Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

Еми клокген за ЦПУ,рива тунер за Видеото...Никой не може да ти каже до къде ще се клокне даден компонент.Всичко е до късмет и бройка.Иначе аз не съм превърженик на такива програми-има си Биос за тая работа :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

някои ще ми каже ли как се OVERCLOCK-ва че тоя тъп комп много ме дразни , супер много забива и скоро ще го метна през терасата

Link to comment
Share on other sites

Възможно ли е след като пусна Прайм95 да тествам за стабилност и съм надул волтажите на компютъра от подписа със съответното захранване, то да не издържа и затова да ми искарва СИН ЕКРАН и да рестартира??

 

и до колко мога да си позволя да вдигна волтажа на Венецийката от подписа??

 

 

и още един въпрос.. възможно ли е след като стигне 45*C температурата на процесора да ми забива компютъра от това? или са грешни наблюдения?

Link to comment
Share on other sites

Виж за синия екран може да идва от паметта.Пробва ли да намалиш делителя?Макар,че при мен не бе задължително да е натоварен,за да излезе.Колкото до процесора на моя съм му пускал 1.55 В(АМД А64 3000+/с.939).

Link to comment
Share on other sites

неможе да е от паметта защото минава мемтест и S&M за мемори без проблеми.. синия екран излиза при 100% натоварване на процесора и то за по дълго време..

Link to comment
Share on other sites

и още един въпрос.. възможно ли е след като стигне 45*C температурата на процесора да ми забива компютъра от това? или са грешни наблюдения?

 

Със сигурност не, моят winchester 2 месеца работеше при температури около 54-56 оС без никакви проблеми. Иначе за Венециите във форума на hardwarebg съм чел, че почват да грешат над 52-53 оС.

Може пък да си стигнал и максимума за клок на твоята машина.

Link to comment
Share on other sites

Poneje kakto vijdate sym nov 4len i ne znam da li ste raziskvali temata po na dylgo i po na 6iroko no ima mnogo hora koito ne znaqt ni6to ili po4ti ni6to po vyprosa... :) .

Moje da spodelqme postijeniq, problemi, uspehi... ;)

 

PS

Vyob6te ne sym protiv temata za MODDING, daje i az sym golqm fen na MODDINGA no ne vidqh tema za OVERCLOCK i moje bi ima nujda ot takava :)

 

 

 

 

аз имам дюрон на 750 мхз и дъно DFI AK-75EC. Ta значи искам да си клокна процесора мн ми е интересно как става. Значи има една малко кутиика на дъното с 5 jamper-а в опътването пише че от там става. Искам да ви питам има ли голям риск да си скапя процесора. Искам да го сигна на да кажем 800. ще ми трябва ли ново охлаждане?

Link to comment
Share on other sites

аз имам дюрон на 750 мхз и дъно DFI AK-75EC. Ta значи искам да си клокна процесора мн ми е интересно как става. Значи има една малко кутиика на дъното с 5 jamper-а в опътването пише че от там става. Искам да ви питам има ли голям риск да си скапя процесора. Искам да го сигна на да кажем 800. ще ми трябва ли ново охлаждане?

значи по принцип от 750МХз на 800 няма да осетиш никаква разлика

оверклока става от биос-а а тези джъмпери на дъното ти навярно са за промяна на множителя, който навярно е заключен

 

разгледай си биос-а на дъното но има доста неща които трябва да почетеш и понаучиш преди да започнеш да клокваш

зависи не само от дъно и процесор а и от рам и всякакви други периферий дето имаш по компютъра

 

пробвай търсачките по този форум както и по форума на www.hardwarebg.com

също можеш и да използваш и www.GOOGLE.com

 

иначе успех в начинанията ;)

Link to comment
Share on other sites

значи по принцип от 750МХз на 800 няма да осетиш никаква разлика

оверклока става от биос-а а тези джъмпери на дъното ти навярно са за промяна на множителя, който навярно е заключен

 

разгледай си биос-а на дъното но има доста неща които трябва да почетеш и понаучиш преди да започнеш да клокваш

зависи не само от дъно и процесор а и от рам и всякакви други периферий дето имаш по компютъра

 

пробвай търсачките по този форум както и по форума на www.hardwarebg.com

също можеш и да използваш и www.GOOGLE.com

 

иначе успех в начинанията ;)

 

 

множителят определено е заключен защото вече опитах и не се промени нищо. а в биосът няма нищо за промяна на честотата. как да отключа множителят дъното е DFI-AK75EC ram-256 SD-RAM, благодаря ти за информацията B)

Link to comment
Share on other sites

множителят определено е заключен защото вече опитах и не се промени нищо. а в биосът няма нищо за промяна на честотата. как да отключа множителят дъното е DFI-AK75EC ram-256 SD-RAM, благодаря ти за информацията B)

множител на процесор е почти невъзможно да се отключи.. казвам почти защото имаше при К-7 преди някакви модове по процесора къде можеше това да стане, но принципно го приеми като невъзможно

 

ако дъното ти няма опция за вдигане на шината на процесора значи неможеш да го клокнеш.. пък и без това с СД рам и със този стар дюрон и дъно няма да можеш да очакваш кой знае какви резултати и пак ти казвам вдигането с 50мхз на тактовата честота на процесора няма да бъде усетено....

