Jump to content
BulForum.com

Сериала "LOST"


stu

Recommended Posts

ov3rm4n Искрено се надявам да не си прав защото такива филми бол а аз си мисля че "Изгубени" може да ни покаже много повече от тази идея и си мисля че някъде имаше интервю с някой от продуцентите който е казал че за всичко има логично обяснение и филма не е фантастика а твоята теория върви повече към фантастика

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply
Числата изобщо не я опровергават, слушай сега:

 

Хърли приживе е обсебен от идеята, че числата му носят лош късмет и ги използва за извинение за всичко лошо и непирятно което се случва около него. Но всъщност числата изобщо не са му виновни за нищо. Появата им сега на острова е "индивидуалния" тест-предизвикателство за Хърли - шанс той да осъзнае, че всъщност едни числа не могат да бъдат нито лоши, нито добри и че всичко зависи изцяло от човек и че той е отговорен за себе си и за постъпките си. Един вид - трябва да се научи да поема отговорност, и да не търси извинения в странични неща...

 

За проекта Дхарма също ще се изясни какво значение има и към кого е насочено това предизвикателство - просто ще изчакаме развитието в следващите серии :)

 

Само тази една единствена реплика от трейлърите за втория сезон показва, че всъщност именно тази теория е вярната:

 

Те преживяха ужасяваща самолетна катастрофа... но те не са оцелелите!

 

Защо не са оцелелите? Питаш ли се защо така се казва? Ми много просто - защото оцелели от катастрофата просто няма - всички са загинали :)

Оверман имаш право!

ekoVsMonster02.jpg

ekoVsMonsterBrotherShot2.jpg

ekoVsMonsterCrucifix.jpg

ekoVsMonsterPartner.jpg

ekoVsMonsterBrother.jpg

Сори за големите снимки.

Link to comment
Share on other sites

а според мен си е най-достоверната до момента...

 

- обяснява защо няма спасителна операция...

- обяснява защо не могат да напуснат острова (със сала стана каквото стана:) )

- обяснява и Чудовището -

което представлява черен стълб дим - също като Господ, вървящ пред евреите в Библията - именно като черен стълб дим :)

- Лок, който изведнъж проходи - проходи, за да получи шанс да изживее нещата, които не е могъл приживе и да изкупи нещо - какво? - ще видим... За профождането му има и друга версия - проходи, защото истинското му тяло, сакатото, е мъртво - това в момента не е точно тяло, защото е мъртъв всъщност :)

- както споменаха доста са се отклонили от курса.

- със сала беше заради търговци на "роби"

- за дима няма логично обяснение. По - нататъка може би ще се изясни.

- за Лок дадоха, че едва от няколко години е в количка. Евентуално сътресенията от катастрофата да са имали положителен ефект :)

 

Не казвам, че не звучи логично теорията. Обяснява доста неща до момента. На мен лично не ми се иска да е вярна. В момента съм на 4-ти епизод от втори сезон.

Link to comment
Share on other sites

Както казах - само теория :)

 

Но до момента - само тази теория обяснява толкова много неща и ги напасва! Другите теории успяват да обяснят много по-малко неща от случващото се в сериала и дори отделните обяснения си потиворечат едно на друго, докато в тази теория обясненията не влизат в противоречие едно с друго. :)

 

Така че - поне за момента - тя е най-вероятната и достоверната според мен... и най-пълната и най-всеобхватната.

Link to comment
Share on other sites

Ако тази теория е вярна, каква е идеята на сценаристите с всичките тези знаци на Dharma скрити на всевъзможни места? И на мен първата идея като гледах сериала ми беше точно тази...тук са за да си изкупвят греховете, тва е най-близо до акъла... Е да ама има прекалено много неща които я опровергават. За мен тази теория която беше постанта по рано е истинската, а всичките им премеждия на острова са за да ги направят по силни, точно както каза и Лок в една от сериите в първи сезон когато даваше хероина на Чарли че борбата е естествения начин в природата да станеш по силен.

Link to comment
Share on other sites

[spoilers]Линкче в което има описани отделните станции на острова с какво се занимават - http://video.google.com/videoplay?docid=-2...2+playable:true [/spoilers]

А защо липсва 4 станция? :huh:

ЕДИТ: там си е, просто съм я видял като 5.

Link to comment
Share on other sites

Както казах - идеята с тези знаци на Дхарма е същата като идеята им с числата на Хърли - със сигурност е нещо свързано с някой от героите на сериала и ще представлява тест за него - просто все още не знаем с кого от всичките и как са свързани. Но ще разберем :) - в следващите серии...

