Jump to content
BulForum.com

Кое е най-неприложимото


aigner

Recommended Posts

...! Ти не си длъжен и да четеш даже какво съм написал нали ? Ама явно се напъваш... ок, радвам се - радвай се и ти.

 

Браво доказа тезата си експерте, евала :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply
Браво доказа тезата си експерте, евала :)

 

:) Къде въобще видя, че искам да доказвам нещо ?

Казах, че някой, който изрично казва, че не е видял или чул нещо, всъщност дава "експертно" мнение именно по същото ! Казах аз какво знам, ама не от 2-ра, или 102-ра ръка, ами от първа, който знае за какво говоря вярва, който набляга много на филмите и телевизията не вярва - всеки сам си избира.

 

П.П. А точно пък на такъв като теб - на всяко гърне мерудия - най-малко искам да доказвам каквото и да било. Сполай ти и да живее кабелната. :)

Link to comment
Share on other sites

Уличния бой НЕ е бойно самбо
Кой въобще е казал, че бойното самбо е уличен бой?
ММА е много по-близо до уличния бой - поради една МНОГО проста причина - НЯМА правила (почти) !
В ММА няма правила, а? Изказа се Светлия :laughing:
Иначе се радвам за Благой повече от всеки друг.
Вий сте първи приятели, щото.... хъхъх
това, че ТИ не си виждал нещо дали означава, че то не съществува ?!? ;)Мога да ти кажа за неколкократни спаринги с хора от охраната на много известни тукашни бизнесмени с един добре подготвен представител на Wing Chun
Ами айде кажи ми за спарингите, щом можеш. Кой е този човек, и срещу кого също толкова добре подготвен от друг стил е правил спаринг?
П.П. Не е зле като не разбира (българина) - да не дава експертни оценки и да става за смях.

Ти за смеха на мой гръб, не бери грижа... :>>>

Link to comment
Share on other sites

:) Всичко по твой адрес го казах единствено заради:

 

... ама аз не съм видял, нито чул...

 

което е най-възможно сериозния аргумент в полза на каквото и да било. :)

 

А пък особено като нито си видял, нито си чул как го разбираш и усещаш тоя Wing Chun... :bowdown:

 

П.П. Ако имаше поне малка представа за това какви хора охраняват гореспоменатите бизнесмени, нямаше толкова да ме разпитваш. И едва ли аз ще те светвам за спаринги - какви с кого и как се правят - важното в случая е какво съм видял с очите си (ама не по телевизията и по филмите, като повечето тук).

Link to comment
Share on other sites

Отговорих на твоите думи, че това можеш, че онова можеш, но се оказва, че можеш само да си пишеш по клавиатурата.., и както изглежда, все така няма нито да видя, нито да чуя :>

 

Кажи му името поне, и къде тренира или е тренирал :")

Link to comment
Share on other sites

Отговорих на твоите думи, че това можеш, че онова можеш, но се оказва, че можеш само да си пишеш по клавиатурата.., и както изглежда, все така няма нито да видя, нито да чуя :>

 

Кажи му името поне, и къде тренира или е тренирал :")

 

Ако говорим за писане по клавиатурата - няма да спорим биеш ме в пъти, така като гледам тамън 3-пъти по-голям писател си. Тъжно за теб, но факт. Изобщо съм нямал амбицията ти да видиш, или ти да чуеш нещо - явно че ти се отдава повече да НЕ виждаш и да Не чуваш - проблема обаче не е мой и не виждам защо трябва аз да ти го решавам !

 

А момчето се казва Жоро, тренира (може и да е ше) Wing Tsun при Багалев. И колкото и да не ми се нрави като човек, доста добре се справя.

Link to comment
Share on other sites

Ако говорим за писане по клавиатурата - няма да спорим биеш ме в пъти, така като гледам тамън 3-пъти по-голям писател си. Тъжно за теб, но факт. Изобщо съм нямал амбицията ти да видиш, или ти да чуеш нещо - явно че ти се отдава повече да НЕ виждаш и да Не чуваш - проблема обаче не е мой и не виждам защо трябва аз да ти го решавам !

 

А момчето се казва Жоро, тренира (може и да е ше) Wing Tsun при Багалев. И колкото и да не ми се нрави като човек, доста добре се справя.

 

Какво ме правиш на луд?

