Jump to content
BulForum.com

Сериала "LOST"


stu

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

овермане,

нещо много ти се ще да има една всемогъща движеща сила и тя дори да е надарена с разум....

 

а на мен пък ми се ще дори и да има външна намеса върху съдбите на "оцелелите" тя да не се осъществява само от един източник. предпочитам комитет от извънземни. Другите.....

Link to comment
Share on other sites

Още нещо в подкрепа на Теорията на ov3rm4n:

 

Спомняте ли си какво каза Дезмънд на Джак, когато тичаха заедно?

-Успех, братко! Ще се видим в някой друг живот, нали?

 

Когато по-късно (в другия живот) Джак го настига в джунглата, той отново казва:

-Ще се видим в друг живот, нали така?

 

И още една сценка- когато Ана Лусия и Гудуин отиват на въра на планината, за да търсят връзка за радиото и тя го разкрива, че е един от "тях". Той казва:

-Нейтън (човекът, когото бяха затворили в ямата) не беше добър човек, затова го нямаше в списъка (списъка по който ги отвличаха от плажа)!!!

...

-А децата са си добре. Сега са дори по-добре!

Link to comment
Share on other sites

И на мен тези реплики ми направиха впечатление. А за децата съм сигурен, че малкото с мечето е живо.

Когато негърът и Джин ходиха да търсят Майкъл и нали се скриха от "другите" и дадоха за малко от движещите се мечето в ръка една ръка , но играчката беше увита в тел ;)

Link to comment
Share on other sites

А Уолт откъде си чати с баща си ? ... :)

Ако е по теорията на оверман, невярвам в рая да има компютри следователно по телепатичен път. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ако е по теорията на оверман, невярвам в рая да има компютри следователно по телепатичен път. :huh:

 

"Другите" не са някакви аборигени..... Все пак живеят нормален живот оръжия,лодки а защо не и компютър на 100 години

:D Аз мисля че те са живяли винаги там и са против експериментите които се правят на острова. Затова така реагират!Незнам обаче на каде ще завъртят нещата сценаристите :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Между другото - теорията, че сала е нападнат от търговци на роби издиша според мен... Ако са търговци на роби, защо не плениха всички на сала, а взеха само детето?! Или поне защо не ги избиха, а ги оставиха намира - можеха да го направят. Обяснението в духа на моята теория е по-достоверно... Ето го:

 

Уолт всъщност изобщо не е за чистилището - той е дете, следователно е "невинен", не е "прегрешавал" - справка в Библията и във всички религии, които се сетите - децата са невинни. Уолт беше в Чистилището, заради баща си - чийто грях е, че го е изоставил. На него му беше даден втори шанс да се сближи със сина, когото е изоставил. Ако ви прави впечетление - кога беше "отнет" Уолт от баща му? Веднага след като двамата най-накрая се сближиха, намериха общ език, веднага след като Уолт почувства баща си като свой баща и взе да го харесва. Веднага след като баща му най-накрая намери път и подход към него. Тоест - веднага след като Уолт изпълни мисията си в процеса на пречистване на баща си. Точно в този момент, когато вече не остана причина детето да стои в Чистилището - беше "отнето", "отвлечено" - тоест изпратено където му е мястото - в Рая :) )

 

А баща му остана да завърши процеса - ще изкупва други свои прегрешения :) )

 

По същата причина - децата са невинни - на времето е бил "отнет" сина на французойката. За това тя твърди, че Другите ще дойдат за сина на онази, как се казваше, Шанън ли Шарън ли... Защото децата нямат място в Чистилището - те са "чисти" души. :) )

 

Има и нещо друго което ме кара да мисля, че си прав. Лолт не искаше да си тръгва от острова...

Link to comment
Share on other sites

Теорията на Оверман не е вярна защото създателите и сценаристите в много интервюта са казвали,че Изгубените НЕ СА УМРЕЛИ, НЕ СА В ЧИСТИЛИЩЕТО И ЧЕ ВЪВ СЕРИАЛА НЯМА ЧУДОВИЩА, ИЗВЪНЗЕМНИ И ФАНТАСМАГОРИИ. Така че спрете с тея "райски" истории, те хората са го казали, че не е това и ако наистина ще са 6 сезона, мислите ли, че още във 1-ви и 2-ри всичко ще стане ясно и ще има обяснение? Не мисля... Дава се троха по троха във всяка серия и според мен едва към 5-6 сезон вече ще ни е ясно почти всичко, а не в първи и втори. Сега още ни запознават и НЕ ЗНАЕМ НИЩО! САМО ГАДАЕМ

Link to comment
Share on other sites

200 и 201 вече са излъчени, гледайте датите!

Тези серии 200 и 201 са обобщителните за първия и втория сезон :)А иначе ето и сериите от втория сезон как ще продължат(не е 100% сигурно че ще е така)

213: The Long Con

Sawyer-centric

Air date: 2/08/06

 

214: One of Them

Sayid-centric

Air date: 2/15/06

 

215: Maternity Leave

Claire-centric

Air date: 2/22/06

 

216: Destination

Locke-centirc

Air date: 3/22/06

 

217: To Have the RainbowSun-centric

Air date: 3/29/06

 

218: Crossover

Michael-centric

Air date: 4/05/06

219: N/A

Libby-centric

Air date: 4/26/06

 

220: N/A

N/A

Air date: 5/03/06

 

221: N/A

N/A

Air date: 5/10/06

 

222: N/A

N/A

Air date: 5/17/06

 

223: N/A

Air date: 5/24/06

 

Пак няква едномесечна почивка :(

Link to comment
Share on other sites

Обаче серияла с времето почна да писва :wacko:

И последните 11 и 12та серия бяха доста слаби...

