Jump to content
BulForum.com

Сериала "LOST"


stu

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply
Пичове, благодаря ви за музиката! Саундтракът наистина е добре подбран, ще се радвам, ако и други неща откривате.

 

JOE PURDY - WASHED AWAY

Joe Purdy's "Wash Away" is playing in the closing scenes [s1E3]

It is not clear at this time if the song was playing on Hurley's CD player.

Link to comment
Share on other sites

Мнго кърти тоя сериал. Аз гледах по Нова сериите и сега почнах 2-ри сезон супер яко взе да става. :punk :punk

Това с люка много ме изкефи :punk

Link to comment
Share on other sites

Ахаххахах да бе т'ва не го бях забелязал :laughing: Знака на Дарма на опашката на акулата :woot

Наистина може 1-вата база да е под водата.Пък и нали оня Итън бил дошъл от водата когато отрепа оня

Стив :) Има нещо гнило ;)

Link to comment
Share on other sites

пфффф толкова серии и най-накрая една тъпичка.Тоя Чарли аз колкото не мога да го гледам те цяла серия му посветили :sick В началото много добре си се въртеше около всички.Във всяка серия даваха по малко за всики.Сега някакви индивидулани импровизации :angry1 ... и то след цяла седмица чакане.. :angry:

Link to comment
Share on other sites

пфффф толкова серии и най-накрая една тъпичка.Тоя Чарли аз колкото не мога да го гледам те цяла серия му посветили :sick В началото много добре си се въртеше около всички.Във всяка серия даваха по малко за всики.Сега някакви индивидулани импровизации :angry1 ... и то след цяла седмица чакане.. :angry:

 

Да знаете че тая сеия е имала някъв скрит смисъл ;) :) И по нататъка ша стане нещо свързано с покръстения Аарон :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Да знаете че тая сеия е имала някъв скрит смисъл ;) :) И по нататъка ша стане нещо свързано с покръстения Аарон :rolleyes:

При всеки случай е така!

Освен това не съм съгласен, че всичко в този епизод се въртяло изцяло около Чарли. Видяхме, че заформя някаква връзка между Либи и Хърли :blush: :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

vijte S02E02 34min 29sec

Акулата още от първия път я забелязах и помислих, че е гаф (все още съм повлиян от гафофете, които беше модерно наскоро да се коментират). Още тогава го върнах няколко пъти и спрях на пауза да разгледам символа. После направих връзката. Забелязах го на още доста места, на които не се бях заглеждал.

Link to comment
Share on other sites

При всеки случай е така!

Освен това не съм съгласен, че всичко в този епизод се въртяло изцяло около Чарли. Видяхме, че заформя някаква връзка между Либи и Хърли :blush: :laughing1:

 

мани го тоя

:) на мен ми стана интересно изражението на Кейт като видя докторчето с Ана лусия :D Там ще е развръзката

Link to comment
Share on other sites

Оле оле :confused Наистина. Тва не го бях видял, с акулата :woot Наистина няма нищо случайно в тоя филм дори и най-малките незабележими с просто око детайли. Чудя се ако сериите ги нямаше качени в нета как адежеба някой щеше да ги види тия детайли, ако ги дават за стотна от секундата по телевизията :ph34r: Значи... нищо не е случайно :P

 

И сигурно още колко "подсказки" не сме видяли из сериите... :confused

Link to comment
Share on other sites

Eeeee, браво на Мерк, тъкмо си мислих че само аз ги забелязвам тези неща, даже също си мислих че е някакъв гаф, но явно изобилства от такива скрити следи.

Лек спойлер не знам дали забелязахте в 11-та серия на 2-ри сезон, когато Другите размениха Кейт за оръжията на Изгубените, какво каза лидера с брадата - Алекс, докарай я (имайки впредвид Кейт) ...и някакъв пич я доведе. А Алекс, както знаем е името на сина на Русо.