Цитирам те:

Мога да ти кажа за неколкократни спаринги с хора от охраната на много известни тукашни бизнесмени с един добре подготвен представител на Wing Chun

Айде като можеш, кажи ми?

Ма се тая, сам ще го питам Стенли за този Жоро охранителя, дет ги цепи различни стилове по спарингите, па на истински направо ги трепе :laughing:

 

Що се отнася до писателствата, нарочно го споменах. Каня те най-учтиво в твой удобен ден, теб и Жоро убиеца да покаже/те нагледно за какво става дума. Спариг парнтьор ще има за всеки, според категорията.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Наистина будиш съмнения у мен вече !

Къде точно писах, че човека е охранител ??? или пък убиец ??? или пък, че на истински съм видял да ги трепе ??? или пък, нещо изобщо за различни стилове :confused

 

Хем ме цитираш, хем даже май не виждаш какво съм писал ! А Багалев можеш да си го питаш колкото искаш, пичагата е русоляв. И аз ще използвам най-учтиво случая да те поканя при учителката ми по български език, да тренирате анализ и интерпретация на текст. ;)

 

И като ме каниш можеш да кажеш, къде поне, че не е учтиво така някак...

 

Едит: И още нещо се сетих - да не ме бъркаш с агент на някой за участие в "спаринги", Жоро си го покани сам, ако ти даде координати Багалев.

 

Едит2: И да използвам случая да те попитам дали познаваш поне един от охраната на Пещерняците ? За да знам дали въобще има за какво да си говорим ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, той е бил охранителите на известни личности.

ок, бияча на охранителите да е.

ако е така, започвам да се съмнявам, че е тренирал само WT :>

.., но то ще си покаже още при вида му, стойката, която ще заеме и всичко след нея.

На мен ми е най-удобно в залата на Шишиньов, на гребната база.

Но бих могъл да се съобразя със залата и според района, в който живееш :D

 

п.с.: другия път като ме нападаш словестно, доизказвай се с ясни факти, или ела с някой да покаже.

 

п.с.2: не, не ги познавам пещерняците :D, но познавам един друг, който все ме пита, ти познаваш ли този, познаваш ли онзи (все някои дет трябва да са някакви извести), хъхъх, мога ти пратя скайпа му да си говорите на познати, той сигурно ги познава, може и да са най-добрите му приятели :D

Link to comment
Share on other sites

...п.с.: другия път като ме нападаш словестно, доизказвай се с ясни факти, или ела с някой да покаже.

 

Ще си пишем май цяла вечер.

"Показвача" си ти. Ти си този, който каза, че Wing Tsun и Wing Chun са ала-бала, от което следва да направиш един показен спаринг с някой от този стил (най-близко е Багалев) и да демонстрираш колко много ги разбираш и колко много си прав ! Окс !

 

П.П. И да нападам те словесТно ;), щото ти словесТно нападаш нещо, което "нито си чул, нито си видял", ако правилно те цитирам.

Link to comment
Share on other sites

Ще си пишем май цяла вечер.

"Показвача" си ти. Ти си този, който каза, че Wing Tsun и Wing Chun са ала-бала, от което следва да направиш един показен спаринг с някой от този стил (най-близко е Багалев) и да демонстрираш колко много ги разбираш и колко много си прав ! Окс !

Багалев не прави спаринги, нито приема покани за бой, нито прави отворени семинари.

Багалев никога не е казвал, че с Винг Чун има надмощие над трениращи, бокс, киокушин, джудо, самбо и т.н.

Багалев е умен и интелигентен човек, който разбира от маркетинг и реклама. Тренира цял живот, но какво може, само той си знае. Аз лично имам само добри чувства към него.

Доведи ми 1 трениращ WT, който има твойте твърдения и аз ще му изкарам 10, с различно от неговото мнение, да си избере един от тях, на който да демонстрира.

Аз да съм ходил да бия Багалев... :D

Аз се позовавам на фактите, че нито съм виждал, нито съм чувал. Ти си виждал, ок, разбрахме че е Жоро, който тренирал при Багалев. Пребил на спаринг охраната на пещерняците. Ся ше ме караш да питам ква е тази охрана :>

Както и да го погледнеш, дните на фокусите отниманаха отдавна. Няма я вътрешната сила, акробатичните номера, чупените стойки и т.н., с който пребиваш всички останали. Няма ги простите хора вече, всеки отива там, където е практичното, а ако все пак ходи на друго място, значи търси духовното :>> Няма лошо в духането :>

Ако съдя по аватара ти, сигурно си се хванал с тайдзи при Сомов :>> - отбор умници.

