Jump to content
BulForum.com

Овърклок на Ati карти


Recommended Posts

ами... конфигурацията ми е следната:

Mainboard ASUS A7N8X-X

CPU AMD Athlon XP 2200+

256 DDR 400

Video ASUS R9550 GE

 

От одеже чета някви работи че ядрото се клоквало над 500 и мемори-то стигало над 400 и направо съм се ванал за главата... картата ми изглежда адки нормална но не е изобщо стабилна като е над 445/265 а и съм с медни рам синкове на рама...

 

междо другото не ползвам нито ати туулс нито риватунер и така нататак... просто съм с някакви драйвъри Омега които си имат функция за клокване....

 

благдаря....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Каква е разликата между 9200 и 9250? :confused Като гледам по спесификации май няма разлика. Да не би 9250 да се клоква повече. :confused

Link to comment
Share on other sites

Oлеее направо като чета тука и получавам комплекси на тема карти :)

 

Кажете кои са според вас най добрите драйвери и туулс за Ati Radeon 9200SE 64MB.

Препоръчайте ми какво да сложа та да върви по добре...

Link to comment
Share on other sites

Oлеее направо като чета тука и получавам комплекси на тема карти :)

 

Кажете кои са според вас най добрите драйвери и туулс за Ati Radeon 9200SE 64MB.

Препоръчайте ми какво да сложа та да върви по добре...

Последниа от www.omegacorner.com и Ати тоол 0.86 :)

Link to comment
Share on other sites

значи аз имам почти същата карта -> GB Radeon 9200 128mb/64bit т.е. орязаната версия. не съм я клоквал, но ... имам един проблем. не ми разпозанва паметта(игрите не щат да зацепят) и това след като сложих тая програма Ati Tools (вече съм я махнал, но пак същата работа).

 

config.gif

 

някакви идея от какво може да е това :confused

Link to comment
Share on other sites

Аз за GB Radeon 9200 128mb/128bit пак ли от там да свалям?

 

да

 

значи аз имам почти същата карта -> GB Radeon 9200 128mb/64bit  т.е. орязаната версия. не съм я клоквал, но ... имам един проблем. не ми разпозанва паметта(игрите не щат да зацепят) и това след като сложих тая програма Ati Tools (вече съм я махнал, но пак същата работа).

 

някакви идея от какво може да е това  :confused

 

побърникай се в DirectX Control Panel и виж дали AGP ти е Enabled. ако не стане така.. сложи други драйвери. трябва да оправят работата.

 

едит: ако не стане. на AtiTool има някъде Revert Changes или нещо от сорта. натисни го да ти върне настройките дето са били преди да омацаш работата ;) и другия път като не знаеш прочети първо хелпа за какво служи това нещо и тогава сменяй.

Link to comment
Share on other sites

а бе, аз не съм го барал тоя Ati Tools. само го инсталирах :)

 

Еnable е

 

и не знам, защо се получава така след като в Display Properties всичко си е наред:

 

vga.gif

 

::edit::

 

с тази програма определено имам някакъв проблем. каквото и да променя, курсивът на мишката отива най-отгоре и просто не мога да манипулирам по-нататък с нея :confused

Link to comment
Share on other sites

а бе, аз не съм го барал тоя Ati Tools. само го инсталирах  :)

 

Еnable е

 

и не знам, защо се получава така след като в Display Properties всичко си е наред:

::edit::

 

с тази програма определено имам някакъв проблем. каквото и да променя, курсивът на мишката отива най-отгоре и просто не мога да манипулирам по-нататък с нея  :confused

 

сложи Catalyst 4.11 ти казах. защо питаш след като не се вслушваш в това което ти казват?

Link to comment
Share on other sites

Ето го и AtiTool. :D

 

 

P.S. Решил съм да си взема Radeon 9550, но не знам какъв. :confused

ASUS ATI 9550GE/TD 128MB ли е най-добрият? Гледам из форума всички викат да е ASUS. А каква трябва да е паметта? Все пак имам намерение да я клоквам. :P

Link to comment
Share on other sites

айде моля вече някой да ми помогне само питам и не получавам отговор :(

значи свалих си биос от страницата на гигадръв за 9600Про едитнах фо с RaBiT на честоти които им работи добре картата (тази от подписа ми) и сега въпроса ми е ще мога ли да го сложа този биос на мойта карта и дали няма да испуши нещо като го сложа

благодаря предварително и се надявам да получа отговор :)

а забравой да питам и след като го флашна биоса след това процеса обратим ли е?

Link to comment
Share on other sites

Също и аз питам, но не получавам отговор? Асус Радеон 9550 ГЕ/ТД ли да си взема? Трябва ли му допълнително охлаждане? :blink:

@kumcata тук мисля, че е обяснен мода.

Link to comment
Share on other sites

Също и аз питам, но не получавам отговор? Асус Радеон 9550 ГЕ/ТД ли да си взема? Трябва ли му допълнително охлаждане? :blink:

@kumcata тук мисля, че е обяснен мода.

