Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Много странна работа става при мен. Преди 1 месец си клоквах спокойно процесора P4 520 на 250 фсб 3500 МHz с дъно Gigabyte 8IPE775-G Intel 865PE. И резултатите в тестовете се повишаваха. Един месец карах на default. Днес реших да пробвам, едно че не иска да зареди win на 250, а като го направа на 240 или 230 на всички тестове изкарва доста по-малко точки от колкото на default и от кутията при натоварване на процесора се чуват разни шумове като свистене. Рама работи на 400 (делител 1.66), PCI са локнати. Някой да има идея на какво се дължи това

Link to comment
Share on other sites

Eто малко резултати и от мен, със системата от подписа постигнах

CPU->10x275=2.75GHz vcore=1.707, RAM->2-3-3-5 1T Trc=11 183MHz

Цък

Link to comment
Share on other sites

:unsure: На колко градуса е тва животно с к'во го хладиш? :huh:

 

При отворена кутия с боксивия охладител температурата стигаше 35-36 градуса, но аз си знам че трябва по-добро охлаждане сега съм го ставил да си почива на 2.3гига но като сменя Рам-та и охлаждането ще го понапъна малко я виш 2.65~2.7 ще ги постигне с безопасен волтаж до 1.6 :D

 

Сега го пробвах на по-високи честоти(10x240 и дефолт напрежение на ядрото на проца/паметта на 240Мегахерца 2.5-3-3-8 1Т Trc=14 не е толкова зле тая памет щом работи на 240мегахерца ама и дъното си го бива разбира се дигнах волтажа на паметта на 2.8), температурата на проца засега е 33~34 с боксовия охладител

Link to comment
Share on other sites

Имам 1 въпрос за Рама.

Вчера пуснах паметта на следните тайминги(2.5-3-3-7 2Т) и пуснах тестовете на рама в Еверест-прираст имаше,но какво да видя-Паметта беше на PC2900,като модулите са PC3200(2x512 Super T/ddr400/PC3200)...Делителя е на 266.Дъното е Асус А8Н-Е,ЦПУ-АМД 3000+@2500 с939.В евереста като завърши теста се виждаше,че памети именно на PC3200 имат по-добра производителност(а мойта както казах е PC3200,но незнайно защо компа я пуска на PC2900).Ако можете да ми кажете как да коригирам това,ще съм благодарен. :)

 

ЕДИТ:Искам да питам и друго-не е свърсано с горния проблем,та има ли някакъв начин да намаля оборотите на вентилатора на дъното(горе го пише),че много шуми?

Link to comment
Share on other sites

Такаа рама ти се получава така, защото цпу-то ти работи на 2500мхз следователно при делител на рама 2:3 рама ти работи на 178мхз. ;) Сложи делителя на 166мхз при тва положение рама ще ти работи 227mhz.

Link to comment
Share on other sites

Такаа рама ти се получава така, защото цпу-то ти работи на 2500мхз следователно при делител на рама 2:3 рама ти работи на 178мхз. ;) Сложи делителя на 166мхз при тва положение рама ще ти работи 227mhz.

Не може :blink: Минимума в биоса е 200

Link to comment
Share on other sites

@Divaka гледай ся в биоса минимум не ти е 200мхз е ддр200 т.е. 100мхз. Сложи го на ддр333(166мхз). При такъв делител както казах паметта ще ти работи на 227мхз. ;)

 

П.П. тествай за стабилност с мемтест btw ако паметта ти е CL2 би трябвало да може да докара доже и 250мхз, че сигурно и нагоре.

Link to comment
Share on other sites

sorry malko se vra6tam edna stranica na zat po moq vapros-- awe znam 4e e tam pri 4esotite ama ama nikade nqma ne6to za herzove

ne 4e sma razbira4 daje hi4 ne razbiram ama sam s P4 256 RAM 2.4Ghz procesor dato GIGABYTE 8PEMT

kade e po to4no ima nqkvo 33/66 133 ama neznam tiq za kvo sa

pak i ne6ta da gi promenqm da ne stane ne6to ina4e temperaturata na kompa mi e 39 40 gradusa

Link to comment
Share on other sites

Ами ще задам един малко глупав въпрос.... Та ситуацията е следната.Имам едно старо РС P II с процесор Целерон 350+ Мhz. Дъното е Dell OptiPlex .Може ли да ми обясни някой как да го клокна малко и до колко.И дали въобще си струва :confused

Link to comment
Share on other sites

Ами ще задам един малко глупав въпрос.... Та ситуацията е следната.Имам едно старо РС P II с процесор Целерон 350+ Мhz. Дъното е Dell OptiPlex .Може ли да ми обясни някой как да го клокна малко и до колко.И дали въобще си струва :confused

 

Не си струва. При мен има една такава подобна машина 333@416 МхЗ - Същата скорост е.

Link to comment
Share on other sites

По принцип софтуерните програми си се използват в началото да видиш колко е лимита на системата без постоянно да ресваш.Също и при хора с гаранция на цялото пц, които не могат да си отварят пц-то като не запали от мн клок... Има и такива които си задават настройките след зареждането на Вин-а.

@doctorx във връзка със другата ти тема.Това до колко ще носи пц-то никой не може да каже. :) Пробваш,тестваш ect... Кажи по подробна каква ти е системата (марка на рам-а и на захранването).До колкото видях дъното ти е с NF3 Chipset и има PCI/AGP Lock прсото нагласяш PCI на 33Мхз, а AGP na 67Мхз и няма да се притесняваш за това.

