Jump to content
BulForum.com

Mp3 player-и


fullbloodfreak

Recommended Posts

http://bgmaps.com/map.asp?sid=e4c95afe76d4...t.x=0&start.y=0

Ако сте решили да взимате, идете скоро - преди 3-4 дена пристигнаха плеъри, чакани от преди Коледа и двама прители си взеха. Не вярвам да ви се чака, а наистина е изгодна покупка.

А ако ще ходите, поздравете Вили от мен :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 553
  • Created
  • Last Reply

сега разглеждам една брошура на "технополис" и гледам там един mp3 palyer, "куче марка" .....

 

512 mb за 179 лв с ддс

- поддържа mp3 и wma

- fm radio

- диктофон

 

според мен си заслужава да му се хвърли едно око. за тея пари и с толкова памет ... кой знае, може да излезне читав :confused

 

btw google не откри никакви резултати за него

Link to comment
Share on other sites

Имам наблюдения над Diva Gem и никак не съм доволен. Първото нещо, което ми направи впечатление, веднага след като я пуснах беше гадното ехо, което се чуваше в песните... След това забелязах, че само леко да тръкнеш корпуса в нещо твърдо и веднага се олющва. И това са впечатления от около 5 минути само, представям си, ако беше повече време в мен. За това вече не се доверявам на никой, защото някой хора въобще не правят разлика чист ли е или не звука (като пример мога да дам безжичните слушалки на TCM, които са с отвратителен звук) и въпреки това ти прерпоръчват това и онова... Най-добре е да се пробва лично такова нещо.

Link to comment
Share on other sites

сега разглеждам една брошура на "технополис" и гледам там един mp3 palyer, "куче марка" .....

 

512 mb за 179 лв с ддс

- поддържа mp3 и wma

- fm radio

- диктофон

 

според мен си заслужава да му се хвърли едно око. за тея пари и с толкова памет ... кой знае, може да излезне читав  :confused

 

btw google не откри никакви резултати за него

Аз имам опит от 2 медиона с тези характеристики, но с 256 мегабайта. Първият го смених на 2-рия ден, защото му изгоря подсветката на дисплея, вторият след около месец и половина, защото му изгоря същия чарк плюс радиото.

Link to comment
Share on other sites

Bezji4nite slushalki TCM sa sus kristalen zvuk. Ako si si vzel ot kashonite v sklada kadeto sa izsipani "sumnitelnite" .. tvoi problem. Nedostatucite im sa drugi na tqh no kakto i da e. Mp3 player TCM imam ot 1 godina 128MB, nqma vuzmojnost za flash mislq 4e e kum 70 lv. Nqma radio. no za taq cena e tova. Osven tova e konstruktiran dobre tui kato nqma kakvo da mu se razbie (osven jaka na slushalkite ako gi vadite 5-6 puti v minuta). TCMski CD-MP3 .. e kam 50 kinta ... takuv polzvah godinata predi da si vzema gorespomenatoto minion4e. Sega sa pristignali TCM sus 128 mb + FM ... oba4e ne me kefi na4ina na vruzka s PC i 4e sa s joystick, no sa okolo 80-90 lv. Govorehme za eftino i dobro nali ? Pristignali sa i iPAQ 20gb tuka nqkade se motaha okolo 200-300 lv.

 

ps. TCM e TURGOVSKA MARKA ... ne sa proizvoditeli (za neprosvetenite)

Link to comment
Share on other sites

Имам наблюдения над Diva Gem и никак не съм доволен. Първото нещо, което ми направи впечатление, веднага след като я пуснах беше гадното ехо, което се чуваше в песните... След това забелязах, че само леко да тръкнеш корпуса в нещо твърдо и веднага се олющва. И това са впечатления от около 5 минути само, представям си, ако беше повече време в мен. За това вече не се доверявам на никой, защото някой хора въобще не правят разлика чист ли е или не звука (като пример мога да дам безжичните слушалки на TCM, които са с отвратителен звук) и въпреки това ти прерпоръчват това и онова... Най-добре е да се пробва лично такова нещо.

А замислял ли си се ,че този шум може да е от гадни мп3-ки, а не от плейъра???Не че имам наблюдения в/у ГЕМ-а, но старата дива си вади перфектен звук при мп3-ки с висок битрейт...

Link to comment
Share on other sites

Bezji4nite slushalki TCM sa sus kristalen zvuk.

 

Аха,ти за смущения явно не си чувал :).Моите са купувани доста отдавна за 70лв. и смея да твърдя,че не са от "кашоните с надпис съмнителни".Понякога обаче губят сигнал дори на 2 метра,да не говорим,че на фон винаги си има някакъв много слаб шум.

Link to comment
Share on other sites

Точно за "кристалния звук" с нетърпимия шум ставаше въпрос... ;)

Всеки си има мнение... Кво му плащате бе, 70лв... Хахахаха...

Link to comment
Share on other sites

офф от толкова четене съвсем се обърках...

в крайна сметка препоръчайте ми един който да е с 256 мб памет и да няма проблеми с звук и т.н. ?

 

Еми то се знае - Creative Muvo TX

Link to comment
Share on other sites

Хайде да се похваля и аз. Днес си взех Samsung YP-53V (256mb). Чудех се доста между това и T5V, но наличието на голямо USB ме спечели, както и това, че издържа до 20 hours, вместо до 12 - както пише на двете кутии.

