителността?

ХТТ над 250 този множител трябва да е 3...над 300 да е 2...(друг е въпроса,че не всички дъна изгряват като множителя ти е 2).Не влияе на производителността.

Link to comment
Share on other sites

ХТТ над 250 този множител трябва да е 3...над 300 да е 2...(друг е въпроса,че не всички дъна изгряват като множителя ти е 2).Не влияе на производителността.

Ми 300х3 е 900. Това значи, че на 300 ХТТ може множитела да е 3. ;)

Link to comment
Share on other sites

искам да попитам нещо.. понеце последния път когато клоквах бях на вода и сега се стреснах малко да кажете има ли защо да се стряскам

 

значи реших пак да поклоквам процесора бутнах го на 1.85в и горе долу на максимума му 10,5х210 но сега съм със Zalman CNPS7000AlCu

 

на тих режим на 1400 оборота и при тест с Прайм95 в Евереста пишеше

Дънна Платка - 30*

Процесор - 50*

Диод на процесора - 65*

 

като увеличих оборотите на макс темп малко паднаха

Дънна Платка - 30*

Процесор - 48*

Диод на процесора - 58*

 

а в Idle

Дънна Платка - 28*

Процесор - 44*

Диод на процесора - 44*

 

кажете има ли защо да се притеснявам и дали да предприема нещо. някви съвети Процесора е Атлон Т-бред-Б 1700+

Link to comment
Share on other sites

Имам 1 въпросче :) не ми се преглеждат толкова страници за 1 нещо!Така търся програма за оверклок.ПС-то е АМБ семпром + Гефорсе 5500 видео!?Някой да каже име на програмка за овер или да даде линкче :)

 

10х предварително!

Link to comment
Share on other sites

Имам 1 въпросче :) не ми се преглеждат толкова страници за 1 нещо!Така търся програма за оверклок.ПС-то е АМБ семпром + Гефорсе 5500 видео!?Някой да каже име на програмка за овер или да даде линкче :)

 

10х предварително!

за ЦПУ clockgen аз действам с биоса с това клокген всеки път след рестарт или пускане на компота трябва да се настройва наново...Видео RivaTuner.Ама като ти гледам правописа по-добре не пробвай на своя глава да клокваш.

Link to comment
Share on other sites

за ЦПУ clockgen аз действам с биоса с това клокген всеки път след рестарт или пускане на компота трябва да се настройва наново...Видео RivaTuner.Ама като ти гледам правописа по-добре не пробвай на своя глава да клокваш.

/оффтопик

Бате не съм спал 2 дена :) не ми е до правопис...Просто ми мина нещо през главата :)

/оффтопик

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Има ли програма чрез която да можеш да клокваш процесор , рам , видео и тем подобни ? Да ти показва до колко може да клокнеш ?Просто любопитсвто не се занимавам с клок но ако мога да вдигна сн якой Mhz честотите на памета , процесора или видеото няма да откажа . Не става въпрос за превлашване или там квото се прави с биоса . Такива работи неискам да барам да не о*ера цялата работа .

Link to comment
Share on other sites

Има ли програма чрез която да можеш да клокваш процесор , рам , видео и тем подобни ? Да ти показва до колко може да клокнеш ?Просто любопитсвто не се занимавам с клок но ако мога да вдигна сн якой Mhz честотите на памета , процесора или видеото няма да откажа . Не става въпрос за превлашване или там квото се прави с биоса . Такива работи неискам да барам да не о*ера цялата работа .

Ntune, ама е пълна боза...

Въпрос: неска зи зех още една 512ДДр, PQi, и нещо не ми позволявам да клоквам свястно, клока ми падна от шина 285, на 250, има видимо забавяне, при някои игри, да не говорим за синтетичните тестове...

 

едит: дъното ми е Albatron km51g-754 със Семрон 2800+

 

edit: хм успях да го закрепя на 275, но пак е по малко...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...