Jump to content
BulForum.com

Овърклок на Ati карти


Recommended Posts

Сега видях, че в AtiTool има опция за промяна на таймингите на паметтта на картата.Някой може ли да ми каже, какви са нй-добрите тайминги за Гигабайт 9550 :confused

br />А някой нещо по моя въпрос да каже? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

nqkoi da znae kade v plovdiv go ima toq gecube 9550 i na kwa zena :(

namerih 4e gi vnasqt asbis,ot teq koq e nai-nadalawera zaslujawa li si taq ot 110$ ili po evtinite susto ste stignat tezi 4estoti :confused

Link to comment
Share on other sites

nqkoi da znae kade v plovdiv go ima toq gecube 9550 i na kwa zena :(

namerih  4e gi vnasqt asbis,ot teq koq e nai-nadalawera zaslujawa li si taq ot 110$ ili po evtinite susto ste stignat tezi 4estoti :confused

 

От доста фирми .... и на цена около 80$

Link to comment
Share on other sites

Сега видях, че в AtiTool има опция за промяна на таймингите на паметтта на картата.Някой може ли да ми каже, какви са нй-добрите тайминги за Гигабайт 9550 :confused

Ами кат гледам добре си я клокнал ....ако е тази от подписа ти, какво пове4е от това ,по добре не се занимавай ...а и не се знае дали найстина се сменят таймингите ....ако тази опция е заклю4ена от биоса на съответната карта трябва да го флашваш с отклю4ен такъв ...

Link to comment
Share on other sites

nqkoi da znae kade v plovdiv go ima toq gecube 9550 i na kwa zena :(

namerih  4e gi vnasqt asbis,ot teq koq e nai-nadalawera zaslujawa li si taq ot 110$ ili po evtinite susto ste stignat tezi 4estoti :confused

ot Gigahertz kakto sa ti kazali i az si kypih ot tam moqta GeCube 9550 extream s 4ip 9600 rev360 mnogo qko se clockva az e darja na 460/310(620) s kraini stoinosti 484/315(630) na 3D mark 03 vadq 3585 to4ki i sam dovolen. mnogo dobre poddarja direct x 9

http://hardwarefreakz.kicks-ass.net/ predstavqne na GeCube

http://www.omegadrivers.net/ ot tyk mojete da si svalite novite draivari omega i s tqhna pomosht mnogo lesno se clockva kartata

Yspeh na vsi4ki

Link to comment
Share on other sites

аз съм с Гигабайт 9550 и ето може да видите резултатите

цък

от което ми стажа мн чудно как така вади колкото ГеКубе?!?!?!

Не си сам ...и за моята не са проблем тези то4ки....а Ге Куба маи е доста по-скъп от наште карти4ки !

 

@demisa - колко ти излезе ....ако не е тайна?

Link to comment
Share on other sites

Не си сам ...и за моята не са проблем тези то4ки....а Ге Куба маи е доста по-скъп от наште карти4ки  !

 

@demisa - колко ти излезе ....ако не е тайна?

До колкото разбрах от един пост. Ge-Cube вади тази резултати на стандартни честоти. ;)

Link to comment
Share on other sites

До колкото разбрах от един пост. Ge-Cube вади тази резултати на стандартни честоти. ;)

da i az taka znam no tozi pi4 me uchudi ... moje bi nemu e stanal clocka i si raboti na default chestoti a samo toi si misli che e clocknata ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

добрее значи закупих си карта ГеКубе 9550 Инфините

стандартни честоти 475/700 - 3дмарк03 3900маркс

обаче рама стига до 750 но ядрото на повече от 520 почва да се дъни

това ли са му възможностите или просто съм оцелил куца бройка

бтв нека знаещите да ми препоръчат тоя ГеКуб с кво да го клоквам най добре

 

а искам и да питам като се инсталират Омега драиверите там има едно дето пита за On ili OFF na Fast Write и пише че за 9600 серията трябва да е он, а тази е разпознава като 9600ХТ как да е Он или ОФФ

