Jump to content
BulForum.com

Сметката....


Recommended Posts

много се надъхахте покрай тази тема. всичко си е въпрос на ибор и моментна ситуация. много се дразня като се заяждате за глупости. раздразни ме твърдението на христууу че плащането на сметката е въпрос на достойнство. какво общо има то със сметката бе? неплащащите сметката недостойни ли са, какви са? и като извадиш пачка пари и платиш едно фрапе какао си голямата работа ли? и, велвет, убеден съм че все някога си платил сметка. аз напълно разбрах тезата ти когато пусна тази тема преди толкова време. защо се намери говедо, което да спори, но и ти много се палиш, мама му дейба! вземете се спрете. ако момчето е разбран човек, грижовен, нежен, забавен, това дали ще плати сметката не го прави по-различен. проблем е днешното време, време в което всеки преценява другия според финансовите възможности. жени, които се мамят по дебелите пачки, никакви жени не са. за мен плащането на смеката е удоволствие, но не винаги мога да си позволя да го направя. в тези случаи моите приятелки не ме гледат като тряснати. те не приемат плащането на сметката нито като проява на гъзария, нито като нещо кой знае какво. а пък като не платя, проста сами си плащат. случвало се е момиче да ми плати моята сметка, ей така защото сме излезли задно. ама взема да се спра.

надявам сте ме разбрали. велвет, успокой се :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Ами да,разбира се,че съм плащал сметки,още в първия пост съм го казал,но....достойнства,ала бала и какво ли още не :P

Link to comment
Share on other sites

но какво? аз ти казах че съм те разбрал. какво но?

Link to comment
Share on other sites

Ехх,ще взема и аз да се изкажа по тази интересна тема,че цитирания нещо ме провокира...

Някой се изказа преди мен,че така бил етикета.Мдамм евала,ама ти не връзваш.Етикета не го правиш ти,той е направен доста преди теб да те има на белия свят от някой по-умен.Думата "кавалерство" да ти говори нещо?!Мнее,това не значи да уважаваш само жената имала нещастието да се нарече "твоя приятелка",а да уважаваш всички представителки на нежния пол...да уважаваш всичко,що цици има(ако мога да си позволя простоватия ти на моменти език)...

Колкото до сметките...готов съм да ги плащам винаги,абсолютно.Но жената ако е жена на място,тактична,с чувство за отговорност,ще прави жестове от време на време.Това,че съм платил някоя сметка не ме прави по-голям мъж...прави ме само кавалер,но на теб подобно чувство за достойнство явно ти е чуждо.Хората от средновековието за едната чест и достойнство цели войни са предизвиквали,а ти не можеш да събереш капка достойнство и да платиш една сметка и то на жената,която се предполага,че изпитваш нещо към нея.Грозно е да си разделите сметката,на първата среща,дам!Грозно е да си разделите коя да е сметка...или цялата или нищо!Най-добре да има някакво редуване,но не ти да го наложиш,а жената да изяви подобно желание и да не ти остави алтернатива освен да приемеш.Тя трябва да направи предложението!!!

Нямам ама абсолютно нищо против това да правиш нещата различно от мен,уважавам мнението ти,но ти се опитваш да ми наложиш твоето.Ей тоз момент не ми се нрави.Ти си имаш някакви възгледи и принципи,ок...но кой ти дава правото да кажеш,че твоите са по-правилни,от тези на някой друг.Някакав гуру на пристойното мъжко поведение ли си?

Че някой бил правил впечатление с парите си?Хубаво де,какво от това.Като няма друго с какво да прави впечетление,да умре девствен ли?Влез малко в положение и на тези хора де,а ти мислиш само от твоята позиция...и обиждаш всеки,които не споделя мислите ти...

 

Може и 20% от етикецията да не покривам,но със сигурност покривам едно условие повече от теб.Много стойностен аргумент си извадил...като не можеш да си кавалер докрай...не се захващаш изобщо,така ли?

