Jump to content
BulForum.com

СПОРТНИ КОЛИ


Коя предпочитате? Мнения...  

354 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Тези танкове както ти ги наричаш като ги настъпиш вадят глас като на ранен звяр А онези "малките" като ги настъпиш се чува само вдигане не обороти и специфичния шум на гърнетата

 

То ако от това се определя дали една кола е спортна аз ще махна гърнето на наща Лада и знаеш ли какъв глас вади!!Или пък ся както е пробито гърнето начи жигулетката ни е поне 250 коня ;) :tongue ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 387
  • Created
  • Last Reply

E да ама аз не ти говоря за такова бучене Сещаш се за кво става въпрос Пък и кво ся мен си ме кефят най-много италианските колички Няма значение дали някоя марка е изкарала 1001 коня или самолет на пътя Jozo точно ти знаеш че аз никога няма да се откажа от "ИТАЛИАНКИТЕ" сещаш се нали :sayjin

Link to comment
Share on other sites

онези "малките" като ги настъпиш се чува само вдигане не обороти и специфичния шум на гърнетата

... + още стотина километна отгоре :)

 

А еда кола не върви само с V12 и звук от който ти се пукат тъпанчетата. :D ако това са коли аз съм от МакЛарън :sick . Ти сам каза. Чуй звука на едно Ферари например 360 или Ф50, Ф40 (няма значение) и го сравни със звука на Мустанг, е верно Форда вади по силен звук ама Ферарито пък го мачка по всички показатели. Знам, че не говоря за Японска колица ама защо примерно във ВРЦ няма Мустанг, МЕРЦЕДЕС и т.н. Ами Импреза, Ксара, Фокус, Лансер, дори и :sick ПЕЖО :sick?

 

Отговора е много лесен: иска се кола която да върви, а не да вади звук от V12 6 литров, а и не на последно место колата трябва да е лека и доказана в състезанията. :punk :)

Link to comment
Share on other sites

... + още стотина километна отгоре  :)

 

А еда кола не върви само с V12 и звук от който ти се пукат тъпанчетата. :D ако това са коли аз съм от МакЛарън :sick . Ти сам каза. Чуй звука на едно Ферари например 360 или Ф50, Ф40 (няма значение) и го сравни със звука на Мустанг, е верно Форда вади по силен звук ама Ферарито пък го мачка по всички показатели. Знам, че не говоря за Японска колица ама защо примерно във ВРЦ няма Мустанг, МЕРЦЕДЕС и т.н. Ами Импреза, Ксара, Фокус, Лансер, дори и  :sick ПЕЖО :sick?

 

Отговора е много лесен: иска се кола която да върви, а не да вади звук от V12 6 литров, а и не на последно место колата трябва да е лека и доказана в състезанията. :punk  :)

 

Браво Евил страшен си точно и аз това исках да убедя Дон_Чефо че не е важен само звука и кубатурата ЕВАЛА :punk :punk :D :D :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

E хубуу айде от мен да мине пускам ви малко гювеч но мнението си го запазвам поради причината че много ама много ме кефят 12 цилиндъра и 6 литра обем

Link to comment
Share on other sites

E хубуу айде от мен да мине пускам ви малко гювеч но мнението си го запазвам поради причината че много ама много ме кефят 12 цилиндъра и 6 литра обем

Всеки има право на собствено мнение - това просто немога да го обора. :) Теб те кефят Нас - НЕ. Това е. :) :) :) Кефи ме Ферари, Ауди, и т.н. ама не ми харесват Американските коли (с изключение на Хамър Н2). Не ме кефят от японските Супра, Скайлайн и т.н. измишльотини. :)

Link to comment
Share on other sites

Evil_smith с теб сме на едно мнение само дето аз съм малко по толерантен към американските коли

evil_smith

Кефи ме Ферари, Ауди Не ме кефят от японските Супра, Скайлайн и т.н. измишльотини.

Link to comment
Share on other sites

... + още стотина километна отгоре  :)

 

А еда кола не върви само с V12 и звук от който ти се пукат тъпанчетата. :D ако това са коли аз съм от МакЛарън :sick . Ти сам каза. Чуй звука на едно Ферари например 360 или Ф50, Ф40 (няма значение) и го сравни със звука на Мустанг, е верно Форда вади по силен звук ама Ферарито пък го мачка по всички показатели. Знам, че не говоря за Японска колица ама защо примерно във ВРЦ няма Мустанг, МЕРЦЕДЕС и т.н. Ами Импреза, Ксара, Фокус, Лансер, дори и  :sick ПЕЖО :sick?

