Jump to content
BulForum.com

Сметката....


Recommended Posts

  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

hubavo e seki da si urejda smetikata,za6toto ako pozvolqva6 4esto da te 4erpqt :)) se edno se prodava6.ama sega neznam kak go vaspriemat momi4eta i mom4eta.mnogo se vdalbavate v podrobnosti s tezi temi ne msilite li,ne nujno da se misli mnoo za tova ;)

Link to comment
Share on other sites

Mi az pove4eto pti kato sam s nqkoe momi4e na kafe to si pl6ta smetkata!! :) Az kato iskam da platq pove4eto pati mi se musqt i za tva ve4e ne se i ma4ada go pravq!! :woot Koito kakvoto si zeme si go pla6ta i 4ista rabota!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Spored men ne e zadylzhitelno vseki da si plashta - cherpim se nared - az kato nqmam tq shte plati, tq kato nqma - az. Ponqkoga pyk prosto iskam az da platq - obshto vzeto spored men nqma nishto losho da pocherpish polovinkata si, kakto i tq teb, stiga da e na razmenni nachala. Inache ako samo ediniq cherpi, edva li nqkoi ot dvamata e dovolen - men ako samo me cherpqt nqma da se chustvam komfortno, ako pyk az samo cherpq - rano ili kysno shte mi stane leko nepriqtno, nai-malkoto zashtoto i na drugiq nqma da mu e komfortno sled vreme. tyi che - cherpete se na volq, ostavqite se da vi cherpqt ama i vie se seshtaite chat pat :P

Link to comment
Share on other sites

az predi nikoga ne pozvolqvah da me cherpqt, beshe mi strashno neudobno. daje redovno cherpeh myjete okolo men. sega obache e drugo. ako smetkata ne e prekaleno golqma se ostavqm da me pocherpqt, ako sym qla, pila i sym se veselila - sama si plashtam.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано аз не държа да плащам в 100% от случаите макар все пак да предпочитам да го правя. Аз лично бих искал да си спестявам споровете от сорта "не, ама не може така всеки път... нека този път аз" ... или + да ми "бутат парите на сила" и каквото да държа аз те да не отстъпват (мразя такива useless 'спорове'). Затова най-готино за мен е всичко да става без да има въпроси - т.е. да си идва отвътре... днес аз, утре тя... после аз... пак аз... тя...

 

По този начин и двамата са доволни и нито единия се чувства "на гости", нито се получава така, че другия едва ли не длъжен (често чувството, че си длъжен е кофти, а и понякога все пак се случва да си зле с кинтите) винаги да го прави. Не казвам жената и мъжа, защото ми е кеф да се черпим така с блзиките ми приятели.

Link to comment
Share on other sites

Не е съвсем така. Не е нормално (поне не много) жена да кани мъж някъде. Обикновенно е обратното и тогава той ако всеки път плаща...

за кафетата не е толкова важно, обаче всеки път да се ръси човек понякога е неприятно

Link to comment
Share on other sites

Ами и за мен най-логично е,когато някой ме покани на кафе да плати сметката...Когато аз каня-нямам против да платя,дори ми харесва да знам,"че съм завела някой някъде"(btw малко момчета се съгласяват момиче да плати;))Иначе на просто приятелски срещи всеки си плаща своето,както и ако някой има затруднения,другият поема сметката.

Link to comment
Share on other sites

Зависи от ситуацията.Мисля си,че когато хората са достатъчно близки кой плаща сметката няма много значение.

На мен ми е готино аз да плащам,но мъжете май не се радват да им плащат момичета сметките.Защото са мачовци :D JOKE :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ей, хората за едната надежда какво ли не правят, та чак стигат до краиности да черпят жените всеки път. Тъпото е че тук това се приема като нещо нормално - ама не е! Особенно при сегашните обстоятелства...

Link to comment
Share on other sites

аз съм напълно съгласен с лъжкинчето (ХЕКТИК), когато двамата са достатъчно близки няма значение кой плаща. аз до скоро бях така, въпреки че ако питате нея, ще излезне че само аз съм плащал, но според мен двамата сме си разделяли разходите, както и да е. тази тема, доста се доближава до тази за материалистите. ами точно това е, за хората с чисто материално мислене има значение, за всички други има Euro Master Card. аре със здраве и на жена никога не съм отказвал да ме почерпи, ако някоя от дамите изпитва нужда да задоволи някоя болна мечта да черпи мъж да "свирка".

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да кажа на две на три как точно стоят нещата при мен.Когато съм с някоя мацка или всеки си плаща/ако има пари де/ или единия плаща,друг път другият и така,подялба на разходите.Черпим се взаимно,кой когато може.НО съм абсолютно далеч от идеята да черпя винаги някоя мацка,това при мене няма да се случи,както и да свалям някоя мацка като и плащам сметките-НЕ.КОгато съм с приятели/разбирайте близки,щото други почти нямам/ се случва да се черпим-днес аз плащам бирите,утре някой друг и така,не е фатално аз да почерпя два пъти,а след това да ме почерпят един път.Даже понякога като сме с приятели от радост ми се иска да почерпя/когато имам от ценните хартийки/ и си го правя.Ааа и не е срамно да ме почерпи жена,що даже си е супер/присъединявам се към bio/

Link to comment
Share on other sites

... mmm. 4udq se dali e po-pravilno smetkata da plati tozi koito e otpravil pokanata ili vseki trqbva da pokrie svoqta 4ast.. spored men e dobre kato te kanqt nqkade, smetkata da se pla6ta ot 4oveka koito te e pokanil.... ne6to kato gosti.... drug e vaprosa 4e ako dvama 4oveka sa si po-blizki e napalno v reda na ne6tata da se "reduvat" po nqkakav na4in...

da ide6 na restorant i da poiska6 2 otdelni smetki, spored men, oba4e e grozno.

Link to comment
Share on other sites

винаги аз плащам. случвало ми се е просто да съм много зле с паричките и тогава момичето с което съм да плати сметката ( но това момиче ми е близък приятел) ако излизам с момиче на "среща" винаги аз поемам всички разходи. не го приемам за задължение, просто ми доставя удоволствие и много мразя да ми се дърпат. направо издивявам. все ое не съм излизал с момиче, което да приеме нормално този мой навик. искам да изляза с такова момиче, не някаква авантаджийка, но която да си има представа от маниери и обноски,

Link to comment
Share on other sites

абе кат гледам накъде са ви тръгнали разсъжденията, съвсем ще се поевропейчим. там винаги делят сметките и всеки си плаща - независимо кой кого кани. говоря от опит в Германия.

даже на една позната гаджето й като се разделили и връчил списък с разходите си по нея за изминатите месеци и си поискал парите....

е благодаря, ама понякога силно предпочитам да съм старомоден българин със закоравяло патриархално мислене пред това да съм "модерен европеец". и да си харча парите по приятел/к/и

Link to comment
Share on other sites

Аз като имам кинти с удоволствие бих почерпила моя приятел,само дето той няма да ми позжоли:)))))))

...ама нали след това идва балансааа... :hump: :blushing:

Link to comment
Share on other sites

Ние с мойта сме на мнението че всеки трябва да си плаща сметките.

Но много често аз обичам да плащам цялата сметка.Когато съм на кеф или просто сам много весел аз оправям цялата сметка понеже няма да обеднея кои знай колко с 1 лев.

Link to comment
Share on other sites

Всеки си плаща, каквото е консумирал :excl: Кавалерите умряха :excl: Ами че това си е един вид обида към момичето отсреща.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...