Jump to content
BulForum.com

Рисунки и драскулки


Recommended Posts

  • Replies 572
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Гледам... защо използваш блур само на някои места при наслагване на сенките?

и друг въпрос... девиантарт имаш ли?

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

Да, регистрирен съм там, но не съм качил много. Повечето неща ми стоят, на домашният компютър и във фейсбука.

PMPetkov, иначе ми е ника в девиан, но е пълен хаос всичко в профила ми.

 

По въпроса със сенките, не съм сигурен, че разбирам точно какво имаш в предвид.

Познанията ми във фотошопа са доста скромни.

Блур се сещам, за един инструмент, който се намира във филтъра. Ако питаш за него.

Но моите сенки тук са си BURN TOOL (o) клавиша който е. Аз му викам затъмнение.

Ползвах изцяло този инструмент.Всъщност не е завършена на пълно, тогава исках да направя съвсем друго нешо но се получи това.

Ако ти обаче имаш идея за по-ефективна техника, бих се радвал да науча нещо ново.

Планирам да оцветя по-горната Моя скица (Момиченцето с куклата), но искам да пробвам за нея нещо ново. Приемам всякакви идеи с съвети, както за оцветяване така и по анатомията на скицата.

 

 

viu1287156924r.jpg

 

 

ето този много си го харесвам като работа

Edited by P_M_P
Link to comment
Share on other sites

Хаха луд си! :)

Иначе... за blur говорех, като инструмент с който преливаш линията между два цвята за да не се отсича или контурите да не са грапави. :)

 

Впрочем, аз едва ли могада ти дам съвет, защото до сега винаги съм работил с векторна графика и ефекти, в момента се упражнявам над рисуване (анатомия, физиономии, действия)... имам много да изглаждам там. :) Сега, аз не знам дали ще мога да дам съвет, ама ако ти може да ми помогнеш с нещо за светлосенките ще е супер, хич ме няма там, ама хич. :)

 

А, за девиант арт, аз там влизам един път на няколко месеца. Я дай нещо AIM / MSN / ICQ / Gmail, че тука ако тръгнем си даваме съвети и да си дискутираме темата ще си отиде.

Link to comment
Share on other sites

Ем, то аз всичко останло ползвам, точно скайп не ползвам, хахах, ако имаш нещо друго... погледни ми в профила, там са всичките. Ако пък не... скайпа ми е lil_stenly, ще се престраша.

Ама ся имам работа за още близо час и нещо, след това като се освободя ще е това, така че най-вероятно, както каза... по-късно вечерта явно. :)

Link to comment
Share on other sites

Подаръче за една от най-умихнатите и лъчезарни девойки, които познавам. Има още да се доработва...

Материали: кокос и седеф. СНимал съм го върху кутия цигари за мащаб.

65999_1601080945569_1192422260_1608807_4895866_n.jpg

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Хахаха, т'ва за мен беше най-трудното, да нарисувам жирав... просто такова животно, с такъв врат и всичко... как някой може да измисли такова нещо? XD

 

Гледам си вкарал много съблазън в погледа! хаха

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, т'ва за мен беше най-трудното, да нарисувам жирав... просто такова животно, с такъв врат и всичко... как някой може да измисли такова нещо? XD

 

Гледам си вкарал много съблазън в погледа! хаха

 

 

 

хаха големи,влажни и тъжни очи нали. :)

Link to comment
Share on other sites

Любовтаааа е по-силна от всичко. XD

 

Имам "лека" мания по... антропоморфизъм. Идва от зората на мойто детство. :)

Нали се сещаш как родителите дават съвети и окуражават децата си с думи от сорта на: да пораснеш и да станеш човек? Явно съм прпуснал точно тази част за човека... имах други планове! хахаха

Link to comment
Share on other sites

Идеята идва от TaunTaun... онова животинче от междузвездни войни... по-скоро тук пак е "антрофицирано".

e0523c46dde7784f.png

 

Тук тръгнах да упражнявам пози и физиономии, обаче реших да си изготвя един "character" и това се получи за сега. :)

067827b2a99d259f.png

 

Скоро ще покажа и нещо човешко.