Другото което скоро ми направи впечатление е когато си говореха Ана-Лусия и Доктора на летището, и тя го пита на кой номер седи се оказа, че единия е на 42, а другия на 23...

Link to comment
Share on other sites

най-якото преположение какво всъщност става в тоя сеирал, което съм чувал до момента е:

 

Всъщност те не са оцелели след катастрофата (спомнете си трейлърите за втори сезон и какво се казва там - "те преживяха страховита самолетна катастрофа... но те не са оцелелите"!!) - всъщност всички пътници в самолета са загинали - дори и нашите, дето е за тях сериала! Острова, на който уж катастрофираха нашите хора е всъщност Чистилището. Част от пътниците на самолета са отишли директно в Рая или в Ада съответно - това са тези, които "уж" загинаха и нашите ги запалиха в останките на самолета. Нашите имат да изкупват прегрешения преди да отидат в Рая и за това остават на острова, който всъщност е Чистилището. Обърнете внимание, че нито един от героите не напълно положителен или напълно отрицателен - напротив - например Кейт, която е убивала хора, но пък не е напълно "лоша", или пък оня измамника, дето вършеше измами, защото като малък някакъв имамил майка му и тя се гръмнала, той също не е напълно отрицателен герой. Всеки един от тях има някаква причина, някаква простъпка в живота си, която трябва за изкупи в Чистилището преди да отиде в Рая.

 

Чудовището на Острова - това е всъщност "Бог" или негов Ангел или въобще някаква виша сила (тези от вас които са чели Библията може би ще си спомнят в каква форма Господ се движи пред евреите, докато ги извежда през пустинята от Египет :)) - нещо да ви напомня тази форма?), която ги "проверява" кой до къде е стигнал и прибира в Рая (или в Ада съответно, ако няма надежда да се пречисти), тези чието пречистване е завършило - което обяснява защо някои убива (пилота още в серия 1), а други оцеляват след среща с него - Лок например.

 

Чарли намери самолет пълен с хероин именно защото трябва да превъзмогне зависимостта си и да покаже, че се е изчистил от това. Всички останали също биват изправяни пред изпитания свързани с нещо в миналото им, които им дават възможност да изберат на ново правилното поведение в същата ситуация - Саид например и серията в която измъчваше онзи, дето бил скрил инхалатора - избора му беше дали да го измъчва и убие, както е правил докато е бил жив и на служба в гвардията, или да не го нарани и да не го измъчва... И за другите ще се сетите подобни дилеми...

 

Висшата сила, "Бог" или каквото си искате - ги държи на Острова, в Чистилището, като от време на време влияе на съзнанието и постъпките им, поставя ги в определени ситуации, или ги изправя пред предизвикателства - всичко това всъщност са тестове, през които те трябва да минат, за да завърши пречистването им и да си заминат по реда в Рая (който се е поправил) или в Ада (който не е) съответно.

 

Другите са просто други "закъсали" в Чистилището - и взаимно двете групи са тест едни за други :)

 

Какво ще кажете, яка теориика, а?

Link to comment
Share on other sites

Интересна е, но има доста неща, за които не дава обяснение: проекта "Дарма", числата...

Смятам, че дори само онази снимка по-горе на опашката на акулата опровергава тази теория ;)

Link to comment
Share on other sites

най-якото преположение какво всъщност става в тоя сеирал, което съм чувал до момента е:

 

Всъщност те не са оцелели след катастрофата (спомнете си трейлърите за втори сезон и какво се казва там - "те преживяха страховита самолетна катастрофа... но те не са оцелелите"!!) - всъщност всички пътници в самолета са загинали - дори и нашите, дето е за тях сериала! Острова, на който уж катастрофираха нашите хора е всъщност Чистилището. Част от пътниците на самолета са отишли директно в Рая или в Ада съответно - това са тези, които "уж" загинаха и нашите ги запалиха в останките на самолета. Нашите имат да изкупват прегрешения преди да отидат в Рая и за това остават на острова, който всъщност е Чистилището. Обърнете внимание, че нито един от героите не напълно положителен или напълно отрицателен - напротив - например Кейт, която е убивала хора, но пък не е напълно "лоша", или пък оня измамника, дето вършеше измами, защото като малък някакъв имамил майка му и тя се гръмнала, той също не е напълно отрицателен герой. Всеки един от тях има някаква причина, някаква простъпка в живота си, която трябва за изкупи в Чистилището преди да отиде в Рая.

