Jump to content
BulForum.com

Star Wars 3: The Revenge of the Sith: очаквания


Recommended Posts

не съм гледал др. части или поне не съм ги гледал целите но днес гледах 3ти епизод и ми хареса мисля да гледам и другите ! ! !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Не беше лошо филмчето ама завърши малко кат матрицата:ни в клин ни в ръкаф :D .Добре е направен филма и сюжета е добър.Ще чакам четвартата част с нетарпение.

Link to comment
Share on other sites

Не беше лошо филмчето ама завърши малко кат матрицата:ни в клин ни в ръкаф :D .Добре е направен филма и сюжета е добър.Ще чакам четвартата част с нетарпение.

Ами тя четвАртата част излезе преди 20 години

:D :P :)

Link to comment
Share on other sites

На мен ми хареса ... гледах го 3 пъти /на кино/ :blink: (2 по принуда :P ) . Хубави ефекти , но не е наблегнато само на това . Абе добре е ;) .

Link to comment
Share on other sites

Лукас като е правил първите три части е допуснал някои недомислици ... Като за начало мисля че в 4-ти епизод Оби-уан(Бен) Кеноби разправяше че не бил виждал R2D2. Ама в първите 3 части бяха голяма партия. После Йода (най-лудия) разправяше, че трябвало да открият кой бил тайнственият ситски лорд ... Може би този, с който се би в залата на сената ? Ама като цяло са нагодили филмите. Иначе епизод 3 надмина малко очакванията ми, които не бяха много добри. Иначе имаше яко екшън такова ... И Йода пак размахваше меча и правеше мръснишки физиономии ... Сигурно пак е бил напушен (той затва си е останал малък и зелен) ... Та ... филма става, но определено съм за старата трилогия (епизодите 4,5 и 6). Въпрос на гледна точка :)

Link to comment
Share on other sites

А мен по едно време така ме завладяха ефектите и начина по който беше направена околната среда, че започнах да си мисля, че всичко се случва наистина някъде там.

Link to comment
Share on other sites

Не е лош филма, даже е доста по-добър отколкото очаквах. Но няма какво да се лъжем 1,2 и 3 епизод са направени с изцяло комерсиална цел. Първите два са на принципа eфекти и тъпи лафчета(или неподправен хумор, както биха казали STAR WARS феновете). Третият е само с ефекти(това го прави по-добър). Наистина за момента ефектите са зашеметяващи, но след няколко години ще са стари и в филма няма да има нищо кой знае какво запомнящо се, а според мен добрият филм е този, който се гледа с успех след години. Смянам, че епизод 5 и 6 отговарят на това условие. На 4 са твърде наивни ефектите. Все пак STAR WARS е една легенда и си заслужава. Дано само Лукас да не реши да прави епизод 7,8 и т.н., че ще стане като сапунка.

Link to comment
Share on other sites

България, 2025 г., късен следобед. Телевизор. Канал 1. Тържествена музика.

Мъжки глас. Бас.

"... Българската национална телевизия представя 3896 епизод на сериала "Стар Варс"... в миналия епизод видяхте... принцеса Лея попада в самолетна катастрофа и губи паметта си... Люк Скайуокър разбира, че е баща на Оби-Уан... Йода е влюбен в Чубака, който е болен от рак и има незаконен син от р2д2..."

не богохулствайте !!!! & , 8 и т.н няма да има (въпреки че има 5 книги които са продължения) ,но сериозно се обмисля вариант за филм в който ще се разказва за Obi-wan :)

Link to comment
Share on other sites

България, 2025 г., късен следобед. Телевизор. Канал 1. Тържествена музика.

Мъжки глас. Бас.

"... Българската национална телевизия представя 3896 епизод на сериала "Стар Варс"... в миналия епизод видяхте... принцеса Лея попада в самолетна катастрофа и губи паметта си... Люк Скайуокър разбира, че е баща на Оби-Уан... Йода е влюбен в Чубака, който е болен от рак и има незаконен син от р2д2..."

:punk :punk :punk :)

Link to comment
Share on other sites

Най накрая успях да отида на кино да го гледам. Съжалявам. Филма беше много, много зле. Много хора ми казаха, че не струва, и въпреки, че очакванията ми бяха супер занижени пак не ми хареса. Нито играта беше на ниво, нито сценария. Лукас сериозно се изложи за мен.

