Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

атито е за ати.Та начи мойта е v9999 TD и май има някаква особеност...

ATITool is an overclocking utility designed for ATI video cards.

Design target is to write a light-weight application for the enthusiast - so no questionable registry tweaks. Sorry.

 

Main Features

No limits overclocking.

Support for overclocking for NVIDIA cards.

Finding maximum core and memory overclock by rendering into a Direct3D window and scanning the output for visual artifacts.

Temperature monitoring and fan speed control (on supported cards)

Removal of Catalyst overclocking lock for 9000/9200/9550/9600 series.

Artifact scanning mode to test for stability.

Loading a predefined clock profile on Application/Windows startup.

Hotkeys that can be used any time to load clocks from a profile.

3D application detection (Direct3D 8, Direct3D 9, OpenGL) to overclock your video card only when required.

Gamma control

 

Поне пробвайте като някой който повече разбира от вас и Ви казва.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

ся ше пробам,ок,дано сичко е 6.Иначе ся съм пуснал смарт доктора ама файда няма:)

 

Човек пуснах го тва и ми излезоха 3 колони с Кор и мемори.2д и 3д кое да клоквам:)

като 3д то е low & pref.А сся де:)

Link to comment
Share on other sites

ся ше пробам,ок,дано сичко е 6.Иначе ся съм пуснал смарт доктора ама файда няма:)

 

Човек пуснах го тва и ми излезоха 3 колони с Кор и мемори.2д и 3д кое да клоквам:)

като 3д то е low & pref.А сся де:)

А сега вземи си изгори картата да не можеш да играеш КОД 2 :angry: , и пиши по скайпа ще ти помогнем.

По принцип при перформанса се набляга на бързодействието за сметка на картината и обратното а и да 3D -то клокваш ламуго другото не ти трябва.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

На всички смели и малоумни клокъри мога да им препоръчам нещо преди да правите клок помислете имате ли пари за нова машина и тогава го правете! АЗ КАЗАХ

 

Случайно ти да ми даваш парите за моя или за на другите компютрите а?

Всеки тук си е пресметнал риска и ти си последния човек който да дава препоръки.

А и да наричаш малоумни хората тук е най малкото ТЪПО.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Искам да ви питам до колко горе долу мога да си дигна малко CPU-то без да изпържвам нищо?Ето я и конфигурацията:

 

CPU-Amd Sempron 2500+ Thoroughbred-B (1750 по дефалт 10.5х166)

MB:Asrock k7vt6-c

ram: 256mb ddr400(пуснал съм я на 166mhz)

 

Едит: преди малко го пуснах на 10.5х186 шина и сега бачка на 1.95Ghz :D.....

 

Ах даде грешка с приме95 мамка му :D май май най добре е ако си го оставя на 1.75 :) че с 200hz от горе файда няма :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви питам до колко горе долу мога да си дигна малко CPU-то без да изпържвам нищо?Ето я и конфигурацията:

 

CPU-Amd Sempron 2500+ Thoroughbred-B (1750 по дефалт 10.5х166)

MB:Asrock k7vt6-c

ram: 256mb ddr400(пуснал съм я на 166mhz)

 

Едит: преди малко го пуснах на 10.5х186 шина и сега бачка на 1.95Ghz :D.....

 

Ах даде грешка с приме95 мамка му :D май май най добре е ако си го оставя на 1.75 :) че с 200hz от горе файда няма :)

по добре го пусни на шина 200

Link to comment
Share on other sites

по добре го пусни на шина 200

 

Ами аз вчера го пуснах на 190 шина ама се рескаше или забиваше,а и ако го вдигна на 200 незнам дали въобще ще тръгне,май трява и да барам тока,ама дъното не ми позволява иии нз :D пък и не съм мн на ти в тая сфера за клокването така че по добре да си седя така :D

Link to comment
Share on other sites

Дъното с което си като гледам е с KT600 чипсет и там AGP/PCI лок няма и ако слагаш такива "хубави" честоти може да си опържеш я хард я видео я всичко ;) за това се придържаш към 166 или 200 фсб ( ect. 333MHz и 400Mhz).

Link to comment
Share on other sites

Дъното с което си като гледам е с KT600 чипсет и там AGP/PCI лок няма и ако слагаш такива "хубави" честоти може да си опържеш я хард я видео я всичко ;) за това се придържаш към 166 или 200 фсб ( ect. 333MHz и 400Mhz).

