Jump to content
BulForum.com

Овърклок на Ati карти


Recommended Posts

Аз като четох за клока-а на ATI ,

и научих за ATI Tool :

 

Аз съм с Radeon 9800 Pro 380/680 ... и като дадох max core и стигна 450 , почна над 450 да качва , без да има грешки и го спрях ... за по сигурно ....

в момента съм на 412/730 ( честотите на 9800XT) и нямам никакви проблеми , и не ми се иска да си набузвам картата на сляпо , на MAX

 

Само че от нещата които четох , там казваха картата да се клоква от RadLinker-a зашото той не ползвал ресурси , а не от ATI Tool, s ATi Tool само да се тества за честотите и за стабилност , а да се клоква от RadLinker-a .

 

P.s Преди 2 седмици смених на драйвери 4.10 , но имах проблеми с филмите , нещо с overlay-a май беше , като не е на Full screen филма и накъсваше филма ... и сега съм с 4.9 и нямам проблеми, всичко си е перфектно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply
то си зависи и от производителя. ако ти е куча марка.. просто забрави.

айде да кажем предположим ,че ако сложи рамсинкове и 1 куулерче да го хлади ще изкара 300 и косур памет ?

@hexalite първо да ти честитя добрата бройка ,но все пак айде да не си говорим глупости .. Ати туул-а след като го изключа честотите си остават същите на които съм ги оставил ,а пък и не взима ресурси ?! Ти мене ся фокусник ли ме изкара ?

@Lucky Luciano земи си добро охлаждане и рамсинкове .. а тия неща дето ти се появяват се наричат "артефакти" препоръчвам ти да клокнеш 10тина мегахерца по-надолу от критичната точка ( тази на която ти се появяват "гадните неща " )

Link to comment
Share on other sites

Аз като четох за клока-а на ATI ,

и научих за ATI Tool :

 

Аз съм с Radeon 9800 Pro 380/680  ...  и като дадох max core  и стигна 450 , почна над 450 да качва , без да има грешки и го спрях ... за по сигурно ....

в момента съм на 412/730 ( честотите на 9800XT) и нямам никакви проблеми , и не ми се иска да си набузвам картата на сляпо , на MAX

 

Само че от нещата които четох , там казваха картата да се клоква от RadLinker-a зашото той не ползвал ресурси , а не от ATI Tool, s ATi Tool  само да се тества за честотите и за стабилност , а да се клоква от RadLinker-a .

 

P.s Преди 2 седмици смених на драйвери 4.10 , но имах проблеми с филмите , нещо с overlay-a май беше , като не е на Full screen филма и накъсваше филма  ... и сега съм с 4.9  и нямам проблеми, всичко си е перфектно.

Ей, да няма няк'ва грешка с GPU-то? И аз качвам паметта до 730, ама GPU-то повече от 410 не ще. Дори на 3DMark05 на Nature теста имам звездички на тази честота. Пробвай на 450 3DMark05 теста, виж дали имаш артефакти и помести в онази тема резултата - ще бъде интересно.

Btw, на коя фирма ти е радеона и 350 или 360 ревизия е?

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос. Защо когато пусна Ati Tool и започна скан за максималните честоти на ядро и памет, индикатора който показва колко са заредени батериите на мишката ми(ръгнати са на зарядното в USB-то) започва да мига? По принцип никога не трябва да мига. Това ме навежда на мисълта, че има някаква промяна в тактовата честотата? :confused Възможно ли е?

Link to comment
Share on other sites

Да найстина с моята 9200 повече от 280/230 не тръгва каквото и да правиш. Не знам то по принцип това не е лошо клокване но може още мъничко и ще съм доволен напълно.

Link to comment
Share on other sites

Да найстина с моята 9200 повече от 280/230 не тръгва каквото и да правиш. Не знам то по принцип това не е лошо клокване но може още мъничко и ще съм доволен напълно.

 

 

Podobno e i polojenieto s moita gigabyte 9200.I tva e maximuma, koito moga da postigna.Plus tva kato i pusna 3dmark2001se nakraq ve4e se poqvqvat i artefakti!

BTW kolko to4ki ti vadi clocknata na 3dmark2001se?

Link to comment
Share on other sites

ей сега го правих някъде към 7200 беше не обърнах много внимание. А сега ме мързи да правя пак.

 

 

Nqma i smisal da go pravi6.Moita gi dokarva kum 8000 s clock-a, taka 4e sa ednakva hubost! :punk

 

 

@PSYCHOSIS az li4no sum s omega driver i 1024x768 32bit, frame buffer-double, antialiasing-none, z-buffer-24bit, texture-compressed

Link to comment
Share on other sites

Добре, последно кои драйвери са най-добри?

И на какви настройки тествате в 3дмарк?

 

драйверите... аз съм с Catalyst 4.10. пускат се на дефаулт тестове, самоче се пускат само Game тестовете.

Link to comment
Share on other sites

Zdraveite imam sledniq problem.Kupih si ASUS 9550GE/TD.Kato trugnah da q clockvam(s driver softmod i atitool 0.20)ne mojah da dokaram pove4e ot 415/215 :cry Kajete kvo da pravq?Gledam, 4e vie go clock-vate do 450/250 naprimer.Daite suvet pls!