Освен това съм свидетел на множество развивали се теми относно страшните стилове и хора, които са искали да усетят боя от тях, но това все не става, защо? :)

 

п.с.: по горния ти пример, ако кажа, че ти си ала-бала, не искам да те обиждам, ще следва ли същото ти предложение?

 

п.с.2: лека за сега, че пак ще ходя на обяд на работа..

утре обезателно ще прочета какво още си имал да ми кажеш, но не и да ми покажеш

Link to comment
Share on other sites

...

 

Няма надежда за теб.

 

Имам въпрос: как точно доказваш, че Wing Tsun и Wing Chun са ала-бала ? Явно не си виждал и не си чувал, което вероятно за теб е най-силния аргумент.

 

Цитат: "Пребил на спаринг" - пак си ги измисляш, явно ти е стил това ! :)

 

...Багалев никога не е казвал, че с Винг Чун има надмощие над трениращи, бокс, киокушин, джудо, самбо и т.н...

 

Очевидно интелигентен човек, за разлика от тези дето твърдят (единствено на думи), че нещо било ала-бала, а като стане дума за показване - тоя не искал, оня не давал... ахах - на крив ..........

 

А и да вметна, че аз също като интелигентен човек не бих казал, че еди кое си има надмощие (сега усетих кое те е подразнило :) ), ми ако не ти харесва този "бой", който тренираш - смени стила. Казах в потвърждение на думите си, че съм виждал спаринг между човек трениращ Wing Tsun и такива, които тренират какво ли не - и пича се справи повече от добре. И според мен, ако беше истински бой изхода щеше да е бърз и неприятен.

 

Гледам, че си ме разконспирирал... :confused Брей брей брей, половината думи, които съм писал не разбираш, пък от един аватар ме прати при Сомов. Не го знаех човека досега, но явно си заслужава да се позаинтересувам, щом имаш нещо против " отбор умници" -те на Сомов - със сигурност ще ми е по-интересно и по-полезно отколкото при теб, съдейки по досега видяното (най-вече написаното) от теб.

 

А за това кой какво искал да те прави, пак аз ли нещо трябва да помагам, че не разбрах ? Ако си зададеш на себе си собствените ти въпроси има шанс и да си отговориш на защото. ;)

 

П.П. И последно, ако ти се занимаваш с "бой" тъжно, но избора е твой.

 

Едит: И с удоволствие ще дойда на организиран от теб спаринг с човек трениращ Wing Tsun/Chun с достатъчно високо ниво (поне колкото Багалев или Михайлов), на който ти демонстрираш как Wing Tsun и Wing Chun са ала бала и колко по-по-по- е "боя", който пропагандираш цяла вечер с неясно каква надежда...

Link to comment
Share on other sites

Трябваше по-рано да кажеш, че си уклончив клавиатурен боец, да не се занимавам да влизам в дискусии.

Пълно чал си

Link to comment
Share on other sites

Трябваше по-рано да кажеш, че си уклончив клавиатурен боец, да не се занимавам да влизам в дискусии.

Пълно чал си

 

:) Поне не се изхвърлям как нещо е ала бала и колко съм велик. Пък после да си търся извинения...

За клавиатурния боец ти казах - доста по-напред си от мен - доказано.

Link to comment
Share on other sites

Гого, май се сещам за кой Жоро става въпрос, дето тренирал при Багалев. Той преди беше киокушинкаец, но му промиха мозъка с WC, ако става въпрос за същия.

Такива приказки да се говорят за разни спаринги и да се спрягат момчета...всъщност интересно ми е кои момчета визираш, Светлия? Питам те, защото съм тренирал с почти всички и ми е любопитно кой от тях е ял бой?

 

Няма нужда от нерви, с мир, любов и ВЧ да става всичко

Link to comment
Share on other sites

Емо, всъщност знам за киокушинкаец точно, който е отишал да тренира при Багалев, отдавна ми е говорил за него, едно здраво момче :) Явно ще да е той. Вероятно и вече не тренира при него...

