Jump to content
BulForum.com

Сметката....


Recommended Posts

Мисля, че всичко опира до взаимоотношенията при всяка двойка и до хората индивидуално... Аз например, държа да си плащам сметката. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

hmmm... mnogo dobyr vypros e tova. na edna jena vinagi i pravi vpe4atlenie kogato iskat da i platqt smetkata, oba4e ponqkoga naistina ne e umestno. ina4e pri dvoiki vaji praviloto: koito ima kinti, toi pla6ta. pone s moq priqtel e taka. naposledyk toi mnooogo e zakysal i se nalaga vze az da pla6tam i da kupuvam cigari :D ama tova izob6to ne me pritesnqva. imame si ne6to kato ob6t bujet, taka e po4ti nevyzmojno da ostanem bez mangizi.

Link to comment
Share on other sites

Днеска, примерно, бях на кафе с приятелката ми и тя плати 2 капита и 2 дълги кафета /DDR 400 512МВ Kingston-a е скъпичък и бех останал без кинти/. Но случаи като тоя - рядко... Иначе плащам аз и много рядко делим хаха. Ама в крайна сметка сметката се смята и сметалото ако покаже повечко няма нищо лошо да разделите паричките :).

Аде със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Според мен винаги момчето трябва да плаща сметката. Нали е кавалер. Трябва да зарибява. ;)

 

 

И какво един мъж трябва да зарибява една жена с това,което има в джоба,а не с това дето го има в главата така ли?

Много са ми странни тия 'разбирания' за 'зарибяване'

Бахти парите,майна ..

Няма нищо лошо да плаща сметки,ама не и с цел да я впечатли,защото поне на мен честно казано такива мъже са ми смешни ;>

Link to comment
Share on other sites

По принцип винаги мъжът (момчето)трябва да плати сметката.Особено ако поканата е отправена от него,както в повечето случаи.А още като започвах да бръмча по кафета и да излизам с момичета към 6-7 клас майка ми ми каза,че нетрябва да оставям момичето да си плати сметката (това е и последното нещо което ме е посъветвала).

Link to comment
Share on other sites

DMX,аз не съм казала никъде,че той не трябва да плаща сметката,обаче да плати сметка,за да я впечатли един вид, и да я зариби епа,убий ме,ама това не мога да го разбера..

Просто съм настроена по-негативно към парите,щото не ги обичам.. А още по-малко пък някой да ми парадира с тях.. Ся друг е въпроса,че има тъпи мутки,дето само тва ги интересува и едва ли не бръмчат с разни мъже само и само да им плащат сметките..

Link to comment
Share on other sites

При нас парите са общи :) няма мои и твои пари и така отпадат такива проблеми като кои да плаща ... е ако някой има повод по специален нищо против да се води че черпи :) но по принцип не ги делим а ги сабираме на едно... но това говоря за вразка от близо 3 години ... иначе ако е хавата за 1-2-3-4 среща .... ако жената понечи да си плати нейната сметка - няма да я спра.... не съм на мнение че мажът издържа жената - и двамата имат еднакви права и задължения. в различни области са но все пак :)

Link to comment
Share on other sites

По принцип винаги мъжът (момчето)трябва да плати сметката.Особено ако поканата е отправена от него,както в повечето случаи.А още като започвах да бръмча по кафета и да излизам с момичета към 6-7 клас майка ми ми каза,че нетрябва да оставям момичето да си плати сметката (това е и последното нещо което ме е посъветвала).

 

ако мъжът я кани на среща - той трябва да плати. Жената не е сигурно че ще има пари за да излезе, мажът предлага значи ... тои поема разходите. Но ако са гаджета или семейство, нещата са съвсем други :)

 

мисля че тука говорите повече за кратки връзки от колкото за дълги

Link to comment
Share on other sites

DMX,аз не съм казала никъде,че той не трябва да плаща сметката,обаче да плати сметка,за да я впечатли един вид, и да я зариби епа,убий ме,ама това не мога да го разбера..

Просто съм настроена по-негативно към парите,щото не ги обичам.. А още по-малко пък някой да ми парадира с тях.. Ся друг е въпроса,че има тъпи мутки,дето само тва ги интересува и едва ли не бръмчат с разни мъже само и само да им плащат сметките..

