Jump to content
BulForum.com

Сметката....


Recommended Posts

Демек аз съм против мъжът постоянно да черпи жената

Мъжът не черпи. Когато на една маса стоят мъж и жена, мъжът просто е длъжен да плати сметката. Етикет... Правило. Закон. Лайфстайл. Както искате го разбирайте.

...имаше една много хубава тема- Дама и Кавалер!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply
Ние с мойта сме на мнението че всеки трябва да си плаща сметките.

Но много често аз обичам да плащам цялата сметка.Когато съм на кеф или просто сам много весел аз оправям цялата сметка понеже няма да обеднея кои знай колко с 1 лев.

Много ви е тънкажна цялата сметка, баси икономичните хора ;)

 

Ама то в едно домакинство е все тая кой плаща, ха-ха.

Иначе в нашето семейство сметката я викам аз (за самочувствие :)).

Link to comment
Share on other sites

@alchemy аз казвам че попринцип неината сметка е 1 лев зависи дали не иска някоя изгъзица ама попринцип тя е почетателка на бяло фрапе и минавам само с 1 лев за нея ;)

Link to comment
Share on other sites

Теди Кинг,не искам да се караме,но не ми говори за етикет,щото ако знаеш етикетът колко неща включва свят ще ти се завие,може и да паднеш.Сигурно дори и 20% от тях не покриваш,както и почти всички нормални хора.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм на мнение че сметката плаща, този който може. В общия случай би трябвало да мъжа, но не е задължително. Колкото до това дали сметката трябва да се разделя - да би било по-добре, за да не се чувства жената задължена по някакъв начин, но мисля всичко опира до финансови възможности.

Link to comment
Share on other sites

Така.!Много е важно още от първото излизане трябва мъжа да плати сметката.Ако остави жената да плати своята част от сметката всичко вече е загубено.Колкото и пъти след това да плащаш,тя има самочуствието,че ако ТЯ желае може да я плати и ти не си и толкова нужен и никога незабравя да го напомни.Какво да се прави....Игра на на доминации !

Link to comment
Share on other sites

одеве бях на кафе с едно моми4е за парви пат (смисал с нея за сефте излизаме) и накрая вадя парите обращам се и гледма тя вади пари и се сагласи аз да платя при условие 4е това е парвиат и последния пат когато аз 4ерпя

по темата надявам се да не доживея ден в които да нямам пари да по4ерпа едно моми4е :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

за мен е нормално и когато единият индивид е пред фалит другият да му помогне

 

Ako vuprosniq individ e muzhut, prosto trqbva da zabravi za tazi vruzka - zhenite ne haresvat bankruturali individi :D

Link to comment
Share on other sites

АМи не знам пичове,явно сте баровци/а ти DMX млъкни с твоите гангста простотии за доминации и лайна,приказвай си ги на своите аверчета/ или не сте имали някакви дълги връзки,щото е напълно нормално да останеш без пари,било то и за един ден.И кво да речем аз един ден нямам пари и да кажа на приятелката си няма да изляза с теб,щото нямам пари?Материалисти сте всички,без да усетите сте такива.

Link to comment
Share on other sites

АМи не знам пичове,явно сте баровци/а ти DMX млъкни с твоите гангста простотии за доминации и лайна,приказвай си ги на своите аверчета/ или не сте имали някакви дълги връзки,щото е напълно нормално да останеш без пари,било то и за един ден.И кво да речем аз един ден нямам пари и да  кажа на приятелката си няма да изляза с теб,щото нямам пари?Материалисти сте всички,без да усетите сте такива.

Пич.!Набий си го в ТАВАНА !!! Не съм генгста или както се споминаш от време на време.А в една дълга връзка с която ти парадираш сигорно на повече от 80% от постовете си изобчо нетрябва да стои въпроса за за сметката.А писанията ми за доминацията ще разбереш след като поживееш малко извън измисленият ти свят който се състои от теб,гаджето и няколко приятелски двойки.Помисли малко по-реално на нещата.Жената винаги ще се прави на недостъпна и ще "иска сама"да плаща сметката !!!

П.П. DMX идва от абривиатурата която значи Dark man X !!!

Link to comment
Share on other sites

аааайди, домация, война, истински живот,подобни лайна! хайде стига, а! аман! стига си игра на генгста типаж (яко "дог") дето само ебе наред забравил за всички чувства защото е бил прецакан от някоя кучка, дето го преебала жестоко. ако има нещо такова земи го преодолей и спри разправя глупости, защото е изключително глупаво да говориш такива неща. велвета е прав.

Link to comment
Share on other sites

Слушай ме бе рапър,едно на ръка е,че приятелка нямам,сред приятелите ми няма двойки и последната,която имаше се разпадна,доминацията ти няма да я разбера,защото смятам,че не съм достатъчно тъп.МОят свят не е измислен,даже си е реален,аз се държа естествено,казвам каквото мисля и правя каквото мисля,ти си тоя с измисления свят,щотоо си мислиш,че с гангста пинизи си велик и парите ще ти паднат от небето и мацките ще ти паднат не знам откъде,така че не ми казвай къде да си го набия,ще си го набивам когато и където искам.Айде сега еби си майката,щото в моя "измислен свят" така казваме довиждане,скапаняк

Link to comment
Share on other sites

Ми един от основните принципи в моята ценностна система е, че бих направил всичко, което е по силите ми за хората, които ценя и обичам. Така че гледам обикновено аз да плащам сметката, когато излизам с приятелката си. Когато обаче тя настои да я плати не и преча. Съгласен съм и с това, че когато единият е фалирал, нормално е другият да черпи. Етикета е хубаво нещо, ама е тъпо заради него да се вдигат скандали за глупави неща като плащане на сметки.