Рисувах и някакви пеизажи, обаче не знам къде съм по папките съм ги забутал, всичко ми е леш из харда, ама виж антро нещата знам къде съм ги забутал. XD

 

Аз още тренирам за да се науча да изпипвам анатомията по-лесно и да ми свикне ръката на правилен "замах", без да правя толкова очертания и линии. Сега съм се спрял на posemaniacs сайта.

Link to comment
Share on other sites

posemaniacs е много добро помагало за анатомията, аз обаче като на инат, винаги правя нещо от въображението си. Резултатите разбира се не са много добри, но ако гледам от някъде, оставам с чувството че правя нещо вече направено и бързо губя интерес към рисунката.

А пък, анатомията си е важно нещо в рисуването.И аз работя върху правият контур, и моите рисунки стоят леко космати от малките чертички, които следват основният контур. За щастие това се постига с тренировка и постоянство,така че е въпрос на време.

Иначе твоят TaunTaun е симпатяга. Много ми допадна как си разпределил краските и шарката му. Тук с подходящт сюжет можеш да завъртиш някой комикс. :)

Link to comment
Share on other sites

76940_1633875525413_1192422260_1668479_3839682_n.jpg

 

Работа с нож, за два дни...ЗА успокоение на нервите и за разнообразие.Материал - кокосов орех.

Link to comment
Share on other sites

Мда и аз сън на това мнение, Grimjaur прави готини нещица и пише много хубави работи, може да намериш някои от тях из форума в темата "лирично отклонение".

 

А, за posemaniac, има доста добри примери, работата е, че и аз съмкато теб, ако гледам от някъде после имам усещането, че това дето съм правил, не е мое. За това сам си пробвам да научкам позата, пък ако ще и по-зле да изглежда в такъв случай. :)

Както се вика "ако не стане със зор, пробвай с повече зор, ако и тогава не стане, пробвай с много зор, ако тогава пак не стане, значи не се зориш достатъчно". :)

8b714ad866014ed1.png b758da9d7cafaed8.png

Link to comment
Share on other sites

хахаах имаш право, без усилия не става. За позите, има резервен начин да ги пресъздаваш горедолу добре, без да се ръководиш от чужди работи, и тора е, чрез наблюдение на собственото си тяло. На времето 1 художник ме светна за тази техника пред огледалото. а и до колкото знам в анимацията и комиксите художниците също си помагат с нея:)

opt1289918364j.jpg

ето нещо ново от днес :)

Edited by P_M_P
Link to comment
Share on other sites

Скулптура, форма на кучешка глава от един обект за около 5 минутки. Много готина програмка впрочем.

87687989.png

 

Сега разбрах, че ако ми се занимава с такива работи ще трябва да хвърля пари за още едно ПЦ. хаха

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

Супер е станала. Някакви текстури може ли да и сложиш?

opt1290520304o.jpg

Аз за сега съм само на вълна фотошоп, но ми е доста забавно. :))

Edited by P_M_P
Link to comment
Share on other sites

Ейй т'ва последното е уникално просто! :)

Аз пък съм го ударил на прерисуване, рисувам нещо, а да го завърша и трия половината, после пак се почва... все нещо не ми харесва.

 

7388697ee9038756.png 62ff6a3b89123c5a.png

Оцветеното на малка картинка изгледа готино... не съм му оправил цветовете, само ги наплясках отгоре да не забравя кое къде ще ходи. :)

 

Пък и фотошопа така ме изнервя тея дни, насича, тътри се, яде е тая рам все едно цялата за него съм я сложил и пак си минах на японските чудесии. Ама махни ги картинките, за тях не е проблем, все ще си ги оправям, като работя с фотошоп тогава е най-неприятно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...