Jump to content
BulForum.com

Кое е най-неприложимото


aigner

Recommended Posts

Май марихуаната за 15 лева си казва своето...

Виж сега, в един конфликт 1 срещу 1 в дискотека примерно, където обикновено стават сбиванията, за които е темата, въпросът ми е ТИ дали си сигурен в себе си, че ще извадиш пистолета и ще го гръмнеш преди той да е стигнал до теб (ако сте на разстояние) и да ти е смачкал главата с хватките и глупостите? Мен това ми е интересно. То е ясно, че пистолета убива, казах ти, тия сме ги гледали.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply
Май марихуаната за 15 лева си казва своето...

Виж сега, в един конфликт 1 срещу 1 в дискотека примерно, където обикновено стават сбиванията, за които е темата, въпросът ми е ТИ дали си сигурен в себе си, че ще извадиш пистолета и ще го гръмнеш преди той да е стигнал до теб (ако сте на разстояние) и да ти е смачкал главата с хватките и глупостите? Мен това ми е интересно. То е ясно, че пистолета убива, казах ти, тия сме ги гледали.

ако е в дискотека е малко трудно има охрана глупости.. по принцип хората си казват да излязат от вънка.. ти си представи ситуацията тогава а и всичко става не искам да споря за работи който нямат отговор на човека пистолета може да му засече ония може точно в този момент да се препъне нещо.. предполагам знаеш че всичко става.. не виждам смисъл да спорим за това първоначално те разбрах криво признавам си

 

 

но сега като прочетох малко повече вериги глупости ... мислех че тази тема е за бойни изкуства не бой по селски

Link to comment
Share on other sites

А в "реалността" напълно уверен ли си, че задължително ще изкараш 9мм-вия ;) преди онзи да е успял да ти свети маслото с разни хватки и глупости? 'Щото аз не съм сигурен, че ще успееш.

 

 

В реалния живот доста биячи са отнесли куршума преди да светят маслото на стрелеца. Да не говорим, че дори да пребиеш някой, той винаги може да свети твоето масло след това.

 

Тия ха-ху и пистолета хвърчи стават само във филмите!

Link to comment
Share on other sites

Нека аз да съм бесен , пък ще ти покажа кое е приложимо и кое не ... :bgrin:

В такава ситуация не се мисли кое може да се приложи , а направо се действа ... както се вика "Дето се открие ... " xd

Link to comment
Share on other sites

Нека аз да съм бесен , пък ще ти покажа кое е приложимо и кое не ... :bgrin:

В такава ситуация не се мисли кое може да се приложи , а направо се действа ... както се вика "Дето се открие ... " xd

Роден да бъде злобен.... :lol: :lol: :lol: Естествено че тогава няма да мислиш, нали за това е тази тема да го мислим сега :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Федор Емельяненко ! Да е чувал някой за него ?

Може да се провери какво е тренирал - това са най-приложимите бойни спортове. Не случайно е без загуба точно в ММА !!!

Най-неприложимо изкуство няма - има най-малко можещ да го приложи.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Не задължавам никой с мнението си но мисля, че Таекуон-До води класацията.

Не мисля, че има неприложимо на улицата бойно изкуство, но също така мисля, че има БИ-ва(Бойно Изкуство) които са по-малко приложими от други.

Смядам, че най-приложими са ДА ДАО, Крав Мага, Граплинг.

Дайте мнение по въпроса.

...лошото е че има много умрели от нож шампиони по бокс или джудо...

Link to comment
Share on other sites

Абе квото и да си говорим нито с пищов нито с нищо може да си сигурен бойните изкуства ти дават просто предимство и те учат на диспиплина която може да се окаже полезна в дадени ситуаций дали бой или нещо друго...

Link to comment
Share on other sites

Аз лично тренирам Тай чу чуан, но от опит знам, че всяко бойно изкуство не е измислено за 5 минути. Измислено е така, че с един единствен удар (ако техниката влезе както трябва), да пратиш "злодеят" в безпомощно състояние. Ако си добър в това, което правиш няма неприложимо бойно изкуство.

Link to comment
Share on other sites

Алабала...

точно защото "един удар - една смърт" не върви при тренирани хора се тренират и контактни бойни изкуства, като киокушин, муай тай, бокс, мма...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Феодор или Фьодор (почти сичко го наричат различно) се е занимавал с бойно самбо и джудо и след това вече кик бокс и муай тай.

То и за тва няма загуба може да се бие в изправено положение може и на земята.

За това смесването на стиловете е най-добре демек ММА също и БДжДж може да свърши много добра работа на улицата.