ЕВАЛА ЕВАЛА ЕВАЛА !!! Е тва е и моето мнение, изказано от друг. Напълно те подкрепям. Трябва да си кавалер и тва е. Трябва да плащаш сметките защото етикецията го изисква. Ако момичето с теб наистина те обича няма много да те набутва и даже ще й е неудобно да я черпиш и ще иска сама да си плати, или ще компенсира по някакъв начин. Една дама на място никога няма да те използва. А иначе всеки показва това което има. Едни имат пари, други - чар, трети - хубаво тяло, други пук са интелигентни и т.н.

Link to comment
Share on other sites

@XpucTyyy,не искам да се заяждам с теб,но след като прочетох всичко,което си написал,не се сдържам да те попитам нещо.А именно:в малък град ли си израснал или в село???Говориш като точно такъв.

Пък и никнеймът ти е ужасяващ бай дъ уей... :blink:

Link to comment
Share on other sites

@XpucTyyy,не искам да се заяждам с теб,но след като прочетох всичко,което си написал,не се сдържам да те попитам нещо.А именно:в малък град ли си израснал или в село???Говориш като точно такъв.

Пък и никнеймът ти е ужасяващ бай дъ уей... :blink:

Съжалявам за офтопика,но май дойде време да пуснем тема "За и Против XpucTyyy". :D Аз съм ЗА. ;)

Link to comment
Share on other sites

Никой не говори за/против Христууу.По-скоро за/против безумията,които той изрича/изписва.

Иначе смятам,че е крайно безразличен на всички нас...но щом ти си му фенка-успех!

Link to comment
Share on other sites

ем пусни де. нас какво ни засяга дали за или против. важно е мнението му по темата селско или не важното е да го има. като помисли малко над чуждите мнения може да се промени и да се осъзнае малко.

а ти девойче много ме учудваш с твоите коментари. ако ще му се мазниш/сваляш - на него, не на нас

Link to comment
Share on other sites

@XpucTyyy,не искам да се заяждам с теб,но след като прочетох всичко,което си написал,не се сдържам да те попитам нещо.А именно:в малък град ли си израснал или в село???Говориш като точно такъв.

Пък и никнеймът ти е ужасяващ бай дъ уей... :blink:

Мнеее,ти не се заяждаш...хич дории,предвид "милите" ни разговорите насаме:)

Няма значение къде съм израснал...гражданското самосъзнание не се крие в координатите,а в манталитета.Ако си селянин дори и да живееш в Ню Йорк пак си оставаш селянин.Чат ли си?И айде следващия път като опиташ нещо подобно пред публика да е маааалко по-смислено...лична молба,нищо повече...

Това за ника...не мисля да го коментирам.Много злоба еййй:)))

п.с.Като не могат да се измислят аргументи "против" следва,че събеседника е тъп или е от селоо...това ли е житейския ти принцип?Евала!!!

Link to comment
Share on other sites

Не бе,Ицко,тя Хектик се е заблудила,искала е да каже,че си селяндур,щото може и на село да си роден,да си селянин и да си свестен и интелигентен човек,но селяндур ли си,ако ще от Ню Йорк да идваш-файда няма.Аре с Госпожичка Мармалад,която явно е доста ентусиазирана от твоето присъствие,да се оттеглете да изкоментирате моята простотия,тази на Хектик и на всички нас,които не сме достигнали вашето ниво/дано не го достигнем,не е хубаво да се върви надолу/.Евала и на теб,тва е поредната ми "мозъчна пръдня",този лаф малко.........ю

 

Виж,да не се обидиш нещо,просто кофти манталитет е това твоето,типично за подрастващ селандур,който мисли,че е най-най.Иди при бате Енчо,там ще вземеш първа награда,ако не-сети се,че не си най-прав