Link to comment
Share on other sites

Съдейки по масовия успех на филма явно не всички мислят като тебе.

Лукас може и да не се е справил абсолютно блестящо с навързването на всичките серии, но това ни най-малко не намалява достойнствата на тези нови серии.

Разбирам всички, които казват, че старите серии са по добри, но нека да си сложат ръката на сърцето и да си признаят, че това е носталгия.

Нито играта на артистите, нито ефектите са на нивото от последните три серии на Лукас.

Самия аз съм абсолютен фен на SW (първа серия - 10 гледания още при излизането и в БГ, хубаво, че билетчето беше стотинки). Имам 4, 5 и 6-ти епизод, както на дискове, така и на касети. Не ги омаловажавам, но...

Единствено не ми е ясен реда в който новото поколение ще трябва да гледа сериите.

Ако гледа първо 4, 5 и 6-та се губи част от очарованието и изненадата, особено при 3-та серия.

Ако се гледат последователно, според номерацията, тогава 4, 5 и 6-та губят...

Link to comment
Share on other sites

Съдейки по масовия успех на филма явно не всички мислят като тебе.

 

 

Тва кой го казва ? ти ли ? .....всеки си казва "...аве хубав - смотан , трябва да ида да го гледам " ....отива разо4арова се и пове4е не иска да го гледа , оба4е разликата му с други филми на който се мери успеха е 4е този филм има прекалено много фенове който биха си казали именно така и биха го гледали ,въпреки лошите ве4е отзиви ! ..и вси4ки тези фенове ,като идат да го гледат по един път , само заради старите серии и като сложиш не малкия процент лъжа в статистиката за гледане на филма ...ето ти големия успех за който говориш !

Найстина съм съгласен -много лоша игра от страна на артистите ... е не вси4ки , но пове4ето !

Link to comment
Share on other sites

Ами естествено, че ще има успех. На мен доста хора ми казаха изобщо да не си правя труда да го гледам, все пак отидох, за да се убедя сам. Еми по-добре да бях отишъл на театър. Блудкава работа.

Слагам си ръката на сърцето и ти казвам, че тези три епизода изобщо немогат да се сравняват с първите три. На някой му е време да се пенсионира.

Link to comment
Share on other sites

Очаквах грандиозни битки, размятане на мечове.. динамика, а филма беше предимно разговори. това не ми хареса на мен. иначе както и по-горе казах... ефектите (главно околната среда, защото при липса на битки.. други ефекти няма :) ) ме накараха да си помисля, че всичко това се случва някъде там. далеч с по-голямо желание изгледах Lord Of The Rings : The Retirn Of The King. сега остава само да си сваля да гледам 4-та 5-та и 6-та част, защото съм ги гледал от тук от там като са ги давали по телевизията. честно казано и втората не си спомням. помна само първата и то само защото играх играта и тя много ми хареса, а играта се развива по филма.

Link to comment
Share on other sites

Мегапрост филм! Трагедия! Просто не съм си представял, че може да бъде толкоз тъп!

Някога много се радвах на това, което сега се нарича Епизод 4, 5 и 6, но 1 и 3 са абсолютно мегаултрасуперстрашно тъпи! Епизод 2 не беше, чакт толкоз трагичен.

 

Няма ли, кой да спре Лукас да не съсипва собствените си филм!!!

 

 

не богохулствайте !!!! & , 8 и т.н няма да има (въпреки че има 5 книги които са продължения) ,но сериозно се обмисля вариант за филм в който ще се разказва за Obi-wan xmas.gif

 

Господи помилуй! Убий Лукас преди да направи това светотатство!

Link to comment
Share on other sites

Въпрос на вкус казало кучето и си облизало под опашката. Много говорели - ти кво искаш да развяват "фенерите" 120 мин.? Реших след епизод 3 да гледам отново 4 да ги сравня. Е кво да ви кажа просто след новите епизоди 1 2 и 3, епизод 4 е като мъпет (пъпет) шоу. А гласа на дарт вейдър е като на дете говорещо през тръба. Общо взето преди 20-тина години съм го гледал със затаен дъх, но сега изглежда смешен.