Link to comment
Share on other sites

Za 9800 pro mn zavisi koga q e kupil...sega vsi4kite 9800 pro deto se prodavat sa s r360 qdro...razbiraite, 4e ima golqm shans kato se sloji BIOS na 9800 XT kartata da si shlqpa bez problemi na 4estotite na XT(e vinagi moje da ima i nqkoe durvo, zatova tuka 1 malka vrati4ka da ostavim otvorena). Ako pi4a si e kupil takava broika, kade go problema? Prosto r350 ne se proizvejdat ot okolo godina i neshto i broikite s takiva qdra ve4e svarshiha(dori i v bulgariq).

Link to comment
Share on other sites

Zdraveite imam sledniq problem.Kupih si ASUS 9550GE/TD.Kato trugnah da q clockvam(s driver softmod i atitool 0.20)ne mojah da dokaram pove4e ot 415/215 :cry Kajete kvo da pravq?Gledam, 4e vie go clock-vate do 450/250 naprimer.Daite suvet pls!

 

Мойта току що е клолнах на 400/500 :)

 

Едит:в момента правя тестове и по късно ще напиша резултатите

Link to comment
Share on other sites

Мойта току що е клолнах на 400/500 :)

 

Едит:в момента правя тестове и по късно ще напиша резултатите

Бре да му се невиди :( Само аз ли съм некадърника дето немога да клокна моя Радеон9200 128Мб/128бит :sick Освен стандартните честоти никак иначе немога да я подкарам :(

Link to comment
Share on other sites

здравеийте, имам няколко вапроса и мисла че това е мястото

искам да питам оувърклокарите тук за някои неща сжързани конкретно с Ати 9550

става въпрос за флаш на биоса на картата да се направи на 9600 или 9600Про :P но искам да знам има ли смисал от това нещо, дали не е същото като оувърклока (по-добре , по-зле?), също така този флаш по рискован ли е от о/к, може ли след като се флшне с друг биос след това да си му се върне оригиналния евентуално, също дали ще ми падне гаранцията на картата ако се барникам из биоса

ми в общи линии това е което ме интересува

картата ми е тази от подписа с добро охлаждане на кутията и допулнителен голям вентилатор на ядрото

картата съм е пробвал най много на 470/270ДДР без артефакти

резултатите от бенчмаркове са ми следните:

3ДМарк2001СЕ 11500т.

3ДМарк03 3450т.

3ДМарк05 1400т.

моля тяхно величество оувърклокарите да ми дадът някакви отговори на въпросите и да ме посъветват има ли смисъл да рискувам с Дъмп биос дали ще постигна значителна разлика и по добре ил ще е

благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

AtiTool-a усеща артефактите доста добре. даже си има натоварване с което да ги провери.

 

С тая програма си overcolock-нах карата ( Ati Radeon 9200SE 64MB ) , пуснах да намери максималните стойности и си4ко беше ОК , но изведнъж всичко загасна и това е . Наложи се да и върна старите настрийки. Това от какво мислете че е?

Link to comment
Share on other sites

Бре да му се невиди  :( Само аз ли съм некадърника дето немога да клокна моя Радеон9200 128Мб/128бит :sick  Освен стандартните честоти никак иначе немога да я подкарам :(

Zashto be?? S Ati Tray Tool njamash nikakvi problemi. Imam edna 9200 na GB - vsichko e OK.

Link to comment
Share on other sites

Zashto be?? S Ati Tray Tool njamash nikakvi problemi. Imam edna 9200 na GB - vsichko e OK.

Е и моята е Гигадръв ама.....нещо не се поддава на превъзпитание.Ще пробвам пак...освен да светне нещо по нея от опити :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Ei ama az zabraih da pi6a fe.Na4i ASUS-kata q vurnah(qvno be6e defektna) i si vzeh su6tata no na Gigabyte.Kartata e super!Vupreki, 4e e bez fan, bez vsqkakvi artefakti i dr laina se clockva na 440/240!Mislq, 4e moje i o6te malko bez fan, no ne mi se riskuva.A kato vru6tah ASUS-a mi kazaha, 4e prez poslednite 2 sedmici i dr sa vurnali o6te 3 s razli4ni defekti, taka 4e na koito mu predstoi da si kupuva nova karta-da si pravi izvodi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ei ama az zabraih da pi6a fe.Na4i ASUS-kata q vurnah(qvno be6e defektna) i si vzeh su6tata no na Gigabyte.Kartata e super!Vupreki, 4e e bez fan, bez vsqkakvi artefakti i dr laina se clockva na 440/240!Mislq, 4e moje i o6te malko bez fan, no ne mi se riskuva.A kato vru6tah ASUS-a mi kazaha, 4e prez poslednite 2 sedmici i dr sa vurnali o6te 3 s razli4ni defekti, taka 4e na koito mu predstoi da si kupuva nova karta-da si pravi izvodi ;)

V momenta iskam da si vzimam edna Asus 9550 GE/TD 128bit 128mb, no dobre che prochetoh tazi tema...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...