Link to comment
Share on other sites

Не бе,Ицко,тя Хектик се е заблудила,искала е да каже,че си селяндур,щото може и на село да си роден,да си селянин и да си свестен и интелигентен човек,но селяндур ли си,ако ще от Ню Йорк да идваш-файда няма.Аре с Госпожичка Мармалад,която явно е доста ентусиазирана от твоето присъствие,да се оттеглете да изкоментирате моята простотия,тази на Хектик и на всички нас,които не сме достигнали вашето ниво/дано не го достигнем,не е хубаво да се върви надолу/.Евала и на теб,тва е поредната ми "мозъчна пръдня",този лаф малко.........ю

 

Виж,да не се обидиш нещо,просто кофти манталитет е това твоето,типично за подрастващ селандур,който мисли,че е най-най.Иди при бате Енчо,там ще вземеш първа награда,ако не-сети се,че не си най-прав

Тии сега усети малко подкрепа от приятелското рамо на Хектик и се възгордя прекалено.Тя си има причини,а пък е и жена така,че да не я намесваме.Но за теб като плосък представител на силния пол...ще се изкажа.Не си ми ама въобще на нивото,но тук не става въпрос за мерене на пишки,за това кой от кое село е,за това кой по-голяма заплата получава.Тук става въпрос за различни позиции.И след като елементарната ти натура не може да приеме моята позиция,проблема не се явява мой....твой си е.Да намесваш нещо друго освен различията в позициите ни,не издига манталитета ти,а го сваля...доста.Но да се обиждаме и да си чешем езиците можем да го правим и до утре...

ей пич нещо зацикли!Дай друга песен де!А и все пак не всеки може да измисли стойностни аргументи като "мозъчна пръдня" или да повтаря само "аз това няма да го коментирам" и неща в този дух.

Като измислиш смислен и стойностен аргумент,с който да ми опонираш....тогава чак ще спра да го повтарям...

Link to comment
Share on other sites

ем пусни де. нас какво ни засяга дали за или против. важно е мнението му по темата селско или не важното е да го има. като помисли малко над чуждите мнения може да се промени и да се осъзнае малко.

а ти девойче много ме учудваш с твоите коментари. ако ще му се мазниш/сваляш - на него, не на нас

Това,че поддържам нечие мнение означава ли,че се свалям на някого?Ти направо ме уби с това изказване.Ако за теб нечие мнение е селско,то за мен селско е от нямане кво да кажеш да почнеш-виж си никнейма,глей си аватара къв е и пр.Опитавам се да кажа,че с тия непрестанни коментари по юзърите бягаме от темата и става тъпичко,не мислиш ли?Ето затова споменах,че явно трябва да пуснем топик За и Против.Да се успокоят страстите.:)

Link to comment
Share on other sites

Окей,за да не сме оффтопик вече ще кажа,че не се кефя да ми плащат сметката,чувствам се задължаващо.Нямам против приятел да ме почерпи или аз него,но когато се превърне в поредица от плащания,започвам да се притеснявам.И си мисля,че причината затова е,че така съм възпитана.

@Христууу,казах ти,че си селски хитрец,защото хората,който живеят в подобни взаймоотношения,а именно-черпен-черпещ,обикновено са мутри и мутреси или комплексари и евтини далавераджийки.Колкото до никнейма ти-верно,злобно беше това,което ти казах,но наикнеймът ти наистина е потресаващо тъп. :blink:

А относно изказванията по-горе,че ако някой не ти плати сметката на 1-ва среща,му режиш квитанциите...е-е-е просто не знам какво да кажа...

 

п.с.Ице,и още нещо:смятам,че е тъпо да черпиш мадами с парите на татко ти.Както и смятам,че е тъпо някакви типчета да черпят мен с парите на татковците им.

Link to comment
Share on other sites

Какво като е жена?

Елементарната ми натура?А твоята?

Не съм на нивото ти,прав си,смятам,че съм доста над него.

Като измислиш смислен и стойностен аргумент....някаква друга реплика да измислиш?Май при теб всичко се повтаря,явно не можеш да измислиш нещо ново и живееш с надеждата,че всички ще ти вържат на лафовете.Е,няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

ицето да черпи мармалада и да си правят каквото искат.