Link to comment
Share on other sites

Тва кой го казва ? ти ли ?

От това, че някой се е излъгал да го гледа зависи само тази статистика

http://www.imdb.com/boxoffice/alltimegross

172-ро място преди да изтече втората седмица - това ако не е успех - здраве му кажи.

Но, едва ли можеш да ме убедиш, че всичките 31 543 души са оценили този филм със средна оценка 8.1

http://www.imdb.com/title/tt0121766/

само защото са искали да прецакат другарчетата си или пък поради някаква принуда. Подправяне на статистиката - да бе и световната конспирация в действие.

Link to comment
Share on other sites

Ами естествено, че ще има успех. На мен доста хора ми казаха изобщо да не си правя труда да го гледам, все пак отидох, за да се убедя сам. Еми по-добре да бях отишъл на театър. Блудкава работа.

Слагам си ръката на сърцето и ти казвам, че тези три епизода изобщо немогат да се сравняват с първите три. На някой му е време да се пенсионира.

Интересно, ти направи ли си труда да гледаш 4-ти епизод след като гледа тези три.

Мъпет шоу е меко казано.

Ефектите са...

Не ме разбирайте неправилно. Самия аз съм върл фен на SW, но да си затваря човек очите пред очевадни истини...

За времето си 4-ти епизод е супер (всички го гледахме със затаен дъх основно поради ефестите и частично заради приказността), но оттогава киното направи огромна крачка напред и да се сравняват тези две епохи е меко казано неуместно.

Link to comment
Share on other sites

Очаквах грандиозни битки, размятане на мечове.. динамика, а филма беше предимно разговори. това не ми хареса на мен. иначе както и по-горе казах... ефектите (главно околната среда, защото при липса на битки.. други ефекти няма :) ) ме накараха да си помисля, че всичко това се случва някъде там. далеч с по-голямо желание изгледах Lord Of The Rings : The Retirn Of The King. сега остава само да си сваля да гледам 4-та 5-та и 6-та част, защото съм ги гледал от тук от там като са ги давали по телевизията. честно казано и втората не си спомням. помна само първата и то само защото играх играта и тя много ми хареса, а играта се развива по филма.

Аха, предлагам специално за такива "фенове" Лукас да издаде подобрена версия, където да няма много-много приказки и основно да свистят мечове.

Link to comment
Share on other sites

Аз по принцип не съм фен на star wars , но дочух че това трябва да е последния филм и следователно се навих да го гледам , само че с такъв край не ми мяса като да е последен . Иначе добро си беше филмчето... :P :blink:

Link to comment
Share on other sites

Аха, предлагам специално за такива "фенове" Лукас да издаде подобрена версия, където да няма много-много приказки и основно да свистят мечове.

 

някъде да съм казал че съм фен? следващия път чети малко преди да използваш кавички наляво и надясно. и пиши всичко в един пост, а не в 3 последователни. ти какво предлагаш.. слабо го интересува който и да било. за да изкажа мнение не е нужно да съм фен. то даже в поста който си цитирал си го пише "сега остава само да си сваля да гледам 4-та 5-та и 6-та част, защото съм ги гледал от тук от там като са ги давали по телевизията." ама кой да чете.. нали трябва да си пуснем заучените лафове. ти като не искаш да ти свести гледай дързост и красота. аз затова гледам междузвездни войни, за да видя ВОЙНИ, а не едно разбиване на звездата на смъртта и нищо друго. та в тази част имаше бой само в началото. после всичко беше приказки и нищо друго. нали това е развръзка все пак.. трябваше да направят битка тук там. аз не го усетих кога свърши тоя филм. хоп хоп.. стрелби, кораби, роботи, космос.. изведнъж планети, сенат, любовни истории.. момчето го примамиха към тъмната страна. обиколиха изтрепаха всички.. направиха им засади и пляс. финалната битка дошла. еми.. някакси повече труд можеха да си направят. като един преразказ мина филма. чопнато от тук от там и ей го на.. филм. първата част беше къде къде по-добра. но тук все пак ставаше развръзката...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...