Jump to content
BulForum.com

Сметката....


Recommended Posts

Сега нали се питаме кой е материалист,кой не е,все неща свързани с пари.Е и аз взех да си мисля по една тема.Кой аджеба трябва да плаща сметките в кафене,бар или каквото и да било друго място?Ти/мъжът/ или Тя/жената/?

Аз лично смятам,че всеки може сам да си плаща сметките/изключвам брачни двойки,там хавата е по-комплицирана/,за мен е нормално и когато единият индивид е пред фалит другият да му помогне.Демек аз съм против мъжът постоянно да черпи жената и против обратното съм естествено :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Съгласен съм.

Ако гледаме от страната на етикецията и куртоазията,би трябвало да плаща мъжът,за да не обиди дамата.Но ако гледаме от приятелска гледна точка - плаща всеки,освен ако единият не е закъсал.

При семействата наистина е по-комплицирано и предлагам да не засягаме тази социална група в темата. :)

Link to comment
Share on other sites

@velvet_underground Напълно съм съгласен с теб.Изразил си се много точно и правилно.

Link to comment
Share on other sites

някъде бях казал че нямам нищо против да платя сметката на друг човек с който си правя лаф например. когато имам пари. но очаквам поне да си направи устата и да се опита да си я плати сам. това че ми прави удоволствие да черпя и че мога постоянно да си измислям поводи за да го правя не означава, че съм длъжен да го правя.

иначе основен принцип е споменатия от васил088 - който поръчва музиката - той плаща.

 

едит: @ velvet underground : не плащам чак толкоз често. и не черпя чак толкоз често, защото излизам рядко извън приятелските сбирки. тва ако въпроса ти е бил към мен. казах просто, че когато имам възможност го правя.

Link to comment
Share on other sites

А защо всъщност искате да чепите другия доста често?Аз от това се интересувам,защото съм с впечатление,че сте свестни хора,предполагам,че не е от гъзария,за да се направите вижте колко пари имам

Link to comment
Share on other sites

най-добре е всеки за себе си,иначе кой както си иска

Черпиш някой който те кефи,черпиш по някъв повод ,черпиш щото имаш вазможност,а дали другите ще го направят ако ти нямаш кинти това е друг въпрос

Link to comment
Share on other sites

Лично аз винаги плащам сметката когато излезем с мойта приятелка, не знам защо но се чувствам някакси задължен, ако нямам пари за да покрия сметката на двама ни изобщо не излизам от къщи!!! :devil :devil :devil

Link to comment
Share on other sites

Лично аз винаги плащам сметката когато излезем с мойта приятелка, не знам защо но се чувствам някакси задължен, ако нямам пари за да покрия сметката на двама ни изобщо не излизам от къщи!!! :devil  :devil  :devil

и аз съм така

Link to comment
Share on other sites

без значение дали ми е гадже или просто позната, аз плащам.

освен ако не е супер настоятелна да плати тя, но не своята само, а всичко.., значи има пари и желание да го направи..., а да спъваш желанието на жената не е добре. след това тя се чувства добре.

но да се повтори това не е добра идея, другия път съм задължително аз.

Link to comment
Share on other sites

ккк,така е добре,е пък мен да ме черпиш-бира и ракия пия,мента и мастика също,аре някой път пиенето от теб,аденето от мен,за да сме квит

Link to comment
Share on other sites

Както дойде..Поне така сме с приятеля ми ..

Случвало се е да няма пари в него и аз да платя и не мисля,че има нещо лошо,както и обратното той да плаща...

Link to comment
Share on other sites

Както дойде..Поне така сме с приятеля ми ..

Случвало се е да няма пари в него и аз да платя и не мисля,че има нещо лошо,както и обратното той да плаща...

с velvet...те каним да почерпиш и нас....

Link to comment
Share on other sites

с velvet...те каним да почерпиш и нас....

Епа,черпиме само тия дето ходиме с тех,щото са VIP B)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...