 

мармалад, ти не само подкрепяш мнението, направо го боготвориш, каквото каже селкият пръч ти веднага си зад (може и пред, както ви е хубаво) него.

 

относно никнейма, напълно доказва селяндурското у ицо. селска пръчка :)

Link to comment
Share on other sites

@Hektik никой не говореше приятел да те черпи винаги,а ставаше въпрос за онзи единствения,който дори има нещастието да си легне с теб и то пак не винаги да те черпи:)Ама прегледай ми поста пак,вместо да се изказваш толкова не на място...

Всъщност работя.Всъщност работя от цели 4 години и не се налага да черпя от парите на мама и тати,до които нямам достъп.Не е ли много наивно да си мислиш,че ще защитавам тази теза и ще черпя от парите на родителите си?Човешко е да си наивен...прощавам ти...

Ника ми бил тъп...амии толкова за хората,които преценят по външността.Сега преразгледай приоритетите си,асимилирай новата информация и давай пак на ново с психо-профила:))))

@велветчо ти си още на стъпалото-мислене на аргумент.Нима е нужно да мисля някаква друга реплика?Пак ти казвам....тръгни от различията ни в позициите,а не от селското или градското в натурата ми...с други думи те приканвам поне да пишеш малко или много по собствената си тема,защото не съм аз темата.Харесва ми повече полемичния спор,а не мисленето на обиди по адреса на някой....нещо против?Хектик е жена и като такава я уважавам,нищо че сипе обиди...ще се държа простойно...и то дори не на инат:)))

@groover,айде като се отдалечиш малко от полата на майка си тогава да се изказваш така.Въпроса е дори и да съм "селска пръчка" пак съм над теб по социален и материален статус,което е жалко....за теб:)Ти дори се повтаряш с обидите,а с измислянето им дори и хлапак като теб може да се справи по-добре...дерзайй:)))

Link to comment
Share on other sites

ще се изказвам както си искам. това че съм 10, 20, 50 години по - млад от теб не променя нищо. аз мога да имам висока обща култура и богат житейски опит. всеки човек е различен. това че връстниците ръсят всевъзможни обиди не ме прави по-тъп. не се хваля колко обиди мога да ти налея. аз не се стремя да те нараня или да те накарам да се чувстваш зле, аз си казвам искреното мнение - правиш се на голямата работа, нищо не разбираш. говориш наизуст. кавалерство, хектик била жена и ти не можеш да и говориш. това не е признак за човек от високо ниво. това е ограниченост. жените и мъжете са равни. и ако една жена заслужава да понесе някакво наказание, обида и подобно, ще го има. а за "социалния и материален статус", какво ми говориш за тях? много ясно. ти си по-възрастен, работиш, какво общо има това с темата и спора? или няма друг аргумент и реши да ми говориш колко съм млад, зелен и подобни.

 

едно ме е яд. родени сме на една и съща дата....

Link to comment
Share on other sites

винаги аз плащам....ако излизам с момиче на "среща" винаги аз поемам всички разходи. не го приемам за задължение, просто ми доставя удоволствие и много мразя да ми се дърпат. направо издивявам. все ое не съм излизал с момиче, което да приеме нормално този мой навик....

И все пак комплексираната ти натура за какво спори,след като сме на едно мнение.Само защото велвет ти е дружка и го защитаваш нали?Абе шемет,че ние сме на едно мнение дори!!!Фурнаджийска лопата му се вика на това.Като сипеш обиди...ми ти ги сипеш и по твой адрес,след като мнението ти съвпада с моето.

Жените и мъжете не сме и никога няма да бъдем равни.Материалния статус има много ама много общо с темата,защото е тъпо да парадираш с парите на някой друг.Ти си още малък и не работиш,ок...приема се...

Link to comment
Share on other sites

Alo,pyrwo sprete se s lichnite napadki, tip 'ti si kompleksiran,ti si takyw, ti si onakyw',shtoto e grozno i smeshno..