 

Vzemi si ia.

Az sum s sustata i bez dopulnitelno ohlajdane sum ia clocknal na 460x500.

Zasega raboti bez problem.

Za parite si e nai-dobria variant.

Link to comment
Share on other sites

Vzemi si ia.

Az sum s sustata i bez dopulnitelno ohlajdane sum ia clocknal na 460x500.

Zasega raboti bez problem.

Za parite si e nai-dobria variant.

И аз така смятам и за това съм се спрял на нея. А ще можеш ли да ми дадеш някакви разултати на 3дМарк2001 или на AquaMark 3? Ако може и конфигурацията да си кажеш? :)

Link to comment
Share on other sites

И аз така смятам и за това съм се спрял на нея. А ще можеш ли да ми дадеш някакви разултати на 3дМарк2001 или на AquaMark 3? Ако може и конфигурацията да си кажеш? :)

 

na 3dMARK 2003 - 3501t.

na 3dMARK 2005 - 1376t

 

Epox 8RDA3+Pro

2.5 Barton

768 DDR 400

Forton 350 (neznam kolko vliae)

 

Tezi rezultati sa s po-maluk clock - 420x440 (ako ne se luja) Sled tova e clocknah poveche no ne sum pravil testove

 

P.S.

Skoro si smenih dunoto. S staroto izkara na 2003 - 3428

Link to comment
Share on other sites

na 3dMARK 2003 - 3501t.

na 3dMARK 2005 - 1376t

 

Epox 8RDA3+Pro

2.5 Barton

768 DDR 400

Forton 350 (neznam kolko vliae)

 

Tezi rezultati sa s po-maluk clock - 420x440 (ako ne se luja) Sled tova e clocknah poveche no ne sum pravil testove

Можеш ли да направиш тест на 3дМарк2001, защото на мен 2003 и 2005 нещо не ми тръгват, а искам да я сравня горе долу с моята?

 

ПП. Толкова ли е голяма разликата в дъната, да не би на 2003 да ти е искарало 3428? :confused

Link to comment
Share on other sites

Можеш ли да направиш тест на 3дМарк2001, защото на мен 2003 и 2005 нещо не ми тръгват, а искам да я сравня горе долу с моята?

 

ПП. Толкова ли е голяма разликата в дъната, да не би на 2003 да ти е искарало 3428? :confused

 

Mda prav si. Na 2003 e tolkova. Oburkah se :D

Sega ne moga da napravia testa na 2001. Triabva da e svaliam a imam da svaliam drugi nesta. Ako durjish vecerta ili nai kusno utre ste ti kaja. No po spomen (otdavna sum go pravil) beshe okolo 10500-11000 . S sustia clock (420x440)

No ne mu misli mnogo. Za tezi pari (mislia okolo 80$) niama nesto po-dobro koeto mojesh da vzemesh(spored men de).

 

P.S.

Kakva ti e segasnata karta che 2003 i 2005 ne ti vurviat?

Link to comment
Share on other sites

Mda prav si. Na 2003 e tolkova. Oburkah se :D

Sega ne moga da napravia testa na 2001. Triabva da e svaliam a imam da svaliam drugi nesta. Ako durjish vecerta ili nai kusno utre ste ti kaja. No po spomen (otdavna sum go pravil) beshe okolo 10500-11000 . S sustia clock (420x440)

No ne mu misli mnogo. Za tezi pari (mislia okolo 80$) niama nesto po-dobro koeto mojesh da vzemesh(spored men de).

 

P.S.

Kakva ti e segasnata karta che 2003 i 2005 ne ti vurviat?

Сега съм с Gb Radeon 9200 128mb/128bit. Стандартните честоти с 9550 са им равни, разликата е в ядрата.

Link to comment
Share on other sites

Вече си взех Asus Radeon 9550 ge/td, но не иска да се клокне на повече от 418@243. Стабилно върви на 400@236. Някаква идея как да го клокна повече? :confused Или просто съм случил на кофти бройка?

Link to comment
Share on other sites

Вече си взех Asus Radeon 9550 ge/td, но не иска да се клокне на повече от 418@243. Стабилно върви на 400@236. Някаква идея как да го клокна повече?  :confused Или просто съм случил на кофти бройка?

Ми кофти бройка.Аз сега имам един САПФИР на койтп паметта ходи на 280 а ядрото повече от 380 не е стабилно.Има и такива бройки

Link to comment
Share on other sites

@iv_laz kusno vidqh posta ti, ts ts ts. Shtqh da ti preporucham G-cube 9550 - mai ima oshte 2-3 v bg deto ne sa prodadeni oshte. Bachkat na dafault - core400 RAM400 i cenata e m/u 90 i 100$ (vodi se rqzana versiq na 9600xt)

Искаш да кажеш, че без овърклок и флаш честотите са 400/400? :confused

Имаш ли си представа къде се продава? :confused

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...