Значи да разбирам ли че мога да пусна спокойно фсб 200 Без да барам нищо друго и да нямам проблеми :blink: щото ако не тръгне и нз какво да правя после :D

Link to comment
Share on other sites

Моят Barton 2500+ не мога да го подкарам на 200 шина :(

Ревизията на ядрото е А2. Дъното е с чипсет nforce2. Пробвал съм на 1.65V и на 1.70V и не иска да качи на повече от 192 шина, по-нагоре се ресва компа или забива :(

Някой може ли да предложи съвет ?! :confused

Link to comment
Share on other sites

Дъното с което си като гледам е с KT600 чипсет и там AGP/PCI лок няма и ако слагаш такива "хубави" честоти може да си опържеш я хард я видео я всичко ;) за това се придържаш към 166 или 200 фсб ( ect. 333MHz и 400Mhz).

А точно при 166,200,333..... ли се сменя делителя или при по-ниска честота и съответно PCI/AGP шините стават на по-ниска честота?

Link to comment
Share on other sites

Процеосрите са с заключен множител и той не се променя (говорим за socket A) и при промяна на честотата той си остава константна величина а при намаляне на честотата на фсб от примерно 200 надолу PCI/AGP отношението не намаля а нараства все едно е бил на 166 и е вдигано много. Този PCI/AGP lock отсъства от всички VIA чипсети има го само при nForce2 и мисля че го имаше и при nForce(1). Ако става въпрос за друг сокет кажи кой е той за да се ориентирам и да ти помогна ако е възможно и също така мисля че питаш за делителя на процесора защото при socket A няма друг вид мнжители.

 

 

Едит:

@KraS какъв цвят ти е процесора в смисъл зелен или кафяв ако можеш и маркиворката да ми дадеш ще погледна за кво иде реч ?

Link to comment
Share on other sites

@KraS какъв цвят ти е процесора в смисъл зелен или кафяв ако можеш и маркиворката да ми дадеш ще погледна за кво иде реч ?

Зелен е на цвят. Маркировката не мога я видя, скоро слагах нова паста и просто не ми се занимава пак да махам и слагам всичко на ново.

Ето все пак шот от CPU-Z, дано да е от полза :)

 

13794_864.JPG

Link to comment
Share on other sites

Пробвай следното ресни биоса (чрез джъмпера) после влез в биоса настрой си FSB на 200 и включи Flexability Option за паметта Save & Exit и виж какво ще стане. Преди това при като си пробвал да го пуснеш на 200 шина какво точно е ставало ?

 

Едит:

Пробвай и с по-нова версия на БИОС-а ако има таква !

Link to comment
Share on other sites

 

Пуснах flexibility options и тръгна :) В първия момент не иска да "напълни". При втория опит зареди, но уиндоуса даваше страшно много грешки за адресите на паметта. Затова пооправих малко таймингите на рам-а и сега уж се държи стабилно. И все пак нали няма начин всичко да е ОК.... паметта сега работи на 160мхз :confused предполагам че е заради flexibility options.

 

14668_227.JPG 14669_231.JPG

 

П.П. Видях че има и по-нова версия на БИОС-а. Скоро време ще я пробвам и нея.

Link to comment
Share on other sites

Мда :) заради това е и аз съм имал много ядове заради тази опиця (FO). Това за първия път е вярно - никога не става ;) Иначе за Биоса пробвай го мисля че с него ще се оправи и ще може да бъде FSB:RAM 200/200 но все пак сигурни неща няма ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Гледам хубаво дънце си подложил ;) резултата е много добър. Само сподели на къф режим си пуснал паметта и каква точно е тя.

Link to comment
Share on other sites

iskam d ava popitam

imam AMD koeto backa na 850 MHZ i iskam d avidq dali e klokvano shtoto kato bachka na 100 procenta temperaturat amay mnogo se vdiga stiga do 65 gradusa i ponqkog ami zabiva lqtoto ! Neznam ot koe to4no mi zabiva no may e ot tova. Tuka nqkakvi programki mi pokazvat 4e temperaturata na procesora e okolo 50 gradusa a daje i kato nishto nepravi pada do 41/42 gradusa.Dunoto mi e KT7A ! AMD Athlon

Nqkoy ako moje d ami kaje kak da namalq temperaturata ili kak d anamalq malko procesora pone na 750 da stane shte sum mnogo blagodaren. Mnojitelq mi may e zaklio4en i e 8.5 probah ot dunoto da butam no mnogo nerazbiram

Link to comment
Share on other sites

Щом множителя е 8.5 значи процесора не ти пипан изобщо дефоут честотата му е 850 (8,5 х 100 FSB).

Аз ти предлагам да си изчистиш процесора и вентилатора (да го смажеш) да подмениш стандартанта паста с нова и ще свалиш някой друг градус. Кутията ти ако не е отворена през лятото отвори я добави някоя перка на кутията ще ти е от полза но по принцип тези процесори със самото пускане си бяха печки не случайно им викахме "Котлони".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...