Link to comment
Share on other sites

добрее значи закупих си карта ГеКубе 9550 Инфините

стандартни честоти 475/700 - 3дмарк03 3900маркс

обаче рама стига до 750 но ядрото на повече от 520 почва да се дъни

това ли са му възможностите или просто съм оцелил куца бройка

бтв нека знаещите да ми препоръчат тоя ГеКуб с кво да го клоквам най добре

 

а искам и да питам като се инсталират Омега драиверите там има едно дето пита за On ili OFF na Fast Write и пише че за 9600 серията трябва да е он, а тази е разпознава като 9600ХТ как да е Он или ОФФ

По принцип Fast Write е хубаво да е On. А к'ви пари взе картата?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
някой ще каже ли кои са оптималните драйвери за asus 9550ge/td

 

.. и т'ва нормално ли е?

 

9550.PNG

 

Ак питаш за AGP Off - не е нормално. Най-вероятно не си инсталирай драйвър за чипсета на дъното. При мен имаше същия проблем и се оказа, че не съм инсталирай драйвър на чипсета. А относно драйвъра за картата аз ползвам само драйвърите на Омега и съм много довплен от тях :)

Link to comment
Share on other sites

Ак питаш за AGP Off - не е нормално. Най-вероятно не си инсталирай драйвър за чипсета на дъното. При мен имаше същия проблем и се оказа, че не съм инсталирай драйвър на чипсета. А относно драйвъра за картата аз ползвам само драйвърите на Омега и съм много довплен от тях :)

И аз имах същия проблем с AGP off и беше точно от драйверите на чипсета.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам Радеон 9550 и искам да питам има ли разлика дали ще клокна картата на определени честоти през Ати тоол примерно или ако и сменя БИОС-а с такъв на радеон 9600 про примерно.Защото четох че применро ако картата ми не е стабилна на 600МХз памет ако се сложи БИОС на Радеон 9600про се стабилизира. :confused И тва също важи ли за ядрото?

Link to comment
Share on other sites

Имам Радеон 9550 и искам да питам има ли разлика дали ще клокна картата на определени честоти през Ати тоол примерно или ако и сменя БИОС-а с такъв на радеон 9600 про примерно.Защото четох че применро ако картата ми не е стабилна на 600МХз памет ако се сложи БИОС на Радеон 9600про се стабилизира. :confused И тва също важи ли за ядрото?

 

Ами в никакъв случай не заменяй биос-а с такъв от друга карта!Не за друго ами защото 99% от случайте производителноста пада,защото таймингите на паметта в новия биос са настоени за паметта, която е използвана в 9600про.1-во, за да направиш това трябва да използваш биос за карта, която е със същите параметри като твоята - дали е 4 или 5 ns.Когато клоквах моята пробвах биоси от най различни карти и при нито един не получих по високи честоти или по голяма производителност на картата.Това, което ти препоръчвам ( писах го и в темата за избор на 5200 или 9550 ) е да клокваш паметта с Ati Tool при стандартни честоти за ядрото!След достигане на максимума чрес Аti Tary Tools (това е съвсем различна програма от Ati Tool) промени от таймингите - RAS to CAS Read Delay - 5 (при стандартно 4 при ASUS 9550 - Hynix 5ns ) По този начн пускаш паметта на по-олeкотени тайминги и може да достигнеш по-висока честота - респ. по-висока шина и по-голяма производителност.Аз по този начин от 290MHz изкарах стабилни 325МHz с 5нс чипове на Hynix!След това даваш на дефаулт рам-а и клокваш процесора на картата!При достигане на максимум дай отново дефолт на процесора и вдигни отново рама на максималните честоти и тайминги, които си получил при 1-вия рън!След това пусни пак ати тоол да гони максимална честота на ядрото! По принцип в моя случай максималната за ядрото падна с около 3-4 MHz.Като намериш и двата стабилни максимума върни с около 5 MHz и двете честоти и пусни артефакт тест-а.Изкарай няколко рънна и с 3DMARK пусни и по възможност Doom 3 , защото при него се получават артефакти, които не се получават при други игри!Като разбереш вече максималните, разумни възможности на картата може да флашнеш биоса с получените честоти и променеите тайминги!При самия флаш може да смениш и ID-то на картата, което не се отразява на производителността на картата, а това драйвера как да засича карата.При мен автоматично я разпознава като 9600XT.При 445 за ядро и 317(това е най-близкото положение на плъзгача на биос едитора - следващото е 328 ) на 3DMARK изкарвам 3700 точки на Athlon 2000+(10x166) RAM 256MB ( 333MHz 2-2-2-9) Soltek nForce2 Ultra 400.Това са резултати правени при преинсталиран windows с оригиналните драйвери на Асус от диска.Преди дни тествах една машина с истинско 9600XT на асус с Athlon 2600+ s 1024MB рам EpoX nForce2 и изкарах точно 3800!Естествено не твърдя , че това е най правилния алгоритъм за оверклок, но лично аз постигнах доста добри резултати.С поставянето на рамсинк-ове на паметта не доведе до постигането на по-висока честота.В момента работи без такива:).