Поздрави. :)

 

Edit: Ето ти програма за soft clock за твоето дъно.:)

Оправих линка.

Link to comment
Share on other sites

s kakvo duno si .. za nqkoi duna ima ... no kakuf e smisala .. sled restart si4ko stava na defolt

Смисъла е че на някои програми има едно "Apply settings on start".

Както и това което каза лудия Джак :love

Колкото до дъното.. мисля че ти беше човека който му каза в другата тема че дъното му не може да се клоква.. :laughing1: :laughing1:

Ах, разбирачо.. разбирачо..

Link to comment
Share on other sites

По принцип софтуерните програми си се използват в началото да видиш колко е лимита на системата без постоянно да ресваш.Също и при хора с гаранция на цялото пц, които не могат да си отварят пц-то като не запали от мн клок... Има и такива които си задават настройките след зареждането на Вин-а.

@doctorx във връзка със другата ти тема.Това до колко ще носи пц-то никой не може да каже. :) Пробваш,тестваш ect... Кажи по подробна каква ти е системата (марка на рам-а и на захранването).До колкото видях дъното ти е с NF3 Chipset и има PCI/AGP Lock прсото нагласяш PCI на 33Мхз, а AGP na 67Мхз и няма да се притесняваш за това.

Поздрави. :)

 

Edit: Ето ти програма за soft clock за твоето дъно.:)

rama mi e 2x512A-data,zahranvaneto e kakto mi go dadoha s kutiqta 350W,

zna4i tova sa vsi4ki nastoiki koito pravq v biosa i pak ne se polu4ava :(

 

CPU F:260

AGP F:67

BOOT FAILURE GUARD -[Enble]

SPREAD SPECTRUM -[Auto]

COOL I QUIET -[Diseble]

 

VOLTAGE CHANGE -MANUAL

PROCESSOR MULTIPLIER -X8-1600MHZ

PROSESSOR VOLTAGE -1.45V

 

MOMORY CLOCK -133(DDR266)

FTEXIBILITY OPTION -[Diseble]

BURST LENYTH -[4 BEATS]

TRCD -[Auto]

TRAS -8

TRP -[Auto]

MA TINING -2T

 

HT Speed -600Mhz

 

 

edit:linka za programakata ne6to ne raboti

Link to comment
Share on other sites

Imam CPU Duron 12x133MHz

tva 12 ne moga da go smenqm ama 133-to moga

pusnah go na 12x146

i si raboti,o6te da go ka4vam li 166 e max-a v biosa.

Sy6to imam nqkva opciq:

 

CPU Voltage Regulator

+25mV

+50mV

+75mV

 

teq da gi sloja li 50 ili 75 ( nqmam si ideq kakvi sa )

 

 

I video karta GeForce MX440 64mb

ot nastroiki pod windows

clock frequency settings

Cure clock 340 MHz

Memory clock frequency 495 MHz

 

 

 

 

Posavetvaite me ne6to da namala/ovele4a ?

Link to comment
Share on other sites

Imam CPU Duron 12x133MHz

tva 12 ne moga da go smenqm ama 133-to moga

pusnah go na 12x146

i si raboti,o6te da go ka4vam li 166 e max-a v biosa.

Sy6to imam nqkva opciq:

 

CPU Voltage Regulator

+25mV

+50mV

+75mV

 

teq da gi sloja li 50 ili 75 ( nqmam si ideq kakvi sa )

I video karta GeForce MX440 64mb

ot nastroiki pod windows

clock frequency settings

Cure clock 340 MHz

Memory clock frequency 495 MHz

Posavetvaite me ne6to da namala/ovele4a ?

Какво ти е дъното ?

Предполагам е някое Кт266 или КТ333.Значи тези mV са волтажа на процесора сложи го на 50 засега.

Link to comment
Share on other sites

Какво ти е дъното ?

Предполагам е някое Кт266 или КТ333.Значи тези mV са волтажа на процесора сложи го на 50 засега.

Field	Value
Motherboard Properties	
Motherboard ID	02/07/2003-VT8367-8235-6A6LVE1HC-00
Motherboard Name	Syntax SV266A

Front Side Bus Properties	
Bus Type	DEC Alpha EV6
Bus Width	64-bit
Real Clock	147 MHz (DDR)
Effective Clock	294 MHz
Bandwidth	2355 MB/s

Memory Bus Properties	
Bus Type	DDR SDRAM
Bus Width	64-bit
Real Clock	110 MHz (DDR)
Effective Clock	221 MHz
Bandwidth	1766 MB/s

Chipset Bus Properties	
Bus Type	VIA V-Link
Bus Width	8-bit
Real Clock	74 MHz (QDR)
Effective Clock	294 MHz
Bandwidth	294 MB/s

Motherboard Physical Info	
CPU Sockets/Slots	1
Expansion Slots	5 PCI, 1 AGP
RAM Slots	2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM
Integrated Devices	Audio
Form Factor	ATX
Motherboard Size	240 mm x 300 mm
Motherboard Chipset	KT266A

Motherboard Manufacturer	
Company Name	Syntax Groups Corporation
Product Information	http://www.syntaxgroups.com/catalog/index.php?cPath=44
BIOS Download	http://www.syntaxgroups.com/support/downloads.php#motherboards

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...