Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply
имам 3100+ семпрон и работи на 1998 (9х220)

максимума му е 233 но неще да пали на него

как мога да го вдигна на 3000

 

нямам опит в клока за тва питам вас..

На 9х233 не пали така ли?

Да не би да е заради рама?

Пробва ли да му зададеш друг делител?

Най-добре кажи какво ти е дъното, рам, охлаждане .....

Link to comment
Share on other sites

MB: Chaintech MK8M800

RAM: 512 DDR 400 (2x256)

 

охлаждането не го помна кво е ама не е от него 40 градуса ги даржи..

 

 

--------[ CPUID ]-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

CPUID свойства :

CPUID производител AuthenticAMD

CPUID име AMD Sempron Processor 3100+

CPUID версия 00000FC0h

Разширена версия на CPUID 00000FC0h

AMD идентификация 0887h (Sempron 3100+)

Идентификатор на платформата CCh (Socket 754)

IA сериен номер на процесора Неизвестно

HTT / CMP части 0 / 1

 

Набор инструкции:

64 битово x86-разширение (AMD64, EM64T) Поддържа се

--------[ Процесор ]----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Свойства на процесора:

Тип централен процесор AMD Sempron, 1980 MHz (9 x 220)

Псевдоним на процесора Newcastle-256 S754

Издание на процесора DH-CG

Набор инструкции x86, x86-64, MMX, 3DNow!, SSE, SSE2

Min / Max множител 4x / 9x

L1 кодов кеш 64 KB (Parity)

L1 даннов кеш 64 KB (ECC)

L2 кеш 256 KB (On-Die, ECC, Full-Speed)

 

Физическа информация за процесора:

Тип на корпуса 754 Pin uOPGA

Размери на корпуса 4.00 cm x 4.00 cm

Брой транзистори 68.5 млн.

Технологичен процес 9Mi, 0.13 um, CMOS, Cu, SOI

Размер на кристала 150 mm2

Напрежение на ядрото 1.50 V

I/O напрежение 1.2 V + 2.5 V

Максимална мощност 89.0

 

искам да го кача на 3000 ..

Link to comment
Share on other sites

дефаулта му е 9*200 нали? и клокнат е 3100+ или се лъжа?

 

Трудно ми се вижа да тръгне на 3Гхз, но все пак пробвай да бутнеш рама на 333мхз (или и вдигни таймингите) не си писал колко ток даваш на CPU и на Рамта.. за тези 3Гхз ще трябва да му налееш точец.

Link to comment
Share on other sites

да ти кажа неразбирам многоо

кажи ми от каде да бутна точеца и на колко горе долу

 

По-добре потърси някой приятел който да разбира, така може да изгориш нещо.

Link to comment
Share on other sites

като му подадох малко напрежение и неще запали..сега как да го оправя.???и е в гаранция..

 

Ако пищи или само мига светодиода на power-а значи нещо е заминало :bgrin: Пробвай да реснаш биоса, извади батерията. Ако нещо е изгоряло в никакъв случай не казвай, че си го клоквал на тези от фирмата. Пич давай повече инфо като пишеш нещо щото така никой неможе да ти помогне. Никой от форума не е роднина на баба Ванга (за съжеление :D )

Link to comment
Share on other sites

подадох му 0.8* напрежение..и неще изобщо да пали..

 

апък по горе е конфигурацията..

 

Това означава, че си му пуснал 2.3V ток !!! Това не е възможно! Даже и да си направил така значи, че е изгорял в кълбета дим :bgrin:

 

Лека му пръст priest.gif горкия newcastle

Link to comment
Share on other sites

ee kak kato sum po podal 0.8 znachi e izgorial i voltaja e 2.3 ??

 

По дефалт е 1.5в твоя проццесор ти ако си прибавил 0.8в става точно 2.3в, което е прекалено много за него.

 

По-добре потърси някой приятел който да разбира, така може да изгориш нещо.
;)
Тока се мери в Ампери, говориш за напрежение. ;)

 

Грешката е в моя телевизор :D аз така си му казвам на Voltage-a.

Link to comment
Share on other sites

Начи процесора и дъното са ми в подписа.Неска запалих бракмата от 1607 mhz на 1888 на 1.5V.Някой може ли да ми каже колко волта би било безопасно за тва CPU шото не съм мноо наясно :)

Link to comment
Share on other sites

Начи процесора и дъното са ми в подписа.Неска запалих бракмата от 1607 mhz на 1888 на 1.5V.Някой може ли да ми каже колко волта би било безопасно за тва CPU шото не съм мноо наясно :)

 

Безопасно е, колко е максималния разрешен волтаж от дъното(Виж в БИОС-а). Трябва да следиш температурата на процесора ако скача много при натоварване(над 50 градуса) значи охлаждането ти е слабо и не може да охлади повишения волтаж, трябва да го сменяш.

Link to comment
Share on other sites

заиграх се пак тия дни с процесорчето ми, след като смених памета. Да вида в сингъл чанъл как ще е. Та добре се представи: Ето снимка:

10571085108010841082107200586e.th.jpg

Това е при 1.35в зададени от биос. Проблема е че съм с ВОХ охлаждане иначе сигурно по-малко ток щеше да иска за да е стабилен процесора. Даде грешка единия приме, но щом е дава на 4-тия час ознаава че малко ток иска още за да се стабилизра но не ми се мъчи защото охлаждането ми е доста примитивно.

