Jump to content
BulForum.com

Конзолна Тема


Lil Scrappy

Recommended Posts

Не rgb ,а компонентния.За ps2 има и компонентни кабели.С тях някои игри могат да се пускат със прогресив скан

 

този компонентен кабел в коя букса на телевизора влиза (лцд) ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

PS2 с каквъ кобел е в комплекта и може ли PS2-ката да се възползва по някакъв начин от HD телевизорите? А и EazY-E към коя конзола Next Gen си се насочил, защото до колкото разбрах си конзолен фен и не вярвам да не се възползваш от новата генерация конзоли...

 

ПС: Kalisto с XBOX ли си уе пич или X360?

Link to comment
Share on other sites

Ми ps2 е както всички конзоли - комплект със стандартен av кабел с чинчове,който става само за боклука.Ужасна картина,буквите с него са назъбени и трудно се четат,гаден контраст и тнт.

Най-добрата картина с ps2 се вади с rgb кабел и с компонентен кабел.Зависи от качеството на самия кабел(има с сребърни,златни и платинени накрайници от 50 лв нагоре)но има доста добри за по 30 лв,даже с такъв за 10-15 пак е супер,колкото е по -скъп ,по-добре,но при всички случаи е очевадно по-добре от стандартния. компонентния кабел е с 6 чинча и тези входове ги имат lcd-тата.разликата от него и rgb-то е че поддържа progresive scan ,но пък тази екстра я имат малко игри и всичките са с ntsc рилийсове.

 

Иначе,събрал съм кинти за next gen конзола,но няма да я взимам сега,защото в следващата половин година няма да имам никакво време за игри ,сега също не играя на нищо.Незнам какво да избера,но мисля че след няколко месеца вече ще ми е ясно.На този етап x360 не предлага това ,което искат конзолните геймъри,има няколко свясни игри и то от американски девелопери,на всичко отгоре портнати и за пц.За ps3 пък освен virtua fighter 5 няма НИТО ЕДНА игра,за която си струва да се дадат кинти,така че в момента никоя next gen конзола не си струва инвестицията.Може би пак ще избера sony ,като се има предвид очакваните продължения на metal gear solid,final fantasy,gran turismo,tekken ....

Link to comment
Share on other sites

Ми ps2 е както всички конзоли - комплект със стандартен av кабел с чинчове,който става само за боклука.Ужасна картина,буквите с него са назъбени и трудно се четат,гаден контраст и тнт.

Най-добрата картина с ps2 се вади с rgb кабел и с компонентен кабел.Зависи от качеството на самия кабел(има с сребърни,златни и платинени накрайници от 50 лв нагоре)но има доста добри за по 30 лв,даже с такъв за 10-15 пак е супер,колкото е по -скъп ,по-добре,но при всички случаи е очевадно по-добре от стандартния. компонентния кабел е с 6 чинча и тези входове ги имат lcd-тата.разликата от него и rgb-то е че поддържа progresive scan ,но пък тази екстра я имат малко игри и всичките са с ntsc рилийсове.

 

Иначе,събрал съм кинти за next gen конзола,но няма да я взимам сега,защото в следващата половин година няма да имам никакво време за игри ,сега също не играя на нищо.Незнам какво да избера,но мисля че след няколко месеца вече ще ми е ясно.На този етап x360 не предлага това ,което искат конзолните геймъри,има няколко свясни игри и то от американски девелопери,на всичко отгоре портнати и за пц.За ps3 пък освен virtua fighter 5 няма НИТО ЕДНА игра,за която си струва да се дадат кинти,така че в момента никоя next gen конзола не си струва инвестицията.Може би пак ще избера sony ,като се има предвид очакваните продължения на metal gear solid,final fantasy,gran turismo,tekken ....

Имаш предвид, че няма добри екслузивни заглавия за кашона или попрнцип. Ако е попринцип това са глупости, защото има страхотни заглавия дори и да са за PC...

Link to comment
Share on other sites

Ми доста познати сериозни конзолни фенове,които имат и x360 включително,споделят тезата че това е повече pc отколкото конзола.И да са добри тези заглавия,те не са типични конзолни заглавия.Пък и като знам че ги има и за пц се убива всякаква тръпка

Link to comment
Share on other sites

Ми доста познати сериозни конзолни фенове,които имат и x360 включително,споделят тезата че това е повече pc отколкото конзола.И да са добри тези заглавия,те не са типични конзолни заглавия.Пък и като знам че ги има и за пц се убива всякаква тръпка

Значи ти си фен на конзолните екслузиви? Аз много се радвам, че почети всички PC заглавия излизат и за кашона, защото има доста добри такива. И настина в такъв случй е по-добре да вземеш PS3, защото при него екслузивните заглавия са повече. Да се надяваме, че докато решиш да си вземеш ще се оправят с ISO Loader-а...

Link to comment
Share on other sites

аве наистина бокса си е като pc има и при него тръпка, но всичко зависи от това на кои какво му се играе, лично аз одобрявам кутията защото има повече игри от жанровете които харесвам.

Link to comment
Share on other sites

аве наистина бокса си е като pc има и при него тръпка, но всичко зависи от това на кои какво му се играе, лично аз одобрявам кутията защото има повече игри от жанровете които харесвам.

