Jump to content
BulForum.com

Рисунки и драскулки


Recommended Posts

пускал си го... казва се "маорско" изкуство, ако имаш предвид маорите в Нова Зенландия...

 

хубаво е, има ли някаква символика в орнамента или просто си е сам за себе си.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 572
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
3770dde28737e4a2b7a81d26f91aac7e.jpg

 

Цветово упражнение. Откъм композиция куца, а и с детайли не ми се занимаваше.

После твърдиш, че не можеш да рисуваш. Трябва да ти покажа какво значи наистина да не можеш :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък твърдя, че всеки може да се научи да рисува прилично. Но се изискват повечко упражнения, както и някакви основни познания за композиция, перспектива, анатомия и естетика.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Една от последните глупости, с които се занимавах. Коледните подаръци май ще бъдат раздадени около средата на февруари

Откъде можем да си купим тези неща? Иска ми се да направиш някой луд музикант/диригент, но като гледам само таласъми и подобни ти се правят :)) А, сетих се, че това плоското може да прилича на клавиатура... ех, защо съм толкова лява и с двете ръце и за нищо не ме бива :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Не могат да се мерят с предните показани произведения, но аз само това си мога. :) На компютъра.

 

От доста време не ми беше идвало вдъхновението да направя нещо просто ей така.

 

PFOL-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Стилизиран кит-кука. Материал - кост. Работа в часове - 8.

 

28397_1450875270521_1192422260_1239585_2817500_n.jpg

 

Първи опит за скримшоу. Много левашки, кофти материали, кофти изпълнение.

28397_1450973392974_1192422260_1239769_927923_n.jpg

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Материал - седеф.Работа в часове - 3.

Наско с какви инструменти го работиш това ?!? ръчни или електрически ... дай малко инфо. без да се обиждаш, но наистина изглежда ужасно !!!

това -> Стилизиран кит-кука. Материал - кост. Работа в часове - 8. е много хубаво

едит: за в бъдеще, слагай и по една линийка до детайла, да се ориентираме за размерите ...

Edited by bio
Link to comment
Share on other sites

Ами комбинирам...И на ръка, и с електрика...Седефената джаджа е около 3см, китчето-кука е около 5.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Picture%20141.jpg

 

Каякар. Материали - телешка кост, бои от естествени източници. Етап на работа - лакиране. Остава полиране и още две лакирания. Ръчна изработа, часове работа - 10.

 

Подарък за рожден ден ;)

Link to comment
Share on other sites

Една моя рисунка, при все, че не бях рисувала от близо 10 години. Не е кой знае какво, но...

 

2316691J.jpg

Link to comment
Share on other sites

scrim%20004.jpg

 

Остава само да се намаже с боя, за да изпъкне рисунката. Работа - 4:30ч. Материал - кост, за оцветяване ще ползвам печатарско мастило. Големина на гравюрата - 4см.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
41025_1526248314800_1192422260_1445393_4281867_n.jpgОбички от мидички за една дружка...Поради липсата на по-фино борче изглежда грубо изработено, а на ръка не ми се занимаваше да гравирам. Големината на мидичките е около 2х3 см.Ред. Дупките са с диаметър 2мм, за да ви се изясни големината. Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...