 

Отговора е много лесен: иска се кола която да върви, а не да вади звук от V12 6 литров, а и не на последно место колата трябва да е лека и доказана в състезанията. :punk  :)

 

Чаааакай, чакай, чакай! Вие тука пак тръгнахте да ми сравнявате някви несравними неща! Къде си тръгнал да ми съпоставяш Ферари със Форд. Първо Мустанга е кола от 60-те години! Дори и по-новите които излизат от 2000та година са вдъхновени от тези времена и в тях се залага на тогавашните добродетели за една кола в Америка (двигател с кубатура като на камион). Докато фераритата са европейски роудстъри, които имат съвсем различен замисъл! Ми сравни ми характеристиките на купетата само. Виж колко е клиренса на Ферарито и колко е на Мустанга. Да не говорим за междуосие, ширина на следата, гуми, различни компютърни системи, с които ферарито е пълно. Колкото до WRC, там Мерцедеси, Ферарита, Поршета и Ламборгинита не само че няма, ами няма и да има! Там са само серийни автомобили пипнати тук-там

Link to comment
Share on other sites

Добре LEPER ти как ще сравниш този мустанг горе с пежо 307 Тези двете също са не сравними Ако аз правех класацията щах да сложа коли Като Ферари Ламборгини Мерцедес СЛР Макларън Ф1 Мазерати и такива в една графа Шосейните варианти на WRC автомобилите в друга и американските машини в трета но както и да е На теб лично коя е колата която ти е на сърцето имам предвит спортна ТОВА ВЪПРОШЧЕ СЕ ОТНАСЯ И ЗА ДРУГИТЕ ЧИТАТЕЛИ НА ТАЗИ ТЕМА

Link to comment
Share on other sites

Добре LEPER ти как ще сравниш този мустанг горе с пежо 307 Тези двете също са не сравними Ако аз правех класацията щах да сложа коли Като Ферари Ламборгини Мерцедес СЛР Макларън Ф1 Мазерати и такива в една графа  Шосейните варианти на WRC автомобилите в друга и американските машини в трета но както и да е На теб лично коя е колата която ти е на сърцето имам предвит спортна ТОВА ВЪПРОШЧЕ СЕ ОТНАСЯ И ЗА ДРУГИТЕ ЧИТАТЕЛИ НА ТАЗИ ТЕМА

 

СПОРТНА КОЛА е доста разтегливо понятие. Защото и най-обикновено Porsche Carrera е спортна, както спортна е и GT1 или 835 Mobby Dick! Освен това има разлика кога е произведена дадената кола. Сега например едно Murcielago може да бие по-всички показатели Моби Дика, ама кога е направено Ламбото, кога е направено Поршето. Имат 20 години разлика... Така че, кажи някакъв конкретен модел на ферари и уточни някакви приблизителни данни, и аз ще ти кажа например според мен кой е еквивалента на Порше.

Link to comment
Share on other sites

Model: Aston Martin Vanquish S

Price: From £174,000

Engine: 5,935cc, V12 cylinders, 48 valves, 520bhp at 7,000rpm, 425lb ft 5,800rpm

Transmission: six-speed gearbox with semi-automatic paddle-shift, rear-wheel drive

Performance: 200mph, 0-60 in 4.7sec, 14.9mpg official average

CO2: 448g/km

 

FERRARI 575 MARANELO, £156,700

 

Another V12, this one of 5.7 litres, 515bhp

 

MERCEDES-BENZ SL65 AMG, £145,970

 

Twin turbos boost this maddest Mercedes engine to 612bhp and 738lb/ft torque

 

PORSCHE 911 TURBO S, £99,300

 

Today's Turbo is easy to drive, as well as massively fast; four-wheel drive helps hide the rearward weight balance. Potent flat-six engine still sounds unique and delivers 450bhp in this tuned

 

Ето четири марки които са сравними Разликите във възможностите им са минимални Фрапиращото е трите турбота на Мерцедеса и 612 коня а Астън Мартина и Ферарито без турбота гледай кво правят :sayjin

