Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

След последните врътки, които направих програмата ми изглежда така:

понеделник: гърди и задно рамо

сряда: гръб, предно и странично рамо

петък: бицепс и трицепс

 

преди тренировка се върти 10минути вело с доста високо темпо, след тренировка още 30мин умерено. корем се прави след всяка тренировка общо-взето на принципа на NEO - колкото повече, толкова повече :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Понеделник - Гръб, трицепс

Вторник сутрин - кардио

Сряда - Гърди, бицепс

Четвъртък сутрин - кардио

Петък - Рамо, трапец, клекове

Неделя - кардио

Въпроса е само 1 - дали кардиото да е колоездене или скачане на въже... (корем - всеки ден без събота)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

След кардио, когато съм изтощен и ми идва да се наблъскам с храна за да се възтановя, по-добре ли ще е,ако вместо храна в по-голямата си част приема повече течности, за да мога по някакъв начин да притъпя глада и да не си връщам това, което току що съм изгорил?

Link to comment
Share on other sites

След кардио, когато съм изтощен и ми идва да се наблъскам с храна за да се възтановя, по-добре ли ще е,ако вместо храна в по-голямата си част приема повече течности, за да мога по някакъв начин да притъпя глада и да не си връщам това, което току що съм изгорил?

Не че съм специалист но... Прясно изстискани портокали лимони много добре засиштат стига да имаш навика да се храниш със сокчета или пък да си ги хапваш :) макар че лимона го водят че отварял апетита аз като човек свалил за 1 година 40 килограма(моя измислена си диета) ти препоръчвам нон стоп портокали ... когато си гладен яко портокали :))) и естественно сезона на зеленчуците и плодовете вече започна :) можеш с какво ли не да се засишташ :)

Link to comment
Share on other sites

След кардио, когато съм изтощен и ми идва да се наблъскам с храна за да се възтановя, по-добре ли ще е,ако вместо храна в по-голямата си част приема повече течности, за да мога по някакъв начин да притъпя глада и да не си връщам това, което току що съм изгорил?

 

 

Ами да както ти каза плодове или зеленчуци - може салатка с зехтинче и дори белтъчини - крехко месо, яйца, само да не са въглехидрати

Link to comment
Share on other sites

Не че съм специалист но...

 

 

Не знам теб колко те засищат но за хора с по-слаби стомаси и предразположени към язви (или хора с такива) по-добре да не го пробват това с лимоните... Че и с портокали на гладно. Само да спомена де, че някой заблуден може да се озове в болница след четенето на темата :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам теб колко те засищат но за хора с по-слаби стомаси и предразположени към язви (или хора с такива) по-добре да не го пробват това с лимоните... Че и с портокали на гладно. Само да спомена де, че някой заблуден може да се озове в болница след четенето на темата :)

 

 

Е то се предполага, че предшестващите болки и киселини в стомаха ще ги накарат сами да се усетят хората с чувствителни стомаси, преди да се озоват в болница :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм много щастлив. След 3 месечното принудително лежане започнах фитнесче. Аз съм ГИГА ЗЛЕ. Но миналата седмица качих килограмите на всяко едно упражнение с 2 до 5 кг. и съм много доволен. Още няма кой знае каква видима разлика, но пък чувствам някакъв прилив на сила. Специални благодарности на НЕО за наставленията и хъса, който ми даде! (тренирам от 6 седмици)

Link to comment
Share on other sites

Ами да както ти каза плодове,... само да не са въглехидрати

??? :)

 

За мен правилното е плодовете и всякаквите въглехидрати да са преди кардиото, след него както казахте без. Най-добре е салата от зеле, марули и т.н. с доста целулоза... Против съм и на всякаквите там сокове. Яжте си целите плодове...

Link to comment
Share on other sites

??? :)

 

За мен правилното е плодовете и всякаквите въглехидрати да са преди кардиото, след него както казахте без. Най-добре е салата от зеле, марули и т.н. с доста целулоза... Против съм и на всякаквите там сокове. Яжте си целите плодове...

 

 

Под плодове имах предвид 1-2 портокала или нещо подобно, което не са кой знае какви въглехидрати, но наистина най-добре салатка. А за соковете ами да ти кажа аз сутрин с кафето пия сок от 2-3 портокала + 2-3 лимона и след това закусвам, ако ги изям няма да имам място за закуска...

Link to comment
Share on other sites

Е то се предполага, че предшестващите болки и киселини в стомаха ще ги накарат сами да се усетят хората с чувствителни стомаси, преди да се озоват в болница :)

 

Бедна ти е фантазията какви хора съм виждал... той да изпие на екс 300мл лимонов сок, понеже е прочел че засищало и 'щото било много полезно... и после няма да почне полека и по малко да го боли стомаха :)

 

 

ПС: Сока от портокали, лимони и т.н. много го обичам и ужасно ме мързи да си го правя... за лош късмет жена ми излезе мързел горе-долу колкото мен :(

Link to comment
Share on other sites

Е*И МУ МАЙКАТА!

