Jump to content
BulForum.com

Истинският мъж


Recommended Posts

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply
Добре драги господа....

Дотук сте стабилни....

Едно от нещата който един мъж тряа да прави е да си отстоява мнението!

Браво!

Поне за това печелите точки! :) :) :)

 

Абе докато гледах как се развива тая тема доста хора си промениха гледна точка и мнение за това какъв е "Истинският мъж" И като гледам все на едно място се тъпче :)

Link to comment
Share on other sites

NickeBack кажи нещо ново тогава... Дефиниция за критик: импотентен, който казва на една двойка как да прави секс...

 

Иначе се сетих за още две неща:

* Истинския мъж разбира от риба! И е най-добрия рибар, хваща най-големите риби и разбира повече от всички останали!

 

* Големите мъже ходят на лов! И то на лов за едър дивеч. Патиците са за педалите!

Link to comment
Share on other sites

NickeBack кажи нещо ново тогава... Дефиниция за критик: импотентен, който казва на една двойка как да прави секс...

 

Иначе се сетих за още две неща:

* Истинския мъж разбира от риба! И е най-добрия рибар, хваща най-големите риби и разбира повече от всички останали!

 

* Големите мъже ходят на лов! И то на лов за едър дивеч. Патиците са за педалите!

 

E баси мерси скорпионеееее - благодарение на тебе мога да разбера най - после истината за себе си!!!

Нито съм ловец,нито съм рибар....

......кво следва жена ли съм,чак са чуда...

Поредната ОГРОМНА глупост постната тук...чак са чуда как има и още и още идиотии,които ви идват на главите... :confused :confused :confused :confused :confused :confused :confused :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

NickeBack кажи нещо ново тогава... Дефиниция за критик: импотентен, който казва на една двойка как да прави секс...

 

Иначе се сетих за още две неща:

* Истинския мъж разбира от риба! И е най-добрия рибар, хваща най-големите риби и разбира повече от всички останали!

 

* Големите мъже ходят на лов! И то на лов за едър дивеч. Патиците са за педалите!

 

Критик може!Ама импотентен ;)

А понеже вие сте по-вътре в нещата един имотентен мъж "истински мъж" ли е???Или може би според вас е педал???

 

E баси мерси скорпионеееее - благодарение на тебе мога да разбера най - после истината за себе си!!!

Нито съм ловец,нито съм рибар....

......кво следва жена ли съм,чак са чуда...

Поредната ОГРОМНА глупост постната тук...чак са чуда как има и още и още идиотии,които ви идват на главите... :confused :confused :confused :confused :confused :confused :confused :confused :confused

 

Абеее човек :) Ти к'во разбираш бе???Явно и ти като мене си "критик: импотентен, който казва на една двойка как да прави секс..." ахаххахаххаха :D Просто повече няаа смисъл да се обаждам в тази така "мъжка" тема :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Абе, мъжът си е мъж. Кво значи тва "истински"? Фалшиви мъже има ли? :confused

Просто един ден момчето е станало мъж. Живота, ударите и трудностите, времето, нещо дълбоко вътре в него или един-Господ-знае-какво, правят от момчето мъж. Ама някои момчета дълго време не стават такива. :)

А ако не сте сигурни мъж ли сте кво сте питайте някоя жена- жените най-добре ги разбират тия работи. :D

Link to comment
Share on other sites

Хиииии хихихи :laughing: Жените се излагат в темите за/против жени, мъжете в темите за/против мъже. Голям кеф е да гледаш как някой, който ти е казвал "е кво са връзваш ся, тва е само на бъзик" да се пени и да хвърля плюнки в тази тема :laughing:

Link to comment
Share on other sites

А ако не сте сигурни мъж ли сте кво сте питайте някоя жена- жените най-добре ги разбират тия работи. :D

Хехе, сега само някоя да се обади и ще се почне и спор за истинските жени :D

За тва ше се въздържа от описание на "истинския мъж". И без тва не се смятам за жена :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Хиииии хихихи :laughing: Жените се излагат в темите за/против жени, мъжете в темите за/против мъже. Голям кеф е да гледаш как някой, който ти е казвал "е кво са връзваш ся, тва е само на бъзик" да се пени и да хвърля плюнки в тази тема :laughing:

 

 

Ама си много лоша, ей! :P

Link to comment
Share on other sites

Победените обичат от време на време, да гледат победителите победени :)

 

Шегичка. Иначе Снежко е права. Когато опира до други хора, сме много принципни, но когато опре до нас принципите вече не са толкова силни ;)

Link to comment
Share on other sites

Ето някои напълно погрешни мисловни схеми, произтичащиот тези механизми на компенсация:

 

І вариант: „Да не съм някой путьо, че да є падамна колене и да правя серенади! Аз ще я впечатля с постижения в кариерата.Кариерата е преди всичко! Аз съм истински мъж!“

Резултат: Тя си тръгва, защото се чувства пренебрегната,и те оставя в недоумение как така не се гордее с теб.