Не ме разбирай погрешно,моля те.Исках да кажа,че просто така съм възпитан.Аз никога не съм парадирал с пари по простата причина,че ги нямам :D .И наистина не се чуствам конфортно когато момичето ми плаща сметките.Немога да ти опиша как се чуствам като си тръгваме и тя си отваря портфейла,вади банкнота и я оставя под пепелника.В това време на мен ми се струва,че всички ме зяпат с кофти поглед и си вуикат:"Тоя е бахти мизерника,щом жена му плаща сметката!".Вероятно това е комплекс,незнам.Но наистина се чуствам по-добре ако аз платя сметката

Link to comment
Share on other sites

Не ме разбирай погрешно,моля те.Исках да кажа,че просто така съм възпитан.Аз никога не съм парадирал с пари по простата причина,че ги нямам  :D .И наистина не се чуствам конфортно когато момичето ми плаща сметките.Немога да ти опиша как се  чуствам като си тръгваме и тя си отваря портфейла,вади банкнота и я оставя под пепелника.В това време на мен ми се струва,че всички ме зяпат с кофти поглед и си вуикат:"Тоя е бахти мизерника,щом жена му плаща сметката!".Вероятно това е комплекс,незнам.Но наистина се чуствам по-добре ако аз платя сметката

При всички е така не е само при теб. Предния пост много бързах да го пиша и не съм се исказал много точно. Нямах това в предвид - за истъкването чрез парите.

Link to comment
Share on other sites

Зависи коя по номер ви е срещата :D Ако момчето няма пари логично е момичето да плати , друг е въпроса кое момче би излязло на среща с момиче без пари .

Link to comment
Share on other sites

WoW темичката Мх ??? :confused :confused :confused

 

Ами при мен е така.Ако сме в голяма компания някъде на кафе, кръчма и др. всеки изкарва кинти на масата и плащаме.Ако съм с приятелка аз гледам да плащам.Но ако съм с някво непознато Ае СеКтИр ( аз кога ще си купя RAM ) :D :D :D ... Това е в кръга на майтапа.Имало е случаи, когато съм оставал без кинти.Ест няма да стоя и да гледам като магаре тоя монитор, излизам разкарваме се ала-бала.Отиваме сядаме някъде и така тя римерно плаща.Но аз както по горе казах само ако е приятелка.С такива по непознати момичета нека те си плащат аз съм на този принцип.Може да изглежда доста не кавалерско от моя страна, но защо да се напъвам да плащам сметките на др пу**и. Предпочитам да кихна някой др леф за приятел отколкото за такава дето само за тфа излиза с теб. Да ме прощават много от момичетата ( жените ) в този форум, но в живота е така.

Link to comment
Share on other sites

Не ме разбирай погрешно,моля те.Исках да кажа,че просто така съм възпитан.Аз никога не съм парадирал с пари по простата причина,че ги нямам  :D .И наистина не се чуствам конфортно когато момичето ми плаща сметките.Немога да ти опиша как се  чуствам като си тръгваме и тя си отваря портфейла,вади банкнота и я оставя под пепелника.В това време на мен ми се струва,че всички ме зяпат с кофти поглед и си вуикат:"Тоя е бахти мизерника,щом жена му плаща сметката!".Вероятно това е комплекс,незнам.Но наистина се чуствам по-добре ако аз платя сметката

 

I az sum taka. Vseki sebeuvajava6t se muj misli taka. spoko

Link to comment
Share on other sites

Oburnete vnimanie kak stoiat ne6tata v prirodata: vinagi mujkite individi pri pticite, naprimer, praviat gnezdoto. Ima o6te mnogo primeri, v koito mujkite ekzempliari se grijat za osiguriavaneto na bra4nata dvoika, taka 4e muje stiagaite si zadnicite. Drug e vuprosut, 4e suvremennite muje sa iznejeni i mrunkat postoianno za 6tialo i ne6tialo.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

koi li naistiana.... :confused

 

 

no spored men trqbva da e Аджиба Той (в някои от случаите)..

се пак уж по силния индивид (мъжа) трябва да прави вси4ко за жената(в стил виж сега аз те харесвам за тва ще ти платя сметката)..малко са слу4аите кадето жена ще направи първата стъпка.......й не искам да засегна никой......разбирасе :huh:

бе зависи за кво ти е кафе като за 80 кафета ще си вземеш още RAM.. :woot

.....не ся базикам се де.....

Link to comment
Share on other sites

Guest the_hot_guy
VINAGI az plashtam smetkata i mislq 4e tova e normalno, taka sam si sviknal ot mnogo vreme, vseki sam si reshava ina4e  :sayjin

napalno saglasen sam s teb :D i pri men e taka , dori i da iska da mi dade nekvi pari ne gi priemam i mislq , 4e mazete e normalnoda pla6tat smetkite :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...