И аз съм на това мнение. Особенно за любимия ми racing жанр. затова и ще взема X360, а не PS3. Едно нещо не ми харесва на Microsoft, а то е че одрязага изцяло XBOX. Няма нито една нова игра за него. Всичко е за X360, докато при Sony не е така. Продължават да излизат игри за PS2. Че и на него ще му спрат кранчето скоро време е ясно, но ще се случи постепенно, а не като при първата конзола на MS.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм на това мнение. Особенно за любимия ми racing жанр. затова и ще взема X360, а не PS3. Едно нещо не ми харесва на Microsoft, а то е че одрязага изцяло XBOX. Няма нито една нова игра за него. Всичко е за X360, докато при Sony не е така. Продължават да излизат игри за PS2. Че и на него ще му спрат кранчето скоро време е ясно, но ще се случи постепенно, а не като при първата конзола на MS.

 

за реисинг жанра има по две заглавия за двете конзоли на които трябва да се обърне внимание, при бокса са Forza motorsport и project gotham racing, за PS е Gran turismo и едно рали WRC което на мен много ми харесва.

Нека да има игри но да са стоиностни, както при нинтендото малко заглавия сравнение с другите конзоли, ама всичките са заслужават (естествено има и изключения).

Link to comment
Share on other sites

Като те кефят игри с коли си вземи ps3. Gran Turismo серията е с класи над всичко останало в жанра.

Link to comment
Share on other sites

Да не забраваме и възможноста за пиратство нали? Не съм някой шейх секи случй, а и това, че съм фен на жанра не означава, че не играя и други жанрове. Като цяло не се спогаждам само с RPG-та и стратегиите.

Link to comment
Share on other sites

Нз дали ще ме разберете точно, защото ми е малко трудно да го обясня...

Да кажете игри за ПС2 за 2-ма играчи в стил "Мустафата" (на ръчките) :). Да вървим и да обикаляме и да бием и такаива работи.

Ако се сещате за други игри за 2-ма, независимо от жанра и си заслужава, пак може да споделите!

Мерси! :)

Link to comment
Share on other sites

за ps2 игри за двама

obscure 2

mortal kombat shaolin monks

red star

contra : shattered soldier

onimusha 4 (тук двойната се отключва след превъртане,но може и с чийт в началото още)

timesplitters (вървите заедно,но на разделен екран)

един от ratchet and clank серията също имаше двойна

 

за ps1 готина игра за двойна е metal slug X

Link to comment
Share on other sites

за ps2 игри за двама

obscure 2

mortal kombat shaolin monks

red star

contra : shattered soldier

onimusha 4 (тук двойната се отключва след превъртане,но може и с чийт в началото още)

timesplitters (вървите заедно,но на разделен екран)

един от ratchet and clank серията също имаше двойна

 

за ps1 готина игра за двойна е metal slug X

Ауе ти си некаф луд фен няяш грешка! Мн радваш!

Link to comment
Share on other sites

това са игрите ,които знам,които могат да се превъртат заедно двойна.

иначе ако тръгна да изброявам всички рейсинги,спортни симулатори ,3д и 2д файтинги ,които могат да се играят един срещу друг между двама,или повече хора с мулти таб за няколко джойстика ,списъкът ще е гигантски.човекът ме пита точно за игри ,които се превъртат заедно двойна

Link to comment
Share on other sites

PS3 от Америка е най-голяма далавера.Там е 500 долара,докато в европа е 500 евро.Освен това американското ps3 има вграден хардуера на ps1 и ps2 и може да подкарва игрите почти 1 към 1 ,докато европейското pal ps3 ги подкарва под софтуерна емулация

Link to comment
Share on other sites

това са игрите ,които знам,които могат да се превъртат заедно двойна.

иначе ако тръгна да изброявам всички рейсинги,спортни симулатори ,3д и 2д файтинги ,които могат да се играят един срещу друг между двама,или повече хора с мулти таб за няколко джойстика ,списъкът ще е гигантски.човекът ме пита точно за игри ,които се превъртат заедно двойна

ок мерси

Link to comment
Share on other sites

Между другото доста ps2 заглавия ги имам по два пъти,ще видя кои са и ще ги пусна няколко наведнъж евтино с комбо цена

Link to comment
Share on other sites

някой ако иска следните игри :

 

final fantasy 10

final fantasy 12

dragon quest 8

bully

tekken tag tournament

winning eleven 06/07

 

общо за 6 лв. ги давам всичките

Edited by EazY-E
Link to comment
Share on other sites

Мерси на EazY-E за списъка с игрите за 2-ма! :)

 

Ако дадена игря я има в PAL и NTSC има ли разлика и коя да си сваля? :ghost

 

Честита Коледа!

Link to comment
Share on other sites

Ми ntsc игрите са с по-добър фремрейт и нямат черни линии горе и долу на екрана.с обикновен кабел pal вадят по-добра картина,а с rgb кабел ntsc и pal са с еднаква картина.

 

final fantasy 10

final fantasy 12

dragon quest 8

bully

tekken tag tournament

winning eleven 06/07

 

тея игри ги давам за 5 лв общо вече ,ако някой е навит да казва ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...