Освен това нямам против да черпя и приятелите си, когато имам възможност. При това не очаквам непременно да ми се връща услугата. Доставя ми удоволствие самият факт, че съм направил нещо за човек, на когото държа. Може да съм будала, но обичам да правя услуги на хората.

Link to comment
Share on other sites

Късно се включвам в разговора, ама айде...

 

Значи - според мен това да плаща само мъжат е отживелица от времето, когато жената не е разполагала с (част) от парите на семейството .

Или не е разполагала с пари, когато все още не е семейна.

В такъв случай е редно всеки да си плаща сметката, освен ако другият няма някакъв повод за черпене :D

Това важи ако парите не идват от едно и също място, тоест от семейния бюджет.

Иначе специално за моето семейство - като седнем някъде,обикновено плащам аз, щото портфейлът ми е в задния джоб, а на булката е някъде из дълбоките дебри на дамската чанта (в която всички знаем какво няма, хе хе хе). Просто е по-бързо и удобно да се бръкна аз

 

А иначе ние, семейните, сме лесни - оставяме си заплатите в къщи и харчим, колкото ни отпуснат :woot

Link to comment
Share on other sites

Сега нали се питаме кой е материалист,кой не е,все неща свързани с пари.Е и аз взех да си мисля по една тема.Кой аджеба трябва да плаща сметките в кафене,бар или каквото и да било друго място?Ти/мъжът/ или Тя/жената/?

Аз лично смятам,че всеки може сам да си плаща сметките/изключвам брачни двойки,там хавата е по-комплицирана/,за мен е нормално и когато единият индивид е пред фалит другият да му помогне.Демек аз съм против мъжът постоянно да черпи жената и против обратното съм естествено :D

 

Napylno sym suglasen. Setih se za tazi tema sled kato tazi nosht sanuvah edna sluchka koqto mi se sluchi naskoro no s malko po okrasen vid... Demek sanuvah che bqh navikan che ne az platih smetkata a tq... kakto i da e smqtam che vsichko moje da se podeli... Ili dam kogato ediniq e na cherveno drugiq da pomogne bez posle da mu go natqkva

Link to comment
Share on other sites

velvet_underground, извинявай! Аз не говорех за семейни двойки в които парите в къщата се внасят от двамата (какъвто според думите ти е твоя случай)... Аз за един друг живот си помислих, вината е в мен.

Link to comment
Share on other sites

DMX,абе не е баш така,аз мога да ти дам пример,за първи път като излезнах с моя приятел сама си платих сметката,и тва честно казано не ми направи никакво впечатление..Не съм някоя от тия момиченца дето си хващат гаджетата,за да ги разхождат наляво-надясно с разни колички,да ме черпят тук и там и т.н. Следващите няколко срещи пак продължиха така,аз си плащам сметката и толкова,и така изкарахме сигурно цял месец..

Ся вече ми е все едно дали ще извадя пари или той ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

По принцип мъжа трябва да пла6та,но не винаги.Понякога има слу4ай,ж които и двамата пла6тат.Зависи от хората.Ако мъжа е стиснат,жената 6те плати и обратното. :starwars: :starwars:

Link to comment
Share on other sites

По принцип мъжа трябва да пла6та,но не винаги.Понякога има слу4ай,ж които и двамата пла6тат.Зависи от хората.Ако мъжа е стиснат,жената 6те плати и обратното.  :starwars:  :starwars:

И в крайна сметка ти кво каза?

Едно голямо нищо.

Link to comment
Share on other sites

oleleeee tuka si e sy6tinska voina be.......ya se ozaptete malko......ima li zna4enie koi po dyavolite 6te pla6ta smetkata........6te ya pla6ta koito ima pari.....koito nyama 6te si stoi v ky6ti ......... :P ........

Link to comment
Share on other sites

:lol: А бе както се разберат :punk Зависи на колко голям мъж иска да се направи момчето и колко независима иска да се изкара момичето.Иначе като се понапредне във времето и в отношенията плаща които :love :wub: има пари. :laughing:
Link to comment
Share on other sites

Мислех да си чета кротко из форума и да не пиша, но тук има един момент, върху който ми се ще да хвърлим светлина.Когато един мъж си кани гаджето или жената-тогава нещата са донякъде ясни(на този етап 2-мата би трябвало да са се разбрали по въпроса),НО когато мъж кани жена, с идеята да я сваля -тогава как според Вас трябва да регира жената ако няма нищо против да излезе на кафе с отправилия поканата, но има против да я свалят..?

Случвало ми се е да съм канена уж на ”служебна вечеря”, а после се оказва, колко съм била несхватлива и нетактична, че говоря по работа... И накрая когато най-после схвана, че няма нищо служебно в поканата и поискам моята част от сметката , ми се казва:”Сега, ако си платиш сметката и си тръгнеш много ще ме обидиш !”

Просветлете ме , кое точно засяга мъжкото его-плащането на сметката или преждевременното тръгване??

P.S. По темата- смятам , че всеки трябва да си плаща сам сметката. Дразня се на авантаджийки, готови да се лигавят на всеки, да изтърпят всеки , щото щял да ги черпи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...