Jump to content
BulForum.com

Рисунки и драскулки


Recommended Posts

Стенли мерси за съвета. след като ме подсети да свия малко срайниците започнах да рисувам това.

bwy1296229163p.jpg

Но както се вижда в областа на краката отново ударих на камък и резултата не ме удовлетвори.

За това решех да направя това в което съм най силен, а имено импровизацията, и със идеята да свия единия, крак направо се улях и свих и двата така получих това.

viu1296229397b.jpg

Това ме удовлетвори. поне на тори етап. сега следват контур, цвят и сенки. крайният резултат не се знае какъв ще е.

Иначе по твойта работа какво да кажа.

И ти си като мен трябва упражнения по анатомията на човешкото тяло било то пропорции, било то мускулатура.

Уж рисувам но на 2 крака се узорих. Ръката с цигарата ми се вижда малко по-къса от другата.А пък другата е извита под ъгъл който ме кара да си мисля че на тозии не му е много конфортно да си държи ръката в това положение, сякаш има някакво напрежение в лакътя и рамото. Лицето също може да претърпи малка промяна но там не бих давал съвети, понеже твоят стил си е спецефичен и аз не съм вещ в него.

Иначе пък съм очарован колко е детайлно всичко. Не си смотал пръстите дори имат и нокти, барнал си верижката на часорника и цифребал даже. Шевовете на дънките, подгъвчета разни, дори на гайката на колана си сложил шевове.

Не си изпуснал да сложиш и традицийоният татус който забелязвам че винаги го има, както и емблема на шапката.

На пръв поглед това са дребни неща и уж не са важни, но всъщност те отварят много картината и по-ноблюдателен човек би забелязъл съзидателният елемент върху този труд. с 2 думи харесва ми, но трябва и по-добре.

Освен това чакам да видя и нещо с цвят и светлосенки. :)

Edited by P_M_P
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 572
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

180388_1757941946996_1192422260_1900605_8043681_n.jpg

 

Bahamut в процес на изработка. Bahamut е някакъв дракон, от някакво аниме...А може и ot Final Fantasy да е...Абе аниме...

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за критиката, трябва да ги поизгладя тези неща с анатомията, все още не знам как и къде да придам това чувство на "напрежение" и къде ръцете трябва да изглеждат оттпуснати.

А, ти супер си го барнал, новата поза някак си повече си пасва. Ама прическата както стои на първата от двете някак си повече ми харесва, леко да закрива лицето от лявата страна.

 

Атанасе... т'ва е страхотно.

 

П.П. Впрочем може да изгравираш на нещо един надпис булфорум и да си го сложим за лого форума... каменната ера.

;D (Трябва ни такъв скин май май)

 

Може и двамата да погледнете галерията на този артист, просто за вдъхновение.

www.annestokes.com

Много готини неща!

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за критиката, трябва да ги поизгладя тези неща с анатомията, все още не знам как и къде да придам това чувство на "напрежение" и къде ръцете трябва да изглеждат оттпуснати.

А, ти супер си го барнал, новата поза някак си повече си пасва. Ама прическата както стои на първата от двете някак си повече ми харесва, леко да закрива лицето от лявата страна.

 

Атанасе... т'ва е страхотно.

 

П.П. Впрочем може да изгравираш на нещо един надпис булфорум и да си го сложим за лого форума... каменната ера.

;D (Трябва ни такъв скин май май)

 

Може и двамата да погледнете галерията на този артист, просто за вдъхновение.

www.annestokes.com

Много готини неща!

 

 

Ами за анатомията трябва поне за някакъв кратък период да се прерисуват или снимки или чужди работи, просто за да се наизустят някои неща. както тези примери http://www.google.bg/images?um=1&hl=bg&client=firefox-a&rls=org.mozilla:bg:official&channel=s&tbs=isch:1&&sa=X&ei=orpDTYrABI_tsgaFocXfDQ&ved=0CDAQBSgA&q=body+sketch&spell=1&biw=1280&bih=770

Скиците са полезни, защото може в тях да нарисуваш само това което ти е важно да тренираш без да се задълбочаваш в другите детайли. Аз примерно имам 4 листа двустранно нашарени само със скици на очи и носове.

Но каквото и да си говорим иска си тренировка. Лошото е само, че колкото повече задобряваш толкова повече самокритичен ставаш. Поне с мен е така.

Link to comment
Share on other sites

При мен е обратното, сега само се бутам когато трябва сам да си оценявам драскулките. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

klz1297090337m.jpg

opt1297090458c.jpg

 

това са ми овчите опити от преди 2 години.

а онзи ден се пробвах да направя зебра. много противно и омразно нещо е как да извадиш контур и свестни очертания при толкова много раета

bwy1297091135i.jpg

в крайна сметка получих това.

Edited by P_M_P
Link to comment
Share on other sites

Последният ми творчески напън и първи опит да рисувам съществуващ човек(надявам се да го познаете...) :

houseic.jpg

Edited by sandman
Link to comment
Share on other sites

Много добре се е получило. То и да не го познаем ти си му сложил надпис :laughing: .

Разбира се шегувам се де. Личи си кой е, и дори ако наистина ти е първи опит, то тогава той е доста сполучлив.

Някак си се искушавам да ти поставя задача да се пробваш да ми нарисуваш DEXTER от едноимения сериал. Ще е интересно да го видим.

 

:rolleyes:

Edited by P_M_P
Link to comment
Share on other sites

Полуотрязване на пръста звучи кофти :unsure: Изглежда искуството си е приискало жиртвите.

Внимавай с пръстите! Когато човек има златни ръце, дори и нокътче от тях е важно.

Аз пък избрах по-лесният път и оцветих далеч по- лесният модел. :lol:

bwy1297770521z.jpg

viu1297770993s.jpg

bwy1297771021t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Пак си е кофти.

Сега поне можеш да ползваш инцидента като тема на следващата работа.

Например макет на полуотрязан пръст с врърчица за носене на врата.:)

Link to comment
Share on other sites

P_M_P, ти какъв Graphic Tablet ползваш? Аз мисля да си купя като забогатея, обаче те бая скъпи, а по-евтините не знам дали ще ми свършат работа.

Link to comment
Share on other sites

P_M_P, ти какъв Graphic Tablet ползваш? Аз мисля да си купя като забогатея, обаче те бая скъпи, а по-евтините не знам дали ще ми свършат работа.

 

Аз рисувам върху хартия с молив и гума после сканирам и оцветявам на фотошоп.

самото оцветяване също е много аматьорско но на едно не толкова професионално ниво общо взето ми върши работа.

Но също като теб съм решил да взема и аз таблет дори имам уговорка с един мой братовчед да ми намери нещо в рамките на 300 лева нещо по-посредствено докъто позадобрея, а после вече ще го мисля.

Кажи ти какво направи с твоите рисунки чакам да видя декстър и разни други за които си говорихме :D

Edited by P_M_P
Link to comment
Share on other sites

Финални щрихи по дракона...Още малко и го завършвам, мамка му!

184815_1800040719439_1192422260_1974730_2761482_n.jpg

 

 

 

И завършеният вариант:

 

184210_1805512336226_1192422260_1984886_7726772_n.jpg

 

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

хахаха! Знаех си, че ще е нещо такова. Всъщност няма значение важното е да радва. :laughing:

klz1299075120r.jpg

Това пък е от мен. И вече дори започнах да се подписвам :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...