Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

С "безплатния" роуминг мобилните оператори отново ни цакат с топла бира. ;)

 

"Представете си, тръгвате на екскурзия с вашия автомобил и решавате да си ползвате навигацията (защото имате роуминг). Обаче в края на месеца изведнъж получавате трицифрена сума, ако не и четирицифрена..."
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Представете си, тръгвате на екскурзия с вашия автомобил и решавате да си ползвате навигацията (защото имате роуминг). Обаче в края на месеца изведнъж получавате трицифрена сума, ако не и четирицифрена...

Пълни глупости.

За четирицифрена сума, при възможно най-високата тарифа, трябва да си "преточил" 60GB.

Кой би го направил, че и да се оплаче после, че са го "цакали с топла бира".

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, ако си пълен малоумник или нацепена баДка, че да го правиш с карта в роуминг  :P

 

Напълно съгласен. 

Link to comment
Share on other sites

Теоретично е възможно...ако през цялата отпуска не го изключваш...и ти е по-дълга отпуската... :P

И теоретично не е възможно :P

Срокът на безплатния роуминг е ограничен на 3 месеца/календарна година от една страна, от друга - като свършиш мегабайтите на висока скорост за месеца, минаваш на 64к. И денонощно да точиш, за 3 месеца пак не става, като се има в предвид, че след месец пак имаш безплатни на високата скорост.

Освен това зависи къде точно си в Европата. Щото има и государства, дето нетят е много зле и скоростите ич не са като нашенските :)

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Има и още нещо поне при един от операторите - след 50 лева фира те отрязват и тогава трябва да си наистина тотален дебил, че да се нахендриш в говната.

Link to comment
Share on other sites

Може и да си заслужава съдбата, но и тоя дето вади пистолет и стреля си заслужава затвора. Ами ако детето ти в тоя момент играе наоколо, а куршумът рикошира и го убие - пак така ли ще разсъждаваш?

То по тая логика, ако детето ти е наоколо и му скочат кучетата да го хапят? Какво мислиш, че могат да направят другите лапета? Писнало ми е от лапета и пикли разхождащи огромни бойни породи кучета, без каишка и намордници, с оправданието "Мчи то и добро кучи ве, то ни хапи..." 

 

Бахти ужаса... Чакай да пиша на брат ми, че той работи в Шарда... Между другото повсеместното носене на оръжие води до все повече повсеместни проблеми. Пламене, дори да имаш Глок в джоба, няма да ти помогне особено ако някой изневиделица и в гръб внезапно те ръгне в гърлото докато си пиеш бирата (пардон - фантата, бирата е непонятна за тебе).

 

А принципно невъоръжената британска полиция щом разстрелва на 8-ма минута работата е вече много сериозна. Аз продължавам да не разбирам обаче защо се атакува постоянно там. Най-лесно ли е? Най-шумно ли е? Най-резултатно ли е? 

Думка се там, защото след Брекзита ще могат да си наложат собствена политика за приемане на хора и явно това ги дразни чалмите.

 

Трябва да се измисли как да се разреши даването на оръжие на самотните пенсионери по селата в България, аз друг начин за тяхната сигурност не виждам... Там си ги тормозят както и когато си искат, без никакъв страх, че може да дойде някой или да им се случи нещо. Да се направи примерно акция за раздаване на разрешителни за самотни стари хора от селата и да им раздадат оръжия бракувани от полицията и армията, да си имат за самозащита :D

Link to comment
Share on other sites

Може да ти се стори странно, но повечето оръжие е в пенсионерите по селата на България. Нищо не решава, с нищо не помага. Моят КОС офицер ми сподели последно, че са иззели стотици пушки от неадекватни хора на 80+ години. Глухи, слепи, сакати - опасни за себе си преди всичко с подобни неща в ръцете. 

Link to comment
Share on other sites

То по тая логика, ако детето ти е наоколо и му скочат кучетата да го хапят?

 

Думка се там, защото след Брекзита ще могат да си наложат собствена политика за приемане на хора и явно това ги дразни чалмите.

 

Ще насочиш усилията си да спреш злото куче, а не да застреляш човека...а по второто изречение - това няма абсолютно никаква връзка или ако изобщо има е толкова назад в причините, че може да се приеме само като косвена.

Link to comment
Share on other sites

И аз не мога да приема такава причина, дори като изсмукана от пръстите.

За кучетата - кучетата никога не са виновни. Хората са виновни. 

Link to comment
Share on other sites

Което не е причина да застреляш собственика им, дори и много да ти се иска...освен това (типично за тебе :lol: ) пропусна да добавиш "почти винаги", защото има и изключение от правилото...

Link to comment
Share on other sites

О, съществена причина е, но не по този начин. Няма изключения от правилото - животното е животно и следва своите животински инстинкти. Ако си избрал да го култивираш и отглеждаш - ще го контролираш подобаващо. Иначе си некадърник, който няма работа да се занимава с животни. 

Link to comment
Share on other sites

Няма изключения от правилото...

