Jump to content
BulForum.com

StarCraft: Brood War


KnoppiX

Recommended Posts

Ако имаш някой приятел, който да играе по-сериозно, по-добре питай него, защото има твърде много неща за обясняване. След толкова много години, хората все още намират дребни пропуски в утвърдени стратегии и ги подобряват. Ако си нямаш кой да ти покаже, по-добре си направи регистрация в ICCUP и поиграй малко там. Най-вероятно ще те смажат от бой, но това, което ти трябва от там са replays. След всяка игра гледай какво е станало, как се е развивал противникът, къде ти си сгрешил. Принципно се започва с копиране на успешно изглеждащи стратегии. По-нататък ще забележиш, че има определени тайминги, ще видиш колко важно е постоянно да се скаутва, ще знаеш, само като видиш какво е започнал да строи противника, точно каква поредица от действия да очакваш от него. Просто играй и ще се научиш постепенно. Не става от веднъж, да се прочете един гайд и вече про :P

Напълно съм наясно, че про не се става ей така. Хората са я играли с години, че да започнат да правят нещо. Далеч и от идеята въобще да ставам просто. Искам просто малко ориентация, дето викаш да знам какво трябва да направя, а то после нещата ще се наредят. Сега уж играя, но се усещам, че всеки път правя едно и също от последните няколко игри насам и когато сме готови за битка винаги съм безнадежден. Навярно не знам супер известни подробности в играта и затова ми се иска да видя нещо добро. Ако имате така някой свестен риплей дето разправяше може да ми го подхвърлите. :))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Напълно съм наясно, че про не се става ей така. Хората са я играли с години, че да започнат да правят нещо. Далеч и от идеята въобще да ставам просто. Искам просто малко ориентация, дето викаш да знам какво трябва да направя, а то после нещата ще се наредят. Сега уж играя, но се усещам, че всеки път правя едно и също от последните няколко игри насам и когато сме готови за битка винаги съм безнадежден. Навярно не знам супер известни подробности в играта и затова ми се иска да видя нещо добро. Ако имате така някой свестен риплей дето разправяше може да ми го подхвърлите. :))

 

http://starcraft.incgamers.com/articles/comments/prepare-for-starcraft-2/

 

Хубава статийка, малко общи неща са, но ще са ти от полза :)

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш някой приятел, който да играе по-сериозно, по-добре питай него, защото има твърде много неща за обясняване. След толкова много години, хората все още намират дребни пропуски в утвърдени стратегии и ги подобряват. Ако си нямаш кой да ти покаже, по-добре си направи регистрация в ICCUP и поиграй малко там. Най-вероятно ще те смажат от бой, но това, което ти трябва от там са replays. След всяка игра гледай какво е станало, как се е развивал противникът, къде ти си сгрешил. Принципно се започва с копиране на успешно изглеждащи стратегии. По-нататък ще забележиш, че има определени тайминги, ще видиш колко важно е постоянно да се скаутва, ще знаеш, само като видиш какво е започнал да строи противника, точно каква поредица от действия да очакваш от него. Просто играй и ще се научиш постепенно. Не става от веднъж, да се прочете един гайд и вече про :P

 

Става с replays ама не да гледа собствените игри, тъй като той каза че е яко nab в момента, а за гледане и анализиране на собствени replay се изисква вече да си понапреднал и да виждаш грешките си и да доизкусуриш стратегията която си предприел. В момента той нито стратегии има нито нищо. Потъси си из нета replay от игри на някакви добри - примерно от състезания и така нататък и наблюдавай възможни стратегии и противодействия за тях. Аз едно време като играех Warcraft това много ми помогна да вдигна нивото на играта си

Link to comment
Share on other sites

Build Order-а ти е една трета от играта. Тоест последователността в която строиш сградите. Щото примерно срещу зерг, ако искаш да тек-ваш (тоест, по-бързо развитие) на осма проба пускаш пилон, на десета гейт, на единадесета - газ, на 12-та - зийлот, на 15-та пилон и след това кибернетик, докато ако ще ръшваш - на 8-ма пилон (може и извън базата за по-бързо пристигане на войските), на 9-та - гейт, на 11-та - втори, на 12-та - пилон и мощно зийлоти. Уж дребни разлики, а правят разликата в играта. Мързи ме да пиша BO за различни стратегии срещу различните раси (играта на тосс-а е коренно различна срещу всяка една раса), а и се опасявам, че съм ги позабравил и може да дам погрешна информация.

Link to comment
Share on other sites

абе хора къде цъкате?Днеска ми се доигра и даже лаунчара на хеадофа не мога да дръпна.няма го на сайта им.не мога и от google да намеря никакви сървъри?!?втф :confused

Link to comment
Share on other sites

Аз като гъзар със сидикий си цъкам в b.net. Иначе за хофа - просто дръпни един sc gateway editor и си го добави ръчно:

ip: fsgs.headoff.com

timezone: +1

 

Само че, имай предвид, че ще ти затрие всички останали гейтове.