И като гледам още колко серий ще има :wacko: Значи близката 1 година няма да свърши серияла :zzz

Link to comment
Share on other sites

А според тази теория какво е обяснението за смъртта на Буун и Шанън :confused

 

Според тази теория - всеки един, който "умира" в сериала, всъщност е завършил процеса си по пречистване (успешно или не успешно) и няма причина да остава повече в Чистилището - заминава съответно в Ада или в Рая, според зависи от това което е постигнал. Така че - тези, които са готови ще "умират", ще "изчезват" или ще ги "отвличат"... просто свършва престоя им в Чистилището. Това е. Просто.

 

The Black Dragon, продуцентите нямат никакъв интерес да отричат или да потвърждават която и да било теория - тяхната цел е да има колкото се може по-малко информация за това какво става всъщност, а пък тази малко информация, която подават - да е колкото се може по-объркваща. Така се поддържа интереса :) Така че... Аз пък си спомням интервю с Чарли, в което той говори именно за теорията с Чистилището и обяснява как тя най-много му харесва и допада... Може би защото е вярна :) Така че - това което казват (или не казват) сценаристи, продуценти и актьори изобщо не може да се счита за достоверно. Може дори да е подвеждащо, за да се поддържа интереса висок. В тази връзка бих могъл сега да ти кажа - съвсем естествено е продуцентите да отрекат Чистилището, защото нямат интерес толкова рано зрителите да "разкрият" истината. С това отричане само правят опит да замажат нещата и да отклонят вниманието на зрителите от правилната теория в грешна посока :) Защото ако вече е ясно какво става - интереса ще спадне. Доста хора го гледат именно за това - защото не е ясно какво става.

 

Ще погледаме, ще видим... както биха казали руснаците в такава ситуация :)

Link to comment
Share on other sites

А по тази логика защо шерифът 2-3 епизода се мъчеше докато умре .. ?

Попадна на острова защото е бил грешен , а тогава защо после умря ... по какъв начин си е изкупил греха ?

Link to comment
Share on other sites

Оверман ако наистина е така както ти казваш, сценаристите и създателите ще изглеждат смешни и жалки като отричат нещо, а е точно това. Не вярвам да са умрели героите. Нещо друго е според мен. Има една теория за Магнитното поле и такива неща, която лично на мен ми се вижда по-достоверна, ама и тя си остава само теория

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос по теорията на ov3rm4n.

Защо и от къде гадателят при който ходи Клер е знаел за самолета?

Link to comment
Share on other sites

А по тази логика защо шерифът 2-3 епизода се мъчеше докато умре .. ?

Попадна на острова защото е бил грешен , а тогава защо после умря ... по какъв начин си е изкупил греха ?

 

Има две обяснения:

 

1. Някои от хората са били на острова не заради себе си - както Уолт беше там заради баща си, за да има възможност баща му да се сближи с него, не защото Уолт е бил грешен и е имало какво да изкупва. Шерифа се мъчи две серии не защото той е бил грешен, аз за да даде възможност на Кейт да направи избор - ако си спомняш избора беше да го убие ли, за да не я издаде, че е престъпник, или да не го убие... след като тя направи избор - шерифчето вече не беше нужно и "умря" :)

 

2. Шерифчето беше там заради себе си. Той приживе е бил твърдо убеден, че Кейт е лоша и в нея няма нищо добро и чисто и я е преследвал докрай и със страст. Беше му даден шанс да проумее, че нещата в живота не са само черно-бели и че един човек никога не е само добър или само лош. Проумя го - и "умря"...

 

По интересното със шерифчето не е защо умря така бързо и защо е било там - според мен беше там заради Кейт - въпросчето е защо трябваше да "умре" така - защо трябваше да го убие оня другия - какъв тест да него е било това убийство...

 

Теорията за магнитното поле обяснява далеч по-малко работи от ставащото... Доста по-непълна е, пък и предполага някакви конспирации, някакви заговори на световно ниво едва ли не... доста по недостоверно и много по-усложнено от необходимото - истината винаги е простичка :) Пък ако трабва да вярваме на създателите - те отричат според теб всякакви фантасмагории във филма да има - тогава теорията за магнитното поле съвсем отпада, защото тя преполага фантасмагории от сорта на конспирации, луди учени, глобална климатична катастрофа и прочие и прочие... :)

 

Все пак - само теориики :) Това му е хубавото на сериала, че всеки може да си намери собствено обяснение за ставащото и то да звучи правдоподобно :)

 

 

dX - какво странно има в това, че гадателя е пререкъл самолетната катастрофа?!? Нали точно това се очаква от един гадател ебаси :) Не разбирам въпроса ти какво общо има с теорията. Просто той видя, че тя ще катастрофира със самолет. Това е. Все едно да беше видял, че ще умре при автомобилна катастрофа.

Link to comment
Share on other sites

Нека , който намери някоя песен от LOST да дава линк

Да направим нещо като саундтрак на сериала

Тук има саундтрака от първия сезон

Link to comment
Share on other sites

Пък ако трабва да вярваме на създателите - те отричат според теб всякакви фантасмагории във филма да има - тогава теорията за магнитното поле съвсем отпада, защото тя преполага фантасмагории от сорта на конспирации, луди учени, глобална климатична катастрофа и прочие и прочие... :)

Е в такъв случай не ти ли се струва и че историята с "чистилището" влиза в това число на фантасмагории?

Link to comment
Share on other sites

Е в такъв случай не ти ли се струва и че историята с "чистилището" влиза в това число на фантасмагории?

 

 

Казах - ако трябва да вярваме на казаното от създателите за фантасмагориите. Виж отговора ми от по-горе - аз не им вярвам. Те нямат интерес да подават достоверна информация за сериала.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...