 

Както казах - типично за тебе. А как тогава ще постъпиш с глутница бездомни агресивни кучета, следвайки инстинкта си за доминиране, а около теб няма камъни, с които да ги замериш - ще им поговориш нежно и ще ги погалиш по вратлето за да ги умилостивиш ли? А ако не става дума за тебе, а за детето ти, което пък хептен нищо не може да направи? Монетата винаги има 2 страни, но ти почти винаги се съсредоточаваш предимно на едната...;)

Link to comment
Share on other sites

Пламене, не знам колко кучета си отгледал, аз съм отгледал три, и имам сериозни наблюдения над четвъртото такова на наш'те. Покрай всичкото и дванайсет палета са ми се родили пред очите, и съм се грижил доста за тях, докато им намерим стопани. Родителите ми не са оставали без куче от 89-та. Мисля, че може да се каже, че поназнайвам туй-онуй за кучетата и вЕрвай ми - в този случай Виден е 100% прав. Кучето е животно, умно, но животно. И с правилния подход може да се възпита. Можеш да получиш от най-грамадния и страховит мастиф невъобразим лигльо, както и някой пудел да е зъл като стара мома.

За глутницата - случвало ми се е да ме нападне. Понеже не ме е страх от кучета и знам как да се защитавам от тях - втурнах се срещу тях. Резултата - пет-шест песа търчат кой на където свари. Без дори да съм ги докоснал. Сега може да продължиш да развиваш хипотетични случки за сферични кучета във вакуум, отгледани от завистливи извънземни на Фобос, фактът е, че домашните кучета са това, което стопаните им направят от тях. 

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Както казах - типично за тебе. А как тогава ще постъпиш с глутница бездомни агресивни кучета, следвайки инстинкта си за доминиране, а около теб няма камъни, с които да ги замериш - ще им поговориш нежно и ще ги погалиш по вратлето за да ги умилостивиш ли? А ако не става дума за тебе, а за детето ти, което пък хептен нищо не може да направи? Монетата винаги има 2 страни, но ти почти винаги се съсредоточаваш предимно на едната... ;)

 

Ти нещо хептен ли не вдяваш какво ти говоря??? 

Link to comment
Share on other sites

Пламене, не знам колко кучета си отгледал, .......................фактът е, че домашните кучета са това, което стопаните им направят от тях. 

 

Пешо, отгледал съм 2 големи кучета (за повече съм нямал възможност там където съм живял) и в момента може да се каже, че гледам трето - на комшията, понеже почти съм си го осиновил. По продължението на изречението ти - това не съм го оспорил където и да е в някой от горните ми постове. Примерът който дадох на Виден беше във връзка с горния спор и дилемата дали да стреляш по кучето или собственика му, та в случая глутницата озверели помияри се води  "кучета без собственик", което пък се явява заварено положение и няма никакво значение дали тия кучета са имали навремето собственик или са се саморазмножили на улицата - важното е, че в този момент там няма собственик, когото да застреляш. А това, че ти си ги разгонил в подобна случка - не знам, може да си някакъв супермен, но по-вероятно си попаднал на страхливи кучета, каквито са повечето улични. Аз обаче съм се озовавал в ситуацията, когато преди много години веднъж се прибирах около 10 вечерта и ме наобиколиха 5-6 ама наистина озверели големи песове, а около мен само асфалт и няма грам камък - нито рязко заплашване, нито рязко клякане им действаше...и добре, че бях на метри от входната врата на блока, понеже усещането за безпомощност наистина не се забравя лесно. Тогава може би ме спаси това, че останах хладнокръвен, гледах да не съм с гръб към никое от кучетата и следях най-вече водача, който ясно се забелязваше, но не ми се мисли ако на мое място беше някое малко дете например...каквито случаи всъщност има немалко.

 

Ти нещо хептен ли не вдяваш какво ти говоря??? 

 

Казахте ли нещо?

Link to comment
Share on other sites

В Онтарио (Канада) отнемат децата на семейства които са против педерастите, лесбийките и траверсите. В момента властите там се опитват да прокарат закона Bill 89. Да ви са чистити новите либерали.

Link to comment
Share on other sites

Казахте ли нещо?

 

Пределно ясно го казах, но ти говориш за някакви други неща. Явно не си разбрал какво казах, за разлика от Пешо.

Link to comment
Share on other sites

В Онтарио (Канада) отнемат децата на семейства които са против педерастите, лесбийките и траверсите. В момента властите там се опитват да прокарат закона Bill 89. Да ви са чистити новите либерали.

 

Изглежда законът е срещу християните, вярващите хора, доброто семейство, традиционните ценности, възпитанието и морала :)

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

В Онтарио (Канада) отнемат децата на семейства които са против педерастите, лесбийките и траверсите. В момента властите там се опитват да прокарат закона Bill 89. Да ви са чистити новите либерали.

 

Много хубаво правят. Отнемането на децата е малко радикално, но идеята за наказанието е окей.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Много хубаво правят. Отнемането на децата е малко радикално, но идеята за наказанието е окей.

 

Ангеле, кога ли най-после ще излезеш от клОзета и ще пуснеш снимки от някой гей круиз на голяма лодка? 

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, кога ли най-после ще излезеш от клОзета и ще пуснеш снимки от някой гей круиз на голяма лодка? 

 

А ти кога ще проумееш, че подобни разделения и насадена омраза, въз основа на сексуална ориентация, са напълно излишни?

Колкото повече бъдат ограничавани хората, които се опитват да ги практикуват, толкова по-добро място ще е светът.

Да не ти е посягъл някой по-силен от теб хомосексуалист преди, че си така крайно настроен?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...