Link to comment
Share on other sites

Аз като гъзар със сидикий си цъкам в b.net. Иначе за хофа - просто дръпни един sc gateway editor и си го добави ръчно:

ip: fsgs.headoff.com

timezone: +1

 

Само че, имай предвид, че ще ти затрие всички останали гейтове.

 

мерси

Link to comment
Share on other sites

Имам някъв проблем с Windows 7 и headoff-a. Като влизам ми крашва играта с грешка от сорта на 'could not write to memory'. Другите двама, с които се готвехме да играем са с ХР и нямаха този проблем.

Някакво решение?

Link to comment
Share on other sites

Не става.

с версия 1.14 съм. гледам, че има 1.16.1. Има ли крак за него?

 

да, авер има същия проблем, но не намерихме решение.

 

Аз разцъквам в Garena-та. Намират се добри, но не са толкова.

 

как им е адреса на сървъра на тези :) , че във форума им нищо не намерих :(

Link to comment
Share on other sites

Абе какъв крак за 1.16 бе?! От 1.15 или 1.16 са премахнали проверката за диск. BrooDat.mpq, StarDat.mpq и broodwar.mpq трябва да са ти в папката на играта (не помня кой от тях беше на диска) и от там насетне играта върви като пич...

Link to comment
Share on other sites

Ние също играем с Garena. Само дето не сме играл с други хора да ви кажа на какво ниво са. Винаги сме си играли с приятели само. Инак гледам, че има сървари винаги като влезем да играем. Пробвайте се. Иначе аз продължавам да играя от време на време, но е доста трудно като цяло да си подобриш играта. Определено станах доста по-добър от първите ми игри, но от доооста игра насам нямам промяна. Терана ми кърши клонките (с Протос играя) и толкоз...

Link to comment
Share on other sites

Потърси решението на проблема си тук.

 

Обърни внимание на последователността - тоест коя сграда пускат първо, на кой работник (лимита се гледа) опитай се да разбереш в кои случаи какво се прави. Истината е, че протоса има много силни оръжия срещу теран, но е доста трудно да се реализират.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Един леко хитър въпрос.

Преди около година си свалих патча на брууд, последният.... 1.16.1.

Обаче сега исках да пробвам нещо, защото правех portable версия и исках да има опция да се обновява.

Свалих си аз патча, нищо, че вече съм с последният, просто та видя дали ще го подкара portable версията.

 

Добре, патча тръгна ама вместо да ми изпише че имам последната 1.16.1 версия, то ми даде, че мойта е 1.16.1.1, а патча е 1.16.1.0... е как така, нали последният от сайта? О.о Както направих и преди.

След това пробвах и на моята игра, която си е инсталирана и там показа същото, а аз не съм я модифицирал по никакъв начин.

Как може да имам патч, който не съществува? Да не са върнали нещо старият поради някакви бъгове или не знам? Който е информиран да каже нещо повечко по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Никога последния пач не е от сайта. Последния пач се сваля автоматично при влизането ти в battle.net. Обикновено го добавят като файл, който можеш да свалиш, но става след определено време.

Link to comment
Share on other sites

Никога последния пач не е от сайта. Последния пач се сваля автоматично при влизането ти в battle.net. Обикновено го добавят като файл, който можеш да свалиш, но става след определено време.

Ох, а благодаря за информацията.

Link to comment
Share on other sites

На мен на Win7 играта е с доста гадни цветове - някой има ли го този проблем и оправил ли го е? - Пробвах всякакви настройки за емулация - нещо не ще да запали като хората.

Link to comment
Share on other sites

На мен на Win7 играта е с доста гадни цветове - някой има ли го този проблем и оправил ли го е? - Пробвах всякакви настройки за емулация - нещо не ще да запали като хората.

Като започнеш да играеш не ти ли се оправя?

На мен само в менютата ми дава гадни цветове и като започна да играя ми се оправя и само ако на картите има вода ми дава артефакти във водата.

Дал съм го на : Windows 98 / Windows Me; run in 256 colors; Disable visual themes; Disable desktop composition.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ако има мераклии да правим мелета, да заповядат в :

 

server irc.zgan.org

channel #bulforum

 

Имаме battlenet server ама засега само двамата със ZGAN се гръчим. Ако има още мераклии ще е по-весело. Вечер от 19ч. кажи речи може да ни намерите там.

Link to comment
Share on other sites

Ако има мераклии да правим мелета, да заповядат в :

 

server irc.zgan.org

channel #bulforum

 

Имаме battlenet server ама засега само двамата със ZGAN се гръчим. Ако има още мераклии ще е по-весело. Вечер от 19ч. кажи речи може да ни намерите там.

как точно става връзването към тоя сървър? че сън много бос в онлайн мултиплеърите.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...