 

ІІ вариант: „Абе, малко ме е страх дали ще се представясупер, я да взема да си пийна малко за кураж – 2-3 чаши, бутилка.“

Резултат: Тя се страхува от теб и е разочарована,че твоята мъжественост е в чашата, и пак си тръгва.

 

ІІІ вариант: „Аз съм истински мъж, не съм от ониязахаросани типове, дето посвещават стихове. Аз ще є взема акъла, като мивиди бицепсите. Пък ако види и как действат юмруците ми, когато трябвада я защитавам от някого, ще е моя завинаги!“

Резултат: Тя си тръгва светкавично, без дори дати обясни защо. Вярно е, че в животинския свят водач на стадото става най-силниятмъжкар, но животните не могат да имат друг критерий, освен физическатасила. Ние обаче сме хора и физическата сила не може да компенсира липсатана духовна. А да живееш с карикатура като образите от нашумялото напоследъктелевизионно шоу „Първична сила“ или „Разбиване“, е все едно да живеешс мъжка горила (не случайно последното определение е нарицателно за олигофренс мускули).

 

ІV вариант: „Я, ще й казвам, че я обичам! Сладникавосттане е мой стил – та аз съм мъж, ще є купувам каквото поиска, ще я впечатляс пари или скъпи коли!“

Резултат: Тя си тръгва (освен ако, разбира, сее търсила у теб не мъжа, а парите и колите), защото всичко друго, но неи душичката є е задоволена.

 

V вариант: „Да мия чинии и да помагам вкъщи? Чеаз да не съм под чехъл? А това е най-страшното за един мъж. Не, истинскиятмъж лежи на дивана и се разпорежда.“

Резултат: Тя те напуска, защото се чувства катослугиня (тук става дума и за женски заблуди, особено когато говорим заженската еманципация, но не това е темата ни сега).

 

VІ вариант: „С нищо не мога да я впечатля, каквотои да правя, защото ми липсва най-важното – няколко сантиметра в повече,малък ми е!“

Резултат: Тя си тръгва, но не защото наистинати е малък (може дори и да не є е хрумнало за този твой комплекс), а защотоне правиш нищо друго, за да я задържиш.

 

За съжаление много мъже след пубертета – възрастта, вкоято е нормално да се обръща внимание на външния вид, престават да сеподдържат (в случая оставям без коментар аналогичното женско поведение).Впрочем, пубертетът е една от изпълнените с най-много заблуди възрастипо отношение на критериите за мъжественост и зрелост въобще. Защото наредс наболите мустаци, мутиращия глас, първото бръснене и ставащите все по-видимивторични полови белези, които са нормално основание за мъжката гордост,се нареждат и криворазбрани критерии от рода на:

 

„Ако не пушиш, не си мъж.“

„Ако не пиеш яко, си бебе или бавноразвиващ.“

„Ако нямаш гадже, си задръстеняк.“

 

За вас – всички жени, които четете тази статия, ако иматесинове, учете ги да носят отговорност, да бъдат самостоятелни, а не маминисинчета (нали говорим за мъже, а не за момченца)! Нека знаят, че умениетода мислиш е интелигентност, но ако се прибави и умението да чувстваш –става мъдрост. Научете синовете си на това, ако искате да бъдат истинскимъже.

А вие, които сте се подразнили, че статията за мъжественосттае писана от жена, значи имате още какво да постигате по отношение на собственатаси мъжественост. И за да не решите, че искам да звуча наставнически, щепроявя мъжество, като ви призная: и аз преди време се мислех за завършенажена, но после се оказа, че имам още какво да постигна в това отношение.Достатъчно е да се задействате. Това вече е по мъжки!