Днес стават точно 6 седмици, откакто тренирам сериозно. Започнах на 69 килограма и 14% телесни мазнини. Днес се качвам на кантара и гледам - 71,3 килограма и 15,2% телесни мазнини. Простата математика показва, че тия 6 седмици съм си пикал на тренировките. Всичките килограми, които съм качил са си чиста мазнина и никакъв мускул! :( Какъв е смисъла да продължавам?!!? Е*И МУ МАЙКАТА! Уж качих килограмите на тренировката, уж правя всичко, както трябва и какво - курец.

14% от 69 кг = 9,66 кг

15,2% от 71,3 кг = 10,84 кг.

71,3 - 69 = 2,3 кг.

10,84 - 9,66 = 1,18 кг. мазнини!

Link to comment
Share on other sites

Много е важно какво ядеш...

Как си ги измери? По специалния начин или някакви общи формули?

Иначе е важно и кога се теглиш. Мен до вечерта ми се е случвало да ми дава +2 кг повече, но на другата сутрин пак съм си нормалното.

Link to comment
Share on other sites

Е*И МУ МАЙКАТА!

Днес стават точно 6 седмици, откакто тренирам сериозно. Започнах на 69 килограма и 14% телесни мазнини. Днес се качвам на кантара и гледам - 71,3 килограма и 15,2% телесни мазнини. Простата математика показва, че тия 6 седмици съм си пикал на тренировките. Всичките килограми, които съм качил са си чиста мазнина и никакъв мускул! :( Какъв е смисъла да продължавам?!!? Е*И МУ МАЙКАТА! Уж качих килограмите на тренировката, уж правя всичко, както трябва и какво - курец.

14% от 69 кг = 9,66 кг

15,2% от 71,3 кг = 10,84 кг.

71,3 - 69 = 2,3 кг.

10,84 - 9,66 = 1,18 кг. мазнини!

 

 

Къде си ги мериш тия мазнини? Аз преди няколко седмици си ги мерих в една аптека на един кантар даже дадох левче май и ме искара, че имам 22% подкожни мазнини (над 20% се води затлъстяване) :) хахахаха бахти малоумните кантари.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже нещо за кленбутерола?

 

Кленбутерола действа на бета рецепторите в мускулите и повишава термогенезата. Използва се за изчистване на мазнините в тялото приема се 15-20 дни всеки ден като увеличаваш дозата докато достигнеш телесна температура 37,2-37,3 и задържаш на нея, а след като вече минат първите 15-20 дни в които си го взимал всеки ден почваш - два дни почивка, два дни го пиеш за да избегнеш пренасищане...

Link to comment
Share on other sites

Кленбутерола действа на бета рецепторите в мускулите и повишава термогенезата. Използва се за изчистване на мазнините в тялото приема се 15-20 дни всеки ден като увеличаваш дозата докато достигнеш телесна температура 37,2-37,3 и задържаш на нея, а след като вече минат първите 15-20 дни в които си го взимал всеки ден почваш - два дни почивка, два дни го пиеш за да избегнеш пренасищане...

Нежелани реакции : Безсъние,тремор,мускулни крампи,безпокойство,напрегнатост,замайване,главоболие,тахикардия,дразнене в устата и фаринкса.

При предозиране:гадене,повръщане,сомнолентност,главоболие,тахикардия,камерна аритмия,артериална хипотония,хипергликемия,хипокалемия.

Link to comment
Share on other sites

Къде си ги мериш тия мазнини? Аз преди няколко седмици си ги мерих в една аптека на един кантар даже дадох левче май и ме искара, че имам 22% подкожни мазнини (над 20% се води затлъстяване) :) хахахаха бахти малоумните кантари.

Подкожните мазнини си ги меря аз сам на огледалото.При положение,че си 69 кила няма начин да не забележиш ако се омазниш някъде!Огледалото и метърчето са си най-добрия метод(поне според мен)

Link to comment
Share on other sites

Подкожните мазнини си ги меря аз сам на огледалото.При положение,че си 69 кила няма начин да не забележиш ако се омазниш някъде!Огледалото и метърчето са си най-добрия метод(поне според мен)

 

Абе най-точно може да си се измери с калипер, но и този който мери трябва да знае как да го използва... Затова и аз разчитам главно на огледалото :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Минах на двудневен сплит: пон, вт, чет и пет. 1 - гръб, биц, крака; и 2 - гръд, триц, рамо. Корем - всеки път, каквото ми хрумне... Но май много ме изцежда тоя режим.

Link to comment
Share on other sites

Минах на двудневен сплит: пон, вт, чет и пет. 1 - гръб, биц, крака; и 2 - гръд, триц, рамо. Корем - всеки път, каквото ми хрумне... Но май много ме изцежда тоя режим.

 

 

Въх брато тоя сплит е доста смазващ, освен ако не си в груб цикъл или пък не искаш да сваляш, без да те интересува загубата на мускулна маса... Гърб и крака - двете най-големи мускулни групи в един ден, че и на всичкото отгоре бицепс :)

Link to comment
Share on other sites

Въх брато тоя сплит е доста смазващ, освен ако не си в груб цикъл или пък не искаш да сваляш, без да те интересува загубата на мускулна маса... Гърб и крака - двете най-големи мускулни групи в един ден, че и на всичкото отгоре бицепс :)

Ми да, понеже каквото съм чел, тоя сплит го предлагат като най-добър за човек, тренирал към 3-4 месеца. Води се за средно-напреднали... Ти какво ще препоръчаш?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...