Не си ми ама въобще на нивото,но тук не става въпрос за мерене на пишки,за това кой от кое село е,за това кой по-голяма заплата получава.

 

Wij sia pa na tebe kwo sha ti kaja,shtoto neshto wzeha da mi se digat nerwichkite (za pryw pyt ot nqkakyw neznachitelen forum) Kakwo e twoito niwo? Izkarai mi dokument da procheta,twa razbira se w kryga na lekata shega,obache nedei da mi paradirash kva zaplata poluchawash i t.n. Ei twa nai-mnogo go mrazq i za twa i si pozwolih da se obadq po temata,goworish na niakoi ot foruma da se otdeli ot polata na maika si i t.n. aide kaji mi ti ot malyk li si vadish parite sam? Maika ti i bashta ti nikoga li ne sa ti pomagali? Kogato si trugnal da hodish za rabota i primerno pytuvash nikoga li ne sa ti davali pari za pytni? Aide,molq ti se,v sluchaia kato gledam ne e wajno kvi pari imash v djoba,a kvo imash v glawata,ne kazwam nishto,ne iskam da prozvuchi,che sam kazala che si typ ili neshto takowa,ne si padam po obidite. Obache mi goworish za nyakakwi si pari i t.n. iska mi se da ti pojelaia da si namerish madama,koiato da e s teb tochno,zaradi golqmata zaplata,koiato poluchawash,a ti neka da si bydesh kavaler,ama i twa nyama da naprawya,zashtoto ne e wyzpitano ot moya strana da pojelawam niakwi takiwa neshta. Mnogo malko sa madamite koito durjat naistina muja do tqh da e kavaler, drugoto koeto e malkite momichenca se zabiwat po batkowci,tochno zaradi zaplatata,koiato poluchawat,shtoto ne znaiat elementarni neshta ot toia jiwot,pak niama da govorim za kawalerski istorii- da kajem da prieme plashtaneto na smetka kato jest,a ne tq da go priema kato zadaljenie ot negowa strana,ako me razbirash za kakwo ti goworya,shtoto tochno tiq deto mi goworyat kolko golyama zaplata zimat,ne se seshtat da mi otvoryat vratata na kolata,nito da mi durjat paltoto kato se oblicham,ako she si govorime za kawalerski istorii. Stiga sme goworili za kompleksi i t.n.,shtoto vinagi,ama vinagi sam bila na mnenie,che tiq,koito mi paradirat kwi pari imat w djoba imat 'leki' kompleksi. A na maceto Lady_Marmalade iskam da ia pitam za neia uvajenieto w plashtane na smetka li e ? I, az razbira se za razlika ot niakoi drugi hora moga da kaja,che sigurno za niakoi neshta ne sam prawa,zashtoto sym pristrastena edin wid-mrazya parite, i kogato nqkoi pochne da mi gowori za tqh podiwqwam i ne moga da si namerya myasto,zashtoto niakwi shibani hartii ( s izwinenie za izraza) razwalqt choweshkite wzaimootnosheniq,primera e elementaren-sporite kato nenormalni vav foruma i glawnata tema e pari.. Mi sprete se malko, parite sa prosto sredstvo za jiveene,a ne nachin na jivot, dawam primer,shtoto ne iskam da go kazwam 'imam pari,ama ne sam im robinq' Ne sym trugnala da obqsnqwam kwi pari imam i t.n. Pari,pari,pari sveta se varti,okolo tqh i moje bi za tva zapada ..

MRAZIME PARITE

 

 

P.P-Sorry,ama se iznervih

Link to comment
Share on other sites

Според мен (както е и в белия свят :D) сметката трябва да се разделя освен ако няма повод за обратното (нешто за което трябва да се почерпи). По-принцип на първите няколко срещи (обаче) сметката я плащам аз (ако тя не поиска друго). После вече както си решим и се разберем.

И естествено че ако единият е пред фалит другия да му помогне това е ясно. Иначе аз също съм против сметката да бъде плащана винаги от едхата половина от двойката :D

Лично мнение!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...