Ей, ама навсякъде слухтиш.. :>>>

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Емо, всъщност знам за киокушинкаец точно, който е отишал да тренира при Багалев, отдавна ми е говорил за него, едно здраво момче :) Явно ще да е той. Вероятно и вече не тренира при него...

Ей, ама навсякъде слухтиш.. :>>>

Всъщност го познавам лично.

Искам само да разбера кога точно е набил охраната на Пещерняците...Щото и там имам доста приятели... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Пичове, тука стана кръчмарска свада. Аз набих тоя, оня наби другия, мойто изкуство е number one, твойто е съчинено от пиян кореец и т.н.

Изчетох доста от далеч темата и ми е интересно, какво точно тренираш (или си тренирал) ти - poznai ?

Не познавам хора, които да са охранители на видни личности, но по първи впечатления забелязвам, че е важна визията, а техниката и уменията им в боя - лично мои наблюдения.

 

А по темата - доста пъти (да не кажа всеки път), най-простите неща са най-ефективни. Според мен най-приложими са кик-бокс и Muay Thai и понякога бокс. Причината е, че когато срещу теб стоят трима човека, на теб ти трябва точно тази сила(на която, както беше споменато по-горе в темата, се набляга в днешно време), а не духовна извисеност. Бързина, сила, издръжливост. Ескиваш ти е достатъчен, за да избегнеш аматьорски спрегнатото кроше на пияния пред дискотеката...не е нужно 43% от тежестта ти да е на единия крак, 47% на другия, 10% по средата, лявата ръка да сочи към космоса, дясната, разтворена с пръсти сочещи противника и душата ти в този момент да е манастир. Не виждам как ще стоиш и ще правиш хватки и ключове на един побойник, когато с него има още поне един, който може да ти отвори куфара само с един ритник в главата в този момент.

Колкото е по-груб спорта, толкова е по-приложим на улицата. По лични наблюдения, най-корави в боя остават боксьорите - каменни юмруци и добра техника.

Относно WC, как правилно ще приложиш нещо на улицата, когато си го упражнявал единствено върху чувала или на въздуха в залата, защото то е толкова смъртоносно, че няма как да го приложиш на жив противник, за да го затвърдиш в ситуация?

Link to comment
Share on other sites

Причината е, че когато срещу теб стоят трима човека, на теб ти трябва точно тази сила(на която, както беше споменато по-горе в темата, се набляга в днешно време), а не духовна извисеност.

 

Tochno duhovna izvisenost ti trqbva v takavca situaciq. Padash na kolene i pochvash da se molish da ne te potroshat prekaleno mnogo. Inache i az sym gi gledal tiq filmi deto nashte biqt loshite, ama s mnogo gi biqt. Skuchni sa.

Link to comment
Share on other sites

Tochno duhovna izvisenost ti trqbva v takavca situaciq. Padash na kolene i pochvash da se molish da ne te potroshat prekaleno mnogo. Inache i az sym gi gledal tiq filmi deto nashte biqt loshite, ama s mnogo gi biqt. Skuchni sa.

 

Ххахахах то ако се стигне до там по добре бягай, не падай на колене :) Иначе съм ставал свидетел как двама бият 7-8 ама само веднъж :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Някой може ли да ме насочи къде да отида да погледам 1-2 тренировки на карате, киокошин, да дао и муай тай и да реша на кое да се запиша? Ако ми дадете и месечна такса на залите ще е още по-добре. Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

Киокошин има в спортните зали на стадион "Ботев". "Армейски клуб" мисля, че се водеше и преди беше на много високо ниво, сега не знам как е. Не е залата, гледаща към булеварда, там е Таекуондо. Някоя от вътрешните, точно коя е, не знам. Май гледах някакви плакати, но не съм сигурен.

За другите спортове не мога да ти помогна.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ме насочи къде да отида да погледам 1-2 тренировки на карате, киокошин, да дао и муай тай и да реша на кое да се запиша? Ако ми дадете и месечна такса на залите ще е още по-добре. Благодаря предварително!

 

 

В зала Олимпиада има кикбокс за който чувам добри отзиви може да отидеш и да направиш 1-2 тренировки да видиш дали ще ти хареса, таксата беше нещо от рода на 30-40 лв на месец не мога да ти кажа с точност...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...