 

Чудовището на Острова - това е всъщност "Бог" или негов Ангел или въобще някаква виша сила, която ги "проверява" кой до къде е стигнал и прибира в Рая (или в Ада съответно, ако няма надежда да се пречисти), тези чието пречистване е завършило - което обяснява защо някои убива (пилота още в серия 1), а други оцеляват след среща с него - Лок например.

 

Чарли намери самолет пълен с хероин именно защото трябва да превъзмогне зависимостта си и да покаже, че се е изчистил от това. Всички останали също биват изправяни пред изпитания свързани с нещо в миналото им, които им дават възможност да изберат на ново правилното поведение в същата ситуация - Саид например и серията в която измъчваше онзи, дето бил скрил инхалатора - избора му беше дали да го измъчва и убие, както е правил докато е бил жив и на служба в гвардията, или да не го нарани и да не го измъчва... И за другите ще се сетите подобни дилеми...

 

Висшата сила, "Бог" или каквото си искате - ги държи на Острова, в Чистилището, като от време на време влияе на съзнанието и постъпките им, поставя ги в определени ситуации, или ги изправя пред предизвикателства - всичко това всъщност са тестове, през които те трябва да минат, за да завърши пречистването им и да си заминат по реда в Рая (който се е поправил) или в Ада (който не е) съответно.

 

Другите са просто други "закъсали" в Чистилището - и взаимно двете групи са тест едни за други :)

 

Какво ще кажете, яка теориика, а?

 

Готина теория ама си е направо абсурдна ;)Всички мистериозни шотове може да видите тук

Иначе тази сеерия за Чарли доста издишаше.Следващата серия чак след 2 седмици :(

Link to comment
Share on other sites

Числата изобщо не я опровергават, слушай сега:

 

Хърли приживе е обсебен от идеята, че числата му носят лош късмет и ги използва за извинение за всичко лошо и непирятно което се случва около него. Но всъщност числата изобщо не са му виновни за нищо. Появата им сега на острова е "индивидуалния" тест-предизвикателство за Хърли - шанс той да осъзнае, че всъщност едни числа не могат да бъдат нито лоши, нито добри и че всичко зависи изцяло от човек и че той е отговорен за себе си и за постъпките си. Един вид - трябва да се научи да поема отговорност, и да не търси извинения в странични неща...

 

За проекта Дхарма също ще се изясни какво значение има и към кого е насочено това предизвикателство - просто ще изчакаме развитието в следващите серии :)

 

Само тази една единствена реплика от трейлърите за втория сезон показва, че всъщност именно тази теория е вярната:

 

Те преживяха ужасяваща самолетна катастрофа... но те не са оцелелите!

 

Защо не са оцелелите? Питаш ли се защо така се казва? Ми много просто - защото оцелели от катастрофата просто няма - всички са загинали :)

Link to comment
Share on other sites

а според мен си е най-достоверната до момента...

 

- обяснява защо няма спасителна операция...

- обяснява защо не могат да напуснат острова (със сала стана каквото стана:) )

- обяснява и Чудовището -

което представлява черен стълб дим - също като Господ, вървящ пред евреите в Библията - именно като черен стълб дим :)

- Лок, който изведнъж проходи - проходи, за да получи шанс да изживее нещата, които не е могъл приживе и да изкупи нещо - какво? - ще видим... За профождането му има и друга версия - проходи, защото истинското му тяло, сакатото, е мъртво - това в момента не е точно тяло, защото е мъртъв всъщност :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...