Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Ами тя реално писмеността наистина идва от македонска земя, която всъщност винаги е била българска. Аз никъде не прочетох Путин да казва, че идва от македонския народ. Не случайно азбуката, такава каквато я познаваме е направена от Климент Охридски. Пък и нека не забравяме факта, че в момента сме в другия отбор и реално на Русия и е през крачола за нас. Както и Сащ, Франция, Германия...на всички им е през крачола за нашата държавичка и национална гордост.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За това, че им е през крачола далеч не съм съгласен. Много и изключително се вълнуват и двата лагера за нашата родина и по-конкретно как да измъкнат повече облаги :)

Link to comment
Share on other sites

Путин много е внимавал какво да не каже

 

 

 

  • Руска Патриаршия. През 2012 г. руският патриарх заяви, че Русия е получила християнство и писменост от България.
  • Руският министър на културата, историкът проф.Мединцев, заяви през 2014 г., че Русия е задължена на България, че й е дала християнство и писменост.
  • Руска академия на науките. Във фундаменталния си труд - петтомната "История на славянските литератури", любимецът на скопския президент Георги Иванов Св. Климент Охридски и всички останали юнаци от Св. Седмочисленици до Григор Пърличев и Райко Жинзифов са в раздел "Българска литература". А раздел "Македонска литература" просто няма.

 

 

Исторически това е вярно - Кирил и Методий са родени в Солун, а градът е част от антична Македония. Днешна Македония не е част от първоначалната й територия - на нея има две други държавици. Това са Дардания в Западна Македония и Пеония в Източна Македония - съответно на племената й траки.
Link to comment
Share on other sites

За това, че им е през крачола далеч не съм съгласен. Много и изключително се вълнуват и двата лагера за нашата родина и по-конкретно как да измъкнат повече облаги :)

 

Една разумна приказка да видя... 

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така, защото кирилицата са я получили от България, и правилното обръщане към нашите земи е "български". 

А по онова време днешна Македония е била част от България, съответно земята е "българска" и спрямо момента на събитието което коментират. 

 

И по принцип е досадна тази заигравка със съвпадението на имената ползвани за държавата Македония и територията Македония. И точно на база нея македонците се опитват да си препишат всичко случило се тук през последните 2500-600 години :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Ами тя реално писмеността наистина идва от македонска земя, която всъщност винаги е била българска.

Айде бе, сериозно? Кога в Северна Азия са писали на глаголица? :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Пич, ти си ми толкова забавен, че не е истина просто.

Ето и отговора на Мария Захарова.

И защо мислиш трябва да ме интересува как някаква подчинена на дребосъка се опитва да замазва нескопосано лайната след него?

Link to comment
Share on other sites

Замазва се - значи се дръгнат македонски кайсии - какво ви казах аз  :grin: 

Иначе Момчил отдавна не е забавен - той вече, както казва Стефчо, е притежател на отклонения  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Иначе Русия ни "обича" :lol:

 

Това да мислиш, че някоя държава "обича" друга, по каквато и да е причина, трябва да си напълно издухан мозък... Дори най-близките държави, които се сещам САЩ и Великобритания, които през цялата си история са били съюзници и едните кажи-речи са създали другите, дори те се мразят и са воювали помежду си!!! Всичко е пари и геополитически интереси и ако някой си мисли, че все още се прави нещо в името на идеологии, трябва да отиде да се прегледа!

И защо мислиш трябва да ме интересува как някаква подчинена на дребосъка се опитва да замазва нескопосано лайната след него?

По принцип е доста прав тук Божидар Димитров, че това е внимателно подготвено изказване, с което хем да зарадва госта, хем да не каже глупост, тъй като названието на тази област си е таква от време оно...

 

Съдът осъди на четири години затвор бездомник за палежа на тютютенивите складове в Пловдив
Link to comment
Share on other sites

 

По принцип е доста прав тук Божидар Димитров, че това е внимателно подготвено изказване, с което хем да зарадва госта, хем да не каже глупост, тъй като названието на тази област си е таква от време оно...

Божо Вампира прав? Смях в залата! И как според теб кремълското джудже не казва глупост? Пак да попитам всички русофили, кога някой насевер от Дунава е използвал глаголицата като основа на своята писменост, както и другия въпрос, къде точно в Македония (каквато и географска област да означава това) е създадена кирилицата? Казаното от Путлер не само е отчайваща глупост, но и ясно олицетворение на личното му презрение към България! Те тва е, уважаеми патрЕоти! За Божо Вампира ситуацията е ясна, но поне вие направете малко усилие да се запознаете с най-важните и безспорни моменти от историята на България.

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, дишай дълбоко, притеснявам се за тебе.  :grin:

 

А ти запознат ли си с тия важни моменти от Българската история между другото?

Link to comment
Share on other sites

А ти запознат ли си с тия важни моменти от Българската история между другото?

Как мислиш? Дали мога да отговоря на горните два въпроса? А ти, патрЕоте (без да ровиш в Гугъл)?

Link to comment
Share on other sites

Не съм много сигурен дали можеш да ти кажа... Днес много хора дъвкаха историята и повечето я объркаха, някои съществено.

Link to comment
Share on other sites

Не съм много сигурен дали можеш да ти кажа... Днес много хора дъвкаха историята и повечето я объркаха, някои съществено.

Какво дъвкане бе, Видене? Тук не става въпрос за исторически монографии по спорни събития! Къде и от кой е създадена и разпространена кирилицата е прост и неоспорим факт. Ти знаеш ли го това или да те сложим в антибългарската коалиция на Путлер?

Link to comment
Share on other sites

Това да мислиш, че някоя държава "обича" друга, по каквато и да е причина, трябва да си напълно издухан мозък...

Често срещана теза, изказвана от русофилите е, че Русия и руския народ ни обичат, с което крайно не съм съгласен.

Не знам дали има народ, който ни обича. То реално ние един друг не се обичаме, к'во ли да кажем за останалите.

 

Аз като цяло съм доволен от отговорите, но продължавам да смятам, че това изказване на Путин си е малко или много провокация.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

2111376336.jpg
Снимка на първите дами в Брюксел,"мъжа" между тях е първа дама на Люксембург.

Edited by kodi
Link to comment
Share on other sites

Бащицата се е разсърдил и няма да купува нови изтребители. Щели сме да си ремонтираме МИГ-овете. В този ред на мисли снощи се загледах в един клип на Global Conflict и там хората са поставили F16 и JAS Gripen на последните две места.

 

https://www.youtube.com/watch?v=1zUxs7q69Ww

 

И да уточня, че този клип не го поставям за да водя поредния глупав спор на тема Русия VS Америка, а заради добре показаните параметри на самолетите.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Ето какво е изакал Емил Джасим. ARPAnet кво мислиш по въпроса...ам?

Нещо пак пропускам скандалното в написаното. Ти подкрепяш методите на "Възродителният процес" ли?

Може да съм отрицателно настроен към някои групи в БГ, но това не означава, че подкрепям такив тип отношение към хората.

Link to comment
Share on other sites

Турците при този процес сами напуснаха България, а сега реално ние трябва да се чувстваме виновни.

Напускането на България е черешката, резултата от водената политика срещу тях. 

Не разбрах, подкрепяш стореното ли?

Честно казано не ми пука за тях. Но случилото не е нещо с което да се гордеем, а тези които са отговорни е трябвало отдавна да бъдат наказани.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...