 

 

[ Мадлен Алгафари ]

Link to comment
Share on other sites

[ Мадлен Алгафари ]

 

Искам да се запозная с тази жена. Това което описва е много вярно за мене. За пореден път мисля че съм се родил не когато трябва. Едва ли не излиза, че ако се казваш Пушкин, си педал. Направо не мога да понасям съвременното комерсиално общество. Такава свищина е, и от страна на мъжете, и от страна на жените, че не знам има ли накъде още........... Надявам се поне децата ни да променят ценностите.... тя умира последна надеждата....

Link to comment
Share on other sites

[ Мадлен Алгафари ]

Искам да се запозная с тази жена. <....>

И аз много я харесвам.

 

Ето началото на същата статия, то също е интересно, според мен:

Криворазбраната мъжественост или какво е да се държиш като мъж

 

Има само една възраст, в която за мъжа не е от значение дали изглежда или го възприемат като мъжествен. Ако сега се замислиш коя ли пък ще да е тази възраст и защо не си я спомняш, е нормално, защото наистина не можеш да я помниш. Тя е от 0 до 2-3 години. От този момент нататък животът на малкото същество от мъжки пол започва да тече по начин,различен от този на противоположния пол

 

Няма начин да не са те питали възторжено тогава: „Я кажи какво си ти! Мъж?“. Разбира се, бил си „мъж като ... на дъжд“ на тази възраст.И тогава започва „каляването“: „Истинският мъж не бива да плаче, истинският мъж не трябва да хленчи, истинският мъж никога не се предава, истинският мъж не показва чувствата си, защото всичко това го прави слаб!“.

 

А извинете, какво може да прави истинският мъж? Излиза,че той е нещо неистинско, че не трябва да бъде нито човек, нито живо същество,защото най-човешкото у човека са чувствата. Излиза, че истинският мъж не съществува. На тези изкривени критерии за мъжественост отговаря по-добре един компютър, например, или направо който и да било неодушевен предмет,но не и жив човек от мъжки пол. Правилото има изключения, разбира се, но за съжаление те са редки и ако възпитанието ти не е било толкова наситено със споменатите криворазбрани забрани, имаш шанс да си по-мъж от други.Защото истинският мъж е онзи, който е интегрирал и жената, която носи у себе си, т.е. приел я е за нещо нормално.

 

Всички носим у себе си мъжко и женско начало. Всеки мъж има у себе си и жена, и всяка жена има у себе си и мъж. Мъжкото е активното начало, действеното, решаващото, рационалното, а женското – гъвкавото,адаптиращо се, интуитивното, чувственото. Не случайно се казва, че мъжът е като съд, а жената е водата, която го изпълва, заемайки формата му.

 

Всяка жена би могла да бъде действена и решаваща и всеки мъж би могъл да е чувствен и адаптиращ се. Според това коя от двете тенденции преобладава, се определя едно поведение като мъжко или женско.

 

Само че в нашата култура моделът „мъжка жена“ не е така осъдителен, както „женствен мъж“. Следователно, възпитанието е основен виновник за страха, който много мъже изпитват от женското начало, което усещат в себе си. Често, само защото изпитва нежност или има желание да бъде гальовен, мъжът се страхува от латентна хомосексуалност. Да не го кръстят „женчо“ – какъв срам! Не дай си Боже пък – „обратен“!

 

Само че,скъпи читателю, хомосексуалността изобщо не е обратното на мъжественост.Има толкова мъже с такава сексуална ориентация, които се държат по-мъжки от всеки друг. Мъжествеността като модел на поведение не зависи от това с представител на кой пол се прави секс. Може да бъде мъж и този, който се люби с мъже, както и може да не е никакъв мъж онзи, който чупи рекорди на бройките жени, с които е бил. Напротив, понякога търсенето на много жени в живота говори за точно обратното – за несигурен в мъжествеността си индивид, който се опитва да докаже на света и най-вече на себе си, че е мъж.

 

Отдавна известно е твърдението, че Дон Жуан е жена в мъжко тяло.Този криворазбран критерий за мъжественост се обяснява с вярването, че един мъж бил толкова по-мъж, на колкото повече места е разпръснал семето си, както и обратното, че една жена е толкова по-жена, колкото повече семе е задържала (т.е. колко деца е родила). Това няма нищо общо с поведенческите характеристики на женственост и мъжественост, а разминаването се получава заради отъждествяването на психологическите характеристики с атрибути тена мъжкия и съответно женския социален статус и роля.

 

Многото жени в живота на един мъж понякога играят роля на патерица. Често за външни демонстративни доказателства за мъжественост служат: кариеризъм, женкарство, алкохол,дрога, побои, мускули, коли, пари или поведение на бей-господар.