Пък най-неприложимо според мен са тея винг тсунг или квото е там изглежда ми, че има прекалено излишни движения докато се нанесе удар.

Link to comment
Share on other sites

ne znam koe e nai-prilojimoto no moga da vi kaja koe e nai-prilaganoto

a to e bqganeto

kakvoto i izkustvo da vladeesh osven ognestrelno oryjie estestveno v momenta v koito ti skochat poveche ot dvama si si jiv umrql i trqbva da si skoknesh na krakata, inache zatova se pravqt sparingi s nqkakvi pravila pri koito se zabranqvat kluchove, myrtvi udari, nokti, zybi i t.n.

Moga da kaja che koito i stil da praktikuvash na ulicata neshtata sa drugi i tam nqma pravila - vkluchvat se vsichkite tezi neshta i ako popadnesh na nqkoi dostatychno lud ili podpiinal moje spokoina da ti izkara okoto, da ti razkysa liceto i dori da ti zahape nqkoq arteriq ei taka shtoto ne vnimava kyde te udrq, zatova kato ste gledali ulichni poboishta tozi koito padne na zemqta se sviva kato bebe i si pazi nai-veche glavata i grydniq kosh. A i po princip kato padne toq deto go biesh e opasno da prodyljavash shtoto mnogo lesno i ti mojesh da se ozovesh dolu do nego./izkluchvam masovite poboishta kydeto tova e neizbejno/

 

a i vsichki boini izkystva imat i duhovno vyzvisqvane kydeto se kazva che tova se praktikyva predimno za otbrana i za napadenie na svoq glava

golqmoto izkustvo e da predotvratish boq a ne da prebiesh drugiq :)

... със всичкото си уважение и към бокса ,борбата и комбинацията между тях (КУДО) много е неприятно да те срещне дори начинаещ ножар камо ли да се занимавал малко с Пекита търша кали ... което обезмисля десетките години положен труд и хвърлена пот...неприятно е но факт.

Link to comment
Share on other sites

Айде, дойдоха и тук "ножарите" :D ..., дето без да имат някое острие в себе си, не могат да дишат. Моите уважения към ножарите, но ако му излезне един пищовчар, моите уважения, но всичко се обезмисля :D

 

Така и така си почнал да говориш за факти, я кажи, кой точно дето тренира пекитИ търша е заклал някой боксьор, борец или боксьор и боец заедно (комбинация от двамата)? :>

Link to comment
Share on other sites

... със всичкото си уважение и към бокса ,борбата и комбинацията между тях (КУДО) много е неприятно да те срещне дори начинаещ ножар камо ли да се занимавал малко с Пекита търша кали ... което обезмисля десетките години положен труд и хвърлена пот...неприятно е но факт.

 

Пич тука обсъждаме хипотетична ситуация бой без помощни средства, то по твоята логика аз ако съм с пистолета или с някоя бухалка тоя нож знаеш къде ще ти го напъхам... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Феодор или Фьодор (почти сичко го наричат различно) се е занимавал с бойно самбо и джудо и след това вече кик бокс и муай тай.

То и за тва няма загуба може да се бие в изправено положение може и на земята.

За това смесването на стиловете е най-добре демек ММА също и БДжДж може да свърши много добра работа на улицата.

Пък най-неприложимо според мен са тея винг тсунг или квото е там изглежда ми, че има прекалено излишни движения докато се нанесе удар.

 

За Фьодор съм съгласен с теб, ама точно за Wing Chun не съм -

Wing Chun techniques emphasize practicality and efficiency to maintain its ideals on effectiveness. Strikes are intended to injure or disrupt the target. Efficiency in Wing Chun is based on the concept that the shortest distance between two points is a straight line. Likewise its primary targets all lie along the "centerline" of one's opponent...

 

това е може би най-практически приложимото бойно изкуство. То затова и няма състезания, щото се учиш да "injure or disrupt the target". :) Ако ме разбирате правилно. И естествено всичко е въпрос на практика.

Link to comment
Share on other sites

Фьодор го набъхти на бойно самбо българин.

А за винг чуна и тва що нямало състезания - ала бала :lol:

тва кат айкидото, и там няма състезания, щото всяка техника осакатява или убива.., ама аз не съм видял, нито чул, някой като стивън сегал да ги разхвърля с айкидо по улицата, в някой бар или където и да било :)

Link to comment
Share on other sites

Фьодор го набъхти на бойно самбо българин.

