Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Сакън нидей, на всички ни е интересно какво става на самия ръб на сарказма тиxmas.gif Аре някой друг да го провокира, че мен ме мързи да гледам, камо ли да мисля.

 

Иронията е добре да се използва на място, а не като средство да се избяга от темата. На самия ръб на сарказма ми става свинщина и затова не допускам да ме провокират, за да не изглеждам после тъпо в собствените си очи. Това че съм мързел е факт, който не мога да отрека :) А защо съм мързел е тема на друг разговор.

 

Недей дума така, млад си още, а не пенсионер! Не се вземай толкоз насериозно!

 

Никога не съм се взимал насериозно да ти кажа. Пенсионер може да не съм, но вероятно разбиранията са ми остарели, и не искат да се ъпдейтнат. Аз самия не искам да ги ъпдейтвам. Въпреки че се чуствам стар и не на място в съвременното общество :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Аз имам 10годишен опит по чатове и форуми и избщо нищо не мога да взема насериозно в тях.

 

минава ми през главата, че преди 10 години форуми нямаше. Имаше само разни мейл листи. :pirate

Link to comment
Share on other sites

минава ми през главата, че преди 10 години форуми нямаше. Имаше само разни мейл листи. :pirate

 

Помня че през 97ма вече пишех в някакви много примитивни форуми, които май още съществуват. По-рано не помня, какво съм правил, но ми минава през главата, че толкоз много време съм изгубил с интернет, че можеше да завърша 3 висши до сега :) и докторат да напиша.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се защо в една изоставена и порутена къща(ако изобщо може да се нарече така) има аларма :blink:

Link to comment
Share on other sites

Много рядко казвам на някого истината право в очите, а когато го правя, никой не ме чува.

Мисля, че начинът ми на живот е отвратителен.

Нямам скритата мисъл да се включвам в Обществото на анонимните депресета, просто понякога е добре да нарисуваш бръмбарите в главата си.

 

 

То пък аз като говоря директно, какво мисля, как смяташ, че реагират хората като чуят? Пък на мацките - абсурд! За мен ще е голямо постижение, когато се науча да говоря - нормално, тоест неща, които не ги мисля!

 

Не казвам "истината", а "неща, които мисля", защото не мога да твърдя, че винаги съм на страната на "истината".

 

Аз не мисля, аз знам, че моят начин на живот е отвратителен, но далеч не съм депресиран - смъртта лекува всичко :) по-лошо (или по-добро) не може да бъде.

 

Наскоро прочетох и страшно много ми хареса изразът: Live the Life

Link to comment
Share on other sites

Хах, аз пък сам си избирам на кои да казвам истината. Част от хората ме мразят за това, други пък ме уважават. И все пак... няма по-изкуствен термин от истина. Това е просто сравнение между по-популярните 'истини' и по-непопулярните. Щом достатъчно хора повярват в една 'лъжа' - тя става истина. Като библията например:) Като демокрацията в Америка. Като свободата.

 

Възможно е да се докаже, че бялото е черно. И доказателството не е 'лъжливо'...

Link to comment
Share on other sites

Хах, аз пък сам си избирам на кои да казвам истината. Част от хората ме мразят за това, други пък ме уважават. И все пак... няма по-изкуствен термин от истина. Това е просто сравнение между по-популярните 'истини' и по-непопулярните. Щом достатъчно хора повярват в една 'лъжа' - тя става истина. Като библията например:) Като демокрацията в Америка. Като свободата.

 

Възможно е да се докаже, че бялото е черно. И доказателството не е 'лъжливо'...

 

 

Съгласен! Много добре казано! :music

 

...скорпионът, започва да ми става симпатичен! (това също е преминаване...)

Link to comment
Share on other sites

И другаде бях писал преди много време, ама да пиша пак. Истина на този свят няма - има гледна точка. Това което е истина за тебе, е лъжа за друг. Това което е лъжа за тебе, е истина за друг. Всеки вижда истината от неговата си страна, поради което Истина не съществува. Колкото хора, толкова истини. Ако са българи, още толкова :)

Link to comment
Share on other sites

Според мен абсолютна истина има и тя е една (иначе няма да е абсолютна), всичко останало са гледни точки :).

 

Въпросът е: съвпада ли някоя гледна точка с абсолютната истина и коя е тя?

 

Вторият въпрос е: кой притежава абсолютната истина?

Link to comment
Share on other sites

Според мен абсолютна истина има и тя е една (иначе няма да е абсолютна), всичко останало са гледни точки :).

 

Въпросът е: съвпада ли някоя гледна точка с абсолютната истина и коя е тя?

 

Вторият въпрос е: кой притежава абсолютната истина?

 

Killerincho е много прав, няма истина, има гледна точка и тя не може да съвпадне с каквато и да е истина, говорим глобално. Не си създавай илюзии че има истина, защото няма такова животно. Друго нещо е реалността. Алкохола ми е в повече, утре ще довърша.

Link to comment
Share on other sites

...скорпионът, започва да ми става симпатичен! (това също е преминаване...)

 

Чувствата ни са споделени, но дай да не ги консумираме, че ще тръгнат едни приказки... :P

Link to comment
Share on other sites

Чувствата ни са споделени, но дай да не ги консумираме, че ще тръгнат едни приказки... :P

 

 

:) Точно това си помислих :love

 

 

:P

 

Killerincho е много прав, няма истина, има гледна точка и тя не може да съвпадне с каквато и да е истина, говорим глобално. Не си създавай илюзии че има истина, защото няма такова животно. Друго нещо е реалността. Алкохола ми е в повече, утре ще довърша.