 

Иначе според мен е много добър - слушалките са страхотни - по-добри са дори от моите тапи, които си бях купил преди време за около 16 лева (AIWA с дебел кабел). Плейъра звучи доста силно и макар да липсва 5-бандов екуализер има около ~9 пресета с под-настройки на 4 от тях (SRS, WOW, TruBass levels и User (bass/trebel levels), които компенсират липсата. Мога да кажа, че съм очарован от тях тъй като по принцип рядко ми харесват пресети, а тези звучат много добре. Само може би това, че няма толкова универсален пресет, който да пасва еднакво добре както на house, dance така и на rock/metal, но това е нормално ;) важното е, че има какво да избера от пресетите :)

 

Иначе другото 2.0 usb; 256mb памет, която се ползва и като flash disk; 4 редов lcd дисплей с обичайната за Samsung синя подсветка; калъфче, което пасва идеално въпреки, че малко пречи на сменянето на 1xAAA батерията, но това се превъзмогва - а като вид е доста плътна. Може да записва директно на mp3 от радиото (20 станции) както и от line in-а (има си кабелче - две мъжки жакчетa - от малко към голямо понеже на плейъра line-in-a e като жака на телефоните докато на слушалките е нормален) - единственото, което е тъпо, че диктофона записва н wav въпреки предната функция, което недоумявам защо е направено така, но вероятно си има причина. USB-то е готино понеже не стърчи, нито пък е с тапа като на малките canyonи (diva gem), а се сгъва навътре - нещо като идеята на Samsung X600 gsm-а ;) и да си кажа добре е реализирана. Поставен плейъра наподобява по форма на болид от формула 1 - е, така доста общо ;) Аа, забравих да спомена, че си има връзка за врата - точно като на луксозните модели телефони - доста е удобно и ми харесва въпреки, че така да си държа gsm-а би ме дразнело много ;D

 

Firmware-а може да се ъпгрейдва, но плейъра съдържа най-актуалната версия тъй че в момента не мога да кажа как се държи след upgrade. Правен е произведен 10-ти месец миналата година.

P1030519_resize.jpg

P1030520_resize.jpg

P1030521_resize.jpg

P1030525_resize.jpg

P1030527_resize.jpg

P1030528_resize.jpg

P1030529_resize.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хайде да се похваля и аз. Днес си взех Samsung YP-53V (256mb). Чудех се доста между това и T5V, но наличието на голямо USB ме спечели, както и това, че издържа до 20 hours, вместо до 12 - както пише на двете кутии.

 

Иначе според мен е много добър - слушалките са страхотни - по-добри са дори от моите тапи, които си бях купил преди време за около 16 лева (AIWA с дебел кабел). Плейъра звучи доста силно и макар да липсва 5-бандов екуализер има около ~9 пресета с под-настройки на 4 от тях (SRS, WOW, TruBass levels и User (bass/trebel leves), които компенсират липсата. Мога да кажа, че съм очарован от тях тъй като по принцип рядко ми харесват пресети, а тези звучат много добре. Само може би това, че няма толкова универсален пресет, който да пасва еднакво добре както на house, dance така и на rock/metal, но това е нормално ;) важното е, че има какво да избера от пресетите :)

 

Иначе другото 2.0 usb; 256mb памет, която се ползва и като flash disk; 4 редов lcd дисплей с обичайната за Samsung синя подсветка; калъфче, което пасва идеално въпреки, че малко пречи на сменянето на 1xAAA батерията, но това се превъзмогва - иначе е доста плътна. Може да записва директно на mp3 от радиото (20 станции) както и от line in-а (има си кабелче - две мъжки жакчето - от малко към голямо понеже на плейъра line-in-a e като жака на телефоните докато на слушалките е нормален) - единственото, което е тъпо, че диктофона записва н wav въпреки предната функция, което недоумявам защо е направено така, но вероятно си има причина. USB-то е готино понеже не стърчи, нито пък е с тапа като на малките canyonи (diva gem), а се сгъва навътре - нещо като идеята на Samsung X600 gsm-а ;) и да си кажа добре е реализирана. Поставен плейъра наподобява по форма на болид от формула 1 - е, така доста общо ;) Аа, забравих да спомена, че си има връзка за врата - точно като на луксозните модели телефони - доста е удобно и ми харесва въпреки, че така да си държа gsm-а би ме дразнело много ;D

 

Firmware-а може да се ъпгрейдва, но плейъра съдържа най-актуалната версия тъй че в момента не мога да кажа как се държи след upgrade. Иначе е произведен 10-ти месец миналата година.

 

Ами доста добри думи и изглежда хубаво. А от каде го купи? Ако може да кажеш и цената ...

Link to comment
Share on other sites

Ами доста добри думи и изглежда хубаво. А от каде го купи? Ако може да кажеш и цената ...

Цената му е сравнително висока - 199 лева с ддс. Аз го купих с талон за 5% отсъпка и ми излезе 189 :Р

 

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09012774

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09012774

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз си взех Muvo TX FM 512MB за 165$. Невероятен е. Звука мога да го сравнявам само с този от звуковата ми карта Live 5.1. Много съм доволен. Единствения минус според мен са огромните слушалки, които за моите уши са адски неудобни и ме заболяха само за 20мин...

 

Та в този ред на мисли, бихте ли ми препоръчали слушалки за не много пари, нещо за 20-25лв?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Не изглежда никак зле, но аз още се колебая между хард и MP3 плейър и се въздържам от покупки. Иначе по груби сметки, 2GB памет са си много пари и реално цената на плейъра е страхотна.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x unpinned this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...