А за винг чуна и тва що нямало състезания - ала бала :lol:

тва кат айкидото, и там няма състезания, щото всяка техника осакатява или убива.., ама аз не съм видял, нито чул, някой като стивън сегал да ги разхвърля с айкидо по улицата, в някой бар или където и да било :)

 

Уличния бой НЕ е бойно самбо. ММА е много по-близо до уличния бой - поради една МНОГО проста причина - НЯМА правила (почти) ! ;) Иначе се радвам за Благой повече от всеки друг.

 

:) Устат си иначе гледам, ама това, че ТИ не си виждал нещо дали означава, че то не съществува ?!? ;)

Мога да ти кажа за неколкократни спаринги с хора от охраната на много известни тукашни бизнесмени с един добре подготвен представител на Wing Chun... и мога да кажа, че нещата са много в негова полза - да не говорим, ако е истински бой, колко по-бързо и категорично ще бъдат решени.

 

П.П. Не е зле като не разбира (българина) - да не дава експертни оценки и да става за смях.

Link to comment
Share on other sites

Уличния бой НЕ е бойно самбо. ММА е много по-близо до уличния бой - поради една МНОГО проста причина - НЯМА правила (почти) ! ;) Иначе се радвам за Благой повече от всеки друг.

 

:) Устат си иначе гледам, ама това, че ТИ не си виждал нещо дали означава, че то не съществува ?!? ;)

Мога да ти кажа за неколкократни спаринги с хора от охраната на много известни тукашни бизнесмени с един добре подготвен представител на Wing Chun... и мога да кажа, че нещата са много в негова полза - да не говорим, ако е истински бой, колко по-бързо и категорично ще бъдат решени.

 

П.П. Не е зле като не разбира (българина) - да не дава експертни оценки и да става за смях.

 

Ти гледам разбираш и си компетентен, покажи и на нас да се просветлим тия спаринги и тоя истински бой да го видим...

Link to comment
Share on other sites

Ти гледам разбираш и си компетентен, покажи и на нас да се просветлим тия спаринги и тоя истински бой да го видим...

 

А длъжен ли съм ???

 

Както и да е, може би наистина по-остро се изказвам. Но като видя някой да пише, "ала бала" за нещо което не е виждал, нито пък чувал както сам си признава експерта poznai и реакцията ми е донякъде оправдана.

 

Аз поне се старая да говоря от първо лице, и за неща на които ЛИЧНО съм бил свидетел или пък лично аз съм правил.

Link to comment
Share on other sites

А длъжен ли съм ???

 

Както и да е, може би наистина по-остро се изказвам. Но като видя някой да пише, "ала бала" за нещо което не е виждал, нито пък чувал както сам си признава експерта poznai и реакцията ми е донякъде оправдана.

 

Аз поне се старая да говоря от първо лице, и за неща на които ЛИЧНО съм бил свидетел или пък лично аз съм правил.

 

Ами не не си! Също така ние не сме длъжни да сме съгласни с твоето "експертно" :crazy: мнение... Освен таова като не показваш или доказваш по никакъв начин ти самия пишеш "ала бала"!!!

Link to comment
Share on other sites

Феодор или Фьодор (почти сичко го наричат различно) се е занимавал с бойно самбо и джудо и след това вече кик бокс и муай тай.

То и за тва няма загуба може да се бие в изправено положение може и на земята.

За това смесването на стиловете е най-добре демек ММА също и БДжДж може да свърши много добра работа на улицата.

Пък най-неприложимо според мен са тея винг тсунг или квото е там изглежда ми, че има прекалено излишни движения докато се нанесе удар.

 

Винг тсунг...я не се излагай, т`ва бойно изкуство е признато от къде ли не,... Ип Ман, Брус Ли са най-видните представители на бойното изкуство. А, колкото до ММА, муай-тай (поне този стил, който го практикуват в БГ), кик-бокс са си пълни простотии, ако питате мен. В днешно време никой не може да постигне нивото на предишните "old school" майстори на бойни изкуства (които, действително с 1 удар биха могли да убият един от тези палячовци от ММа и тн.), именно защото в днешно време се набляга на силата, всяческата победа и прочие. Едва ли някой поставя философията и вътрешния покой на 1во място.

Един истински представител на някое бойно изкуство, било то Тай-чи (най-вече), Муай-тай, Бокс, Джудо, би могло да му потрябва микс с друго бойно, за да е адекватен и на земята и на крака. А и най-вече си зависи от човека.

Link to comment
Share on other sites

Ами не не си! Също така ние не сме длъжни да сме съгласни с твоето "експертно" :crazy: мнение... Освен таова като не показваш или доказваш по никакъв начин ти самия пишеш "ала бала"!!!

 

...! Ти не си длъжен и да четеш даже какво съм написал нали ? Ама явно се напъваш... ок, радвам се - радвай се и ти.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...