Jump to content
BulForum.com

Рисунки и драскулки


Recommended Posts

  • Replies 572
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Може. То и ти можеш...длета за 5лв от Практикер, десетина свободни часа, добра лампа и здрави нерви :D

Link to comment
Share on other sites

Абе аз длетата, боргиики, часовникарски пилички за работа с дребни неща... имам ги ама нервите ги нямам нещо тея дни. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ха, един колега ме вижда днеска и вика:"А татуировки правиш ли?" Аз му отговарям:"Не, нямам нерви за такова нещо". Той само се оцъкли laughing.gif Метни снимка на амулетчето.

Link to comment
Share on other sites

Аз се занимавам с татуси :laughing: там трябва не толкова нерви колкото здрава ръка и и практически умения настроението е различно нервите също понеже се съобразяваш с желанието и визическото състояние на клиента

иначе според мен за твоята работа неще само нерви и материали иска си и талант :))

Link to comment
Share on other sites

Нямам снимка... за т'ва викам да "барнеш" до сега не съм си снимал "шаманските-вуду-муду" глупости.

Изгубих (откраднаха) го преди година и затова искам да го "пресъздам" обаче още си търся подходящ дървен материал, защото не знам кое е издръжливо. :) А, амулетчето го е правил един майстор от селцето на дядо ми и така и не разбрах к'во точно е използвал и как го е обработвал.

Просто се интересувам ако не успея аз, да ти дам материала ако ти се струва интересно, ти да го барнеш от части.

Предишният беше с необработен аметист, обаче поради факта, че не намирам аметист, обаче съм си намерил заместител.

 

П.П. Сега трябва да се пазя не ме изгорите на клада! хахаха

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

Може. То и ти можеш...длета за 5лв от Практикер, десетина свободни часа, добра лампа и здрави нерви :D

 

Струва ми се че една зъболекарска машина би ти ускорила процеса невероятно. И лампата идеална и бургиите им са 6+ и всичко е мислено точно за подобна финна работа... леко цената на турбината е трицифрена а на цялата машина с още 1 цифра повече... Но пък стола е много удобен :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

То работата не е просто да го направиш бе дедо, работата е да вкараш малко нерви и повечко сръчност... те му придават един по-ценен вид.

Примерно... аз за това искам сам да се помъча с този амулет, който споменах преди.

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

Дедо, не откривай топлата вода. Имам си гравьорски комплект с една камара борчета и прочие, сега мисля да купувам мини-фрезов станок. Но с тях не става като хората. На ръка е съвсем друго. Стенли, в Природо-научния продават полускъпоценни камъни. И са евтини.Но нямам инструменти за да ги обработвам.

Link to comment
Share on other sites

Ей ама се сещаш... аз забравих, че в Пловдив има такъв музей, а съм бил там многократно... не знаех че продават. :) След празниците имам път точно натам, ще мина се поразгледам.

Само дет ти викам, нямам си и на представа какво дърво да използвам, Аз ще хвана един приятел, дърводелец, да го избара на форма т'ва чудо. Само за по-добър външен вид, не че е нужно.

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

Всъщност е прилеп...Подарих го на приятелско семейство, които в момента правят нещо като база за пещерняци на Дряновския манастир...Аз винаги мога да си направя ново...

 

34831_1708124581593_1192422260_1812811_3039783_n.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо щях да пиша, че е прилеп (няма нужда да се споменава)... в трибъл вариант, обаче видях описанието.

 

Йей, завърших и аз нещо.

a48d7509fa177e9b.PNG

Подарък за приятел... който е фен на междузвездни войни от части. :)

Link to comment
Share on other sites

ха! само аз май, още не си подписвам работите, явно е пропуск. lil_stenly можеш ли да нарисувас Себулба, той също влиза, като че ли в твойта категория.

 

Grimjaur аз гледах за дефекти но не засяках такива от последната снимка. Явно не съм ги зачел като такива, но пък ми напомня, за 1 художник от ренесансовата епоха. Не му помня името защото са ми разказвали отдавна това.

Но същият този художник, нарочно изкривявал нещо в картината си или не я довършвал и съзвателно избягвал да е перфектен, защото вярвял че само бог може да твори без грешка.

Link to comment
Share on other sites

Именно по същата причина. Това е стара легенда, дошла от Персия. Майсторите на килими винаги оставяли малък дефект в килимите си, защото само бог е безгрешен. За художника не знам :) А това ми е първото нещо, което подписвам, сега експериментирам върху подписа.

Link to comment
Share on other sites

Майсторите при тъкане на килими точно поради тази причина оставят грешно втъкани нишки, което си прави килимчето уникално. Хубаво, че програмистите не следват този "идеал" при работа! XD

 

Себулба... това ще е трудно! Много особенна физиономия има, а мен никакъв ме няма там.

cd67d98be72e9a0a.PNG

Сега съм изцяло на практика физиономии. Гнол (Gnoll)

Критика?

 

За подписите... при мен не че е нещо което си заслужава да се подпише, просто заради символиката явно.

Оставяш следа по пътя, който изминаваш, та като стигнеш до някакъв връх, да знаеш от къде си тръгнал. :)

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

klz1294386183n.jpg

Общо взето това се получи.

не стана както си гопредставях, но да си призная сградите и привозните средства не са ми от силните страни. :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...