Jump to content
BulForum.com

Рисунки и драскулки


Recommended Posts

  • Replies 572
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Контура? Имаш предвид подчертаването?

Настройвам четките да са по-чувствителни и с по-малък диапазон цветове и автоматична корекция на някъде около 5%... след това рисувам върху старата скица, която съм е сложил да прозира. Като го направя на ново, го копирам двойно, на вторият лист замъглявам ъглите... това е всичко. Оцветявам под двата листа... и това се получава като резултат.

(с фотошоп не става, там четките са ужасни) - Използвам Illust Studio за да придам по-реалистичен ефект на молив.

abe0c0eae8482975.png

Може да си човъркаш четките до безкрай, както ти е удобно, само дето и със стандартните се работи перфектно.

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Т'ва е много трудно... да раздвижиш картинка, поне на мен ми е по-трудно от компютърната анимация. Щото при компютърната анимация, знаеш... правиш модела, правиш скелета и раздвижването става лесно, дори може да използваш скриптове за да накараш човечето да извърши дадено движение, което е супер. Обаче да прерисувам части от картинка за всеки кадър или да си играя дигитално да ги съпоставям... ужас. Не знам от къде си намерил сили и време за това.

 

Много готино се е получило, втората анимациика ми напомня за sketcher! :)

Link to comment
Share on other sites

А бре, Атанасе от колко време ти е влезнало това хоби под кожата? От чисто любопитство питам!

Много готино се получават!

 

П.П. Правилно ли го оприличавам на змей завъртян във формата на така нареченият символ за безкрайност? XD

Link to comment
Share on other sites

Ами от малък ми е. Да, змей е. Нарича се Уроборос - световния змей, който се самоизяжда, символ на безкрайността.

Link to comment
Share on other sites

Много добре се е получило.И няма как да не е, щом като е правено с удоволствие.

Всяко нещо, получено в резултат от упражняваето на на хоби или любимо занимание, се получава добре.

Само цвета не разбрах как си нанесъл и какъв и материала.Прилича на акварел или греша?

jdv1292239952j.gif

това пък е от миналата година, но ми се стори подходящо за сега :)

Edited by P_M_P
Link to comment
Share on other sites

Релефът е оцветен с мастило/с мнооого внимание и пак има грешки/. Белият фон е от обикновен коректор, който след това махнах. Материалът е кокосов орех.

 

Упражнение по сръчни ръчички 2. В процес на работа, обаче ме болят очите напоследък, та затова само контура съм нанесъл и съм направил малка част.

 

67194_1681072825316_1192422260_1754041_3012648_n.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Най-скоростната ми работа е за 4 часа. Беше поръчка за рожден ден. Общо взето си изкривих очите и пръстите, ама го свърших. По-елементарните неща се правят и за час, но има някои, за които ми е отивала минимум седмица.

Link to comment
Share on other sites

Да! "Хубавите неща стават бавно." Това клише, си пасва идеално, за такива случаи.

Според мен, обаче, по-впечатляващи са изразените детайли, върху миниатюрниа размер.

Имайки в предвид, мащабът, смея да кажа, че работата е добра, и като резба, и като

оцветяване.

Харесват ми.

arx1292329947e.gif

ето нещо на бързо :)

Edited by P_M_P
Link to comment
Share on other sites

Упражнение по сръчни ръчички 2/трета част/.Материал - кокос. Работа/средно/ ден и половина.Няма да оцветявам :)

 

 

63554_1683916896416_1192422260_1759071_1294259_n.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

1005594501a78d62.PNG

Децата пеят детски песни, а караконджалите танцуват из гората бясни,

децата пеят детски песни, а върколашки вой се лее из уличките тясни.

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

Нямам против... даже се радвам. You rock! XD

Ако можех да разчупваш така физиономиите като теб... some freakin comic style. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...