Link to comment
Share on other sites

Вижте в 18-ти епизод(първи сезон) Хърли отива в лудницата, за да говори с Ленард. Докато се опитва да обеди една там да го пусне вижда негов стар приятел. Това е човекът от филмчето на "Дарма"! :ohmy:

Link to comment
Share on other sites

Готина теория ама си е направо абсурдна ;)Всички мистериозни шотове може да видите тук

Иначе тази сеерия за Чарли доста издишаше.Следващата серия чак след 2 седмици :(

С какво се гледат тия промота ?

Link to comment
Share on other sites

Вижте в 18-ти епизод(първи сезон) Хърли отива в лудницата, за да говори с Ленард. Докато се опитва да обеди една там да го пусне вижда негов стар приятел. Това е човекът от филмчето на "Дарма"! :ohmy:

 

За това става въпрос нали?Снимките са малко тъмнички ама като се маркират се вижда добре.Съгласен съм че това е човекът от филмчето.

85502957_ce8b31589e_o.jpg

85502954_922087a58b_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Между другото - теорията, че сала е нападнат от търговци на роби издиша според мен... Ако са търговци на роби, защо не плениха всички на сала, а взеха само детето?! Или поне защо не ги избиха, а ги оставиха намира - можеха да го направят. Обяснението в духа на моята теория е по-достоверно... Ето го:

 

Уолт всъщност изобщо не е за чистилището - той е дете, следователно е "невинен", не е "прегрешавал" - справка в Библията и във всички религии, които се сетите - децата са невинни. Уолт беше в Чистилището, заради баща си - чийто грях е, че го е изоставил. На него му беше даден втори шанс да се сближи със сина, когото е изоставил. Ако ви прави впечетление - кога беше "отнет" Уолт от баща му? Веднага след като двамата най-накрая се сближиха, намериха общ език, веднага след като Уолт почувства баща си като свой баща и взе да го харесва. Веднага след като баща му най-накрая намери път и подход към него. Тоест - веднага след като Уолт изпълни мисията си в процеса на пречистване на баща си. Точно в този момент, когато вече не остана причина детето да стои в Чистилището - беше "отнето", "отвлечено" - тоест изпратено където му е мястото - в Рая :))

 

А баща му остана да завърши процеса - ще изкупва други свои прегрешения :))

 

По същата причина - децата са невинни - на времето е бил "отнет" сина на французойката. За това тя твърди, че Другите ще дойдат за сина на онази, как се казваше, Шанън ли Шарън ли... Защото децата нямат място в Чистилището - те са "чисти" души. :))

Link to comment
Share on other sites

Тогава излиза, че "другите" са някакви ангели, защото те взимат децата :unsure:

Като се замисли човек, нещата в тази теория се връзват повече в сравнение с другата от гледна точка на взимането на децата. Според другата теория тези хора са избрани да създадат нова цивилизация, а като се отнемат най-младите от тях това затруднява процеса.

Link to comment
Share on other sites

Така че - поне за момента - тя е най-вероятната и достоверната според мен... и най-пълната и най-всеобхватната.

 

Мдам , съгласен съм, наистина е така.Обяснява доста неща. Малко съжалявам че я прочетох даже. Щеше да ми е по интересно ,ако не я бях чел. Но пък както и ти написа е само теория...може да излезе и друго накрая...

Link to comment
Share on other sites

desmond_old.jpg Дезмънт и Италиянеца :)

lost.119.hdtv.repack-lol.%5Bbt%5D01%20059.jpg lost_wtrabbit_002.jpg

Лок и Джак явно са се виждали и преди :)\

 

edit: също така сбора на числата 4+8+15+16+23+42=108.. на всеки 108 мин. трябва да натискат бутона :)

Link to comment
Share on other sites

В момента всеки развива някви теории,а накрая филма ще се развие така както никой не е и санувал ;) :)

Оставете тия религиозни теории и други,гледайте лудото сериалче и накрая всичко ще излезе на яве :)

Link to comment
Share on other sites

Spored men dori i scenaristite nqmat qsna ideq za ostrova i s napredvaneto na seriite/sezonite :> 6te q doiskusurqvat spored naglasata na zritelite.. Drug e vaprosa 4e seriala se e prevarnal ne v hit a v mania i lesno mogat da se isku6at da se snima do bezkrai .. kinti kinti kinti kinti

Link to comment
Share on other sites

Що не слагаме снимки тука както в този чуждия форум със интересните работи от филма.А не само безмислени постове ?!?!

Примерно не всеки е видял тези малки подробности които сега на снимките се виждат :)

Да не казвам че и гафове са показали там :D jack jack jack where are you tattos ? :P примерно

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...