Link to comment
Share on other sites

[ Мадлен Алгафари ]

 

Искам да се запозная с тази жена. Това което описва е много вярно за мене. За пореден път мисля че съм се родил не когато трябва. Едва ли не излиза, че ако се казваш Пушкин, си педал. Направо не мога да понасям съвременното комерсиално общество. Такава свищина е, и от страна на мъжете, и от страна на жените, че не знам има ли накъде още........... Надявам се поне децата ни да променят ценностите.... тя умира последна надеждата....

 

Много пъти съм си мечтал да се бях родил 200-300 години по-рано... Често ми се случва да ми се струва, че не се вписвам в този свят... с идиот-иалите си за чест, достойнство, откровеност... все кусури във съвременния свят...

И в "часа на Милен Цветков" една овца вчера ми обясняваше, че ако не чувала сутрин шума на автомобилите не й било комфортно... изглежда са много хората, които ако им прималее ги слагат до ауспуха на автомобил за да се съвземат... да ви сера на мъжеството...

Link to comment
Share on other sites

И в "часа на Милен Цветков" една овца вчера ми обясняваше, че ако не чувала сутрин шума на автомобилите не й било комфортно... изглежда са много хората, които ако им прималее ги слагат до ауспуха на автомобил за да се съвземат... да ви сера на мъжеството...

 

Еми да, рано сутрин като излизаш, неможе да не теглиш някоя друга псувня на автомобила, така дето се вика, да ти тръгне добре деня. После на първото второ кръстовище да благословиш някой с: "аре кфо ми се туткаш бе педер*ст", "аре ма пача, ай карай!", за завъртиш малко гуми, да издухаш някой мерцедес дето едвам крета с 50 и други хубави работи B)

За мен това е идеално начало на един делничен ден, а ако добавим и свирка под юграна, става перфектното начало :D

 

edit. brei zakryglihme postovete na kryglo 4islo ( 1024 :) )

Link to comment
Share on other sites

Много пъти съм си мечтал да се бях родил 200-300 години по-рано... Често ми се случва да ми се струва, че не се вписвам в този свят... с идиот-иалите си за чест, достойнство, откровеност... все кусури във съвременния свят...

И в "часа на Милен Цветков" една овца вчера ми обясняваше, че ако не чувала сутрин шума на автомобилите не й било комфортно... изглежда са много хората, които ако им прималее ги слагат до ауспуха на автомобил за да се съвземат... да ви сера на мъжеството...

Винаги е имало хора, които да мечтаят за отминали времена и такива, които се вписват добре в съвременността си, без да се променят идеалите, за да ги нагласят според тези на мнозинството... Пък и животът ни се променя... Преди няколко години си мислех, че не бих могла да живея без големия град (Пловдив имах предвид) с всичко, което той предлага, а сега си мечтая да се събуждам на тихо място, огряно от кротко слънце, да не чувам ужасяващия звън на часовника, който да ме изритва от леглото, за да хукна като луда ... да гоня Михаля общо взето... (Пре-)Откривам, че природата е нещото, с което да загубиш контакт е все едно да отрежеш дървото от корен... такива работи. Смятам, че повечето хора правят тези "открития" в един или друг период от живота си - кой по-рано, кой по-късно.

 

Еми да, рано сутрин като излизаш, неможе да не теглиш някоя друга псувня на автомобила, така дето се вика, да ти тръгне добре деня. После на първото второ кръстовище да благословиш някой с: "аре кфо ми се туткаш бе педер*ст", "аре ма пача, ай карай!", за завъртиш малко гуми, да издухаш някой мерцедес дето едвам крета с 50 и други хубави работи B)

За мен това е идеално начало на един делничен ден, а ако добавим и свирка под юграна, става перфектното начало :D

Хехехе, браво! :punk Мисля, че това е най-успешната кандидатура за "Истински мъж" според точките на началния пост :D Ха честито и да почерпиш! ;)
Link to comment
Share on other sites

Винаги е имало хора, които да мечтаят за отминали времена и такива, които се вписват добре в съвременността си, без да се променят идеалите, за да ги нагласят според тези на мнозинството... Пък и животът ни се променя... Преди няколко години си мислех, че не бих могла да живея без големия град (Пловдив имах предвид) с всичко, което той предлага, а сега си мечтая да се събуждам на тихо място, огряно от кротко слънце, да не чувам ужасяващия звън на часовника, който да ме изритва от леглото, за да хукна като луда ... да гоня Михаля общо взето... (Пре-)Откривам, че природата е нещото, с което да загубиш контакт е все едно да отрежеш дървото от корен... такива работи. Смятам, че повечето хора правят тези "открития" в един или друг период от живота си - кой по-рано, кой по-късно.