 

 

Чакам да довършиш. И ако обичаш да дадеш доказателство, че принципно абсолютна истина не съществува, иначе си приказваме празни приказки само :)

Link to comment
Share on other sites

Може би е добре и ти да дадеш доказателство за абсолютната истина :) Ще се оформи готин спор хехе :)

 

Очаквам отговор на следния въпрос:"Какво е то, Абсолютната Истина?"

Link to comment
Share on other sites

Може би е добре и ти да дадеш доказателство за абсолютната истина :) Ще се оформи готин спор хехе :)

 

Очаквам отговор на следния въпрос:"Какво е то, Абсолютната Истина?"

 

Абсолютната истина е това, което от каквато и гледна точка да го погледнеш не се променя... ;)

Link to comment
Share on other sites

Абсолютната истина е това, което от каквато и гледна точка да го погледнеш не се променя... ;)

 

Абе хора изобщо съществува ли тази "абсолютна истина" :confused Щото аз не вярвам :excl:

Link to comment
Share on other sites

Абсолютната истина е това, което от каквато и гледна точка да го погледнеш не се променя...

 

Въпроса е да се даде пример за тази истина. Иначе така както си го казал, изглежда като нещо хиптетично и несъществуващо, което всъщност е и моята теза. Дефиниция е добра, но се иска пример за да се потвърди дефиницията.

Link to comment
Share on other sites

Въпроса е да се даде пример за тази истина. Иначе така както си го казал, изглежда като нещо хиптетично и несъществуващо, което всъщност е и моята теза. Дефиниция е добра, но се иска пример за да се потвърди дефиницията.

Да, дефиницията наистина е добра, но ...

До преди малко си мислех, че абсолютна истина няма. Всъщност това животно ще да е нещо, което всички мислят за такова и няма научни доказателства за обратното. Ем ... да речем, че е някаква констатация. Пример - Земята съществува. Ето ви абсолютна истина, макар да имам съмнения, че всичко е изградено от някаква странна материя и не съществува във формата, в която си мислим, че е. Ама тва си е моя хипотеза и няма възгледи скоро да се превърне в теория :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

От гледна точка на хората, Земята съществува. От гледна точка на друга цивилизация, на майната си някъде, такова животно като Земята не съществува, както и ние смятаме, че друга цивилизация на майната си не съществува. Така че при наличието на втора гледна точка абслютната истина не е толкова абсолютна :)

Link to comment
Share on other sites

От гледна точка на хората, Земята съществува. От гледна точка на друга цивилизация, на майната си някъде, такова животно като Земята не съществува, както и ние смятаме, че друга цивилизация на майната си не съществува. Така че при наличието на втора гледна точка абслютната истина не е толкова абсолютна :)

Както и от гледна точка на това, дали Земята е твърда материя или не - ако се влезе достатъчно навътре в структурата на което и да е нещо, което приемаме за "твърдо", то всъщност в по-голямата си част е съставено от празното пространство между частиците му... така че - пак - гледни точки.

 

Лично аз не се сещам за пример, който да потвърди, че абсолютната истина съществува. Според мен Айнщайн е страхотно прав, че всичко е относително. Макар че, да си призная, съм била на страната на яростните привърженици на идеята за абсолютната истина/абсолютната справедливост/честност или каквото там се сетите... или ми се е искало да съществуват... ;)

Link to comment
Share on other sites

В страната на лилипутите всичко е малко, но лилипутите не знаят това. В страната на великаните всичко е голямо, но великаните не знаят това. В страната на нормалните хора всичко е нормално, но те не знаят това. B)

Link to comment
Share on other sites

Чудя се защо в една изоставена и порутена къща(ако изобщо може да се нарече така) има аларма :blink:

И аз вече 2-ри ден се чудя ама не мога да го измисля.

 

А същевременно си мисля защо ми трябва музика в мг и ще ми провали стипендията(аз нищо не чаткам от музика)

Link to comment
Share on other sites

Лично аз не се сещам за пример, който да потвърди, че абсолютната истина съществува. Според мен Айнщайн е страхотно прав, че всичко е относително. Макар че, да си призная, съм била на страната на яростните привърженици на идеята за абсолютната истина/абсолютната справедливост/честност или каквото там се сетите... или ми се е искало да съществуват... ;)

Аааа, такова нещо "абсолютна справедливост/честност" няма. Ама тука навлизаме в човешките взаимоотношения, а за нещо по-относително не се сещам. Всеки е прав за себе си, някой път на някой всички са му криви .. гледни точки - бол. Прави сте за Айнщайн, прави сте, и че за други Земята може би не съществува. Както за нас други не съществуват ... :huh: Ама кви сме ние (хората), че да казваме какво съществува и какво - не ?! Нищо не сме! Щом за някои (ако ги има) дори не съществуваме ...

И тва ме кара да се замисля не е ли земята с нейния състав (включително хората) част от една голяма конспирация, може и да е игричка между тия някои. Едва ли ще разберем. Може би някой по-еволюирал вид. Може би не на Земята.

Ееее ми, евала на Айнщайн - много е прав човека.

Иначе сега и през главата ми минава друга мисъл ... - хората са много глупави. Уж знаем всичко, а то излиза, че нищо не знаем.

Link to comment
Share on other sites

В религията абсолютната истина се нарича Бог. В атеизма абсолютната истина се нарича ... абсолютна истина, вероятно. Каквото и да значи това. А за чий *** ни е да знаем дали съществува нещо "абсолютно" и какво е то, след като единствената истина, която познаваме е собствената ни истина? Изобщо друга достатъчно основателна причина да се замисляме и да си философстваме за такива работи освен съществуването на подобни теми в някой форум аз не виждам.

Затова викам да не мислим много. Дзен. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Чудя се как един филм, успя да ме накара да се разчувствам толкова много и за първи път да се разплача, След като в тежки моменти съм искал но не съм могъл????!! :cry :cry

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...