10571085108010841082107200592y.th.jpg

Волтажа на процесора много пада, при зададени 1.35 от биос при товар е едва 1.26-1.28 при 2хПриме 95 на смал ФФТс. Аз така си тествам процесора за стабилност, след това с теста за максимално ползване на мощност. :bgrin: Предполагам че на 1.3625-1.3750 ще е стабилен за 24 часа 2х Приме95. Попринцип щом е минал 3-4 часа приме стабилноста е близко :Р Лошо е когато грешката се дава още на първите минути и не помага показване на напрежението ;) Междо другото някой знае ли този процесор на какъв волтаж ми е дефаулта (Р4 630) до сега не съм го държал на дефаулт :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

я кажете като си сменям охлаждането отдолу само чипчето (дето е голямо колкото кристал на К7 цпу) ли трябва да намажа с паста или цялата платка която е под охлаждането (за GPU-то става въпрос)

 

VC: 9550Infinite Cooler:Zalman VF-700

Link to comment
Share on other sites

я кажете като си сменям охлаждането отдолу само чипчето (дето е голямо колкото кристал на К7 цпу) ли трябва да намажа с паста или цялата платка която е под охлаждането (за GPU-то става въпрос)

 

VC: 9550Infinite Cooler:Zalman VF-700

 

Само чипчето естествено. То и без това само то ще контактува с радиатора, така че другото и да е намазано файда няма да има. А пък и то може и вреда да има даже => недей :D

Link to comment
Share on other sites

Още резултати от Р4 630:

40502p12h3jy.th.jpg

няколко секунди преди да спра праим-четата :D

40502p12he5wo.th.jpg

спряни праймчета :D

40502p12hi1ic.th.jpg

праим-чета :D

Това е тест #2 (in-place large FFTs), и двата прайма са на тази настройка. Темепературата се качи до 55*С - защото вентилатора който е поставен до процесора е на 5в. При 12 е много шумен и не може да се спи. Все пак теста е пуснат вчера вечерта.

Ако още някакъв тест за стабилност искаш да ти представя нямаш проблеми. Ама мисля че тоя тест товари достатъчно.

При товар напрежението се задържа 1.25в, при идле е 1.328в, зададено от биос 1.3250в. Вентилатора е ВОХ на 2220 оборота (през повечето време) темепературата на чипсета 29*С.

За повече ме спира дъното и охлаждането на поцесора, ще го помъча за 4.2ГХц, но с това дъно ще ми е трудно без модове, иначе процесора има потенциал. С друго охлаждане (по добро) ще смъкне волтажа и темеепратурата на същите честоти.

м/у другото някой знае ли на какъв волтаж е дефаулт-а на Р4 6**?!

Айде и дуги хора с Р4 6** да споделят резултати и да дадът снимки с 2 приме на тест #2. Поне 12 часа

Link to comment
Share on other sites

Някъде флашват ли видео карти? И дали ще ми сложат БИОС, който им дам аз? Колко би струвало?

Предполагам,че почти всички фирми би трябвало да могат.Виж темата за най-добрата фирма в Пловдив,обади се и питай..Все пак ако можеш накарай някой твой приятел дето разбира да ти флашне биоса на видео-то или пък по форумите и в нета съм срещал доста туториали...Ако си чел за неволята :D Все пак ти си решаваш...

Link to comment
Share on other sites

Предполагам,че почти всички фирми би трябвало да могат.Виж темата за най-добрата фирма в Пловдив,обади се и питай..Все пак ако можеш накарай някой твой приятел дето разбира да ти флашне биоса на видео-то или пък по форумите и в нета съм срещал доста туториали...Ако си чел за неволята :D Все пак ти си решаваш...

Намираш една PCI-ка и флашваш :)

Link to comment
Share on other sites

Намираш една PCI-ка и флашваш :)

 

Аз съм си намерил, изчел съм сума ти глупости как става....обаче имам гадното предчувствие, че ще осера нещо и после няма да мога да го оправя. Доста съм сакат с ДОС и най-вероятно ще прецакам нещо...

Link to comment
Share on other sites

Като пусна процесора (P4 2800 MHz Prescott socкet 775) на 270 FSB (около 3800 MHz) изгрява, но надписите са някви странни. Някой букви липсват, други са размазани и не зарежда windows. Малко странно ми изглежда това с буквите. Пускам го на 1.4 волта

Link to comment
Share on other sites

Като пусна процесора (P4 2800 MHz Prescott socкet 775) на 270 FSB (около 3800 MHz) изгрява, но надписите са някви странни. Някой букви липсват, други са размазани и не зарежда windows. Малко странно ми изглежда това с буквите. Пускам го на 1.4 волта

Неостиг на волтаж за няой от компонентите - ра,процесор или чипсет ;) К'во е странното :bgrin: Но най вероятно рам памета е на много високи МХц и идва прекалено много. Сложи е на по нисък делител или отхлаби таймингите ;) И пробвай пак, а и пусни малко ок на процесора, тия 1.4волта са му малко ;) 1.425 примерно е добре.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...