 

Хехехе, браво! :punk Мисля, че това е най-успешната кандидатура за "Истински мъж" според точките на началния пост :D Ха честито и да почерпиш! ;)

 

Хех, не съм съгласен с теб, ама въобще :) По-скоро бих ти казал, че човек иска това, което няма в момента и не може да получи, или има една или няколко пречки, за да го получи. Ако знаеш, че имаш Вила едикъде си и че по всяко време можеш да идеш там без да се притесняваш за работа и други ангажименти, хич няма да ти се ходи даже. Ако идеш там, след месец ще ти залипсват събиранията с много хора, заведенията, дори вероятно Центъра с всичката му оживеност :)

На мен сега много ми се ходи на ски и бих дал всичко, за да ида да покарам малко тия дни, но уви не ми се отваря възможност, но си трая и чакам :)

Link to comment
Share on other sites

Хех, не съм съгласен с теб, ама въобще :) По-скоро бих ти казал, че човек иска това, което няма в момента и не може да получи, или има една или няколко пречки, за да го получи. Ако знаеш, че имаш Вила едикъде си и че по всяко време можеш да идеш там без да се притесняваш за работа и други ангажименти, хич няма да ти се ходи даже. Ако идеш там, след месец ще ти залипсват събиранията с много хора, заведенията, дори вероятно Центъра с всичката му оживеност :)

На мен сега много ми се ходи на ски и бих дал всичко, за да ида да покарам малко тия дни, но уви не ми се отваря възможност, но си трая и чакам :)

Може и да си прав. По твоята логика, обаче, какво би искал човек, който има всичко?

 

Що се отнася до мен, съвсем скоро няма да има нужда да се притеснявам за работа и други ангажименти. Със сигурност няма да ми липсват събирания с много хора, може би защото никога всъщност не са ми липсвали - само че не съм го знаела, мислела съм си, че щом на повечето хора им харесват, значи и на мене това ми е съкровена мечта. Вероятно достатъчно съм ходила по такива места, за да знам вече, че това не е сред приоритетите ми. Биха ми липсвали приятелите, на които да звънна когато и да е, за да се видим на по кафе и да си поговорим. Центъра с оживеността му - да, обичам да седя на кафене и просто да наблюдавам хората, но това може да се намери навсякъде, нали?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

(Пре-)Откривам, че природата е нещото, с което да загубиш контакт е все едно да отрежеш дървото от корен... такива работи. Смятам, че повечето хора правят тези "открития" в един или друг период от живота си - кой по-рано, кой по-късно.

 

Цял живот можеш да гониш Михаля, Вуйо, бако ти Жеко, и други. Стани офчарка на село, и цял ден ще си сред природата. Природата е красиво кътче, заслужаваща по 1-2 дни седмично. Ако доживея пенсионерски години, ще хвана бастуна и горите товага. Сега има твърде много неща от живота пред мен, за да си го губя в дън горите тилилейски.

 

Хехехе, браво! :punk Мисля, че това е най-успешната кандидатура за "Истински мъж" според точките на началния пост :D Ха честито и да почерпиш! ;)

 

Мерси, като взема купата и изкарам златните медали от шкафа, тебе първа ще почерпя!

Link to comment
Share on other sites

Цял живот можеш да гониш Михаля, Вуйо, бако ти Жеко, и други. Стани офчарка на село, и цял ден ще си сред природата. Природата е красиво кътче, заслужаваща по 1-2 дни седмично. Ако доживея пенсионерски години, ще хвана бастуна и горите товага. Сега има твърде много неща от живота пред мен, за да си го губя в дън горите тилилейски.

Мерси, като взема купата и изкарам златните медали от шкафа, тебе първа ще почерпя!

Нямах точно това предвид, ама карай...

 

Като се замисля - заслужаваш си черпнята. Знаех си аз, че трябва да се регистрирам в този форум, за да открия най-сетне онзи, който да ме открехне как точно да постигна истинското щастие в живота си хехехе :D

 

Чака те голямо бъдеще, момко! Ама от мен да знаеш - съветът е добър, когато ти го поискат. С тая дарба, ако спазваш предния принцип, може и под пари да останеш ;) :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...