Link to comment
Share on other sites

 

Някой ако подарява такава същата кола да ми се обади независимо с какъв двигател е.Ще си я направя каквато аз искам :D :D

Link to comment
Share on other sites

Някой ако подарява такава същата кола да ми се обади независимо с какъв двигател е.Ще си я направя каквато аз искам  :D  :D

 

Ех шегаджия ако ти дадат два броя дай ми единия Иначе колицата си я бива и то много

 

Да се описва дизайнът на точно този автомобил едва ли е особено плодотворна задача. Каквото и да се каже за него, би дало само бледа представа за начина, по който F430 Spider изглежда всъщност. По въпроса мога да кажа само едно – ако приемем, че съществува идеал за красив до съвършенство спортен автомобил от такава категория, то този модел е близо до него, както почти никой друг. Формите са смесица от футуристични идеи, дошли право от аеродинамичния канал решения и елементи, пресъздаващи златното минало на компанията (пример за последното са стесняващата се предница и въздухозаборниците от двете страни на бронята). Интериорът е изчистен от всякакви излишества и пасва на двамата пътници като удобен спортен екип, материалите и цветовете могат да се поръчват според вкусовете на всеки клиент.

 

Ето на такова спортошче съм надъхан

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Абе Субару Импреза рулз бе. Единственият й недостатък е че гълта 12 л на 100 км. Мдааааа суровичко ще излезе... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това не е тунинговано. Така излиза от завода по случай незнам си каква годишнина от победите на ауди в Туристическият шампионат. В миналия брой (или по миналия) на вестник "Авто Труд" пишеше за това, ако не вярваш - прочети ;)

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви питам някой има ли повече инфо за новия супер болид на ФЕРАРИ-FXX 6226 кубика и 800+ коня Но за жалост ще има само 20 бройки за 1.5 мил.евро парчето и то няма да може да се кара по пътищата а само на писти И така ако някои има инфо да де линк МЕРСИ щото аз търсих ама

 

EДИТ:намерих си малко ама не на БГ http://www.roadandtrack.com/article.asp?se...article_id=2411

 

http://automobile.nouvelobs.com/mag/050620...fxx/default.asp

Link to comment
Share on other sites

Аз много бих искал да си имам тази колица!!Колицата изглежда супер мъничка ама ще е една осица с тези показатели :shy: Кофтито е че се продава само във Франция но ако събера да си я купятака ще се :beer:

Link to comment
Share on other sites

Аз намерих един който ще ми е достави до България,но иска САМО 30 000 евро :cry

Link to comment
Share on other sites

Това не е тунинговано. Така излиза от завода по случай незнам си каква годишнина от победите на ауди в Туристическият шампионат. В миналия брой (или по миналия) на вестник "Авто Труд" пишеше за това, ако не вярваш - прочети ;)

Знам бе, мой човек :) Казах го в смисъл "представете си какъв тунинг ще излезе от това Ауди" :)

 

Чефо, това бижу е основано на Енцо. И мисля че тук Ферари ще използват вече турбо. :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Знам че е на базата на Енцо но за турбото на съм много сигурен щото никъде не видях в характеристиките да го има Но след някоя друга седмица ще има повече инфо за ФЕРАРИ-FXX Единственото условие което има фирмата е да използва телеметричните данни от собствениците на тази кола а транспорта до всяка писта в европа е FREE демек безплатен

 

ЕДИТ: JOZO не видях това модела от 2001 ли е щото има и и чисто новичък пресен пресен за който четох преди седмица

Link to comment
Share on other sites

Аз много бих искал да си имам тази колица!!Колицата изглежда супер мъничка ама ще е една осица с тези показатели :shy: Кофтито е че се продава само във Франция но ако събера да си я купятака ще се  :beer:

джозо,

таз колица още като я изкараха французите ми грабна окото и сериозно се бях замислил да търся начини да я купувам. и все още се продава, но не само във франция, а в целия ЕС. чакам да видя няма ли да спечеля от някое тото и няма ли да изкарат още по-форсиран вариант, че вече минаха 3-4 годинки от премиерата.

Link to comment
Share on other sites

За всички фенове на РЕНО КЛИО да си купят мианлия брой на Авто магазин БЕДА или да влезнат в официалния сайт там има инфо за новото КЛИО

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...