Jump to content
BulForum.com

Овърклок на Ati карти


Recommended Posts

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply
@iv_laz kusno vidqh posta ti, ts ts ts. Shtqh da ti preporucham G-cube 9550 - mai ima oshte 2-3 v bg deto ne sa prodadeni oshte. Bachkat na dafault - core400 RAM400 i cenata e m/u 90 i 100$ (vodi se rqzana versiq na 9600xt)

а бе рязана версия баш на 9600 ХТ едва ли се води , иначе картата си за парите .. хем е по-добра от ХТ-то хем е по-евтина .

Link to comment
Share on other sites

Da tochno taka vijdal sum q cloknata na 560/650. Imashe 1 vav Kontrax ama sa q kupili i kazaha che pak shte zarejdat sled okolo mesec.

Аз имах такава карта цената и беше 105$ и стигаше 560/640 но май вече няма и няма да доставят но не съм сигурен

Link to comment
Share on other sites

http://hardwarefreakz.kicks-ass.net/

 

Тук при ревютата има описание на дадената карта :) Охлаждането е отлично ,идеално за клок..

Охлаждането на картата е много добро, но нещо не мога да я намеря никъде. :cry

Link to comment
Share on other sites

Shte zimat oshte shtoto az i oshte edin priqtel hodihme v Kontrax za edin comp i pitahme za taq karta, shefa kaza che ne q znael kva e i sled 2-3 dena kato otidohme kaza che q testvali i reshil da vzima oshte. A za cenata edin moi priqtel si vze poslednata ot suotvetnata firma i cenata beshe 95$(tova stava predi okolo 5-6 dena)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hora, pls kajete mi kak moga da clock-na moqta karta!! Malko po-podrobno!!

ATI Radeon 9550 128 MB

0. За препоръчване слагаш по-хубав радиатор и/или вентилатор.

1. Инсталираш Омега драйверите(мое персонално мнение :) )

2. Теглиш AtiTrayTool, натискаш последователно Find fastest clock и Find fastest memory....и изчакваш известно време да си намери максимума.

3. Връщаш 2-3 стойности от едното и другото за сигурност и против артефакти.

4. Правиш си профил с тези стойности, ако искаш го правиш да се включва автоматично само когато е в 3D и си готов.

 

Ако не си наясно с някои неща(а и горното го цитирам по памет) - прати ми PM - ще ти ги разясня по-подробно. B)

Link to comment
Share on other sites

Вторите

Най-новите може да дръпнеш от www.omegacorner.com

Link to comment
Share on other sites

Правя си с Ati tool профил,давам да ми го зрежда като влизам(load on start up)но като започна тест примерно 3д марк 2003 и ми подразбира старите честоти.А пък ати тоол си дава че работи на новите и всеки път трябва да давам aplay за да се пуска реално профила ми?Някой знае ли как да се спаравя?

Link to comment
Share on other sites

Правя си с Ati tool профил,давам да ми го зрежда като влизам(load on start up)но като започна тест примерно 3д марк 2003 и ми подразбира старите честоти.А пък ати тоол си дава че работи на новите и всеки път трябва да давам aplay за да се пуска реално профила ми?Някой знае ли как да се спаравя?

Siguren li si??

Prosto puska6 Ati tool-a i posle 6traka6 na igrata ili 3d prilojenieto i toi si se puska auto :wacko:

Link to comment
Share on other sites

И аз така правя,но се чудех дали има някакъв начин без да пускам ати тоол да ми се пуска на тези честоти без да флашвам биоса.

Можеш най-спокойно да си флашнеш биос-а. Аз лично съм го флашнал и нямам никакъв проблем. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Сега видях, че в AtiTool има опция за промяна на таймингите на паметтта на картата.Някой може ли да ми каже, какви са нй-добрите тайминги за Гигабайт 9550 :confused

Link to comment
Share on other sites

Един приятел си зе конфигурацийка с Ати Радеон 9550 на Асус и иска да му я клокна. Мога да клоквам ,но никога не съм имам Ати карта. Кажете горе-долу какви честоти трябва да има занижени с около 15 и мисля ,че клока ще е безопасен.

Link to comment
Share on other sites

Един приятел си зе конфигурацийка с Ати Радеон 9550 на Асус и иска да му я клокна. Мога да клоквам ,но никога не съм имам Ати карта. Кажете горе-долу какви честоти трябва да има занижени с около 15 и мисля ,че клока ще е безопасен.

 

оптималното е 400/250- оттам нагоре вече се иска сериозно охлаждане и късмет (а и добро захранване).

и общо взето всичко е до бройка.при мен имаше две карти купени заедно с поредни серийни номера, една си перкаше на 430/275 без промени в охлажадането, а другата, понеже й печеше много паметта стигна до 424/245.

 

п.с. говоря за геймър едишъна на тая карта от азъс, която е с 4нс памет.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...