Та да се върна отново по темата - не сменяй биоса, просто оптимизирай твоя и смени ID-то!

Link to comment
Share on other sites

баси, аз на asus 9550ge/td с athlon 2200+ и 512 рам постигнах 3118 на 3dmark03 :bgrin: ... а уж я клокнах :D

 

На колко я клокна и клоквал ли си процесора или не?

Link to comment
Share on other sites

а бе, уж я клокнах на 420/250 (процесора не съм го барала, откакто съм взел машината) ... вчера обаче форматирах харда, сложих на чисто драйвери от страницата на асус .... и сега след като пробвах да видя до колко ще стигне max на ядрото и на паметта, отново съм озадачен - на ядрото достигна едва 427, а на паметта мина 300. след 320 просто спрях теста, 'щото ми се струва нереално. преди не съм минавал и 265-267 ... възможно ли е т'ва atitool да не отчита точно?

Link to comment
Share on other sites

а бе, уж я клокнах на 420/250 (процесора не съм го барала, откакто съм взел машината) ... вчера обаче форматирах харда, сложих на чисто драйвери от страницата на асус .... и сега след като пробвах да видя до колко ще стигне max на ядрото и на паметта, отново съм озадачен - на ядрото достигна едва 427, а на паметта мина 300. след 320 просто спрях теста, 'щото ми се струва нереално. преди не съм минавал и 265-267 ... възможно ли е т'ва atitool да не отчита точно?

 

С драйвъри от страницата на Асус само си мислиш, че клокваш. Тези драйвъри за заключени и дефакто нищо не правиш :)

Link to comment
Share on other sites

С драйвъри от страницата на Асус само си мислиш, че клокваш. Тези драйвъри за заключени и дефакто нищо не правиш :)

 

ами аз пробвах с почти всички, за които пише, че отключват - omega, softmode .. , но мога да ти кажа, че с тези от страницата на асус (след слагането на картата, те бяха първите, кото сложих) постигнах най-високи резултати с atitool-a .... а и нали atitool-a е точно за отключване на тези драйвери? или едните не могат да се отключат с него, а другите могат ... 'щото и при едните, и при другите аз не виждам голяма разлика в производителността

Link to comment
Share on other sites

ами аз пробвах с почти всички, за които пише, че отключват - omega, softmode .. , но мога да ти кажа, че с тези от страницата на асус (след слагането на картата, те бяха първите, кото сложих) постигнах най-високи резултати с atitool-a .... а и нали atitool-a е точно за отключване на тези драйвери? или едните не могат да се отключат с него, а другите могат ... 'щото и при едните, и при другите аз не виждам голяма разлика в производителността

 

Как да ти обясня, че с драйвърите от сайта на Асус си мислиш, че клокваш - да ти показва ако ще и 500/600, картата си стои на дефолтските честоти. ATITool нищо не отключва.

Драйвъра или е отключен или не ;)

Link to comment
Share on other sites

добре де ... кажи тогава като на малоумник :bgrin: ..... слагам Softmod, слагам AtiTool и чрез него клоквам ... така ще има ефект, така ли?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...