Jump to content
BulForum.com

Кое е най-неприложимото


aigner

Recommended Posts

Преди имаше закон за максималната дължина на хладно оръжие но вече този закон го няма от доста време така че който иска може и двуметров меч да носи стига да иска... А с голи ръце срещу някой с меч или нож можещ да го изпалзва... Края е ясен поне за мен. Както и за следващия до него носещ пистолет. Темата се обарна на кой е по-голям на боя в кръчмата и спора е безмислен. По-добре темата да бъде затворена поне за мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Така е,всички отворковци или вадят нож или правят хайка,така че наученото в залата е почти безмислено.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Срещу хладно оръжие нямаш шанс какъвто и да си ,освен ако онзи не е посерко и не се уплаши.Колкото до огнестрелните оръжия ако го носи в кубур ако човека срещу него е с хладно оръжие и на до 3-4 крачки пак изхода ще е ясен.СПоред мен за улицата най-ефективен е пепър спрея.Никого не можеш да убиеш с него и същевременно няма живо същество ,което като напръскаш да продължи с/у тебе.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Кой казва, че няма същество, което като напръскаш със спрей да продължи срещу теб? Противникът ти няма да та чака да го пръскаш точно в лицето със спрей, ефективността на спрея е до 2-3 метра, а на противника ша му трябва 1-2 секунди да те клъцне или гръмне с някой пищов. Ами ако вятъра духа срещу теб? И какво ша ме спре като бъда напръскан? Ще изпадна в безсъзнание ли? Ша ми припари малко на очите и толкоз /в най-добрия случай/ Освен това има и много хубави метателни/балистични/ ножове,пластини както звезди за хвърляне /като на нинджите/ и аз лично притежавам такива и смея да твърдя, че до 7 метра противника ми е в кърпа вързан.

Link to comment
Share on other sites

Мале.... имаме си ПУ нинджа във форума... Новия ми фаворит! Две звезди и ти е отрязал ръцете... Хвърляш му едно пиле от "Аладин" и във въздуха го прави на порции :D

 

А по темата - Уин Чун, по начина, по който се преподава в BG.

Link to comment
Share on other sites

Добре бе, важното е да става весело ето :D

 

269190-2-a.jpg

 

За сведение аз съм 1.80метра и тежа 110 кг.,

 

А според мен си една торба с лайна. Главата не прави изключение.

 

п.п.ша ма прощаваш

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Що не съедините темата с "Да се посмеете малко"?Доста смях падна, особено на края.Най-неприложимо за мен си остава Муай-тай, а най-приложимо в нашите условия на живот - Крав мага.Все пак не забравяйте с каква цел е създадено и за какво.

Link to comment
Share on other sites

Що не съедините темата с "Да се посмеете малко"?Доста смях падна, особено на края.Най-неприложимо за мен си остава Муай-тай, а най-приложимо в нашите условия на живот - Крав мага.Все пак не забравяйте с каква цел е създадено и за какво.

меренето на пишки продължава, а смехът още повече :D

Link to comment
Share on other sites

Що не съедините темата с "Да се посмеете малко"?Доста смях падна, особено на края.Най-неприложимо за мен си остава Муай-тай, а най-приложимо в нашите условия на живот - Крав мага.Все пак не забравяйте с каква цел е създадено и за какво.

 

:blink: Би ли ми казал една причина поради която Муай-тай е неприложимо на улицата...

Link to comment
Share on other sites

не се пази голямо равновесие при муай-тай , там им е слабото място :blink:

 

Хахахахахахахахаха... Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже...

 

Да ти докарам някой от познатите си, да го "бутнеш"... Те и без това едва си седят на краката. Ти май си мислиш, че като Сагат седят всички... На един крак, а? :D

Link to comment
Share on other sites

Ако мислиш, че Муай Тай е неприложимо, значи просто си нямаш понятие какво е това...

 

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Що не съедините темата с "Да се посмеете малко"?Доста смях падна, особено на края.Най-неприложимо за мен си остава Муай-тай, а най-приложимо в нашите условия на живот - Крав мага.Все пак не забравяйте с каква цел е създадено и за какво.

 

Крав мага е изключително ефективна система, създадена на основата на древни езотерични учения.

Включва също така и магически практики. За съжаление действат само на крави.Млеконадоя се увеличава неимоверно.

Link to comment
Share on other sites

не се пази голямо равновесие при муай-тай , там им е слабото място :blink:

 

Хахахаххахаххааххах лешшшш... Добре признавам разбихте го мита за Муай-тай, само да духне по силен вятър и всички се въргалят по земята... хахаха

Link to comment
Share on other sites

Аз съм тренирала джудо и да ви кажа и там е почти само хватки,макар че се учи и на бързи реакции, използване на силата на противника и т.н. но съм съгласна с t0tal. Като се забъркаш в някой бой плюй си на петите и да те няма :gangstah:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм тренирала джудо и да ви кажа и там е почти само хватки,макар че се учи и на бързи реакции, използване на силата на противника

Първо тоя израз "ползва се силата на противника" е адски глупав и го ползват само хора които всъщност са тренирали малко време или такива които са тренирали много време, ама все още не знаят какво всъщност тренират.

При джудо, айкидо и др. "затръшващи" стилове се ползва ИНЕРЦИЯТА на противника, правете разлика.

И продължавам да твърдя че най-приложимото БИ е това с ножовете. Стават и за близко, стават и за далечно.

Link to comment
Share on other sites

Първо тоя израз "ползва се силата на противника" е адски глупав и го ползват само хора които всъщност са тренирали малко време или такива които са тренирали много време, ама все още не знаят какво всъщност тренират.

При джудо, айкидо и др. "затръшващи" стилове се ползва ИНЕРЦИЯТА на противника, правете разлика.

И продължавам да твърдя че най-приложимото БИ е това с ножовете. Стават и за близко, стават и за далечно.

Кое пък е "това с ножовете" ?

 

Мислил ли си по въпроса какво се случва ако останеш без нож ?

 

 

А по въпроса, че ако се сдърпаш с някой, за това, че примерно ти е седнал на седалката в рейса можеш да му окачиш червата на някое дърво за едната глупост ?

Link to comment
Share on other sites

Кое пък е "това с ножовете" ?

 

Мислил ли си по въпроса какво се случва ако останеш без нож ?

А по въпроса, че ако се сдърое дърво за еднапаш с някой, за това, че примерно ти е седнал на седалката в рейса можеш да му окачиш червата на някта глупост ?

Aко останеш без нож БИ, което си тренирал става по-неприложимо.

А колкото до рейса.. трябва да си тъп и комплексиран, че да тренираш БИ само и само, за да можеш да биеш тези, които ти сядат на седалката в рейса!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...