Link to comment
Share on other sites

множител на процесор е почти невъзможно да се отключи.. казвам почти защото имаше при К-7 преди някакви модове по процесора къде можеше това да стане, но принципно го приеми като невъзможно

 

ако дъното ти няма опция за вдигане на шината на процесора значи неможеш да го клокнеш.. пък и без това с СД рам и със този стар дюрон и дъно няма да можеш да очакваш кой знае какви резултати и пак ти казвам вдигането с 50мхз на тактовата честота на процесора няма да бъде усетено....

 

 

там е работата че в опътването пише че може чрез смяна на съответните jumper-и. представляват една малко кутиика с миниатюрни лостчета ама като го настроя за да е примерно на 9.5 нищо не се променя ама караи то ми беше интересно как става не за да го засилвам мн мн щото компа си е остареличак вече и ша са зима нов скоро. 10х отново :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

има един въпрос който ме вълнува от доста време, и на който съм получавал различни отговори

 

та въпроса е до колко мога да вдигна волтажа на процесора от подписа ми, без да застраша неговия живот или живота на някой от останалите компоненти в щайгата?

 

моля за компетентни отговори и мерси предварително

Link to comment
Share on other sites

Едва ли ще застрашиш някой друг компонент освен може би, захранването ако е на ръба на възможностите си. Иначе всяко повишаване на волтажа над стойностите на които е предвиден да работи, предполагам води малко или много до скъсяване на "живота" му ( но на кой му пука :D). Иначе от това което съм чел из нета май 10% отгоре се смята за " безвредно".

Отговора ми със сигурност не е компетентен, ама да се намирам на приказка и аз :)

 

P.S. Ех ако не се бях набутал с това дъно, с какво удоволствие щях да си пържа Winnie-то с 1.65v

Link to comment
Share on other sites

1.6v e разумния максимум, ако си с бокс(а не със Залман-а) 1.55v. backbone ми ги е давал тези съвети, успех с клока и наистина захранването ти е за ъпгрейд, малко са 300вата въпреки че е Фортрон

Link to comment
Share on other sites

Разумния максимум въобще като цяло гледай да е до 1.6в наистина.Всичко след тази стойност е потенциален убиец на ЦПУ-то.А и ти с тоя Залман много вероятен убиец ...

Link to comment
Share on other sites

искате да кажете че този залман не е подходящо охлаждане за процесора? и че боксовото охлаждане е по добро така ли?

 

не споря просто се учудвам защото доста хора ми казваха че този залман е чудесен ..

Link to comment
Share on other sites

Добър е за умерен клок и ест. е по-хубав от бокса, но не става за яко пекане. Натам ти трябва Hyper,Byg Thyphooh, Ninja, Tuniq Tower(ако си намериш), водно...

Link to comment
Share on other sites

Вчера взех един процесор (1800+) за да тествам водното охлаждане как ще се представи, съвсем случайно реших да пробвам на 200ФСБ х 10 и останах страшно очарован от ВИА КТ400А :bgrin: Дъното е асрок и си има джъмпери за множител и ФСБ, мислех си че 200ФСБ е сложена просто ей така :bgrin:

viakt400a200fsbhu4.th.jpg

пробвах нагоре до колко ще стигне - повече от 210 не искаше да зареди windows но беше нестабилен. При 200ФСБ въртя цяла нощ прайм 95. Темепературата не се качи повече от 41*С сега е 39*С при товар.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
има един въпрос който ме вълнува от доста време, и на който съм получавал различни отговори

 

та въпроса е до колко мога да вдигна волтажа на процесора от подписа ми, без да застраша неговия живот или живота на някой от останалите компоненти в щайгата?

 

моля за компетентни отговори и мерси предварително

 

Хмм виж ми подписа моя си работи на толкова волтаж от миналата година и съм нямал никакви проблеми освен със охлаждането ама и него реших с 1 хубав Cooler Master ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Доста съм нов в оверколока и исках да попитам какви са нормалните темпреатури на дънната платка, процесора, диода на процесора и харддиска. Имам семпрон 2600+ и съм му направил шината на процесора от 200(дефолт) на 240, освен това не виждам множителя от къде може да се променя, той си ми е x8. Дъното ми е asrock k8nf4g-sataii, биоса е P1,50 на American Megatrends(влизам с Ф2), а температурите на 240x8 в същия ред като горе - 36,36,43,41 по целзий. фена на процесора прави ~3200 RPM. мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

:pirate :ph34r: пуснах си процесора от подписа на 2720МХз стабилен на 8*340 на 1,62в.... тука идва едно ОБАЧЕ температурата в пълно натоварване на Прайм 95 ми се вдигна над 70*.. притесниелно ли е това за професорчето и ако не до колко мога още да го изпържа :punk :pirate :ph34r: :bgrin: :devil :devil
Link to comment
Share on other sites

:pirate :ph34r: пуснах си процесора от подписа на 2720МХз стабилен на 8*340 на 1,62в.... тука идва едно ОБАЧЕ температурата в пълно натоварване на Прайм 95 ми се вдигна над 70*.. притесниелно ли е това за професорчето и ако не до колко мога още да го изпържа :punk :pirate :ph34r: :bgrin: :devil :devil

 

Не разбирам много ама 70+ градуса е твърде висока температура. При по-дълго натоварване може и без процесор да останеш :P

Link to comment
Share on other sites

Получената производителност в повече едва ли си заслужава тази температура.

Не съм сигурен за този процесор каква е максималната температура но 70 със сигурност не е гранична.

Ако искаш да си правиш експерименти осигури си по добро охлаждане Залман примерно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...